Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш147.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ісакова Ю.П. 
Категорії аспектуальності та темпоральності в системі італійського й українського дієслова: зіставний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Ю.П. Ісакова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено категорії аспектуальності та темпоральності в італійській і українській мовах. У контексті досягнень у галузях фреймової та прототипної семантики проаналізовано видо-часові форми минулого часу перфектного / імперфектного аспектів у італійській мові та форми доконаного / недоконаного видів в українській мові. Розкрито специфіку універсальних категорій аспектаульності та темпоральності, виділено їх складові. Проведено зіставно-типологічний аналіз зазначених категорій в італійській і українській мовах на основі класифікації семантичних груп дієслів. Установлено причини наявності збігів і розбіжностей у структурі та функціонуванні категорій аспектуальності та темпоральності у даних мовах. На відміну від української мови, в якій категорія родів дієслівної дії граматично оформлена, в італійській мові засоби відображення дії розподілу у часі обмежені лексичними маркерами та дієслівними перифразами. Досліджено та класифіковано за критерієм розподілу дії у часі аспектуально-таксисні ситуації одночасності / різночасності в італійській і українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш147.31-212.5 +
Шифр НБУВ: РА360614

Рубрики:

      
2.

Чернишова Ю. О. 
Концептуальні та мовні аспекти перекладу сучасних італійських релігійних текстів: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Ю. О. Чернишова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено лінгвокультурні аспекти перекладу, зумовлені різницею італійської та української культур і особливостями українського католицизму. Досліджено особливості відтворення релігійних концептів. Проаналізовано прескриптивну позицію Церкви стосовно перекладання. Окреслено герменевтичний підхід до перекладу сучасних релігійних текстів. Обгрунтовано правомірність виділення релігійного перекладу як особливого виду перекладу. Доведено, що неврахування відмінностей його засад від засад світського перекладу призводитиме до десакралізації тексту перекладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.31-77
Шифр НБУВ: РА377041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Крижановська М.В. 
Мовленнєві чинники формування дискурсивного простору телевізійного ток-шоу (на матеріалі сучасної італійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / М.В. Крижановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено мовленнєві чинники формування дискурсивного простору (ДП) інформаційно-популярних і розважальних італійських ток-шоу. Розглянуто ДП ток-шоу як систему його динамічних структурно-смислових компонентів - інформаційно-презентативного, аксіологічного, аргументативного та компоненту лідерства, розкрито їх національно-специфічні характеристики. Описано дискурсоформувальні механізми та проаналізовано роль дискурсивних особистостей в їх активації. Вивчено концепти-валоративи CASA і FAMIGLIA та маркери комунікативної синхронії та асинхронії. Визначено стратегії і тактики дискурсу італійських ток-шоу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.31-715
Шифр НБУВ: РА372555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Курченко О.О. 
Особливості функціонування дієслів від латинських esse та stare у конструкціях з прикметниками у сучасних іспанській та італійській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.О. Курченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано положення, що дієслова-зв'язки SER та ESTAR в іспанській та ESSERE і STARE в італійській мовах у будь-який спосіб категоризують світ і визначають місце поняття ознаки у мовній картині світу відповідно до репрезентації цього світу у людській свідомості. Встановлено причини визначення SER і ESTAR та ESSERE і STARE як категорій людського мислення, значущих для носіїв іспанської та італійської мов. Доведено, що в обох досліджуваних мовах дієслова-зв'язки, похідні від латинських ESSE і STARE, у складі складеного іменного присудка з іменною частиною - прикметником, утворюють систему класифікаторів прикметників, тобто зв'язок прикметника та дієслова-зв'язки є взаємоспрямованим, а дієслова-класифікатори впливають на семантику прикметника. З'ясовано структури свідомості носіїв іспанської та носіїв італійської мов, з якими пов'язані дієслова, похідні від латинських ESSE та STARE, вжиті в якості дієслів-зв'язок з прикметниками. Порівняно між собою ті складові мовних картин світу носіїв іспанської та італійської мов, що асоційовані з вживанням даних дієслів з прикметниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-212.5 + Ш147.31-212.5 +
Шифр НБУВ: РА330362

Рубрики:

      
5.

Раєвська І. В. 
Субдіалект міста Перуджі в системі умбрійських діалектів італійської мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / І. В. Раєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено чинники формування та членування субдіалектів області Умбрія та комплексному опису всіх мовних рівнів субдіалекту міста Перуджі як одного з субдіалектів Умбрії. Створено моделі вивчення діалекту взагалі з урахуванням екстралінгвістичних чинників і визначено шляхи подальшого розвитку субдіалекту на підставі аналізу соціолінгвістичної ситуації в Умбрії та з урахуванням регіонального варіювання італійської мови в різних областях країни. Розкрито й уточнено поняття "літературна мова", "регіональний різновид літературної мови", "діалект", "субдіалект" і виділено критерії їх класифікації. Розглянуто суб-, супер-, адстрат на формування субдіалекту, які простежуються в діахронному розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.31-671
Шифр НБУВ: РА376398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Харчіладзе Д.В. 
Формально-семантичні особливості композитів VN-структури у сучасній італійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Д.В. Харчіладзе ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню формально-семантичних та ономасіологічних особливостей композитів VN-структури у сучасній італійській мові. Іменне словоскладання італійської мови розглядається в генетичних зв'язках з аналогічною підсистемою латині, а також як структурно-типологічне явище в контексті романських мов. Досліджено особливості правил породження композитної лексики, розроблено методику моделювання глибинної структури складних номінацій. Описано семантичну специфікацію мотивуючої бази V+N та її похідних як характерні особливості італійського іменного словоскладання. Композити досліджені в термінах їх ономасіологічної структури: базис + ознака + предикат. Розроблено систематизацію предикатів, використовуваних при конструюванні композитів з дієслівним елементом. Встановлено ономасіологічні типи композитів ендо- та екзоцентричної структури. Композити - VN описані в аспекті їх функціональних та синонімічних відношень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.31-20

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського