Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (281)Книжкові видання та компакт-диски (141)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.175$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Майданюк О.В. 
Адаптація серцево-судинної системи кваліфікованих спортсменок у синхронному плаванні протягом річного циклу підготовки: Автореф. дис. канд. з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / О.В. Майданюк ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту {Київ}. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптаційні зрушення системної та периферичної гемодинаміки спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації в різні періоди підготовки. Встановлено, що заняття синхронним плаванням супроводжуються значними адаптаційними змінами системної та регіонарної гемодинаміки; характер та спрямованість виявлених адаптаційних зрушень відрізняються у спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації. Визначено, що від підготовчого до змагального періоду у спортсменок, що брали участь у дослідженні, відбувається збільшення УІ, СІ, W, зменшення ЗПОС, а також збільшення наповнення судин великих півкуль головного мозку артеріальною кров'ю, зменшення асиметрії парних гемодинамічних показників, тонусу артеріол та венул, що свідчить про збільшення функціональних резервів та адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.709-111 +
Шифр НБУВ: РА328342

      
2.

Погодіна С.В. 
Вікові особливості реакцій кардіо-респіраторної системи плавців в умовах адаптації до специфічних фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Погодіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вікові особливості формування аеробного потенціалу та реакцій кардіо-респіраторної системи плавців у процесі адаптації до специфічних критеріїв на формування енергетичного потенціалу плавців різного віку. Показано, що для дітей і підлітків характерним є зниження частки аеробного забезпечення метаболічних реакцій під час виконання плавальних навантажень потужності, що підвищується. Установлено, що адаптація до фізичних навантажень у дітей віком 9 - 10-ти років супроводжується наявністю елементів напруженості реакції, а для дітей 11 - 16 років - формуванням гармонійної реакції підвищеної активації, що свідчить про більш високий рівень реактивності системи крові у даному віковому діапазоні. За результатами досліджень виявлено формування різних типів кровообігу спортсменів. Показано, що за низької ефективності даної системи у дітей віком 9 - 10-ти років є наявним різке зменшення числа внутрішньосистемних компонентів, які забезпечують рівень хвилинного об'єму крові за умов м'язової діяльності, що знижує можливості розробки оптимального варіанту її функціонування. Установлено, що пристосувальні реакції організму юних плавців відбувалися за респіраторним типом адаптації. Відзначено, що вікове вдосконалення функцій системи дихання взаємозв'язано зі зростанням статичних об'ємів легень, перебудовою патерну дихання, а саме: збільшенням об'ємних характеристик, збільшенням бронхіальної прохідності на всіх рівнях бронхіального дерева. Показано, що ефективність адаптації до фізичних навантажень залежить від ступеня реалізації принципу мозаїчності, що передбачає розподіл функціонального навантаження між компонентами системи зовнішнього дихання з метою досягнення максимального пристосувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504 +
Шифр НБУВ: РА335944

      
3.

Безкопильний О. О. 
Диференційований підхід при початковому навчанні плаванню дітей з різними властивостями основних нервових процесів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. О. Безкопильний ; Харківська державна академія фізичної культури і спорту. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.14
Шифр НБУВ: РА369375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фанигіна О.Ю. 
Корекція фізичної підготовленості студенток вузу в процесі занять оздоровчими видами плавання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Ю. Фанигіна ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено комплекс організаційно-педагогічних умов фізичного виховання студенток з використанням засобів аквааеробіки у навчальному процесі вищих навчальних закладів, який визначає мотиваційні фактори, засоби та методи контролю, нормативи фізичної підготовленості, що відповідають "стабільному" рівню здоров'я, способи розробки програм занять, комп'ютерну діагностику та моделювання змісту занять. Розроблено та обгрунтовано функціональну характеристику студенток віком 17 - 21 рік з різним рівнем фізичної підготовки, що містить соматоскопічні та фізіометричні показинки, обсяг рухової активності та нормативи, які відповідають "стабільному" стану здоров'я. Запропоновано навчальну програму занять аквааеробікою оздоровчої спрямованості, специфічну за технологією побудови, з урахуванням шкали оцінки рівня фізичної підготовки студенток за дванадцятьма тестами. Визначено закономірності взаємозв'язку показників фізичної підготовки, психомоторних якостей та рівня фізичного здоров'я студенток, з'ясовано особливості мотиваційної структури до їх занять аквааеробікою. Розвинуто теоретичні положення щодо механізму управління фізичною підготовкою студенток та практичного використання з цією метою аквааеробіки за допомогою розробленої комп'ютерної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175 р30 +
Шифр НБУВ: РА334940

Рубрики:

      
5.

Ніфака Я.М. 
Підготовка студентів факультету фізичної культури до фізкультурно-оздоровчої роботи (на прикладі плавання): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Я.М. Ніфака ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано зміст та структуру системи професійно-педагогічної підготовки вчителя фізичної культури. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено модель системи комплексної теоретико-практичної підготовки студентів факультету фізичної культури до реалізації фізкультурно-оздоровчої діяльності у загальноосвітній школі у процесі вивчення курсу дисципліни "Плавання". Встановлено склад основних знань та вмінь вчителя фізичної культури для здійснення ним фізкультурно-оздоровчої роботи у школі та розроблено критерії оцінки рівня їх сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.4(4УКР)п91
Шифр НБУВ: РА309046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Огурцова М.Б. 
Формування адаптивних типологічних змін серцево-судинної системи плавців високої кваліфікації в тренувальному процесі: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / М.Б. Огурцова ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено адаптивні типологічні зміни центрального та периферичного кровообігу у кваліфікованих спортсменів-плавців, що формуються за впливу специфічних умов водного середовища. Встановлено взаємозв'язок між типологічним станом кровообігу в ортостатиці у спортсменів-плавців і рівнем фізичної працездатності у горизонтальному положенні тіла. Підтверджено певні висновки вчених, що для спортсменів-плавців навантаження у вертикальному положенні їх тіла не є специфічними, а показники фізичної працездатності у цьому положенні значно нижчі, ніж у горизонтальному і не є інформативними. Наведено дані про особливості регуляції кровообігу за гравітаційним чинником під впливом фізичних навантажень. Виявлено типологічні особливості регуляції кровообігу, що зумовлюють функціональні можливості кваліфікованих плавців на стаєрські та марафонські дистанції у різні періоди річної підготовки. Запропоновано методику корекції тренувального процесу плавців-марафонів з урахуванням адаптивних типологічних змін серцево-судинної системи, спрямованої на підвищення ефективності тренувального процесу та рівня готовності спортсменів до основних змагань року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175 +
Шифр НБУВ: РА364723

Рубрики:

      
7.

Хіміч І. Ю. 
Формування спеціальних умінь та навичок студентів вищих навчальних закладів у процесі навчання оздоровчого плавання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. Ю. Хіміч ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено та обгрунтовано методику навчання з оздоровчого плавання студентів ВНЗ, побудовану на варіативності диференційованого підходу в залежності від фізичних можливостей організму студентів і рівня розвитку їх загальної витривалості. Запропоновано модель формування спеціальних умінь і навичок з оздоровчого плавання у студентів в динаміці навчальних занять у ВНЗ, яка базується на оптимізації рівня навантажень відповідно до мотиваційного спрямування та руховії підготовленості. Обгрунтовано систему поліпшення плавальної підготовленості, функціонального стану , кардіо-респіраторної та загальної витривалості системи організму студентів. Удосконалено організацію процесу занять. Зроблено внесок у розвиток педагогічної технології покращення стану показників фізичних можливостей організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175
Шифр НБУВ: РА381184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нікольський А. Ю. 
Формування спеціальних умінь та навичок студенток вищих навчальних закладів у процесі початкового навчання плавання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / А. Ю. Нікольський ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше одержано дані про зв'язок плавально-координаційної схильності студенток 17 - 20-ти років до виконання локомоцій нижніми кінцівками в водному середовищі з морфофункціональними показниками. Виявлено ступінь впливу плавально-координаційної схильності в рухах нижніми кінцівками на процес формування плавальних умінь і навичок студенток. Обгрунтовано диференційну методику формування плавальних умінь і навичок студенток. Удосконалено організаційно-методичні засади процесу формування плавальних умінь і навичок студенток ВНЗ нефізкультурного профілю в процесі фізичного виховання. Дістали подальшого розвитку педагогічні технології формування спеціальних умінь і навичок студентської молоді вищих закладів освіти нефізкультурного профілю в процесі фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.1
Шифр НБУВ: РА384904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського