Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш147.11-316$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Чуб Т.В. 
Вплив поетонімогенезу на образні можливості пропріальної лексики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Чуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив поетонімогенезу (онімізації, апелятивації, трансонімізації) на формування семантичних і образних можливостей поетонімів. Уперше досліджено трансонімізацію як засіб формування поетики онімів. Доведено, що семантика поетоніма є контекстною семантикою складної ієрархічної структури. На підставі зіставного аналізу змістової структури поетонімів в оригінальному творі та перекладах виявлено облігаторні та факультативні компоненти у семантиці іменувань, з'ясовано їх вплив на виражальні можливості поетонімів. Розглянуто аспект формування поетики онімів залежно від фонетичних, дериваційних, морфологічних і граматичних засобів. Вивчено синергатичну семантику та конгенеративну поетику онімів у словосполученнях. Відзначено, що результати дослідження дозволяють здійснити розробку принципів лексикографування поетонімів, що функціонують на базі прийомів трансонімізації та онімізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-316 + Ш141.4-77 + Ш401.171 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА337520

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Браницька Я.В. 
Гастроніми в сучасній французькій мові: когнітивно-ономасіологічний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Я.В. Браницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено когнітивно-ономасіологічний механізм мотивації назв страв у французькій мові. Встановлено мотиваційний зв'язок їх ономасологічної структури та семантики з фрагментом знань про позначене. Обгрунтовано теоретичні засади когнітивно-ономасіологічного аналізу французьких гастронімів. Проаналізовано різні концепції мотивації та підходи до її типологізації. Охарактеризовано пропозиційно-диктумний, асоціативно-термінальний і прецедентний типи мотивації. Висвітлено способи поєднання різних за когнітивним статусом мотиваторів у змішано мотивованих французьких гастронімах. Описано аксіологічні особливості досліджених найменувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-316 +
Шифр НБУВ: РА365482

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського