Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш175.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Бойко Ю.О. 
Корейсько-японські мовні зв'язки V - X ст.: (історико-лінгвістичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Ю.О. Бойко ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено пошук і досліджено конкретні результати корейсько-японського мовного впливу, зокрема елементи давньокорейскої мови, які зустрічаються у давньояпонських джерелах, проведено їх лексико-семантичний аналіз. Охарактеризовано історичні події, якими супроводжувався процес корейсько-японського мовного впливу. Зазначено, що значна частина давньояпонських лексичних запозичень з давньокорейської мови, що сприймаються сучасними дослідниками як прямі давньояпонські запозичення з китайської мови, може бути масивом лексики, запозиченим з сініфікованої мови корейських поселенців, в якому помітні сліди кореїзації читань знаків китайської ієрогліфіки. Розглянуто певні зразки китайської лексики, яку використовували японці у період V - X ст. Зауважено, що цей пласт лексики китайського походження у процесі запозичення давніми корейцями китайської системи письма зазнав адаптації до норм давньокорейської мови. На підставі аналізу запозиченої корейської лексики гіпотетично визначено сфери життя давніх японців, які під впливом прибульців з материка зазнали найзначнішого розвитку. Проаналізовано результати тематичної класифікації та кількісно оцінено давньокорейсько-японські термінологічні запозичення. Зроблено висновок, що найбільший відсоток технологічних термінів материкового походження було запозичено у сферу архітектури та сільського господарства. Виявлено, що японці значну увагу приділяли впровадженню новітніх військових технологій, запозичених у сусідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.41-06 + Ш175.42-06 +
Шифр НБУВ: РА360921

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського