Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (2069)Книжкові видання та компакт-диски (2370)Журнали та продовжувані видання (287)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)011.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 269
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Надолішній 
Етнонаціональний аспект адміністративної реформи в Україні (теоретико- методологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Петро Іванович Надолішній ; Українська академія держ. управління при Президентові України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х809(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА306894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Крусян А.Р. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.Р. Крусян ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Подана концепція взаємодії двох центрів публічної влади на рівні місцевого управління. Проаналізовані основні етапи розвитку системи місцевого управління, конституційні основи компетенції місцевих органів публічної влади. Сформульовані основи розмежування їх предметів відання. Розкриті конституційні принципи, на основі яких повинна здійснюватись спільна діяльність публічно-владних структур з метою ефективного управління територіями. Подана характеристика координаційному, субординаційному і реординаційному видам взаємодії, а також їх організаційно-правовим формам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карпенко В.В. 
Протиріччя між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на регіональному рівні та механізми їх розв'язання: досвід України і Франції: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.04 / В.В. Карпенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філіал. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито альтернативний підхід до протиріч як позитивного явища за умов демократичної системи управління. Проаналізовано правову основу діяльності регіональних органів управління в Україні та Франції. Наведено характеристику функціонально-організаційних і соціально-економічних протиріч, які виникають на рівні регіону між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розроблено механізми їх розв'язання та запобігання. Обгрунтовано зміну адміністративно-територіального устрою України, вдосконалення регіонального планування, застосування системи планової контрактуалізації як дієвих засобів попередження протиріч між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4ФРА)011.2
Шифр НБУВ: РА313260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Батанов О.В. 
Функції територіальних громад як суб'єктів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Батанов ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено основні функції територіальних громад як суб'єктів місцевого самоврядування в Україні, теоретичні та практичні проблеми їх реалізації. Розкрито поняття функції територіальних громад, їх сутність, зміст і форму. Визначено їх місце у системі функцій місцевого самоврядування. Проаналізовано співвідношення функцій територіальних громад і місцевих органів державної виконавчої влади. Визначено і проаналізовано основні критерії класифікації функцій територіальних громад, а також надано обгрунтовану характеристику системи функцій цих суб'єктів місцевого самоврядування, досліджено взаємозв'язок між окремими функціями, механізм їх реалізації. Згідно з чинними конституційними нормами, наведено пропозиції щодо вдосконалення процесу здійснення основних функцій територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА312083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куйбіда В.С. 
Конституційно-правові основи самоврядування в містах обласного значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Куйбіда ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію правового статусу міста обласного значення. Досліджено механізм функціонування територіальної громади міста обласного значення, визначено засади та тенденції становлення його статусу в Україні. Розглянуто організаційно-правові питання територіальної та матеріально-фінансової основи міського самоврядування, проблеми функціонування його представницьких та виконавчих органів. Особливу увагу приділено пошуку оптимальних моделей управління міст з районним поділом. Наведено пропозиції щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання статусу міста обласного значення, що виконує функцію адміністративного центру області в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА313944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Солоненко О.М. 
Реалізація функції забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян у системі місцевого самоврядування (організаційно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Солоненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано дієвість системи місцевого самоврядування, зокрема, місце та роль функції забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян політико-правовий статус відповідних елементів зазначеної системи, що беруть участь у реалізації даних функцій, організаційні та правові питання їх функціонування у досліджуваній сфері на підставі відповідних конституційних та інших правових норм. Розглянуто компетенцію місцевого самоврядування та повноваження його органів, види та форми взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування під час реалізації дослідженої системи функцій за умов чинного в Україні законодавства та існуючого адміністративно-територіального устрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)011.2-96
Шифр НБУВ: РА315212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яцунська О.О. 
Світовий досвід місцевого самоврядування та перспективи його інституціонально-системного втілення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Яцунська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив світового досвіду на інституціонально-системне втілення місцевого самоврядування в Україні. Досліджено різні підходи до трактування поняття "місцеве самоврядування". Основну увагу зосереджено на його політологічному аспекті, обгрунтовано доцільність інтерпретації цього поняття через категорію "інтенсивності". Розглянуто вплив двох основних парадигм місцевого самоврядування на практику державного будівництва. Встановлено необхідність інституалізації для розвитку демократичного суспільства й обгрунтовано важливість місцевих органів влади як чинника, який впливає на цей процес. Здійснено порівняльний аналіз різних типів організації влади на місцях і запропоновано комплексну класифікаційну "сітку", яка може бути застосована для моделювання системи місцевого самоврядування в західних і посттоталітарних країнах, визначено основні етапи та складові процесу реформування місцевих органів влади в Україні. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності діяльності системи місцевого самоврядування в нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Гринюк Р.Ф. 
Правовий статус комунальних підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Р.Ф. Гринюк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу комунальних підприємств за нових економічних умов, а також стан українського законодавства, що закріплює правове становище комунальних підприємств у системі суб'єктів господарювання.Проаналізовано нормативні акти зарубіжних країн, на підставі яких виявлено основні тенденції у визначенні правового статусу комунальних (муніципальних) підприємств. Досліджено основні етапи становлення та розвитку комунальних підприємств, сформульовано поняття та визначено ознаки комунальних підприємств як суб'єктів господарювання у сфері місцевого самоврядування. Подано структурну характеристику правового статусу комунальних підприємств, визначено шляхи вдосконалення правового регулювання окремих його елементів. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку створення органами місцевого самоврядування власних підприємств у формі унітарних шляхом встановлення вичерпного переліку критеріїв, наділення цих підприємств відокремленим майном шляхом передачі засновником внесків для формування мінімального розміру статутного фонду. Запропоновано механізм контролю з боку засновника за відповідністю діяльності комунального підприємства його статутним завданням і майновим станом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА314261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Величко В.О. 
Організаційно-правові питання діяльності місцевої державної адміністраціі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Величко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, організаційні структури, порядок формування, функції, компетенцію та форми діяльності місцевих державних адміністрацій. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус інституту місцевих державних адміністрацій, особливості становлення та сутність. Розроблено теоретичні моделі порядку формування, прийняття та реалізації управлінських рішень у місцевих державних адміністраціях. Розглянуто інформаційне забезпечення та сформульовано концептуальні засади їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА315755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шаров Ю.П. 
Методологічні засади стратегічного планування в муніципальному менеджменті: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.04 / Ю.П. Шаров ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано базові науково-теоретичні й концептуальні положення муніципального менеджменту й керованого розвитку муніципальних утворень. Запропоновано концепцію виокремлення простору стратегічних рішень, виділено й змістовно інтерпретовано функції концепції стратегічного мислення, розкрито основні методологічні засоби результат-орієнтованого управління та інституціоналізації управлінської відповідальності, сформовано цілісну систему технологій стратегічного планування в муніціпальному менеджменті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА321230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Щебетун І.С. 
Організаційно-правові гарантії місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.С. Щебетун ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу вітчизняної та зарубіжної практики досліджено становлення й закономірності розвитку гарантій місцевого смоврядування. Визначено поняття гарантій місцевого самоврядування, а також з'ясовано систему даних гарантій, запропоновано положення про поділ гарантій на групу загальних і спеціальних (юридичних) гарантій залежно від їх функцій; загальні включають підгрупу міжнародно-правових, конституційних, політичних, економічних і духовних гарантій. До групи спеціальних (юридичних) - входять організаційні гарантії, що забезпечують правову, організаційну та фінансову самостійність місцевого самоврядування, судові та інші правові форми захисту останнього. Висвітлено конституційні засади гарантій місцевого самоврядування та запропоновано поняття його організаційної самостійності. Розкрито зміст державного контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Досліджено проблему їх компетенції як гарантії здійснення прав місцевого самоврядування. Зазначено, що організаційні гарантії необхідно розглядати окремо як такі, що забезпечують майнову та фінансову самостійність. Надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства відносно гарантій місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2-91
Шифр НБУВ: РА319107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Проценко Т.О. 
Діяльність органів виконавчої влади в регіоні України: організаційно-правові засади: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.04 / Т.О. Проценко ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади функціонування та діяльності органів виконавчої влади у регіоні як важливої складової державного управління. Розкрито зміст цілей, завдань, удосконалено класифікацію функцій органів виконавчої влади у регіонах України, виділено критерії їх класифікації. Обгрунтовано особливості діяльності органів даної влади у сфері соціально-економічного розвитку регіону та запропоновано напрями подальшого їх розвитку. Наведено теоретичні та практичні рекомендації щодо оптимізації та удосконалення діяльності органів виконавчої влади у регіонах України. Узагальнено існуючі підходи та результати досліджень з даної проблеми, виявлено ряд маловивчених її аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2 + У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА314364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Крестєва Ю.В. 
Інститут місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Крестєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення та порівняння основних методологічно-концептуальних підходів до місцевого самоврядування, що на сьогодні існують у світовому на національному досвіді, визначено особливості реалізації політики місцевого самоврядування в Україні за умов трансформаційного періоду. За допомогою системного політологічного аналізу проблем становлення та функціонування інституту місцевого самоврядування в Україні доведено, що еволюційний розвиток даного самоврядування, який має місце у нашій державі сьогодні, забезпечує демократичний суспільний лад і сталий економічний розвиток та водночас відтворює та розвиває історичні традиції, які мала Україна упродовж своєї історії. Досліджено стан правового регулювання місцевого самоуправління у нашій країні та процес пошуку власної моделі децентралізації державної влади з дотриманням принципів Європейської Хартії про місцеве самоврядування, а також визначено шляхи усунення правових суперечностей у законодавстві України. Вперше подано концепцію даної проблеми у єдності трьох складових політичного процесу "інститут - закон - еліта", яка дозволяє дослідити ефективність діяльності інституту місцевого самоврядування в Україні, з врахуванням різних підходів та водночас узагальнити погляди на пріоритетність складових політичного процесу. Проаналізовано умови та принципи функціонування інституту місцевого самоврядування на Донеччині та в інших областях України у процесі децентралізації через призму політичної активності у регіонах та запропоновано практичні рекомендації щодо усунення суперечностей у відносинах центру та регіонів з метою конструктивної співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА320803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Заржицький О.С. 
Правові аспекти регіональної екологічної політики (на матеріалах Придніпровського регіону): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.С. Заржицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Запропоновано науковий підхід щодо юридичної природи регіональної екологічної політики як захід, спрямований на забезпечення стійкого розвитку, визначено зміст і структуру правового забезпечення регіональної екополітики, основних напрямків, засобів, цілей і завдань на рівні окремо взятого регіону України, що знаходиться у кризовому стані (Придніпровський регіон). Розкрито інституційне та функціонально-правове забезпечення регіональної екологічної політики органами загальної та спеціальної компетенції. Проаналізовано юридичну відповідальність як засіб реалізації регіональної екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х819(4УКР)011.219-94 +
Шифр НБУВ: РА320470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дробуш І.В. 
Функції представницьких органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.В. Дробуш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення функцій представницьких органів місцевого самоврядування основних, тобто найбільш загальних і постійних напрямів і видів муніципальної діяльності, які виражають волю та інтереси відповідних територіальних громад та забезпечують вирішення питань місцевого значення за оптимального поєднання інтересів певної території та загальнодержавних. Здійснено класифікацію функцій органів місцевого самоврядування за критеріями: об'єктами, суб'єктами, технологією їх функціонування. Досліджено особливості функцій представницьких органів місцевого самоврядування та їх відмінність від функцій органів державної виконавчої влади. Розроблено механізм здійснення функцій сільськими, селищними, міськими, районними, а також обласними радами. Наведено пропозиції щодо удосконалення правових, територіальних, організаційних, матеріально-фінансових засад цих механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-5 + Х809(4УКР)66
Шифр НБУВ: РА321703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бодрова І.І. 
Організаційно-правові питання діяльності асоціацій місцевих рад України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.І. Бодрова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру, порядок утворення, функції, повноваження та форми діяльності асоціацій місцевих рад. Охарактеризовано властивості асоціацій, визначено поняття "асоціація місцевих рад", встановлено роль асоціацій у здійсненні місцевого самоврядування. Розроблено теоретичну модель їх діяльності з використанням таких категорій, як цілі, завдання, функції, повноваження, форми діяльності. Узагальнено та проаналізовано історико-міжнародний досвід функціонування добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування. Досліджено шляхи вдосконалення організації та діяльності асоціацій місцевих рад України. Сформульовано концептуальні положення щодо функціонування даних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2-91
Шифр НБУВ: РА319087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Приходченко Л.Л. 
Проблеми становлення політичного лідерства на регіональному рівні (на прикладі Південного регіону): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 15.00.01 / Л.Л. Приходченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Системно проаналізовано процес становлення та формування регіонального політичного лідерства, визначено його етапи, специфічні особливості та провідні тенденції. Запропоновано модель процесу формування потенційних політичних лідерів для державного управління регіонального рівня, орієнтовану на творчий розвиток особистості, виявлення та формування лідерських якостей і навичок адміністрування. Обгрунтовано застосування системного підходу до визначення місця та ролі регіонального політичного лідерства в процесі впливу на державне управління, їх взаємодію, що є основним аспектом дії системи державного управління, має прямий і опосередкований вплив на ефективне управління функціонуванням виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф031.1 + Х819(4Укр)011.2
Шифр НБУВ: РА319152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Розпутенко І.І. 
Розвиток позик органів місцевого самоврядування в перехідний період: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.І. Розпутенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні засади використання позик органів місцевого самоврядування як одного з нетрадиційних джерел залучення коштів для фінансування інвестиційних проектів регіонів. Проаналізовано чинники, що стримують зростання емісійної діяльності місцевих органів влади в Україні, зокрема, проблеми випуску, розміщення, обігу та погашення муніципальних позик, а також обгрунтовано шляхи розв'язання цих проблем. Обгрунтовано можливості залучення додаткових фінансових джерел здійснення соціальних програм і визначено макро- та мікроекономічні умови проведення позики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА326210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Куйбіда В.С. 
Організаційно-функціональні принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.04 / В.С. Куйбіда ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію вдосконалення методів та диверсифікації принципів функціонування самоврядних органів у контексті розвитку системи місцевого самоврядування. Розроблено і наведено класифікацію принципів і методів діяльності органів місцевого самоврядування. Визначено чинники, які впливають на формування цих принципів і методів, розроблено їх класифікацію. Досліджено вплив інформатизації на принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування. Показано особливість процесу становлення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, проаналізовано теоретичні і практичні аспекти їх реалізації. Охарактеризовано основні проблеми реалізації конституційно-правових засад місцевого самоврядування в Україні та теоретично обгрунтовано напрями їх вирішення. Досліджено механізм функціонування системи органів місцевого самоврядування, визначено принципи та тенденції становлення інститутів місцевого самоврядування. Особливу увагу приділено пошуку оптимальних моделей публічного управління у великих і малих містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА328020

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Титаренко О.М. 
Формування системи моніторингу малого підприємництва органами місцевого самоврядування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Титаренко ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено та обгрунтовано шляхи вдосконалення організаційних та інституційних засад установлення зворотного зв'язку підприємців і органів місцевого самоврядування, можливості більш грунтовної розробки та проведення конкретних заходів регуляторної політики на місцевому рівні. Розроблено теоретичні положення та практичні заходи системи моніторингу малих підприємств, який дає змогу оцінити ефективність регуляторної політики на районному рівні за умов подальшого розвитку адміністративної реформи та зміни функцій державного керування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)014 +
Шифр НБУВ: РА325426

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського