Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (236)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39

Рубрики:

      
2.

Погорелов Є.В. 
Кодифікаційна діяльність в правовій системі України (загально-теоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.В. Погорелов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та загальнометодологічні питання комплексного аналізу кодифікаційної діяльності у правовій системі України. Особливу увагу приділено дослідженню форм удосконалення законодавства, кодифікації як формі систематизації та удосконалення законодавства. Проаналізовано загальнотеоретичні аспекти системи права і системи законодавства як методологічного підгрунтя кодифікаційної діяльності в Україні. З ураховуванням накопиченого у юридичній науці та практиці досвіду стосовно розробки відповідних проблем, подано новий рівень їх теоретичного осмислення й узагальнення, формулювання рекомендацій щодо оптимізації кодифікаційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 + Х002.3
Шифр НБУВ: РА309971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Лихолат І.П. 
Раціональне та позараціональне в праві (на матеріалах законотворчості): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.П. Лихолат ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення раціональності, нераціональності та ірраціональності в праві. Обгрунтовано положення, що в праві поряд з раціональними присутні позараціональні елементи. Досліджено механізми їх дії в праві, співвідношення й особливості. Результати дії принципу раціональності в законотворчості на прикладі окремих його процедур показали, що жодний принцип раціональності не може бути дотриманий в ньому повною мірою. Зроблено висновок, що в законі позараціональне закладено вже в самому його визначенні, оскільки предмет його регулювання визначається через аксіологічне поняття " найбільш важливі суспільні відносини", що вносить у їх розуміння суб'єктивні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х.в2:Ю2
Шифр НБУВ: РА316886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Меленко С.Г. 
Консолідація як вид систематизації нормативно-правових актів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Меленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено проблеми консолідації як виду систематизації нормативно-правових актів. Проведено огляд й аналіз фундаментальних положень та дискусійних питань даної тематики. Розкрито поняття консолідації як окремого виду систематизації нормативно-правових актів, розглянуто співвідношення консолідації з іншими видами систематизації, досліджено процес її використання в різних світових системах права. Визначено послідовність проведення консолідаційних робіт, досліджено значення консолідації в процесі формування та розвитку норми, інституту та галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА320283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дутка Г.І. 
Закон у системі нормативно-правових актів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.І. Дутка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Теоретично досліджено роль закону в системі нормативно-правових актів незалежної України в контексті положень чинної Конституції України, тенденцій розвитку законотворчості в європейских, зокрема постсоціалістичних, країнах та формування правової держави. Зазначено щодо необхідності відрізняти "Закон" від суміжних понять "законодавчий акт", "законодавство". Виявлено, що найбільш суттєвим критерієм правового закону є невідчужувані та невід'ємні права людини. Досліджено проблему предмета закону. Зазначено, що у процесі будівництва незалежної правової людини в Україні відбулися зміни у сферах і напрямках законодавчого регулювання. На підставі їх аналізу констатовано, що предмет регулювання закону не є безмежним, він визначається сферою правового регулювання та має певні межі, обумовлені принципом розподілу влади. Розглянуто проблему співвідношення принципів верховенства права та верховенства закону. На підставі аналізу Конституції стверджено, що вона, закріплюючи принцип верховенства права, послідовно проводить принцип верховенства закону в системі нормативних актів. Принцип верховенства закону відображає корінний принцип демократизму - належність влади та її здійснення безпосередньо народом та через представницькі органи влади. Підкреслено, що підвищенню ефективності законодавчого регулювання та укріпленню принципу верховенства закону в системі нормативних актів сприяє більш чітка ієрархія законів. Запропоновано внести зміни до Конституції України та визначити статус видів законів за їх юридичною силою: Конституція, конституційні закони, органічні закони, звичайні закони. Розглянуто питання про колізії в законах. Надано їх поняття, визначено причини колізій законів, розглянуто шляхи і способи їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х8(4УКР)-31 +
Шифр НБУВ: РА325749

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Биля І.О. 
Теоретичні основи використання нормотворчої техніки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.О. Биля ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття нормотворчої техніки, встановлено співвідношення з поняттями юридичної й законодавчої техніки, нормотворчої технології, визначено її місце в юридичній практиці й системі юридичних знань. Наведено розмежування нормотворчої техніки і організаційно-процедурних правил, а також правил, що регулюють пізнавальну діяльність, правил опублікування, систематизації нормативних правових актів, планування нормотворчої діяльності. Розглянуто питання впливу нормотворчої техніки на визначення змісту нормативних правових актів. Охарактеризовано логічні, спеціально-юридичні, мовностилістичні правила й засоби структурування нормативних правових актів, встановлено основні напрями втілення нормотворчої техніки в практику нормотворчої діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА329367

Рубрики:

      
7.

Овчаренко І.М. 
Закони у системі джерел (форм) права та їх класифікація: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Овчаренко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено закон як форму права, а також його місце та роль серед інших формальних джерел права, висвітлено вимоги до його якості. Визначено класифікаційні ознаки законів України (конституцію, а також конституційні та звичайні: загальні, спеціальні, спеціалізовані). Запропоновано характеристику їх видів відповідно до певних критеріїв класифікації. Розглянуто природу та значення модельного закону для гармонізації національного законодавства. Обгрунтовано, що закон є пріоритетною формою права в системі інших форм (джерел) права. Зазначено наявність тенденції зростання ролі судового прецеденту та нормативно-правового договору в Україні як субсидіарних форм права, які набувають особливого значення у процесі нейтралізації або заблокування дії неправових законів. Запропоновано закріпити в Законі України "Про нормативно-правові акти" ієрархічну субординацію усіх законодавчих актів та внести відповідні зміни до Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА328404

Рубрики:

      
8.

Тополевський Р.Б. 
Системні зв'язки юридичних джерел права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.Б. Тополевський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено систему юридичних джерел права, визначено її сутність, поняття, види. Запропоновано включити до складу даної системи крім традиційних (нормативно-правовий акт, нормативно-правовий договір, правовий звичай, правовий прецедент), нетрадиційні джерела права (принципи права, корпоративні джерела права, релігійно-правові тексти тощо). Обгрунтовано застосування співвідношення "система права" - "система джерел права", які співвідносяться як форма та зміст. Проаналізовано роль системи юридичних джерел права як підсистеми правової системи. Виділено та розглянуто мережу системних зв'язків (генетичних, функціональних і структурних), що забезпечують цілісність системи джерел права. Відзначено необхідність взаємодії різних видів джерел права для ефективного функціонування правової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х002.6
Шифр НБУВ: РА330546

Рубрики:

      
9.

Задирака Н.Ю. 
Теоретико-правові питання законотворчості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.Ю. Задирака ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання щодо місця, ролі та структури парламенту, проаналізовано принципи законотворчості. Розкрито суть понять "законотворчість", "правотворчість", "законотворчий процес". Визначено закономірність розподілу законотворчого процесу на етапи та стадії. Проаналізовано процедуру розгляду законопроектів однопалатним і двопалатним парламентами та доведено неможливість прийняття якісного закону без проходження усіх етапів та стадій законотворчого процесу. З'ясовано особливості народного та адміністративного представництва у законотворчості. Доведено, що метою законотворчої діяльності є вибір можливості ефективного правового регулювання суспільних відносин за допомогою закону для задоволення основних потреб та інтересів членів суспільства та держави. Запропоновано розробити проект Закону України "Про введення в дію положень, що прийняті шляхом всенародного обговорення (референдуму)" та визначити санкції за невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків народним обранцем. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х002.30 + Х002.30
Шифр НБУВ: РА338136

Рубрики:

      
10.

Рибалкін А.О. 
Нормотворчість органів внутрішніх справ (аспекти загальної теорії): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Рибалкін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Рзглянуто загальні теоретичні питання нормотворчої діяльності. Визначено компетенцію органів внутрішніх справ щодо видання актів нормативного змісту. Уперше комплексно досліджено процедуру (стадії) створення нормативно-правового акту в даних органах. Проаналізовано специфічні риси нормотворчої діяльності органів внутрішніх справ, її принципи, специфіку правовідносин у цій сфері. Визначено фактори, що впливають на досліджену нормотворчу діяльність. Охарактеризовано юридичну природу відомчих нормативно-правових актів органів внутрішніх справ, взначено їх місце у системі нормативно-правових актів держави та перспективи розвитку відомчої нормативно-правової бази. Наведено пропозиції стосовно проекту Закону України "Про нормативно-правові акти", зазначено щодо необхідності чіткого визначення видів відомчих нормативно-правових актів і об'єктів можливого правового регулювання кожного з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х819(4УКР)112-328.3 +
Шифр НБУВ: РА338070

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Пушняк О.В. 
Категорія "час" у правовому вимірі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Пушняк ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто взаємопов'язані з правовою системою форми часу, зокрема, календарний, соціальний, правовий час. Значну увагу приділено правовому часу як особливій формі соціального часу, утворюваній явищами правової діяльності, розкрито її зміст, значення. Зазначено щодо наявності об'єктивного та суб'єктивного часу. Досліджено проблеми темпорально-правового регулювання та своєчасності. Здійснено аналіз певних питань чинності права у календарному часі. Досліджено календарну та фактичну (негайну, зворотну, перспективну, ультраактивну (темпоральну дію правових норм. З'ясовано особливості дії норм міжнародних договорів, які є частиною національного законодавства. Сформульовано теоретичні положення, практичні висновки та рекомендації стосовно досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х8(4УКР)-320.2 +
Шифр НБУВ: РА344756

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сав'як О.В. 
Правовий звичай у системі джерел конституційного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Сав'як ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність правового звичаю як складової системи сучасних джерел конституційного права України. Розроблено класифікацію та систематизацію конституційно-правових звичаїв. Проаналізовано нові концептуальні підходи щодо визначення джерел конституційного права України, сформовано систему критеріїв їх класифікації. З урахуванням запропонованих критеріїв класифіковано відповідні галузеві джерела права. Охарактеризовано систему джерел сучасного конституційного права України, встановлено юридичні властивості її основних складових. Обгрунтовано визначення поняття правового звичаю як джерела сучасного конституційного права України, виділено його кваліфікуючі юридичні ознаки, визначено етапи становлення та розвитку. Встановлено призначення та розроблено механізми реалізації основних функцій конституційно-правових звичаїв. Запропоновано критерії класифікації даних джерел національного конституційного права, охарактеризовано їх види. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері конституційної правотвірної та правозастосовної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-381 + Х002.33 +
Шифр НБУВ: РА357073

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Балтаджи П.М. 
Юридична мова правозастосовних актів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.М. Балтаджи ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження юридичної мови як невід'ємного чинника правової системи та способу відображення мовної свідомості учасників комунікації у даній сфері. Проаналізовано історію становлення, традиції, функції юридичної мови в Україні, виявлено особливості мови актів застосування права залежно від рівня професійності, мовної підготовки, загальної та правової культури суб'єктів правозастосування, запропоновано визначення поняття "юридична мова". Охарактеризовано стан юридичної терміносистеми, яка формується в сучасній Україні, визначено роль і місце дефініцій у текстах правових актів, зроблено висновок про невизначеність даного питання на нормативному рівні. Показано відкритість мовної системи, що дозволяє визнати процеси запозичення й інтернаціоналізації мови як позитивні явища. У порівняльному аспекті досліджено мовно-юридичні характеристики нормативних і правозастосовних актів. Акцентовано увагу на композиційних особливостях правозастосованих актів вищих органів управління й актів органів внутрішніх справ. Розкрито подвійний характер актів застосування права. З'ясовано, що державно-владний характер зближує його з нормативним, регулювання конкретної ситуації свідчить про індивідуальний характер, який визначає специфіку тексту акта та потребує від суб'єкта певних умінь і навичок. Обгрунтовано твердження, що сучасна мовно-правова культура правознавців має будуватися на комутації - здатності знаходити, встановлювати та використовувати зв'язки для удосконалення засобів взаємодії, навчання та передачі вмінь і навичок, обміну інформацією, встановлення контактів і вирішення конфліктів. Обгрунтовано необхідність вивчення позитивного досвіду інших країн з підготовки та систематизації правових актів, визначено перспективи удосконалення їх мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.30 +
Шифр НБУВ: РА361179

Рубрики:

      
15.

Монастирський Д.А. 
Стабільність закону: поняття, сутність та фактори забезпечення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Монастирський ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження явища стабільності закону. Зроблено спробу віднайти єдину природу категорії "стабільність" у природничих і гуманітарних науках, а також визначити сутність поняття закону в теорії права. Запропоновано визначення поняття стабільності закону. Наведено характеристику основних чинників, які впливають на стабільність закону, зокрема, встановлено вплив дотримання (недотримання) правил законодавчої техніки під час розробки проекту закону на його стабільність. Проаналізовано вплив рівня правової культури народних депутатів України на стабільність закону. Розглянуто явище парламентського лобізму як основного неправового фактора забезпечення стабільності закону. Виявлено зв'язок між явищем нецивілізованого лобізму в парламенті та низькою стабільністю законів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 +
Шифр НБУВ: РА362530

Рубрики:

      
16.

Гураленко Н.А. 
Судовий прецедент в системі джерел права: філософсько-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Н.А. Гураленко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено судовий прецедент як філософсько-правову категорію, показано його рольове значення у системі джерел вітчизняного права у контексті онтологічних, гносеологічних, аксіологічних та антропологічних вимірів. Окреслено проблематику методологічних підходів у дослідженні питання про визнання судового прецеденту джерелом національного права. Розкрито основні методологічні та концептуальні підходи щодо розуміння категорії "джерело права". Визначено функціональну роль судового прецеденту у контексті формування сучасного права з позицій єдності аксіологічного та гносеологічного підходів. Сформульовано визначення та розкрито сутнісні характеристики судового прецеденту як явища сучасної української правової дійсності. Висвітлено гносеологічні засади судової правотворчості як способу конструювання правової реальності. Обгрунтовано необхідність становлення та розвитку судового прецеденту за умов реформування правової системи України з урахуванням інтеграційних процесів сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА369214

Рубрики:

      
17.

Заморська 
Відносно визначені норми права: поняття, структура, функції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Любов Ігорівна Заморська ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3
Шифр НБУВ: РА366003

Рубрики:

      
18.

Пархоменко Н.М. 
Джерела права: теоретико-методологічні засади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади джерел права. Визначено понятійно-категорійний апарат теорії джерел права, а саме: методологію, поняття "джерело права", "форма права", "система джерел права", "функції джерел права", "ознаки джерел права", "класифікація джерел права". Розкрито суть поняття "джерела права" у контексті класичних і сучасних концепій праворозуміння. Вдосконалено положення щодо співвідношення понять "правова форма", "форма права" та "джерело права" у формально-юридичному розумінні. Наведено визначення поняття "система джерел права" та її структурування, принципи побудови. Розкрито суть і зміст правової системи, системи права та системи джерел права. Запропоновано визначення поняття "функції джерел права" та проведено їх класифікацію. Проаналізовано зміст впливу глобалізаційних процесів на правову сферу, розвиток систем джерел права різних правових сімей, аспекти інтеграції цих систем і напрями розвитку системи джерел права України на сучасному етапі на підставі аналізу її сучасного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА365523

Рубрики:

      
19.

Подорожна Т.С. 
Законодавчі дефініції: поняття, структура, функції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.С. Подорожна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-правове дослідження законодавчих дефініцій, їх правової природи, логіко-структурних закономірностей, а також особливостей у процесі інтерпретації права. Законодавчі дефініції розглянуто як особливе правове явище, що є юридичним виразом різних елементів механізму правового регулювання. Розглянуто функції законодавчих дефініцій. Відзначено, що на відміну від більшості самостійних регулятивних і охоронних приписів, які містяться в законодавстві, законодавчі дефініції, як правило, безпосередньо нічого не регулюють і не охороняють. Вони спрямовані на розмежування, розрізнення й ідентифікацію понять. Проаналізовано особливості законодавчих дефініцій та їх співвідношення з нормами права. Досліджено проблему щодо тлумачення норм права за допомогою законодавчих дефініцій. Зазначено, що законодавчі дефініції є способом тлумачення, яке здійснюється законодавцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА363670

Рубрики:

      
20.

Дзюбенко О.Л. 
Юридична техніка відомчої нормотворчості в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.Л. Дзюбенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблемні питання юридичної техніки, наведено загальну характеристику її видів. Розкрито сутність таких теоретико-правових категорій, як право-, законо- та нормотворчість. На підставі аналізу видів юридичної техніки та способів відомчої нормотворчості сформульовано визначення поняття "юридична техніка відомчої нормотворчості", розглянуто її види та складові (правила, засоби, прийоми, способи). Обгрунтовано доцільність поділу правил юридичної техніки відомчої нормотворчості за критерієм її видів. Розглянуто правила нормопроектування відомчих актів, які включають правила їх зовнішнього оформлення та правила викладу текстів. Визначено сутність відомчих підзаконних актів як результату відомчої нормотворчості, наведено загальну характеристику їх видів. Розкрито принципи права, які використовуються у відомчій нормотворчості. Висвітлено стан юридичної техніки відомчої нормотворчості в Україні й обгрунтовано шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-328.3
Шифр НБУВ: РА371728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського