Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(0)-35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Лещишин З.І. 
Внутрішній монолог як форма літературного викладу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / З.І. Лещишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу створити теорію внутрішнього монологу у межах наратологічного дискурсу. Проаналізовано внутрішній монолог як форму літературного викладу внутрішньго мовлення персонажа. Здійснено певні теоретико-естетичні узагальнення на висновки на підставі текстів української та інших світових літератур. Сформульовано дефініцію внутрішнього монологу, а також запропоновано міждисциплінарний погляд на внутрішній монолог як оповідну форму, акцентуючи увагу на сутнісних зв'язках цього літературознавчого поняття з психологічною категорією внутрішнього мовлення. У контексті теорії діалогізму М. Бахтіна та концепції автокомунікації Ю. Лотмана внутрішній монолог проаналізовано як складну різновекторну комунікативну модель. Розширено літературно-родове поле використання цієї наративної форми, визначено особливості функціонування внутрішніх монологів у творах епічного та драматичного родів різних літературних стилів, а також актуалізовано проблему реалізації цього способу викладу в ліричних текстах. Відповідно до оновленого трактування цього літературного поняття суттєво доповнено перелік основних і додаткових функцій внутрішнього монологу. Уперше в наратології визначено критерії для типології цього способу викладу, за якими здійснено якісно нову класифікацію внутрішніх монологів. На підставі використаного різнорідного ілюстративного матеріалу показано необхідність грунтовного дослідження проблеми походження й еволюції внутрішнього монологу як форми літературного викладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4УКР)-357 + Ш5(0)-357 +
Шифр НБУВ: РА364085

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Буєвська М. В. 
Поетонімосфера художнього твору: лінгвальні та екстралінгвальні аспекти дослідження: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / М. В. Буєвська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Подано цілісний теоретичний аналіз поетонімосфери як складно організованої системи. Відзначено, що під час синтагматичного розгортання тексту літературного твору поетонімосфера перетворюється, підсилюється виразність її компонентів, видозмінюється сукупна семантика поетонімів. Цей процес у загальному підсумку перетворює поетонімосферу на особливий конструкт у складі художнього цілого твору. Зазначено, що рухливість семантики онімів у межах поетонімосфери, динамічність її складових можливі за умов відносної стійкості кожного з її елементів. Компоненти поетонімосфери зазнають впливу з боку найближчого контексту, лінгвальних та екстралінгвальних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)-357
Шифр НБУВ: РА379940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Завадський Ю.Р. 
Типологія й поетика мережевої літератури і сучасне західне літературознавство: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.Р. Завадський ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості мережевої літератури як підвиду художньої літератури, що твориться, зберігається, сприймається у віртуальному середовищі та не може бути адекватно реалізований поза ним. Проаналізовано певні праці сучасних західних літературознавців, присвячених проблемам мережевої літератури, вказано їх сильні та слабкі сторони, вивчено перспективи впровадження запропонованих у них термінів і методологій для дослідження мережевої літератури в українському літературознавстві. Детально вивчено типологічні особливості мережевої літератури та визначено головні одиниці мережевого літературного тексту. Досліджено поетику творів мережевої літератури. Вивчено процес читання мережевого літературного тексту та ролей автора й читача на шляху його творення та сприймання. Особливу увагу приділено українському виміру мережевої літератури в українському мистецькому просторі й окреслення стану наукового осягнення даної літератури українським літературознавством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.033.1 + Ш5(0)-35 +
Шифр НБУВ: РА346015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського