Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (320)Книжкові видання та компакт-диски (307)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.3(4Укр)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Баган О.Р. 
Естетика і поетика вісниківського неоромантизму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Р. Баган ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування художнього стилю неоромантизму в середовищі письменників-вісниківців, які об'єднувалися навколо націоналістичного журналу "Вісник" (у 1922 - 1932 рр. - "Літературно-науковий вісник"), що виходив у Львові за редакцією критика і політичного ідеолога Д. Донцова у 1922 - 1939 рр. Обгрунтовано необхідність поняття "вісниківство" як такого, що повніше та точніше пояснює культурне та літературне явище, якиим була різноманітна творчість співробітників "Вісника": істориків, філософів, політичних ідеологів, культурологів, критиків, письменників, мистецтвознавців, соціологів, етнографів. Вісниківський неоромантизм був течією у масштабному комплексі художніх явищ у напрямі неоромантизму в українській літературі кінця XIX - першої половини XX ст. Рекомендовано поняття "Празька школа" використовувати для означення підтечії у вісниківстві - творчості кількох письменників-неоромантиків, які менше політизували свою творчість. Відзначено роль Є. Маланюка, Л. Мосендза, О. Ольжича, О. Теліги, Ю. Липи, Ю. Клена, "пражан" - Н. Лівицької-Холодної, О. Лятуринської, М. Чирського, Зореслава, І. Ірлявського. Зазначено, що світогляд неоромантиків-націоналістів формувався на засадах філософії ірраціоналізму та волюнтаризму. Тому вони не сприймали ні позитивістських теорій народництва (побутового реалізму - в літературі), ні раціоналістично-експериментаторських аспектів естетики модернізму (декаденства й авангардизму - в літературі); у творчості орієнтувалися на європейських неоромантиків і парнасців - К. Гамсуна, Р. Кіплінга, П. Валері, Ш. Морра, Ж. Ередіа, А. Сюллі-Прюдома та ін., засвоїли водночас деякі моменти деякі моменти стилю модернізму від європейських і російських символістів. Тому їх можна назвати "консервативними модерністами". Велике значення для вісниківців мала християнська духовність, навіть католицизм, вони глибоко засвоїли естетику та поетику українського неокласицизму. Показано своєрідний синтез неокласики та неоромантики в їх творчості. Зазначено, що центральною особливістю їх поетики є оригінальна художня неоготика, тобто рекультивація традиційного європейського героїзму та містицизму, монументалізму й аристократичної вишуканості в мистецтві. Проведений систематичний аналіз творчості вісниківців дає змогу повніше представити літературний процес української еміграції та Галичини в міжвоєнний період, визначити його особливості, тенденції, пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-319 + Ш400.221.88 + Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322459

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Богуславський О.В. 
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Проведено комплексний аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності даного періоду. З'ясовано, що урядові чиновники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та інфраструктури інформаційної діяльності, однак внаслідок дії об'єктивних і суб'єктивних чинників створити систему урядового інформування не вдалося, що і було однією з причин поразки визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Т3(4Укр)611-32
Шифр НБУВ: РА318032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бондар О. В. 
Проблема шкільного підручника у періодичних фахових вітчизняних виданнях (50-ті рр. XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Бондар ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито методологічні засади та методику дослідження особливостей висвітлення проблеми шкільного підручника на сторінках періодичних фахових вітчизняних видань 1950 рр. - початку XXI ст. Обгрунтовано джерельну базу дослідження та визначено якісно відмінні етапи у висвітленні проблеми шкільного підручника на сторінках педагогічних журналів даного періоду. Систематизовано масив публікацій педагогічної періодики з проблеми шкільного підручника та визначено, які проблеми шкільного підручника найчастіше висвітлювалися в публікаціях та які шляхи пропонувалися для їх вирішення. Виявлено загальні тенденції висвітлення проблеми шкільного підручника на сторінках педагогічних журналів даного періоду та перспективи подальшого розвитку процесу створення підручників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.1 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА379482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Вежель Л.М. 
Гавриїл Костельник як журналіст і літературний критик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Вежель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено становлення Гавриїла Костельника як українського громадсько-політичного діяча, активного захисника української греко-католицької церкви візантійського обряду, його вдавану причетність до Львівського псевдособору 1946 р. та підступне вбивство його органами НКВД у 1948 р. Досліджено журналістську діяльність теолога, пов'язану з виданням журналів "Нива" та "Божі сліди", на сторінках яких друкувалися його релігієзнавчі праці, що розвінчували намагання Риму латинізувати українську церкву, ігноруючи уніатські домовленості 1596 р. Зазначено, що теолог викривав імперські намагання ополячити та русифікувати західноукраїнське населення шляхом втягування його до лона ворогуючих сторін. Проаналізовано літературно-критичний набуток прото пресвітера, обнародований на сторінках часописів "Дзвони" й "Діло", що сприяли формуванню патріотизму та національної ідеї серед галицького простолюду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8Костельник, Г. + Ш4г(4Укр)6дКостельник, Г. + Э377.09(4Укр)-36-028Костельник, Г.
Шифр НБУВ: РА315667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гдакович М.С. 
Літературні періодичні видання 20 - 30-х рр. XX ст. на західноукраїнських землях у суспільно-політичному і духовному контексті доби: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.С. Гдакович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження західноукраїнської літературної преси 1920 - 1930 рр., простежено роль літературних видань у розвитку культурного життя та національної літератури. Проаналізовано процес становлення та розвитку літературної періодики на Галичині, Закарпатті та Буковині, з'ясовано її роль у функціонуванні української національної системи, показано вплив даної періодики на розвиток національного та, зокрема, літературного життя. Розглянуто специфіку, ідейні та естетичні засади її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш5(4УКР)6-319 + Ш5(4УКР)6-379 +
Шифр НБУВ: РА325073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Герман І.С. 
Запорізька преса 20-40-х рр. ХХ ст.: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.С. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження запорізької преси 1920 - 1940 рр. як цілісної системи. Виявлено основні передумови виникнення україномовних газетних видань в регіоні, визначено соціокультурне підгрунтя формування специфічної типологічної моделі місцевої періодики, запропоновано поліматичну класифікацію системи запорізької преси 1920 - 1940 рр. Проаналізовано жанрово-стильову специфіку періодики регіону. Розглянуто жанрову парадигму газетних видань регіону та пояснено причини формування жорстко регламентованої жанрової домінанти тоталітарної преси. Враховуючи мовностилістичні особливості публіцистичних текстів, досліджено еволюційні трансформації жанрових різновидів нарису й репортажу, проаналізовано становлення сатирично-публіцистичних жанрів у місцевій пресі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА327955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гринівський Т.С. 
Часопис "Книгарь" як осередок вивчення видавничої справи в Україні періоду визвольних змагань (1917 - 1920 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Т.С. Гринівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження першого українського книгознавчого часопису "Книгарь". Вивчено передумови й історію його застосування та розвитку. Охарактеризовано завдання, структуру, архітектоніку, змістове наповнення та методику подачі публікацій. Установлено авторів видання. Систематизовано та проаналізовано статейні та рецензійні матеріали "Книгаря". Визначено їх характерні особливості. Зроблено висновки щодо стану української видавничої справи періоду визвольних змагань 1917 - 1920 р. та місця даного часопису у розвитку національного книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)61-52 +
Шифр НБУВ: РА360999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Капраль І.І. 
Ідейно-естетичні пошуки у літературній критиці Львова 20 - 30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І.І. Капраль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено формування та функціонування ідейно-естетичних угруповань у літературній критиці на матеріалах львівської літературної періодики. Проаналізовано спектр львівських літературних періодичних видань та з'ясовано їх тематико-типологічні особливості. Висвітлено особливості літературної дискусії у Західній Україні у 20 - 30-х рр. XX ст. та роль у цьому даної періодики. Значну увагу приділено своєрідності письменницької та наукової критики у різних жанрах літературно-критичних публікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Квіт С.М. 
Дмитро Донцов і "Літературно- Науковий Вістник" ("Вістник") на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / С.М. Квіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання журналістської, есеїстичної, ідеологічної та видавничої спадщини Дмитра Донцова, головного редактора журналу "Літературно-Науковий Вістник" (ЛНВ), що видавався у Львові у 1922 - 1939 рр. Його діяльність розглянуто на тлі доби - у відношенні до історії української періодики,в контексті тогочасних естетичних та ідеологічних шукань і літературного процесу. Окремо розглянуто значення та комунікативний резонанс ЛВН. Особливу увагу приділено естетично-ідеологічній доктрині Дмитра Донцова та середовищу "вістниківців", зокрема їх впливу на українське політичне життя міжвоєнної доби та періоду Другої світової війни. Досліджено генезу поглядів діяча, який увійшов в історію як ідеолог українського націоналізму. Окреслено герменевтичну методологію Донцова, наголошено на можливості її застосування для оцінки культурного та політичного життя сучасної України. Досвід видання популярного журналу, яким був ЛНВ, може бути практично використаний сучасними видавцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8 Донцов Д. + Ч612.4(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА311765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковпак В.О. 
Українська спортивна періодика Галичини 20 - 30-х рр. ХХ ст.: історико-функціональний аспект і проблемно-тематичні домінанти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.О. Ковпак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження спортивної періодики українців Галичини. Досліджено історію її заснування та розвитку, умови фукціонування. У хронологічній послідовності відтворено процес становлення, вивчено завдання, структуру, архітектоніку, змістове наповнення, установлено коло засновників, видавців, редакторів і авторів цього типу преси. Проаналізовано різновекторну інформаційно-публіцистичну спадщину. Визначено її основні проблемно-тематичні аспекти, охарактеризовано роль і місце спортивних часописів Галичини у системі всеукраїнської журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-5 +
Шифр НБУВ: РА349069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коляструк О.А. 
Преса УСРР в контексті політики українізації (20 - 30-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Коляструк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення нових літературних джерел досліджено історію преси як об'єкта та суб'єкта політики коренізації. З'ясовано теоретичні принципи українізації в інформаційно-пропагандистській галузі, способи та методи її забезпечення. Визначено систему створення та функціонування української періодики, її матеріально-технічне становище, професійно-кадрове забезпечення, окреслено відповідні партійно-державні документи, які обгрунтовували діяльність періодики за умов українізаційного курсу. Значну увагу приділено вивченню культури мовлення преси та ролі мовного фактора преси у реалізації політики українізації. Простежено механізми впливу преси на масову свідомість, визначено методи та способи впровадження пресою радянських стереотипів у громадську свідомість. Висвітлено процес деформації національної свідомості під впливом преси, коливання ціннісних орієнтирів у національному самоусвідомленні нації та особи. Відображено діяльність цензури в обмеженні друкованого слова та національної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч612.3(4УКР)6 + Ш121(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костилєва С.О. 
Становлення і розвиток друкованих засобів масової інформації новітньої України (друга половина 80-х - 90-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.О. Костилєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний історичний аналіз процесу становлення та розвитку системи друкованих засобів масової інформації новітньої України за останнє п'ятнадцятиріччя XX ст. Охарактеризовано стан вітчизняних досліджень масової комунікації України, висвітлено процес інституалізації сучасної української науки у контексті вивчення історії преси, визначено інформаційні можливості різних видів джерел, обгрунтовано потребу доповнення традиційної джерельної бази джерелами електронного походження. Здійснено реконструкцію історичної картини формування національного інформаційного простору новітньої України у правовому, політичному та економічному аспектах. Визначено роль політико-ідеологічних, економічних та культурних чинників у розвитку української преси, з'ясовано характер взаємодії політичної системи та системи засобів масової комунікації (ЗМК), встановлено вплив державної політики в інформаційній сфері на принципи організації процесу діяльності газет та журналів. Здійснено систематизацію емпіричного матеріалу, проведено аналіз суттєвих змін типологічних рис та структурних елементів української періодики за умов розвалу СРСР та трансформацій пострадянського суспільства. Визначено перспективні напрями розвитку періодики України у процесі розбудови інформаційного суспільства, наведено рекомендації щодо раціонального використання історичного досвіду діяльності друкованих ЗМК за нових реалій сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА331270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кусий Л.М. 
Михайло Таранько - редактор і видавець українських часописів та книжкових серій для дітей і молоді (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Л.М. Кусий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Уперше в українській історіографії на підставі залучення до наукового обігу значної кількості архівних матеріалів і друкованих джерел комплексно досліджено редакторську та видавничу діяльність М. Таранька. Проаналізовано структуру, зміст, проблемно-тематичні напрями, жанрову специфіку часописів "Світ дитини" та "Молода Україна", розглянуто умови їх функціонування. Досліджено типо-видову структуру та тематичну наповненість книжкових серій М. Таранька "Діточа Бібліотека", "Бібліотека для молодіжи", "Бібліотека "Молодої України", "Повістева Бібліотека", "Популярна Бібліотека". З'ясовано репертуар його видавництва. Проаналізовано визначні твори учасників літературного процесу міжвоєнного двадцятиліття, які співпрацювали з М. Тараньком. Доведено новаційність окремих його видавничих проектів. Висвітлено біографію М. Таранька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Таранько, М. + Ш85(4УКР)6-39 +
Шифр НБУВ: РА363028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пархітько О.В. 
Одеська періодична преса періоду визвольних змагань: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Пархітько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження одеської періодики 1917 - 1920 рр. Проаналізовано загальні умови її становлення, розвитку та функціонування, визначено вплив громадсько-політичних і суспільно-економічних процесів на характер і склад періодичних видань. Виділено та проаналізовано основні етапи становлення преси даного періоду. Проаналізовано змістову наповненість і пріоритетність тематики часописів. Охарактеризовано передумови виникнення та процес становлення українськомовної преси та досліджено її вплив на розвиток українського національного руху. Показано взаємодію громадсько-політичних (зовнішніх) тенденцій з внутрішніми закономірностями розвитку преси. Вперше здійснено типологічний розподіл одеської періодики 1917 - 1920 рр. Простежено еволюцію масових і галузевих видань, здійснено їх проблемно-тематичний і жанровий аналіз. Зазначено, що протягом 1917 - 1920 рр. видове розмежування одеської преси залишається незмінним, а типологічна структура кожного виду змінюється. Показано принципову відмінність преси періоду національно-визвольних змагань від періодичних видань часів царату та радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА335748

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Перехейда В.В. 
Тижневик "Освіта" як чинник християнського виховання молоді: соціально-комунікативний аспект (1992 - 2005 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / В.В. Перехейда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в теорії соціальних комунікацій досліджено всеукраїнський громадсько-політичний тижневик "Освіта" (1992 - 2005 рр.) як чинник християнського виховання молоді, грунтуючись на теорії переконання й інших концепціях медіавпливу. На підставі кількісних показників, ідейно-тематичного та концептуального аналізу доведено, що тема релігії та християнського виховання є комунікаційною спрямованістю видання. Проаналізовано форму видання (жанристику, рубрикацію, стилістику), як відповідну його настанові, та висвітлення релігійної проблематики. Аргументовано оцінку виховного потенціалу газети та рекомендації щодо його підвищення. Наведено бібліографічний покажчик газети "Освіта" та теми релігії та християнського виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.350.4 + Э370.9(4УКР)-681я5 + Ч612.3(4УКР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА365524

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Плехова І.Д. 
Часопис "Українська книга" (1937 - 1943) у контексті становлення української книгознавчої періодики першої половини XX століття: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / І.Д. Плехова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано український фаховий часопис із книгознавства й бібліографії "Українська книга", що наприкінці 1930-х рр. був єдиним центром національної книгознавчої думки в Україні. Проаналізовано умови розвитку української фахової книгознавчої періодики кінця ХІХ - початку ХХ ст., запропоновано періодизацію розвитку книгознавчої преси даного періоду. Висвітлено умови реалізації "Української книги", визначено відповідність та новаторство її концептуальних засад, а також місце і роль художньо-технічного оформлення в реалізації концепції журналу та специфіку маркетингової стратегії. Розкрито особливості співпраці редакції часопису з провідними українськими науковцями. Встановлено авторство статей, надрукованих під шифрованими та дешифрованими криптонімами, розглянуто проблемно-тематичну палітру публікацій часопису та актуальність їх наукового спрямування. Наведено дані статистичного аналізу діяльності українських видавництв, які працювали в період існування львівського часопису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-52
Шифр НБУВ: РА370711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Позняков 
Українська військова преса як складова інформаційного простору в реалізації ідеї державності (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Олексій Павлович Позняков ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА320566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Почапська О.І. 
Українська сатирична публіцистика Наддніпрянщини періоду національно-визвольних змагань 1917 - 1921 рр.: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / О.І. Почапська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Уперше у вітчизняному журналістикознавстві проаналізовано жанрові та тематичні особливості сатирично-публіцистичних виступів на сторінках періодичних видань Наддніпрянської України. З'ясовано жанрові та формотвірні особливості сатиричної публіцистики. Уніфіковано визначення для фейлетону та памфлету 1917 - 1921 рр., грунтуючись на історичній суті жанру. Досліджено соціально-історичні та воєнно-політичні умови творення сатирично-публіцистичних виступів та їх вплив на визначення ідеї національного розвитку української держави під час національно-визвольних змагань. Вивчено, проаналізовано та відтворено проблемно-тематичні особливості сатиричної публіцистики, з'ясовано її образну та текстову структури. Розглянуто особливості тематичної трансформації у контексті ротації військово-політичних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.163.7 + Ф513(4УКР)61я5 + Ч612.3(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА363322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Пугач 
Проблеми підготовки вчителя до професійної діяльності в українській педагогічній періодиці (20-ті- початок 30-х років ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Анжеліна Володимирівна Пугач ; Інститут педагогіки АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч612.3(4УКР)6-5
Шифр НБУВ: РА358765

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Руденко Л.С. 
Українська журнальна публіцистика в парадигмі постмодернізму (80-ті рр. XX ст. - перше десятиліття XXI ст.): автореф. дис. ... канд. наук соц. комунікацій : 27.00.04 / Л.С. Руденко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості теоретичної інтерпретації феномену постмодернізму українськими та зарубіжними науковцями, відтворено взаємозв'язок між становленням світоглядної парадигми постмодернізму й еволюцією системи мас-медіа, визначено передумови адаптації постмодерністських ідей до української пострадянської дійсності. Досліджено особливості функціонування систем публіцистики в парадигмі постмодернізму, охарактеризовано напрям розвитку публіцистики в контексті інформаційного поступу людства, окреслено її жанрові й естетичні особливості. Проаналізовано публіцистичні твори на шпальтах літературно-художніх, суспільно-політичних, культурологічних і інформаційно-розважальних часописів з метою виявлення в них засобів організації дійсності, які характерні для постмодерністського світосприйняття, вивчено процеси жанрової дифузії, інтертекстуальної й ігрової організації, ідейного та тематичного рівнів сучасних журнальних публіцистичних текстів, узагальнено сучасний досвід авторів-публіцистів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-52 + Ч612.161
Шифр НБУВ: РА372070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського