Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (681)Книжкові видання та компакт-диски (897)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х883.9(4УКР)71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова Н. Г. 
Запобігання злочинним посяганням на рослинний світ (за матеріалами Донецького регіону України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Г. Іванова ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості кримінально-правової охорони рослинного світу. Проведено кримінологічно-порівняльний аналіз стану злочинності у сфері охорони рослинного світу в Україні, зокрема в Донецькому регіоні. Визначено найбільш вагомі детермінуючі чинники, що зумовлюють вчинення злочинів, які посягають на рослинний світ. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинам цієї категорії. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення запобіжної діяльності правоохоронних органів внутрішніх справ в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.8 + Х859(4УКР5)14
Шифр НБУВ: РА384534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ігнатов О.М. 
Попередження насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Ігнатов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми розробки теоретичних і практичних засад і заходів щодо запобігання насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ. Запропоновано визначення поняття "насильницькі злочини, що вчиняються працівниками органів внутрішніх справ". Конкретизовано поняття "використання службового становища працівником органів внутрішніх справ". Запропоновано комплексну кримінологічну характеристику насильницьких злочинів, що вчиняються працівниками ОВС України. Установлено та проаналізовано комплекс факторів детермінації таких злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особистості та запропоновано типологію злочинців на підставі мотивів вчинення насильницьких злочинів. Розглянуто проблему латентності насильницьких злочинів працівників ОВС. Визначено напрями та запропоновано шляхи вдосконалення заходів запобігання злочинів цього виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)711.12 +
Шифр НБУВ: РА354183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Алфьоров С. М. 
Адміністративно-правовий механізм протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Алфьоров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 38 с. — укp.

Проаналізовано проблеми визначення сутності корупції та виявлено особливості корупції в Україні. Розкрито поняття корупції як правової категорії, здійснено грунтовний аналіз Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції". Встановлено соціально-правову небезпеку корупції в Україні. Вивчено діяльність щодо протидії корупції як напрямок реалізації державної політики, визначено завдання, функції, принципи, форми та методи діяльності щодо протидії корупції в ОВС. Надано визначення поняття правового статусу працівника ОВС та з'ясовано значення його законодавчого закріплення для протидії корупції. Здійснено характеристику прав та обов'язків, правообмежень працівників ОВС і визначено їх значення для протидії корупції, з'ясовано особливості відповідальності працівників ОВС. Розкрито зміст адміністративно-правового механізму протидії корупції в ОВС, зокрема, визначено суб'єктів протидії корупції в ОВС, досліджено організаційно-правові заходи та заходи адміністративного примусу в механізмі протидії корупції в ОВС. Проаналізовано сучасний зарубіжний досвід протидії корупції в поліції, визначено можливі шляхи його використання в Україні. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правового механізму протидії корупції в ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-7 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА383301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Батиргареєва В. С. 
Кримінологічні засади запобігання рецидивній злочинності в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. С. Батиргареєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 47 с. — укp.

Досліджено сучасні тенденції рецидивної злочинності в Україні, проаналізовано її кількісно-якісні показники та визначено чинники, які впливають на їх оцінку. Сформульовано основні положення про злочинну "кар'єру" рецидивістів і досліджено структуру рецидиву. Проведено типологію даних злочинців з урахуванням основних рис особи злочинця-рецидивіста та на підставі комплексного критерію. Системно викладено заходи запобігання злочинному рецидивізму. Надано пропозиції щодо вдосконалення практики боротьби з рецидивною злочинністю в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)6 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА378813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Батиргареєва В.С. 
Кримінологічна характеристика та попередження розбоїв, поєднаних з проникненням у житло: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.С. Батиргареєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено поглиблену кримінологічну характеристику розбою, поєднаного з проникненням у житло. Проаналізовано рівень, структуру, динаміку даних злочинних проявів, а також висловлено думку про види латентних розбоїв. Досліджено характерні способи підготовки, здійснення та приховування злочинцями фактів вчинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Розглянуто особистість розбійника, злочини якого поєднані з проникненням у житло, створено узагальнений, кримінологічний портрет розбійника кінця 1990-х рр. Запропоновано нову типологію особистості розбійника, що базується на комплексному критерії та має практичну цінність. Зроблено спробу кримінологічного аналізу різних видів агресивної поведінки злочинців, які вчинили розбій, поєднаний з проникненням у житло. Узагальнено досягнення кримінологічної теорії про поняття та сутність причин, а також умов конкретного злочину. Грунтовно вивчено соціально-демографічні, правові, віктимологічні якості та риси потерпілих від розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Комплексно охарактеризовано роль потерпілого у генезисі злочинної поведінки винних, які вчинили дані розбої. Розроблено систему заходів з метою підвищення ефективності профілактики, запобігання та припинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)116 + Х883.9(4Укр)71
Шифр НБУВ: РА319499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бедриківський В.В. 
Кримінологічна характеристика та заходи запобігання бандитизму: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.В. Бедриківський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обрунтовано заходи запобігання бандитизму в Україні на підставі комплексного кримінологічного аналізу його стану та тенденцій, причин та умов виникнення. Розкрито історико-правову сутність бандитизму, досліджено розвиток законодавства про встановлення кримінальної відповідальності за цей злочин. Визначено основні ознаки сучасного бандитизму, розроблено класифікацію розбійних банд. Наведено кримінологічну характеристику бандитизму, розкрито специфіку особи злочинця та жертви злочину, визначено детермінаційні чинники даного виду злочину. Розроблено систему загально-соціальних і спеціально-кримінологічних заходів, спрямованих на удосконалення діяльності правоохоронних органів щодо запобігання бандитизму в Україні. Запропоновано заходи віктимілогічного запобігання бандитизму з метою зниження рівня віктимності окремих категорій осіб і віктимізації в цілому. Вивчено зарубіжний досвід запобігання бандитизму та наведено пропозиції щодо його впровадження у діяльність правоохоронних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)2 + Х883.9(4УКР)711.11
Шифр НБУВ: РА370583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бездольний М.Ю. 
Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ щодо протидії корупції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Бездольний ; Харк. нац. ун-т внутріш. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ щодо протидії корупції, наведено науково-обгрунтовані пропозиції та рекомендації щодо їх усунення. З'ясовано сутність корупції як соціального явища, запропоновано уточнення законодавчого визначення поняття корупуції та корупційних діянь, охарактеризовано державно-правовий механізм протидії корупції. Наведено аналіз системи адміністративно-правового регулювання діяльності органів внутрішніх справ щодо протидії корупції, уточнено їх завдання, функції та компетенція щодо протидії корупції. Подано характеристику системи адміністративно-правоивх заходів цих органів щодо протидії корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х883.9(4УКР)73 + Х883.9(4УКР)711.27 +
Шифр НБУВ: РА367915

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Боднар В.Є. 
Психологічні засади діяльності дільничного інспектора міліції з профілактики насильства у сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / В.Є. Боднар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості підготовки дільничних інспекторів міліції щодо профілактики насильства у сім'ї. Виявлено вади цієї підготовки. З урахуванням виявленої специфіки внутрішніх і зовнішніх умов діяльності дільничних інспекторів міліції обгрунтовано психологічні засади та структуру формування комплексної методики психопрофілактики та припинення насильства у сім'ї. Оцінено її ефективність та впроваджено до практичної роботи і процесу професійної підготовки дільничних інспекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 + Х883.9(4УКР)71 + Ю947.29 +
Шифр НБУВ: РА343452

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бойко С.М. 
Підготовка курсантів вищих навчальних закладів МВС України до роботи з попередження насильства в сім'ї: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Бойко ; Республ. вищ. навч. закл. "Крим. гуманітар. ун-т" (м. Ялта). — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито загальнотеоретичні та правові засади підготовки курсантів ВНЗ Міністерства внутрішніх справ (МВС) України до роботи щодо запобігання насильству у сім'ї. Обгрунтовано та розроблено педагогічну технологію цієї підготовки, її теоретичну модель, складовими якої є мета, завдання, підходи, принципи, педагогічні умови й етапи реалізації, організаційні форми, методи та прийоми навчання для виховання особистості курсантів. Охарактеризовано структурні компоненти їх готовності. Визначено зміст підготовки, критерії, показники, рівні сформованості готовності курсантів до такої роботи. На підставі результатів реалізації запропонованої педагогічної технології доведено її ефективність і доцільність застосування у навчально-виховному процесі підготовки курсантів ВНЗ МВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА360806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бублейник В.А. 
Боротьба з незаконним збутом наркотичних засобів: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бублейник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні заходи боротьби з незаконним збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки злочину, передбаченого ст. 307 Карного кодексу (КК) України. На підставі результатів аналізу тенденцій розвитку наркобізнесу в Україні, визначення узагальненого портрета особи-наркозбувальника, а також з'ясування причин і умов, які сприяють поширенню наркоманії в Україні та незаконному збуту наркотиків, наведено комплекс заходів з метою підвищення ефективності діяльності правохоронних органів щодо запобігання та розкриття злочинів у сфері незаконного збуту наркотиків. Запропоновано зміни до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3 +
Шифр НБУВ: РА350412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Буткевич С.А. 
Адміністративно-правовий статус державного комітету фінансового моніторингу України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.А. Буткевич ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України, створення ефективної системи заходів для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму. Проведено історико-правове дослідження процесу становлення Державного комітету фінансового моніторингу України від департаменту у складі Міністерства фінансів України до самостійного органу виконавчої влади. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавства деяких країн, яке регулює діяльність підрозділів фінансових розвідок щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України та системи заходів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії Державного комітету фінансового моніторингу з іншими державними та правоохоронними органами, а також міжнародними організаціями у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.18 + Х829(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)711.176 +
Шифр НБУВ: РА362725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Варивода В.І. 
Адміністративно-правова протидія проституції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Варивода ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та концептуальні засади протидії проституції. Проаналізовано інституціональні причини та соціальні явища, породжені існуванням досліджуваного явища. Вивчено правове поле в галузі міжнародного законодавства та досвід зарубіжних країн щодо правового регулювання та протидії проституції. Досліджено розвиток теоретико-правових поглядів існування й соціальну природу даного явища та його наслідки, обгрунтовано можливості врегулювання проблем шляхом декриміналізації проституції та подальшої її правової регламентації. Розроблено та запропоновано дієвий механізм вдосконалення діяльності правоохоронних органів, урядових та неурядових організацій з метою протидії насильницькій проституції та торгівлі людьми в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА343223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Воронова Ю.В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю.В. Воронова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькою культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які ще постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА342285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Гайворонський Є.П. 
Контрабанда культурних цінностей: кримінологічна характеристика, детермінація та запобігання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.П. Гайворонський ; Нац. юридична акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено кримінологічну характеристику контрабанди культурних цінностей (рівень, динаміку, структуру, ціну, "географію" та інші кількісно-якісні показники цього злочину) та її зв'язок з організованою злочинністю. Розглянуто соціальну і психологічну характеристику особи злочинця-контрабандиста, що дало змогу окреслити коло осіб, найбільш схильних до вчинення контрабанди культурних цінностей. Простежено стан учинення адміністративно караних незаконних переміщень культурних цінностей через митний кордон України і з'ясовано їх з'вязок з кримінально караною контрабандою культурних цінностей. З'ясовано чинники, причини й умови, які детермінують злочинність в цій сфері. Запропоновано комплекс заходів запобігання контрабанді культурних цінностей, включаючи внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.3 + Х883.9(4УКР)711.17 +
Шифр НБУВ: РА364638

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Глоба К. П. 
Запобігання злочинам у сфері приватизації майна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К. П. Глоба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів у сфері приватизації майна, їх кількісно-якісні ознаки залежно від видів та об'єктів посягання. Визначено кримінологічні ознаки особи-суб'єкта злочинів у сфері приватизації майна. Досліджено основні детермінанти злочинів, які зумовлюють і сприяють вчиненню незаконного відчуження державного та комунального майна. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів щодо запобігання злочинам у даній сфері суспільних відносин. Розроблено практичні пропозиції та рекомендації, щодо вдосконалення діяльності правоохоронних органів, зокрема, ОВС і прокуратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17 + Х839(4УКР)110.41
Шифр НБУВ: РА371999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Говор Ю. О. 
Запобігання органами внутрішніх справ насильницьким злочинам щодо жінок у сім'ї: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. О. Говор ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано авторське визначення кримінального насильства в сім'ї, уточнено його види, а також встановлено специфічні ознаки насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, наведено їх класифікацію. Досліджено становлення законодавства щодо протидії насильству в сім'ї та узагальнено основні напрями його розвитку. На підставі кримінологічного аналізу узагальнено нову кримінологічну інформацію щодо насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, характерологічні особливості осіб, які вчиняють насильницькі злочини, ознаки, які типово притаманні жінкам-жертвам насильства в сім'ї. Проаналізовано суб'єктивні та об'єктивні детермінанти насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, й, зокрема, з'ясовано чинники латентності, недоліки діяльності органів внутрішніх справ. З урахуванням кримінологічного аспекту діяльності органів внутрішніх справ розглянуто форми, методи, заходи запобігання даним злочинам. З метою уточнення заходів запобігання насильницьким злочинам стосовно жінок у сім'ї розроблено типологію сімей. Сформульовано пропозиції щодо комплексного удосконалення механізму запобігання органами внутрішніх справ насильницьким злочинам щодо жінок у сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х883.9(4УКР)711.15
Шифр НБУВ: РА382522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Горб Н.О. 
Наруга над могилою: кримінально-правовий та кримінологічний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.О. Горб ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано кримінально-правові та кримінологічні проблеми, взаємопов'язані з наругою над тілами померлих та місцями їх поховання. Вивчено підстави криміналізації цього діяння. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки норми, яка у КК України встановлює відповідальність за такі дії. За результатами дослідження визначено недоліки ст. 297 КК, запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни у КК. Наведено теоретично обгрунтовані заходи загальної та спеціально-кримінологічної профілактики цього злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х883.9(4УКР)711.22 +
Шифр НБУВ: РА341050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Губанова О.В. 
Кримінологічна характеристика та запобігання згвалтуванню (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Губанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено аспект кримінологічної характеристики та запобігання згвалтуванню. Вивчено питання стосовно основних кількісно-якісних показників зазначених злочинів, зовнішніх обставин, місця, часу та географії їх вчинення. Установлено відмінності цих показників для Автономної Республіки (АР) Крим з урахуванням курортного статусу регіону. Обгрунтовано, що рівень латентності згвалтування сягає майже 80 %. Установлено основні причини латентності аналізованого злочину. Наведено кримінологічну характеристику особистості гвалтівника й особистості потерпілого. Запропоновано концепцію мотивації згвалтування. На підставі комплексного аналізу розглянуто детермінацію згвалтування, яка є сукупністю взаємодіючих і взаємозумовлених криміногенних чинників біологічного, психологічного та соціального порядку. Установлено та проаналізовано детермінанти кожного зазначеного виду. Визначено головні напрями та розроблено практичні рекомендації щодо запобігання згвалтуванню на загальносоціальному, спеціальнокримінологічному й індивідувальному рівнях, включаючи їх спрямованість на протидію протиправній поведінці злочинця та віктимологічний аспект і враховуючи курортний статус дослідженого регіону - АР Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР-6КРМ)114 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА361416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Доброрез І.О. 
Кримінологічна характеристика та попередження незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (за матеріалами Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Доброрез ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-соціальні та правові передумови криміналізації незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети їх збуту. Надано грунтовну кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст. 309 КК України. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок особливостей їх учинення зі специфікою автономії. Критично проаналізовано міжнародний досвід боротьби з наркоманією, зокрема легалізацію деякими країнами легких наркотиків. Докладно вивчено особу злочинця, розроблено типологію таких осіб. На підставі з'ясування причин та умов учинення злочинів, передбачених ст. 309 КК України, запропоновано заходи з метою підвищення ефективності запобігання цьому виду злочинів на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА339295

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського