Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (914)Книжкові видання та компакт-диски (1036)Журнали та продовжувані видання (89)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алі Мабхут Саад Мулкат 
Роль центральної преси Ємену в інформаційному забезпеченні громадсько-політичних перетворень суспільства: проблеми та перспективи (1994 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Алі Мабхут Саад Мулкат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичний процес розвитку та сьогоднішній стан єменських засобів масової інформації, перш за все, центральної преси. Розкрито особливості впливу соціально-економічних змін на єменську центральну пресу та її роль в інформаційному забезпеченні суспільно-політичних перетворень 1994 - 2000 рр. Визначено роль та завдання центральної преси за сучасних умов і шляхи підвищення ефективності її функціонування. Показано соціально-демографічні, соціально-професійні та соціально-психологічні особливості читацької аудиторії як об'єкта впливу центральної преси. Осмислено основні позитивні та негативні тенденції розвитку та функціонування центральної преси Ємену, перш за все, газет "Аль-Саура" ("Революція") і "Аль-Джумухурія" ("Республіка"). З'ясовано сучасний стан, перспективи подальшого розвитку єменського газетного ринку, систему підготовки та перепідготовки журналістських кадрів. Розроблено практичні рекомендації щодо подальшого вдосконалення центральної преси Ємену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(5Єме) +
Шифр НБУВ: РА322192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрійчук М. Т. 
Українсько-єврейський дискурс у друкованих виданнях Наддніпрянщини (60-ті рр. XIX ст. - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.05 / М. Т. Андрійчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано хід українсько-єврейського дискурсу на сторінках книжкових і періодичних видань наддніпрянських українців другої половини XIX - початку XX ст., що належали різноманітним національно-культурним течіям, мистецьким (формальним і неформальним) об'єднанням, політичним групам і партіям. Охарактеризовано видавничу справу наддніпрянських українців досліджуваного періоду, виділено окремі етапи її розвитку та визначено вплив на цей розвиток політичних й економічних чинників. Виявлено, що проблематика українсько-єврейських взаємин у другій половині XIX - на початку XX ст. займала в українській періодиці Наддніпрянщини вагоме місце. Досліджено еволюцію поглядів українських інтелектуалів щодо українсько-єврейських взаємин і рефлексії єврейства на посили українства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5 + Т3(4УКР=9Е)5
Шифр НБУВ: РА381611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Баган О.Р. 
Естетика і поетика вісниківського неоромантизму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Р. Баган ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування художнього стилю неоромантизму в середовищі письменників-вісниківців, які об'єднувалися навколо націоналістичного журналу "Вісник" (у 1922 - 1932 рр. - "Літературно-науковий вісник"), що виходив у Львові за редакцією критика і політичного ідеолога Д. Донцова у 1922 - 1939 рр. Обгрунтовано необхідність поняття "вісниківство" як такого, що повніше та точніше пояснює культурне та літературне явище, якиим була різноманітна творчість співробітників "Вісника": істориків, філософів, політичних ідеологів, культурологів, критиків, письменників, мистецтвознавців, соціологів, етнографів. Вісниківський неоромантизм був течією у масштабному комплексі художніх явищ у напрямі неоромантизму в українській літературі кінця XIX - першої половини XX ст. Рекомендовано поняття "Празька школа" використовувати для означення підтечії у вісниківстві - творчості кількох письменників-неоромантиків, які менше політизували свою творчість. Відзначено роль Є. Маланюка, Л. Мосендза, О. Ольжича, О. Теліги, Ю. Липи, Ю. Клена, "пражан" - Н. Лівицької-Холодної, О. Лятуринської, М. Чирського, Зореслава, І. Ірлявського. Зазначено, що світогляд неоромантиків-націоналістів формувався на засадах філософії ірраціоналізму та волюнтаризму. Тому вони не сприймали ні позитивістських теорій народництва (побутового реалізму - в літературі), ні раціоналістично-експериментаторських аспектів естетики модернізму (декаденства й авангардизму - в літературі); у творчості орієнтувалися на європейських неоромантиків і парнасців - К. Гамсуна, Р. Кіплінга, П. Валері, Ш. Морра, Ж. Ередіа, А. Сюллі-Прюдома та ін., засвоїли водночас деякі моменти деякі моменти стилю модернізму від європейських і російських символістів. Тому їх можна назвати "консервативними модерністами". Велике значення для вісниківців мала християнська духовність, навіть католицизм, вони глибоко засвоїли естетику та поетику українського неокласицизму. Показано своєрідний синтез неокласики та неоромантики в їх творчості. Зазначено, що центральною особливістю їх поетики є оригінальна художня неоготика, тобто рекультивація традиційного європейського героїзму та містицизму, монументалізму й аристократичної вишуканості в мистецтві. Проведений систематичний аналіз творчості вісниківців дає змогу повніше представити літературний процес української еміграції та Галичини в міжвоєнний період, визначити його особливості, тенденції, пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-319 + Ш400.221.88 + Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322459

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Блавацький С.Р. 
Трансформаційні тенденції якісної преси Великобританії (на прикладі "The Times", "The Guardian", "The Independent"): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / С.Р. Блавацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розкрито атрибутику, функції та специфіку якісних газет, їх генезу. Досліджено процес таблоїдизації якісної преси Великобританії, конвергенції якісних і масових видань та сучасний стан якісних британських газет. Проаналізовано мережеві версії якісних видань Великобританії, дилему медіатизації та демократизації в контексті таблоїдизації якісних британських газет і парадигми медіаекономічного розвитку якісної британської преси. Розглянуто нагальну необхідність трансформації наявної медіаекономічної парадигми якісної преси Сполученого Королівства у громадську для збереження та примноження найкращих традицій і надбань британської журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА369110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Богуславський О.В. 
Преса міжвоєнної української еміграції в Європі 1919 - 1939 рр.: національно-патріотична дискусія: автореф. дис... д-ра наук із соц. комунікацій / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 38 с. — укp.

На основі комплексного аналізу зроблено спробу висвітлити публіцистичні тексти національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції в Європі між двома світовими війнами 1919 - 1939 рр. як феномен національно-визвольної боротьби. Здійснено залучення до наукового обігу маловивчених публіцистичних матеріалів, що дозволяє розкрити певні важливі аспекти діяльності преси української еміграції, простежити еволюцію політичних дискусій на її сторінках та визначити її внесок у формування загальної концепції звільнення України. Досліджено періодичну пресу української політичної еміграції між двома світовими війнами у нових місцях розселення в країнах Європи, яка була зумовлена несприятливими для української державності внутрішніми та зовнішніми політичними, військовими й економічними факторами, а також історичними обставинами. Розглянуто національно-патріотичну дискусію про шляхи та методи звільнення та подальшого державного облаштування Української держави. Виявлено й узагальнено напрямки та тенденції національно-патріотичної дискусії у пресі української еміграції 1919 - 1939 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(9=УКР)61
Шифр НБУВ: РА361389

Рубрики:

      
6.

Богуславський О.В. 
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Проведено комплексний аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності даного періоду. З'ясовано, що урядові чиновники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та інфраструктури інформаційної діяльності, однак внаслідок дії об'єктивних і суб'єктивних чинників створити систему урядового інформування не вдалося, що і було однією з причин поразки визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Т3(4Укр)611-32
Шифр НБУВ: РА318032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко А.А. 
Преса православної церкви в Україні кінця ХІХ - початку ХХ століття: тематика і проблематика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / А.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Вивчено значну кількість бібліографічного та архівного матеріалу, а також укладено покажчик православної преси в Україні. Введено до наукового обігу оригінальні, маловідомі або забуті факти з історії журналістики. Обгрунтовано специфічні ознаки православної преси. Проведено сегментування преси православної церкви та її систематизацію за аудиторним принципом. Висвітлено загальну концепцію відображення історичних подій на шпальтах церковних часописів. Виявлено роль окремих особистостей - представників духівництва, філософів, публіцистів - до процесу становлення та розвитку преси православної церкви в тогочасному журналістському контексті. Встановлено залежності концепцій видань від позицій офіційної церкви. Визначено місце періодики православної церкви у журналістському процесі кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5 + Э372.27-35-021.7 +
Шифр НБУВ: РА321988

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бондар О. В. 
Проблема шкільного підручника у періодичних фахових вітчизняних виданнях (50-ті рр. XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Бондар ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито методологічні засади та методику дослідження особливостей висвітлення проблеми шкільного підручника на сторінках періодичних фахових вітчизняних видань 1950 рр. - початку XXI ст. Обгрунтовано джерельну базу дослідження та визначено якісно відмінні етапи у висвітленні проблеми шкільного підручника на сторінках педагогічних журналів даного періоду. Систематизовано масив публікацій педагогічної періодики з проблеми шкільного підручника та визначено, які проблеми шкільного підручника найчастіше висвітлювалися в публікаціях та які шляхи пропонувалися для їх вирішення. Виявлено загальні тенденції висвітлення проблеми шкільного підручника на сторінках педагогічних журналів даного періоду та перспективи подальшого розвитку процесу створення підручників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.1 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА379482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Варич М.В. 
Двомовна преса в умовах білінгвізму в Україні: історія, практика, тенденції розвитку: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / М.В. Варич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження українських двомовних видань з урахуванням специфіки сучасного білінгвістичного середовища. Розглянуто історичні, психологічні, соціальні, законодавчі чинники, які обумовили виникнення та розвиток двомовної періодики на українських теренах. Проаналізовано публікації, присвячені дискусіям про мову, чотирьох всеукраїнських двомовних видань за період 1997 - 2007 рр. ("День", "Дзеркало тижня", "Високий замок", "Голос України"). Визначено можливі шляхи популяризації української мови, основні тенденції та перспективи розвитку білінгвістичних видань в українській незалежній державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5/6-51 +
Шифр НБУВ: РА362672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Васильчук М.М. 
Українські видання в Коломиї (друга половина ХІХ - ХХ ст.): історико-функціональний і тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.М. Васильчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Відтворено об'єктивну картину видавничого процесу як цілісного явища зі своїми особливостями, позитивними та негативними моментами. Показано складний шлях пошуку національних орієнтирів за умов австро-угорського та польського панування, спроби зберегти традиції за умов радянського тоталітаризму. Висвітлено роль видавничої справи у національному відродженні та державному будівництві. Визначено роль книговидання, журналістики у налагодженні контактів Галичини зі східною частиною України, у становленні українських ідей. На підставі результатів дослідження встановлено, що друкарство, книговидання, журналістика в Коломиї гармонійно вписується у загальний розвиток друкованого слова в Галичині, однак, мають свої прикметні риси, етноформуючі пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)516 + Ч612.3(4УКР)516 +
Шифр НБУВ: РА322830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вежель Л.М. 
Гавриїл Костельник як журналіст і літературний критик: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.М. Вежель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено становлення Гавриїла Костельника як українського громадсько-політичного діяча, активного захисника української греко-католицької церкви візантійського обряду, його вдавану причетність до Львівського псевдособору 1946 р. та підступне вбивство його органами НКВД у 1948 р. Досліджено журналістську діяльність теолога, пов'язану з виданням журналів "Нива" та "Божі сліди", на сторінках яких друкувалися його релігієзнавчі праці, що розвінчували намагання Риму латинізувати українську церкву, ігноруючи уніатські домовленості 1596 р. Зазначено, що теолог викривав імперські намагання ополячити та русифікувати західноукраїнське населення шляхом втягування його до лона ворогуючих сторін. Проаналізовано літературно-критичний набуток прото пресвітера, обнародований на сторінках часописів "Дзвони" й "Діло", що сприяли формуванню патріотизму та національної ідеї серед галицького простолюду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8Костельник, Г. + Ш4г(4Укр)6дКостельник, Г. + Э377.09(4Укр)-36-028Костельник, Г.
Шифр НБУВ: РА315667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гандзюк В.О. 
Часописи Поділля періоду національно-визвольних змагань (1917 - 1920 рр.) у відстоюванні ідей державності: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / В.О. Гандзюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено подільську періодичну пресу доби національно-визвольних змагань. Розглянуто аспекти становлення, розвитку та функціонування часописів 1917 - 1920 рр. Установлено загальну кількість подільських періодичних видань, опублікованих впродовж зазначеного періоду та висвітлено важливі політичні, соціально-економічні та культурні проблеми даної доби. Класифіковано подільську пресу періоду визвольних змагань за типотвірними ознаками. Визначено роль преси 1917 - 1920 рр. у формуванні національного світогляду мешканців краю. Підтверджено концептуальну ідею про життєво важливу потребу в ефективній урядовій інформаційній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР348)61-52 +
Шифр НБУВ: РА360896

Рубрики:

      
13.

Гдакович М.С. 
Літературні періодичні видання 20 - 30-х рр. XX ст. на західноукраїнських землях у суспільно-політичному і духовному контексті доби: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.С. Гдакович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження західноукраїнської літературної преси 1920 - 1930 рр., простежено роль літературних видань у розвитку культурного життя та національної літератури. Проаналізовано процес становлення та розвитку літературної періодики на Галичині, Закарпатті та Буковині, з'ясовано її роль у функціонуванні української національної системи, показано вплив даної періодики на розвиток національного та, зокрема, літературного життя. Розглянуто специфіку, ідейні та естетичні засади її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш5(4УКР)6-319 + Ш5(4УКР)6-379 +
Шифр НБУВ: РА325073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гедз В.А. 
Газети "Українське слово" та "Нове українське слово" як джерело з історії України періоду Другої світової війни (жовтень 1941 - вересень 1943 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.А. Гедз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено основні етапи створення та діяльності газет "Українське Слово" ("УС") і "Нове Українське Слово" ("НУС") в Україні у період Другої світової війни, розкрито можливості їх використання як історичного джерела. Охарактеризовано редакторський склад часописів, визначено рівень достовірності, проаналізовано тематику та проблематику газетних матеріалів. Розкрито інформаційні можливості газет у висвітленні ходу бойових дій на фронтах Другої світової війни, соціально-економічного стану, культурного та духовного життя регіону. З нових позицій проаналізовано офіційну інформацію, що друкувалася на шпальтах газет, та притаманні власне періодиці публіцистичні жанри, авторами яких були журналісти та письменники України, що залишилися на окупованій території. З'ясовано причини, які вплинули на припинення видання "УС" та "НУС". Проведено кількісні підрахунки, які дають підставу стверджувати, що газети "УС" та "НУС" періоду нацистської окупації є вагомим інформативним джерелом, яке вимагає критичного джерелознавчого аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)62 + Ч612.3(4УКР-2КИЇ)62-51 +
Шифр НБУВ: РА368529

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Георгієвська В.В. 
Становлення та розвиток рекламно-довідкової преси на території Східної України ХIХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / В.В. Георгієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження рекламно-довідкової преси Східної України 1809 - 1917 рр. Виділено й охарактеризовано її основні тематичні групи, зокрема, довідкові (універсальні) видання, а також торгово-промислові, комерційні, біржові, сільськогосподарські, квартирні, шлюбні, театрально-артистичні та книжкові, рекламні, медичні, курортні). Досліджено жанрові модифікації реклами на шпальтах спеціалізованої преси (від каталогу, прейскуранта, рубричної реклами до реклами-історії, консультації фахівця, реклами-звернення, реклами-вірша). Розроблено алфавітний покажчик рекламно-довідкової преси (всього 207 видань), додаткові покажчики, схеми та діаграми, які характеризують розвиток даної спеціалізованої преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР5)-5 + Ч617.167.7 +
Шифр НБУВ: РА367982

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Герман І.С. 
Запорізька преса 20-40-х рр. ХХ ст.: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.С. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження запорізької преси 1920 - 1940 рр. як цілісної системи. Виявлено основні передумови виникнення україномовних газетних видань в регіоні, визначено соціокультурне підгрунтя формування специфічної типологічної моделі місцевої періодики, запропоновано поліматичну класифікацію системи запорізької преси 1920 - 1940 рр. Проаналізовано жанрово-стильову специфіку періодики регіону. Розглянуто жанрову парадигму газетних видань регіону та пояснено причини формування жорстко регламентованої жанрової домінанти тоталітарної преси. Враховуючи мовностилістичні особливості публіцистичних текстів, досліджено еволюційні трансформації жанрових різновидів нарису й репортажу, проаналізовано становлення сатирично-публіцистичних жанрів у місцевій пресі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА327955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Грєбцова І.С. 
Періодична преса в суспільному розвитку Південного степового регіону Російської імперії (1820 - 1865): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / І.С. Грєбцова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 32 с. — укp.

Визначено роль та місце регіональної преси у соціально-економічному розвитку, політичному і культурному житті країни та південних губерній та областей зокрема. Простежено еволюцію регіональної періодики з часів зародження у 1820 р. першої газети до цензурної реформи 1865 р., яка зруйнувала взаємозв'язок преси даного регіону. Розглянуто процес формування регіональної періодики як складової частини системи російської преси, становлення місцевих кадрів видавців, редакторів, журналістів. Висвітлено механізм участі періодики у обговоренні найважливіших реформ - селянської та судової, реформуванні місцевого самоврядування, цензури та інших сфер. У науковий обіг введено велику кількість раніше невідомих документів, матеріалів та фактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)47-7 + Ч612.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА321946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гринівський Т.С. 
Часопис "Книгарь" як осередок вивчення видавничої справи в Україні періоду визвольних змагань (1917 - 1920 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Т.С. Гринівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження першого українського книгознавчого часопису "Книгарь". Вивчено передумови й історію його застосування та розвитку. Охарактеризовано завдання, структуру, архітектоніку, змістове наповнення та методику подачі публікацій. Установлено авторів видання. Систематизовано та проаналізовано статейні та рецензійні матеріали "Книгаря". Визначено їх характерні особливості. Зроблено висновки щодо стану української видавничої справи періоду визвольних змагань 1917 - 1920 р. та місця даного часопису у розвитку національного книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)61-52 +
Шифр НБУВ: РА360999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Губа П.І. 
Періодична преса як джерело дослідження українського державотворчого процесу 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / П.І. Губа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий аналіз матеріалів періодичної преси у контексті історії національно-визвольних змагань і державотвірних процесів в Україні у період 1917 - 1920 рр. Із використанням матеріалу газетної періодики, архівних і опублікованих документів шляхом критичного та порівняльного аналізу їх змісту розкрито форми, методи та засоби відображення державотвірного процесу на різних етапах Української революції. Досліджено загальні тенденції становлення та розвитку газетної періодики як історичного джерела. Здійснено класифікацію центральної та регіональної преси. Розкрито її інформаційний потенціал для з'ясування державницької місії Центральної Ради, Гетьманату та Директорії, їх внутрішньої та зовнішньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Ч612.3(4УКР)711 +
Шифр НБУВ: РА349559

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Губарець В.В. 
Українська етнічна преса США та Канади (1945 - 1994 рр.): особливості висвітлення україно-американських взаємин: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Губарець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано матеріали української етнічної преси Північної Америки у аспекті їх зосередженості на комплексі питань американо-українських стосунків після Другої світової війни, зокрема, у галузі політики, культури, економіки та захисту прав людини. З'ясовано головні мотиви, якими керувався офіційний Вашингтон у реалізації своєї політики щодо України спершу як складової СРСР, а згодом - як незалежної держави. Проаналізовано дискусії на сторінках української етнічної преси Північної Америки, взаємопов'язані з цією проблематикою, особливості висвітлення стосунків України та США на шпальтах української етнічної преси США та Канади, висвітлено у аспекті застосування та розвитку жанрів журналістської творчості. Базуючись на жанровій парадигмі, проаналізовано висвітлення українською етнічною пресою США та Канади комплексу україно-американських взаємин. Жанри журналістської творчості, зокрема, інформаційні, аналітичні та художньо-публіцистичні, розглянуто як інструменти донесення до читача збалансованої, неупередженої та об'єктивної точки зору етнічних журналістів щодо актуальних громадсько-політичних проблем. Розглянуто багатофункціональність українських журналістів Північної Америки, зумовлену специфічними умовами роботи та завданнями. Показано роль журналістів в інформуванні громадськості, формуванні громадської думки, відстоюванні інтересів нації за умов бездержавності, а згодом - лобіювання інтересів новопосталої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7Кан=411.4) +
Шифр НБУВ: РА351742

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського