Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (64)Реферативна база даних (1979)Книжкові видання та компакт-диски (4104)Журнали та продовжувані видання (2091)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 176
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Третяк К.О. 
Історія забудови та архітектури Києва наприкінці ХІХ - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.О. Третяк ; Ін-т історії України НАН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню забудови та архітектури Києва на рубежі XIX-XX століть крізь призму бурхливого економічного та культурного розвитку міста. Розкриваються передумови формування київської архітектури, аналізуються взаємовпливи економічних та мистецьких чинників. Визначається роль архітектора та замовника у створенні міської забудови. Висвітлюється питання ставлення городян до змін розвитку міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)52-7 + Щ113(4УКР-2К)53

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Моргун О.Л. 
Історизм в архітектурі Одеси другої половини XIX - початку XX ст. (стильові та композиційні аспекти): автореф. дис. ... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Л. Моргун ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено основні етапи розвитку архітектури історизму в Одесі та чинники, що вплинули на формування та розвиток архітектури історизму. Наведено хронологічну послідовність зміни неостилей, визначено роль архітектурної деталі у формуванні стилю. Виявлено прототипи композиційних рішень і основні композиційні схеми фасадів житлових і громадських будівель. Висвітлено основні та домінуючі прийоми пропорційної побудови фасадів і напрями розвитку композиційних рішень. Зазначено, що тенденції історизму виявлялися в архітектурі Одеси у ретроперспективному напрямі (1910-ті рр.), в передвоєнний період (1930-то рр), і в архітектурі "сталінського ампіру" (1950-то рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ОДЕ-2О)5/6-2 +
Шифр НБУВ: РА370859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ізотов А.О. 
Історико-містобудівне формування Китаївського комплексу в контексті розвитку Києва Х - початку ХХІ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / А.О. Ізотов ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Китаївським комплексом визначено сукупність історичних, археологічних, спелеологічних, архітектурних і природних елементів, історично поєданих з межею урочища Китаїв, яке є адміністративно-територіальною одиницею сучасного Голосіївського району Києва. Даний комплекс, пройшовши всі етапи сталого формування, має особливості, притаманні історичному розвитку міста: від часів освоєння Київського Придніпров'я першими поселеннями до середини XX ст. За цього у комплексі наявний значний історико-культурний потенціал, який не знайшов гідного відображення та не був акумульований у грунтовне узагальнювальне дослідження. З'ясовано та досліджено історико-містобудівне формування Китаївського комплексу. Визначено етапи, умови, чинники й особливості цього процесу. Виявлено та досліджено його втрачені елементи. В результаті активної урбанізації південної київської околиці комплекс розташований у серединній зоні міста та перебуває під загрозою порушення його традиційного характеру середовища. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо регенерації історичного середовища комплексу, зокрема щодо відтворення його втрачених елементів та подальшого розвитку з використанням існуючого історико-культурного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Т3(4УКР-2КИЇ)-9 +
Шифр НБУВ: РА358027

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лесик О.О. 
Історико-мистецькі особливості храмової архітектури Волині XVII - XVIII століття: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Лесик ; Акад. образотв. мистецтва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання формування своєрідності храмової архітектури, принципи та методи зведення храмових споруд Волині XVII - XVIII ст. Визначено межі історико-етнографічного регіону Волині, простежено зв'язок історичних та етно-культурних умов розвитку краю з храмовим будівництвом і традиції волинської школи дерев'яного та мурованого храмового будівництва. Розроблено періодизацію будівництва дерев'яних і кам'яних храмів Волині у XVII - XVIII ст., класифікацію волинських храмових споруд щодо їх об'ємно-просторового та планувального вирішення. З урахуванням містобудівельних, об'ємно-просторових, конструктивних і художньо-мистецьких характеристик виділено типи дерев'яних і кам'яних церков і костьолів, найбільш поширених у волинському храмовому зодчестві XVII - XVIII ст. Проведено кількісну та якісну характеристику особливостей розташування дерев'яних, мурованих храмів і монастирів у системі міської забудови. Досліджено особливості конструктивно-технічних характеристик волинських храмів, архітектурно-мистецькі засоби виразності у храмовому будівництві. Встановлено масштаби та пропорції дерев'яних і кам'яних культових пам'яток, проаналізовано художньо-конструктивні матеріали, які використовувались під час будівництва дерев'яних та мурованих храмів на Волині у XVII - XVIII ст. Розглянуто творчість народних майстрів та професійних зодчих на Волині, простежено процес формування і розвитку школи релігійного малярства у регіоні. Проаналізовано методи зведення дерев'яних і кам'яних храмових споруд на Волині у XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Укр36)4 + Щ117.166(4Укр36)4
Шифр НБУВ: РА309886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сющук Ю.Г. 
Історико-теоретичні аспекти типології громадських будівель мусульманської архітектури Криму ХІІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Ю.Г. Сющук ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто будівлі лазень-хаммам, заїджих дворів-ханів, медресе, мечетей, суфійських обітелєй-текіє, мавзолеїв-дюрбе, наведено їх типологічний склад. Проаналізовано взаємозв'язки між предметною функцією та об'ємно-просторовою структурою досліджених будівель. Досліджено динаміку типологічного розвитку громадських будівель мусульманської архітектури Криму. Наведено місцеві та зарубіжні структурні аналоги кожного з виявлених типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр-6Крм)4 + Щ117.16(4Укр-6Крм)4
Шифр НБУВ: РА317989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сердюк О. М. 
Історичні особливості формування житла Києва другої половини XIX - початку XX ст. та сучасні засади його охорони: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. М. Сердюк ; НАН України ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури ; Центр пам'яткознавства. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Систематизовано бібліографічний й архівний матеріал з історії київського житла даного періоду. Введено до наукового обігу іконографічні матеріали щодо маловідомих і знищених житлових інтер'єрів пам'яток, створено їх каталог і карту-схему розташування. Розроблено методику проведення історико-архітектурної інвентаризації пам'яток житлової архітектури, зокрема, їх інтер'єрів. Створено цілісну картину історії розвитку київського житла й його інтер'єрів у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., зосібна, формування планувально-просторової організації й архітектурно-мистецького вирішення, що засвідчує його розвиток під впливом соціально-економічних чинників, місцевих традицій й європейської архітектури. Визначено основні типи житлових будівель Києва досліджуваного періоду. Виявлено фірми-виробники декоративно-мистецького оздоблення київського житла. Встановлено імена художників і визначено засади, форми та методи функціональної адаптації інтер'єрів пам'яток житлової архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)5 л60 + Т3(4УКР-2К)5-7
Шифр НБУВ: РА382131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гой Б.В. 
Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування: Автореф. дис... канд. арх. наук: 18.00.02 / Б.В. Гой ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен архітектури єврейських театрів в Україні. Виявлено закономірності формування їх мережі, розкрито основні засади побудови простору, організації дії, формування типів, структури об'ємно-просторової організації та принципів проектування. Запропоновано хронологію та періодизацію генези архітектури єврейських театрів, охарактеризовано їх основні типи. На підставі результатів дослідження близько 50-ти театральних будинків, залів, просторів, споруд, що використовували, пристосовували, проектували та будували для єврейських театральних колективів у містах України, запропоновано їх класифікацію. Досліджено вплив соціально-політичних, культурно-естетичних, демографічних, економічних та інших факторів на формування мережі й архітектури історичних типів єврейських театрів. Визначено оптимальні форми функціонування єврейських театрів за умов сучасної України. Розроблено пропозиції щодо організації єврейської театральної мережі. Обгрунтовано методологічні засади проектування нових типів єврейських театрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.16(4УК=ЄВР) + Н712.42-02 +
Шифр НБУВ: РА348785

Рубрики:

      
8.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
10.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чень Л.Я. 
Архітектура монастирів чину Святого Василія Великого в Україні та їх місце в розвитку української архітектури XVII - XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Л.Я. Чень ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження архітектури монастирів Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) на сучасних теренах України як цілісного явища в традиції української сакральної архітектури. Встановлено основні етапи розвитку монастирів ЧСВВ, а також періоди їх будівництва. Проаналізовано типологію планувально-просторового вирішення монастирів ЧСВВ в Україні. Розкрито особливості архітектурно-просторового вирішення василіянських монастирів у контексті розвитку української та загальноєвропейської архітектури. Визначено перспективні напрямки сучасного розвитку архітектури монастирів ЧСВВ, а також розроблено наукові положення їх відтворення, реконструкції та розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4/6-2 + Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бойко О. Г. 
Архітектура мурованих синагог Правобережної України XVI - XX ст.: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та закономірності формування містобудівних, планувально-просторових, конструктивних, об'ємно-композиційних, будівельно-технологічних, пластично-образних і стильових особливостей синагог у контексті європейських і місцевих традицій. Уточнено датування окремих синагог, виявлено основні етапи будівництва. Розглянуто чинники, які впливали на архітектурно-просторову організацію синагог. Висвітлено цілісну картину формування архітектури мурованих синагог Правобережної України, як феномену юдейської сакральної архітектури. Наведено каталог досліджених синагог, розглянуто стан та обгрунтовано цінність збережених 227-ми споруд. Визначено перспективні напрямки використання збережених синагог з метою відновлення історичної колективної пам'яті щодо втрачених юдейських громад. Розроблено наукові положення з консервації, реставрації та реконструкції збережених синагог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ПРА=ЄВР)4/6
Шифр НБУВ: РА375910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Рибчинський О.В. 
Архітектура периметральної забудови ринкових площ міст та містечок Галичини у кінці XVIII - на початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Рибчинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2000. — 18 с. — укp.

Науково узагальнено результати попередніх досліджень архітектури ринкових площ в Європі та Україні. Із застосуванням розроблених і традиційних методик визначено історичні передумови, принципи та закономірності формування архітектурно-планувальних типів і композиційно-стилістичних особливостей периметральної забудови ринкових площ. Встановлено, що у кінці XVIII - на початку XX ст. спорудження й об'ємно-просторове розширення забудови створили якісно новий образ ринкових площ. Проаналізовано чинники впливу, що дозволило створити цілісну картину формування забудови ринкових площ. Виявлено стан збереженості споруд, запропоновано метод визначення їх цінності та надано рекомендації щодо збереження периметральної забудови ринкових площ міських поселень Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5/6 + Н820.97
Шифр НБУВ: РА311560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Конопльова О.В. 
Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Конопльова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено вплив соціальних та особистих чинників на змістовність архітектурної ідеї. Надано характеристику основних професійних засобів архітектора - понятійного апарату та архітектурної графіки. Виявлено роль понятійних та образних засобів та відображено в теоретичній моделі їх взаємодію в процесі формування ідеї в творчій діяльності архітектора. Надано методичні рекомендації стосовно технології ведення творчого пошуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 +
Шифр НБУВ: РА322353

Рубрики:

      
17.

Шубович С.О. 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архіт: 18.00.01 / С.О. Шубович ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Архітектурну композицію розглянуто крізь призму архетипів людини, найбільш ясно відбитих у міфології та міфопоетиці. Відповідно, розкрито їхню роль в художній творчості і в творчості архетектурній як синтезуючі різні види мистецтва. Просторова основа архітектурної композиції співвіднесена з просторовою моделлю світу, з міфологічним універсумом, що дозволило розкрити нові грані в естетичній цілісності архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
18.

Шубович 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архітектури: 18.00.01 / Світлана Олександрівна Шубович ; Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045
Шифр НБУВ: РА306508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
19.

Білінська О.Б. 
Архітектурний ордер у забудові Львова XVI - XVII ст. (принципи застосування і методи реставрації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Б. Білінська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено попередні дослідження застосування архітектурного ордера. На підставі традиційних і запропонованих методик визначено принципи застосування ордера у забудові Львова XVI - XVII ст.: функціональної, об'ємно-просторової, композиційної, часової та стилістичної залежності; суперпозиції, поєднання ордера з іншими тектонічними системами; варіабельності ордерів та пропорцій; поєднання ордера з декором; декоративної та семантичної функцій. На підставі результатів структурного аналізу (рівневого, метричного, модульного) визначено особливості ордера. Виявлено історичні прототипи (у трактаті С.Серліо) та аналоги у забудові міст Західної України. Виконано теоретичні реконструкції фрагментів ордера музеїв Львова. На підставі реставраційних методів аналогів, анастилозу, сигнацій, музеєфікації визначено принципи сучасного збереження та розроблено спеціальний алгоритм і рекомендації для реєстрації ордера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)4 + Щ110.523.1 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА348049

Рубрики:

      
20.

Маланюк В.Я. 
Архітектурно-композиційні закономірності садибно-паркових утворень Київщини кінця XVIII - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.Я. Маланюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено еволюцію садибно-паркового будівництва на Київщині наприкінці XVIII - початку XX ст. Визначено ахітектурно-композиційні закономірності побудови садибно-паркових утворень. Виявлено та проаналізовано історико-соціальні передумови й основні чинники виникнення, формування та розвитку садибних комплексів. Визначено регіональні особливості резиденційного зодчества та принципи садибного паркобудування, притаманні Київському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР-4К)5 + Щ110.5 +
Шифр НБУВ: РА350084

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського