Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Наливайко О.І. 
Теоретико-правові проблеми захисту прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Наливайко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Надано характеристику сутності та змісту прав і свобод людини з врахуванням існуючих сучасних політико-правових концепцій, обгрунтовано загальне й особливе між категоріями права людини та права громадянина. Розкрито зміст понять "захист", "захист прав людини", "правова захищеність" та їх співвідношення з проблемами гарантування й забезпечення прав. Проаналізовано процес становлення інституту правового захисту й можливі перспективи його розвитку за умов правової держави та громадянського суспільства. Визначено мету та функції правового захисту. Надано характеристику механізму правового захисту людини, розглянуто його ознаки, структуру, функції та принципи організації. Досліджено взаємодію та взаємозв'язок захисту прав людини та функцій права як засіб правового забезпечення даного захисту. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення законодавства й правозастосування у сфері охорони та захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА318069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Махінчук В.М. 
Адекватність кримінального покарання як філософсько-правова проблема: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.М. Махінчук ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з адекватністю кримінального покарання. Висвітлено поняття адекватності покарання, її рівні та форми. Розроблено сітку визначення адекватності покарання, властивих кожному рівню покарання. Сформульовано законодавчі гарантії адекватності покарання, висновки про формування кримінально-правових санкцій; систему принципів призначення покарання; гарантії незалежності суддів (суду) як головної та необхідної передумови формування належного суддівського переконання та призначення судом адекватного покарання. Запропоновано заходи щодо формування цілісної системи гарантій незалежності суддівського корпусу в контексті розв'язання проблеми адекватності кримінального покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х881.9(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА318564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Бігун В.С. 
Людина в праві: аксіологічний підхід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.С. Бігун ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто відношення "людина - право" та його аксіологічний вимір у контексті антропологічних та аксіологічних проблем права. Висвітлено погляди на відношення "людина - право" у вітчизняній філософсько-правовій думці з кінця XIX - до початку XXI ст. Визначено підходи щодо наукового дослідження людини в праві. Розглянуто проблеми правової антропології та правової аксіології. Виявлено двоспрямованість та двоскладовість системи правової антропології, виведено антропоетнічну парадигму останньої та запропоновано її визначення. З'ясовано зміст категорії людина у праві, введено терміно-поняття "людинорозуміння" та "правове людинорозуміння", визначено напрями їх дослідження. Розроблено аксіологічний підхід щодо проблематики людини в праві, основою якого є положення про визнання людини вищою соціальною цінністю. Виявлено закономірність здійснення гуманістичної природи права у напрямі визнання та утвердження людини як найвищої соціально-правової цінності у поступі від статусу людини поза правом до становлення права людини. Встановлено тенденції процесів здійснення гуманістичної природи права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в:Ю217 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА330533

Рубрики:

      
4.

Нікітін А.В. 
Філософсько-правовий аналіз девіантної поведінки особистості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / А.В. Нікітін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід щодо вивчення проблеми соціально-негативної девіантності, основою якого є взаємозв'язок філософії права, юридичної соціології, юридичної психології та інших соціальних дисциплін. Доведено доцільність його застосування для визначення категорії "соціальний контроль". Зазначено, що даний підхід дозволяє ефективно аналізувати сучасну дискреційну владу, виявляти найтиповіші форми девіантності посадових осіб. Проведено комплексне дослідження проявів таких радикально девіантних форм соціальної діяльності як злочинність і тероризм. Визначено можливості використання комплексного підходу для вивчення поведінки убивці та окремих категорій негативно девіантних осіб (жінок-злочинниць та неповнолітніх злочинців). Запропоновано шляхи удосконалення правотворчої, правозастосовної та правовиховної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х883.1 + Ю936.2-81 +
Шифр НБУВ: РА331343

Рубрики:

      
5.

Хміль М.М. 
Принцип неприпустимості зловживання правом (теоретико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Хміль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику сучасного стану теоретико-правової розробки проблеми зловживання правом (ЗП) у її динаміці, виявлено етапи у розвитку уявлень про ЗП. Наведено системний аналіз категорії "зловживання правом", розкрито юридичну природу суб'єктивного права. Визначено функції принципу неприпустимості (ПН) ЗП. З'ясовано місце та роль ПН ЗП у системі принципів права. Розроблено рекомендації щодо реалізації ПН ЗП у юридичній практичній діяльності. Запропоновано класифікацію видів суб'єктивних прав людини, висвітлено проблему соціального призначення суб'єктивного права. Проаналізовано зміст правових гарантій захисту від ЗП у законодавстві України, зарубіжних країн і міжнародних актах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х8(4УКР)-2 + Х839(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА336187

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Рогова О.Г. 
Право на життя в системі прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Рогова ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатоаспектну суть права людини на життя. Розглянуто питання про місце цього права у системі прав людини. Запропоновано визначення права на життя, уточнено систему ознак і правових принципів його захисту. На підставі аналізу філософсько-правової та теоретико-правової спадщини представлено аргументи щодо розширеного тлумачення суті права людини на життя як права не тільки на вітальне (біологічне), а й соціальне та духовне існування. Право на життя розглянуто як багатоаспектне явище, зміст якого утворюють вітально-часовий, соціально-економічний, кримінально-правовий та інші аспекти. Доведено необхідність прийняття в Україні закону, який має містити визначення правової природи феноменів, взаємопов'язаних з реалізацією права людини на життя в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х002.9 + Х911.3 +
Шифр НБУВ: РА344757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Жаровська І.М. 
Доступність права: теоретико-правові проблеми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Жаровська ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-правові проблеми доступності права, шляхи її вдосконалення. Досліджено правові механізми забезпечення доступності права. Запропоновано визначення доступності права, визначено його історико-правове підгрунтя. Наголошено, що доступність права гарантується певними чинниками, а саме: конституційним правом на знання прав і обов'язків; правовим принципом "незнання закону не звільняє від віповідальності", принципом відкритості та прозорості парламентських процедур; гласністю у діяльності органів державної влади; юридичною технікою як засобом покращення доступності тексту нормативно-правових актів; удосконаленням процедури оприлюднення нормативно-правових актів; доступом до правосуддя. На підставі аналізу права особи на знання своїх прав і обов'язків, а також даного правового принципу зазначено, що це є основоположні правові гарантії побудови ефективної моделі доступності права. Шляхом порівняльно-правового аналізу реалізації принципу відкритості та прозорості парламентських процедур в Україні та інших демократичних державах обгрунтовано необхідність більш ефективного його впровадження до роботи парламенту. Наголошено на необхідності оптимізації принципу гласності у роботі органів державної влади, а також на важливості оптимізації вимог до юридичної техніки з метою підвищення ефективності тесту нормативно правових актів, шляхів їх оприлюднення. Проаналізовано чинники, що сприятимуть виробленню оптимальної моделі юридичної техніки нормативно-правових актів, удосконаленню процедури їх оприлюднення, а також забезпеченню доступу до правосуддя як умов доступності права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 в + Х002.9 +
Шифр НБУВ: РА344752

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Пашук Т.І. 
Право людини на ефективний державний захист її прав та свобод: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.І. Пашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичний аналіз права людини на ефективний державний захист її прав і свобод. Визначено сутність юридичних засобів як способу забезпечення виконання державою обов'язку щодо захисту прав і свобод людини, розглянуто існуючі види соціальної діяльності, спрямовані на його реалізацію. Сформульовано визначення поняття державно-юридичного захисту та з'ясовано його співвідношення з державно-юридичною охороною прав. На підставі комплексного аналізу даних понять розглянуто загальне поняття юридичного засобу захисту. Визначено зміст права на ефективний юридичний засіб захисту (у контексті європейських стандартів) і співвідношення даного права з суміжними правами, зокрема, з правом на справедливий судовий розгляд. Обгрунтовано визначення ефективності юридичного засобу захисту права людини та запропоновано нетрадиційну методику її виявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3 в + Х915.232.4-3 +
Шифр НБУВ: РА344606

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Тарасишина О.М. 
Справедливість і толерантність у сучасному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Тарасишина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу принципів справедливості та толерантності у сучасному праві України. Розглянуто основні напрями розвитку наукових досліджень справедливості та толерантності у їх співвідношенні з правом, під час здійснення юридичної діяльності в цілому, а також у разі відправлення правосуддя. Наведено визначення поняття справедливості та толерантності для їх використання у сфері юриспруденції. Досліджено генезис ідей щодо даних явищ у працях учених за історичного розвитку суспільства. Визначено критерії справедливості та толерантності у правовому житті суспільства. Проаналізовано міжнародно-правові норми, що закріплюють ідеї справедливості та толерантності як невід'ємних властивостей сучасного правового життя й основних принципів прав людини. Визначено принципи справедливості та толерантності у системі засадничих принципів судової діяльності сучасної України. Визначено ці явища як невід'ємні якісні особистісні особливості судді сучасної України. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х891.9(4УКР)1-6/7 +
Шифр НБУВ: РА358894

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Швачка В.Ю. 
Правова соціалізація особи в сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Швачка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми правової соціалізації особи за сучасних умов. Наведено визначення поняття "правова соціалізація особи". З'ясовано зміст, функції, механізм і стадії даного процесу. Визначено основні засоби, інститути й агенти правового та соціального впливу на особу, зокрема за сучасних умов розвитку українського суспільства. Досліджено позитивні та негативні наслідки правової соціалізації особи. З'ясовано основні проблеми у даній сфері. Запропоновано основні напрямки вдосконалення правової соціалізації та ресоціалізації особи за сучасних умов розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.9 +
Шифр НБУВ: РА355949

Рубрики:

      
11.

Грищук О.В. 
Людська гідність у праві: філософський аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / О.В. Грищук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових джерел, міжнародно-правових актів і законодавства України та практики їх застосування проведено комплексне філософсько-правове дослідження людської гідності як антропологічного базису права. Визначено особливості виникнення та розвитку ідеї людської гідності у філософсько-правовій теорії від часів античності до сучасного періоду. Проаналізовано вплив людської гідності на формування природного та позитивного права (міжнародного та внутрішньодержавного). Запропоновано нове тлумачення гідності, що складається з таких елементів: об'єктивної сторони (людська гідність) і суб'єктивної (гідність людини); суб'єкта (носій) та об'єкта (сутність, змістовна сторона) гідності. Сформульовано визначення поняття людської гідності, що є самоцінністю та суспільною значимістю людини як біосоціодуховної істоти, яка визначається існуючими суспільними відносинами, не залежить від конкретної людини і має бути рівною для всіх людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА357841

Рубрики:

      
12.

Гудима Д.А. 
Права людини: антрополого-методологічні засади дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.А. Гудима ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано антрополого-методологічні засади дослідження прав людини у філософії права, визначено їх евристичні можливості. На підставі застосування антропологічних підходів у філософії права з метою визначення особливостей людинорозуміння в юриспруденції зроблено висновок, що "людина у праві" має два образи: правової людини та людини юридичної, яким відповідають образи правової та юридичної особистостей. Розроблено пропозиції щодо оптимізації використання понять "людина", "особистість", "індивідуальність", "громадянин" у законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х002.9 +
Шифр НБУВ: РА356487

Рубрики:

      
13.

Яремко О.М. 
Контамінація раціонального та гуманістичного вимірів у генезі інституту покарання в контексті європейської правової традиції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.М. Яремко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему контамінації раціонального та гуманістичного вимірів в інституті покарання у контексті європейської правової традиції. Доведено, що під впливом окремих чинників на різних етапах розвитку суспільства раціональний і гуманістичний виміри в інституті покарання зміщувалися, зіставлялися, увідповіднювалися, поєднувались, а також роз'єднувалися, розривалися аж до протиставлення. Виявлено, що інститут покарання залежно від домінування кожного з вимірів (раціонального або гуманістичного) набував специфічності. Встановлено, що інквізиційно-репресивний інститут покарання формувався за значної переваги раціоцентрично-утилітарного виміру над гуманістичним, а у разі домінування раціонально-духовного виміру над раціоцентричним інквізиційно-репресивний характер цього інституту зводився до мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х881.9(4)02-2 +
Шифр НБУВ: РА362825

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Донченко О.П. 
Свобода як категорія права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.П. Донченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний філософсько-правовий аналіз свободи як категорії права у контексті її розуміння як форми творчої самореалізації особистості. Розкрито сутність поняття свободи як філософської категорії. Простежено розвиток ідеї свободи в історії вчень про право, проаналізовано основні підходи, теорії та доктрини до вивчення співвідношення понять "свобода" та "право". Розкрито особливості розуміння свободи у сучасних західних правових концепціях. Виділено загальнотеоретичні характеристики свободи як категорії права. Розкрито онтолого-аксіологічний зміст категорії свободи у праві. Проаналізовано гносеолого-методологічні функції категорії свободи у праві. Узагальнено філософсько-правові особливості використання категорії свободи у праві України, зокрема, конституційному, цивільному та кримінальному. Досліджено антиномічну пару протилежностей "свобода - несвобода", запропоновано визначення порушення права як форми несвободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Ю212.73 +
Шифр НБУВ: РА369905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бровко Н. І. 
Захист права людини на особисту свободу в контексті протидії торгівлі людьми: філософсько-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Н. І. Бровко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію та методологію досліджень прав людини, висвітлено філософські засади осмислення проблеми свободи, антропологічно-правові й аксіологічно-правові засади дослідження особистої свободи індивіда. Проаналізовано зміст поняття особистої свободи індивіда як форми реалізації ідеї свободи волі у класичній та посткласичній філософсько-правовій рефлексії. Сформульовано визначення понять "особиста свобода індивіда" та "право на особисту свободу". Висвітлено сучасний стан і тенденції торгівлі людьми в світі й Україні, висвітлено основні проблеми та запропоновано підхід щодо визначення об'єкта торгівлі людьми. Визначено принципи, гарантії та стандарти правового захисту особистої свободи індивіда, форми, засоби та заходи захисту права людини на особисту свободу, поняття та система елементів механізму захисту особистої свободи індивіда як вихідної передумови протидії торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА377362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Тарнавська А. О. 
Статусно-ролева диференціація у праві як прояв соціальної стратифікації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / А. О. Тарнавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що право є складною ієрархічною системою, основними базисними конструкціями якої є правові статуси та ролі. Виявлено тісний зв'язок соціально-стратифікаційних явищ і таких правових явищ як правовий та юридичний статуси, а також правові та юридичні ролі. Акцентовано увагу на статусно-рольовій визначеності особи у правовому просторі, яка є її сутнісною характеристикою як соціальної істоти, оскільки статуси та ролі характеризують рівень інтегрованості особи в соціальне середовище. Висвітлено зміст і спрямованість основних міжнародно-правових документів і зміст чинного законодавства України щодо закріплення у них статусно-ролевої диференціації у праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.71 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА376561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ткаля О. В. 
Правовий імунітет в Україні: загальнотеоретичне дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Ткаля ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичне комплексне дослідження правового імунітету, який втілює спеціальні виключення з ординарного правового порядку. Визначено основні принципи правових імунітетів як базові засади нормативного визначення та практичного застосування правових імунітетів, визначено специфіку проявів загальноправових принципів за їх поширення на положення правових вилучень. Досліджено основні етапи формування інституту правового імунітету в українському законодавстві різних історичних епох. Сформульовано дефініцію правового імунітету, який визначається як окрема форма юридичного виключення. Висвітлено дефініцію недоторканності, правового індемнітету, юрисдикційного імунітету й імунітету свідка, як особливих форм правового імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА374144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Осинська О.В. 
Обмеження прав і свобод людини: теоретико-прикладні аспекти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.В. Осинська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано умови встановлення обмеження прав і свобод людини, визначено основні напрями діяльності законодавців щодо встановлення правових обмежень. Досліджено принципи встановлення обмеження прав і свобод людини, які повинні виступати підгрунтям діяльності держави в цьому напрямі. Розглянуто зазначену систему принципів як важливий чинник, що впливає на рівень демократизації українського суспільства та свободи особистості. З'ясовано стан і проблеми встановлення правових обмежень за умов перехідного розвитку України, проаналізовано законодавство України, розглянуто проблеми взаємодії суспільства та влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х911.3
Шифр НБУВ: РА372121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Рувін О. Г. 
Принцип свободи у державотворенні: філософсько-правовий вимір: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. Г. Рувін ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано, що свобода особи як ознака її правового статусу включає два аспекти: об'єктивний та суб'єктивний, де зовнішня свобода - зміст права, тоді як внутрішня умова існування права. Встановлено, що єдність обох аспектів свободи особи зумовлює й єдність правоохоронних інтересів та об'єктивних інтересів кожної конкретної особи. Висвітлено стратегічні підходи щодо дослідження поняття та структури законодавчого регулювання свободи особи та громадянина, що зумовлює наявність суб'єктивного аспекту правового регулювання. Запропоновано методи усунення такого зловживання та проведено структуризацію правового механізму забезпечення свободи у державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА373608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського