Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)120.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Юсупов В.А. 
Господарсько-правове забезпечення зовнішньоекономічної політики держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.А. Юсупов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

З'ясовано фактори впливу на формування змісту державної зовнішньоекономічної політики, її форми та напрями. Визначено чітку внутрішню диференціацію в системі зовнішньоекономічної політики держави. Надано загальну характеристику господарсько-правових засобів її регулювання, в процесі якої здійснено класифікацію цих засобів. Розглянуто питання про можливість надання правового значення господарсько-правового засобу державної політики в сфері імпорту такій категорії, як "інвестиційний імпорт". Проаналізовано проблеми систематизації та вдосконалено вітчизняне законодавство у сфері формування та реалізації зовнішньоекономічної політики держави, в тому числі у аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА368552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юшина С.І. 
Державне регулювання зовнішньої торгівлі в Україні (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Юшина ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти формування та розвитку законодавчого забезпечення державного регулювання зовнішньої торгівлі в Україні. Проаналізовано нормативно-правові акти, визначено засади державного регулювання зовнішньої торгівлі в Україні та в зарубіжних країнах. Розглянуто систему органів державного регулювання зовнішньої торгівлі на основі їх компетенції, викладено положення щодо Міністерства економіки України як основного органу державного регулювання зовнішньої торгівлі. Висвітлено особливості правового регулювання основних адміністративних процедур в сфері легітимації здійснення зовнішньої торгівлі та розроблено рекомендації щодо його вдосконалення. Визначено заходи адміністративного примусу за правопорушення в зовнішній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х913.32 +
Шифр НБУВ: РА342427

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Клименко Н.Г. 
Державне регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Клименко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення механізмів державного регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону. Визначено, що найбільш ефективними з них є фінансово-економічний, нормативно-правовий, інституційно-організаційний, інформаційно-ресурсний і мотиваційний. Проведено системний аналіз управлінських аспектів інноваційно-інвестиційної політики та розроблено адекватні заходи та інституціональні засади програмно-цільового управління. Проаналізовано основні форми та дієві інструменти державно-управлінського стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності, зокрема застосування фінансово-кредитних стимулів (безпроцентних і пільгових кредитів, інвестиційних гарантій) та забезпечення умов для стабільного соціально-економічного зростання (досягнення європейських стандартів якості життя, забезпечення зайнятості населення, розвиток соціальної інфраструктури, високий індекс людського розвитку). Розглянуто питання податкового стимулювання засобами зменшення ставки податку до оптимальних розмірів, укладання податкових угод з іншими країнами, зняття податків на реінвестиції, безмитного імпорту обладнання й сировини та прискореної амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА336660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єдинак Т.С. 
Державне регулювання та контроль операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.С. Єдинак ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення державного регулювання та контролю зовішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною за умов євроінтеграційних процесів України. Визначено суть державного регулювання та контролю таких операцій у контексті забезпечення національної безпеки України. Проведено аналіз державного регулювання операцій з давальницькою сировиною та визначено його основні історичні еволюційні етапи, тенденції розвитку таких операцій, а також вплив конкретних інструментів державного регулювання на ці процеси. Проаналізовано чинну законодавчу та методичну базу з регулювання та контролю операцій з давальницькою сировиною, визначено недоліки та надано пропозиції для їх усунення. Розроблено концептуальну модель розвитку державного регулювання зазначених операцій за умов євроінтеграції. Визначено шляхи підвищення ефективності їх державного контролю. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавчо-нормативної бази регулювання зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною в Україні. Розроблено пропозиції стосовно вдосконалення державного регулювання та контролю цих операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х932.211.12(4УКР) + У9(4УКР)80-553 +
Шифр НБУВ: РА351753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ткаченко А.М. 
Державне регулювання у сфері транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.М. Ткаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти логістичного державного регулювання у сфері транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності. Визначено основні напрями реалізації регуляторного впливу та тенденції глобалізації у формуванні зовнішньоекономічної діяльності. Обгрунтовано ефективні підходи щодо побудови, моделювання та оптимізації системи державної регуляторної політики, визначено принципи її інформаційного забезпечення. Обгрунтовано методологічні положення щодо організації системи державного регулювання. Розглянуто методи прогнозування показників регуляторного впливу, визначено пріоритети управління якістю. На підставі проведених досліджень розроблено принципи та напрями державного регулювання транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Запропоновано стратегію державної політики щодо співробітницва з країнами СНД у транспортній сфері. Визначено умови приєднання України й держав СНГ до міжнародних конвенцій та угод у галузі транспорту. Досліджено особливості державної політики України щодо співробітництва з Російською Федерацією у сфері розвитку транспортної інфраструктури. Висвітлено правові аспекти транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності щодо реалізації єдиної транзитної політики, регулювання адміністративних і господарських правовідносин, розвитку транспортної інфраструктури та ринку транспортних послуг, а також адаптації законодавства України до правової системи ЄС у галузі транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + У9(4УКР)837.0-21 +
Шифр НБУВ: РА335044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пісьмаченко Л.М. 
Державне управління зовнішньоторговельною діяльністю в умовах інтеграції України у світовий економічний простір: механізми регулювання та контролю: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Пісьмаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління зовнішньоторговельними відносинами за умов розвитку інтеграційних процесів в Україні з метою покращання якості державного регулювання та контролю у сфері зовнішньоторговельної діяльності з урахуванням геополітичних інтересів держави. Визначено сутність і порядок формування та розвитку системи державного управління у сфері зовнішньої торгівлі за кордоном та в Україні. Удосконалено методологічні підходи до обгрунтування системи наукового забезпечення ефективності державного управління зовнішньоторговельною діяльністю. Запропоновано новий методичний підхід до класифікації методів державного регулювання зовнішньої торгівлі шляхом формування різних класифікаційних груп на основі регуляторних інструментів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до основних законодавчих актів з загальнодержавного та митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Визначено основні напрями удосконалення системи державного регулювання та контролю зовнішньої торгівлі відповідно до вимог СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голубєва В.О. 
Міжнародно-правове регулювання зовнішньоторговельної діяльності та національне законодавство України (нетарифний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.О. Голубєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто міжнародно-правове нетарифне регулювання торгівлі, практику його застосування державами, діючі міжнародні правила використання найпоширеніших нетарифних інструментів, їх правову регламентацію в Світовій організації торгівлі (СОТ). Обгрунтовано теоретично та практично рекомендації щодо формування механізму нетарифного регулювання за умов лібералізації зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано визначення механізму торговельно-політичного регулювання та основних тенденцій його розвитку, проаналізовано національну правову базу даного регулювання та наведено пропозиції щодо вступу України до СОТ. Комплексно досліджено проблеми державного регулювання зовнішньої торгівлі України та визначено коло нормативно-правових актів, які необхідно застосовувати для забезпечення виконання зобов'язань України як майбутнього члена СОТ. Обгрунтовано необхідність першочергового використання адміністративно-правових інструментів у регулюванні зовнішньоторговельних операцій, застосування нетарифного регулювання в сучасній світовій практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.149(4УКР) + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА333576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грошовик Ю.Я. 
Організаційно-правові основи детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Грошовик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано проблеми організаційно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та показано, що виконання основних завдань державного управління та контролю у контексті вдосконалення організаційно-правового забезпечення розвитку та детінізації зовнішньоекономічної діяльності потребує: врахування в системі соціального управління зовнішньоекономічними процесами правоохоронного блоку проблем; розробки та впровадження до практики керування підприємництвом економічних передумов детінізації відносин, вдосконалення тарифного та нетарифного регулювання експортно-імпортних операцій; децентралізації виробничих функцій (ліцензування, реєстрація контрактів, застосування санкцій) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України; підвищення ролі центрального апарату даного Міністерства стосовно виконання його безпосередніх функцій, а саме: управління, координації та контролю за діяльністю підпорядкованих йому органів на місцях; розробки механізмів і засобів реалізації державної політики з питань детінізації економіки; створення організаційно-правових передумов і конкретних механізмів залучення до управлінських та контрольних процесів суб'єктів корпоративного управління та контролю; створення відповідних інформаційних баз даних та контрольно-аналітичних систем превентивної протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД. Запропоновано структуру комплексного нормативно-правового акту, необхідного для створення цілісного механізму контролю за експортно-імпортними операціями, а також методичні рекомендації, реалізація яких дає змогу сформувати багаторівневу систему управління та контролю, спрямовану на протидію тіньовим проявам та детінізацію відносин у сфері ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03
Шифр НБУВ: РА330959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Капуш І.С. 
Організаційно-правові основи застосування антидемпінгових мит в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Капуш ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової задачі формування інституціонального та правового механізму антидемпінгового регулювання в Україні. Розглянуто особливості та процедуру застосування антидемпінгових мит як засобу митної політики, динаміку формування правових концепцій категорії демпінгу. Визначено сутність та правову природу антидемпінгового мита. На основі порівняльного аналізу міжнародної та національної практики охарактеризовано організацію антидемпінгового регулювання. Розкрито поняття інституціонального механізму антидемпінгового регулювання в Україні, а також зміст, принципи та структуру антидемпінгового процесу. Наведено пропозиції щодо вдосконалення відповідного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х819(4УКР)120.03 + Х819(4УКР)120.03
Шифр НБУВ: РА352523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Стеценко О.В. 
Регіональне управління розвитком зовнішньоекономічної діяльності в системі державного управління: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Стеценко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методичні підходи, методичний інструментарій і практичні засади щодо вдосконалення та розвитку функцій і методів державного управління регіональним розвитком зовнішньоекономічної діяльності. На підставі проведеного аналізу теоретичних засад і особливостей функціонування системи державного управління зовнішньоекономічною діяльністю на регіональному рівні запропоновано розподіл владноуправлінських повноважень між окремими суб'єктами державного управління за предметно-функціональним принципом. Розроблено організаційно-методичний підхід до вдосконалення розподілу функцій і методів державного управління зовнішньоекономічною діяльністю між загальнодержавним і регіональними рівнями на підставі визначення рівня розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіону з використанням моделі, яка інтегрує зазначені показники в єдиний індикатор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21,01 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА356934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мартиненко В.Ф. 
Формування системи державного управління інвестиційним процесом в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ф. Мартиненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено грунтовний системно-процесний філософський, соціально-економічний, інформаційно-інтелектуальний, правовий аналіз щодо проблеми формування системи державного управління інвестиційним процесом в Україні з урахуванням багатофакторності взаємозв'язку і співвідношення процесів глобалізації та регіоналізації. Висвітлено теоретико-методологічні засади державного управління даним процесом, обгрунтовано мобілізацію інноваційно-інвестиційних ресурсів, спрямованих на ліквідацію бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА343437

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дудін Т.М. 
Формування системи державної підтримки іноземного інвестування на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управліня: 25.00.02 / Т.М. Дудін ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-теоретико-методологічні засади та прикладні аспекти державної підтримки залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні. Розкрито еволюцію розвитку, узагальнено існуючі підходи в теоріях і концепціях іноземного інвестування. Визначено заходи державної підтримки інвестиційних процесів. Проаналізовано стан і структури іноземного інвестування в економіку України, розглянуто концепцію державної підтримки спрямування даного капіталу в регіони. Визначено та систематизовано засади стратегічного планування залучення іноземних інвестицій у контексті діяльності регіональних органів управління ними. Удосконалено механізм управління інвестиційною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА343276

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського