Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (170)Книжкові видання та компакт-диски (346)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(4),60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Халаджи В. В. 
Європейська політика сусідства як напрям зовнішньої політики Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Халаджи ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості становлення Євросоюзу та проаналізовано роль процесу "европеїзації". Визначено ступінь ефективності інституційних механізмів реалізації зовнішньої політики ЄС у контексті набуття чинності Лісабонським Договором ЄС. Досліджено тенденції та визначальні чинники появи та трансформування зовнішньополітичної концепції "Європейська політика сусідства"(ЄПС). Виявлено причини формування нових регіональних ініціатив ЄПС - "Союзу для Середземномор'я" та "Східного партнерства". Вивчено можливості, що відкриває для країн-партнерів "Східне партнерство", та висвітлено перспективи України в межах запропонованого ЄС механізму співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА379860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Габрієлян Г. О. 
Політика США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами в світі, що глобалізується: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. О. Габрієлян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено політику США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами. Встановлено, що глобалізація визначає базові події та тенденції сучасного світу, а економічна сфера суспільного життя є її основою. За цього всі сучасні світові процеси невіддільні від політики, яку проводять провідні суб'єкти міжнародних відносин. Провідними акторами сучасних міжнародних відносин є США та ЄС, оскільки, переважно вони здійснюють функцію управління міжнародними фінансами сучасного світу. Аналіз політики, яку проводять ЄС та США в період 2008 - 2011 рр., демонструє, що заходи, вжиті кожним з даних суб'єктів, були близькі за змістом і кооперативні в окремих ситуаціях. Крім того, вони дозволяють даним суб'єктам зберегти позиції лідерів у сучасній системі міжнародних відносин. Найбільш імовірним варіантом розвитку подій у сфері управління міжнародними фінансами сучасного світу можна назвати поступове посилення системи управління світовими фінансами з боку провідних суб'єктів за участю інших світових акторів, механізмами які використовуються США та ЄС у кризовий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826 + У9(7СПО)826 + Ф4(7СПО),04 + Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА384377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рябоштан Є. В. 
Політико-інституційні механізми формування спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Є. В. Рябоштан ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено політико-інституційні механізми формування Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС (СЗБП). З'ясовано природу СЗБП ЄС, розглянуто процес формування й інституціоналізації системи СЗБП ЄС, з'ясовано особливості та суперечності механізмів прийняття спільних рішень у межах СЗБП ЄС, окреслено перспективи розвитку СЗБП ЄС з огляду на положення Лісабонського договору. Розкрито характер реалізації рішень зі сфери СЗБП ЄС у межах роботи міжнародних організацій та вплив інституціоналізації СЗБП ЄС на функціонування системи безпеки у євроатлантичному просторі. Обгрунтовано перспективи співпраці України та ЄС, з огляду на можливості використання інструментів і механізмів СЗБП ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА382727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Байковський П. Б. 
Формування та механізми функціонування партійної системи Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. Б. Байковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку партійної системи Європейського Союзу (ЄС), виявлено особливості та закономірності її функціонування в межах багаторівневої політичної системи ЄС. Висвітлено особливості функціонування політичної системи ЄС та простежено еволюцію теоретико-методологічних підходів до її вивчення. Доведено, що на рівні ЄС сформувалася та функціонує унікальна наднаціональна партійна система. Розкрито основні етапи формування загальноєвропейських політичних партій та розвитку правової бази, яка регламентує їх діяльність, проведено порівняльний аналіз принципів організації, управління та функціонування. Досліджено історичний розвиток та особливості функціонування партійної системи Європейського Парламенту. Визначено механізми впливу політичних партій на процеси прийняття рішень в ЄС. Виявлено позиції загальноєвропейських партій з основних питань розвитку ЄС, а також досліджено тенденції та перспективи подальшого розвитку партійної системи ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4) + Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА383426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського