Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч311.350$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Тхоржевська Т.Д. 
Розвиток теорії та практики виховання дітей на засадах православної моралі в історії педагогіки України: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Т.Д. Тхоржевська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Визначено основні тенденції, проблеми розвитку теорії та практики виховання дітей на засадах православної моралі в Україні. На підставі порівняльного аналізу церковної та науково-педагогічної точок зору стосовно розвитку теорії та практики виховання дітей на цих засадах висвітлено українські православні освітньо-виховні традиції. Розглянуто історичний феномен православної педагогіки як педагогіки воцерковлення. Розкрито процес розвитку православного виховання в Україні у контексті еволюції загальноєвпропейської педагогічної думки. З'ясовано шляхи впливу християнства як світової релігії на цей розвиток. Проаналізовано вплив християнства на сучасний стан світської педагогічної науки в Україні. Виявлено головні теми, що є актуальними для сучасних православних священників і світських науковців, а саме - щодо морально-релігійного виховання. Розкрито загальну еволюцію ідей свободи та гуманізму у вихованні, загальне та відмінне в їх інтерпретації світськими та православними педагогами. Розкрито практику вирішення проблеми морально-релігійного виховання у країнах Європи та США. Виявлено механізми дії та сформульовано певні закономірності функціонування виховних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.350.4 + Ч33(4УКР) + Э372.27-103.2 +
Шифр НБУВ: РА342229

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Лобанова С. І. 
Соціокультурні детермінанти формування моделей виховання дітей і молоді у Стародавньому Римі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. І. Лобанова ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано історико-теоретичні передумови розвитку виховання як соціокультурного феномену. Виявлено закономірності соціальної детермінованості функцій виховання за певних конкретно-історичних умов (на прикладі Риму). Розглянуто наскрізну динаміку розвитку римського виховання у філогенезі: мета, об'єкти, суб'єкти, методи, форми, засоби; виявлено специфіку структури системи виховання Стародавнього Риму, визначено її компоненти. Виявлено соціокультурні детермінанти формування системи античного виховання Стародавнього Риму, її компоненти та механізми реалізації. Розроблено узагальнену модель виховання як соціокультурного явища, що дозволяє розкрити закономірності його розвитку та поглибити його розуміння як наукової категорії. Зроблено педагогічне прогнозування тенденцій розвитку виховання з урахуванням сучасного стану соціального і науково-технічного стану України. Уточнено специфіку функціонування закономірностей соціальної детермінованості функцій виховання щодо визначених конкретно-історичних умов, а також трактування виховання як соціокультурного явища з позицій наукової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.350.0 + Ч33(0)323
Шифр НБУВ: РА381896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Перехейда В.В. 
Тижневик "Освіта" як чинник християнського виховання молоді: соціально-комунікативний аспект (1992 - 2005 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / В.В. Перехейда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в теорії соціальних комунікацій досліджено всеукраїнський громадсько-політичний тижневик "Освіта" (1992 - 2005 рр.) як чинник християнського виховання молоді, грунтуючись на теорії переконання й інших концепціях медіавпливу. На підставі кількісних показників, ідейно-тематичного та концептуального аналізу доведено, що тема релігії та християнського виховання є комунікаційною спрямованістю видання. Проаналізовано форму видання (жанристику, рубрикацію, стилістику), як відповідну його настанові, та висвітлення релігійної проблематики. Аргументовано оцінку виховного потенціалу газети та рекомендації щодо його підвищення. Наведено бібліографічний покажчик газети "Освіта" та теми релігії та християнського виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.350.4 + Э370.9(4УКР)-681я5 + Ч612.3(4УКР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА365524

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дяченко Т.В. 
Формування картини світу у дітей східних слов'ян (VI-XIII століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.В. Дяченко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 21 с. — укp.

Здійснено історико-педагогічний аналіз досвіду східних слов'ян у формуванні картини світу як цілісної емпіричної системи. Обгрунтовано проблему взаємодії людського суспільства й природи, що є однією із найактуальніших проблем сучасності, успішне розв'язання якої залежить від рівня екологічної культури людини, формування цілісного світогляду. Процес формування картини світу у дітей східних слов'ян розглянуто як сукупність педагогічних знань, умінь та навичок у підготовці молодших поколінь до гармонійного співжиття з природним середовищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4)4 + Ч313(4) + Ч311.350
Шифр НБУВ: РА321159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського