Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (2509)Книжкові видання та компакт-диски (4037)Журнали та продовжувані видання (1558)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 248
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єнін Є.В. 
Забезпечення національних інтересів України у процесі врегулювання придністровського конфлікту: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Є.В. Єнін ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи до визначення сутності політичного конфлікту у зарубіжній і вітчизняній науковій думці. Досліджено особливості політичних конфліктів на пострадянському просторі. Доведено, що збільшення рівня впливу України на перебіг політичних процесів у Молдові та Придністров'ї дозволить скоротити врегулювання придністровського конфлікту, а також підвищити статус України як активного суб'єкта процесу формування системи європейської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4МОЛ5)
Шифр НБУВ: РА373808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єнько Є.Ю. 
Зовнішні аспекти енергетичної політики України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.Ю. Єнько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано актуальну проблему формування енергетичної політики України та гарантування її енергетичної безпеки у взаємозв'язку з завданнями вітчизняної зовнішньої політики. Особливу увагу приділено вивченню європейського вектора енергетичної політики України у контексті прагнення українського політикуму стати частиною європейських співтовариств. Зроблено висновок, що енергетична безпека у сучасний період набула значення економічної та політичної проблеми та значно впливає на формування та реалізацію зовнішньої політики держави. З'ясовано, що енергетичний фактор активізує співробітництво між державами та стимулює регіональну співпрацю, а інтенсивність зв'язків з політичних, безпекових, енергетичних, торговельних та інших питань визначає належність держави до різних регіональних утворень. Доведено, що Україна не відіграє активної ролі в європейському енергетичному просторі та самостійно не вирішує енергетичні питання. Зроблено висновок, що такі міжнародні актори, як Росія, США та країни ЄС впливають на енергетичну політику України імперативно, зокрема, визначають її зовнішню політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:У +
Шифр НБУВ: РА362284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванов Є.В. 
Еволюція зовнішньої політики Болгарії в 1985 - 1991 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Іванов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням архівних матеріалів з Центрального державного архіву Республіки Болгарія та Дипломатичного архіву Міністерства зовнішніх справ Народної Республіки Болгарія (НРБ), а також опублікованих джерел і літератури досліджено еволюцію зовнішньої політики Болгарії у 1985 - 1991 рр., виділено її основні етапи, а саме: 1985 - 1987 рр., 1988 - 1989 рр., 1990 - 1991 рр. Висвітлено розвиток відносин країни у політичній, економічній і науковій сферах з провідними державами світу: СРСР, США, ФРН, Францією, Великобританією. Проаналізовано переорієнтацію зовнішньої політики Болгарії на Європейський Союз (ЄС) і НАТО в 1989 - 1991 рр. внаслідок впливу економічних, політичних і міжнародних факторів. Простежено трансформацію зовнішньої політики НРБ на Балканах, міждержавні протиріччя, що впливали на зовнішньополітичний курс країни, співробітництво балканських країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Бол)64-6 + Ф4(4БОЛ)64 +
Шифр НБУВ: РА352040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ігнатьєв П. М. 
Політика Республіки Індії в Південній Азії: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / П. М. Ігнатьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості південноазійської політики Республіки Індії, стратегічною метою якої є набуття лідерства в регіоні. Проведено дослідження двох рівнів політики Республіки Індії з набуття лідерського статусу - регіонального та глобального, а також двостороннього та багатостороннього, яке здійснюється в рамках Південноазійської асоціації регіонального співробітництва. Надано оцінку ефективності регіональної політики Індії, сформовано рекомендації для органів державної влади, в компетенції яких здійснення зовнішньополітичної діяльності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64-(57)
Шифр НБУВ: РА375526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ігнатьєв П.М. 
Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.М. Ігнатьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу стратегічних інтересів України щодо країн Співдружності встановлено пріоритетні сфери відносин і перспективні напрямки співпраці з ними України. Критично проаналізовано проблемні питання, що характеризують відносини України з державами Співдружності Націй у політичній, економічній, культурній сферах. Запропоновано практичні заходи їх вдосконалення. Шляхом ретроспективного порівняльного аналізу досліджено історичні підстави сучасного співробітництва України з країнами Співдружності, висловлено пропозиції щодо доцільності врахування досвіду співпраці з ними, набутого УРСР, у процесі розбудови стосунків з зазначеними країнами. На підставі проведеного дослідження сформульовано практичні рекомендації щодо розвитку стосунків з цими державами, зокрема, стосовно важливості врахування специфічних особливостей бізнес-культури та законодавства країн Співдружності, єдиної мови спілкування, сприятливого географічного положення, використання інституцій Співдружності Націй на користь українського бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА321995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ігошина Ж. Б. 
Трансформація арабських країн в контексті процесів глобалізації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ж. Б. Ігошина ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу процесів глобалізації на суспільно-політичний та соціально-економічний розвиток арабських країн, зокрема, на демократизацію арабських режимів, процеси регіональної інтеграції, вирішення гендерного питання, розвиток інформаційно-комунікативних технологій та регіональну безпеку. Відзначено, що процеси глобалізації на Арабському Сході на рубежі XX - початку XXI ст. стали важливою та невід'ємною складовою розвитку регіону. Зазначено, що близькосхідний регіон продовжує залишатися одним з найбільш нестабільних і насичених збройними конфліктами регіонів світу. Однією з найгостріших проблем для арабських країн на сучасному етапі залишається проблема тероризму та боротьби з ним. Проаналізовано традиційні та структурні джерела нестабільності, а також вплив арабських "повстань" 2011 року на геополітичну трансформацію близькосхідного регіону. Стверджено, що подальший розвиток процесів глобалізації в арабських країнах і загальної ситуації на Близькому Сході залежить від того, який шлях оберуть арабські країни як відповідь на виклики сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5)0 + Ф4(5),61
Шифр НБУВ: РА384135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ірхін О.А. 
Зовнішньополітична стратегія США щодо Турецької Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Ірхін ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто зовнішньополітичну стратегію США стосовно Турецької Республіки, а такод сутність політики єдиної наддержави світу щодо окремої держави в контексті загальної геостратегії США. Розкрито базові переваги Туреччини як контрагента США у регіоні, описано механізм урахування інтересів Туреччини у політиці США. Досліджено особливості та механізми виокремлення політичною елітою США елементів турецького суспільства, вплив на які забезпечує реалізацію американського зовнішньополітичного курсу. Показано роль цивілізаційного чинника у процесі взаємодії США та Турецької Республіки, запропоновано модель турецького суспільства, яка підтримується американцями. Висвітлено еволюцію американських геостратегічних підходів на прикладі плану "Великий Близький Схід" і визначено роль Турецької Республіки в його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)6-(5ТУР) + Ф087 + Ф4(5ТУР)6 +
Шифр НБУВ: РА343026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Абдо-Ясінська Л. І. 
Ідеологія і міжнародна практика ісламського фундаменталізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Л. І. Абдо-Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність ісламського фундаменталізму, основні положення його ідеології, зокрема ті, що стосуються міжнародних відносин, та специфіку її інтерпретації представниками радикального напряму. Проаналізовано розвиток фундаменталістських ідей в ісламі та причини їх виникнення. Розглянуто особливості та міжнародне значення реалізації фундаменталістської ідеології в мусульманських країнах і в діяльності ісламських фундаменталістських організацій. Встановлено, що ідеологія ісламського фундаменталізму характеризується зовнішньою спрямованістю та концептуальною цілісністю, різниться лише її інтерпретація представниками поміркованого та радикального напрямів. Практична реалізація фундаменталізму стикається зі значними труднощами та не призводить до негайного вирішення проблем і має яскраво виражений міжнародний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Э38-113.1 + Ф4(0),3
Шифр НБУВ: РА383834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Алієв М.М. 
Створення системи європейських і євроазійських транспортних коридорів у контексті політики розширення ЄС на схід (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Алієв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Показано значення міжнародних транспортних коридорів для повномасштабної інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Значну увагу приділено транспортній політиці Європейського Союзу як одного з головних чинників інтеграції. Показано роль окремих інфраструктурних проектів як інструментів міжнародних відносин у сучасному політичному процесі. Виявлено їх значення для інтеграції європейського й азійського простору та зближення регіонів. Надано характеристику основних нафто-газових проектів у каспійсько-чорноморському регіоні. Визначено роль нафтопроводів і газопроводів як геополітичних ліній, а також дієвого інструменту міжнародних відносин і енергетичної дипломатії. Показано їх вплив на політику країн ЦСЄ та політичну і геополітичну боротьбу основних світових гравців за володіння енергоносіями у XXI ст. Доведено залежність створення енергетичних проектів від політичної ситуації у регіоні ЦСЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х916.4 + Х915.232.5-7 +
Шифр НБУВ: РА345460

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Андрєєва О.М. 
Національна безпека України в контексті національної ідентичності і взаємовідносин з Росією: автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.01 / О.М. Андрєєва ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено теорію, методологію та політичну праксеологію вивчення та реалізації потреб національної безпеки України в аспекті збереження політичної, економічної й інформаційної незалежності держави. Особливу увагу приділено вивченню проблем національної ідентичності та взаємовідносин з Росією як провідних у загальній системі національної безпеки та політичного самовизначення України. Розкрито методологічну роль категорії "національна безпека" у розробці політичної теорії взаємовіднсин держав. Доведено, що криза національної ідентичності України як проблема її національної безпеки має об'єктивні та суб'єктивні підстави та суттєво впливає на політичну стабільність у державі. Зазначено, що дана проблема не є специфічною проблемою України, показано її актуальність для Росії та всіх постсоціалістичних держав, зокрема, країн ЄС. Доведено, що цивілізаційний вибір України в аспекті внутрішньо- та зовнішньополітичного вибору влади та населення залежить від багатьох факторів, але провідну роль у даному процесі відіграє чинник українсько-російських відносин, в якому раціонально-прагматичні цінності відходять на другий план, пріоритетного значення набуває соціально-психологічний фактор "розлучення" з метрополією імперії, що супроводжується різного роду соціальними синдромами для обох сторін, особливо у політичній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС)
Шифр НБУВ: РА370526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрусів В.В. 
Механізми формування спільної ідентичності в ЄС та перспективи їх застосування в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / В.В. Андрусів ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси та механізми формування спільної ідентичності, проведено системний аналіз їх впливу на національну безпеку (НБ) держави. Визначено загрози, які виникають внаслідок несформованої спільної ідентичності: криза політичних інститутів, сепаратизм, конфлікт політичних інтересів, низький рівень політичної культури та громадянського суспільства, цивілізаційна невизначеність та перебування в "сірій" зоні міжнародної політики, десуверенізація. Проаналізовано процеси та механізми впливу на формування спільної ідентичності в ЄС. Розроблено практичні рекомендації для вироблення ефективної політики формування спільної ідентичності в Україні на основі глибинного дослідження ролі європейських політичних інститутів у процесі формування спільної ідентичності громадян. Викладено нові методологічні підходи до дослідження ідентичності та вивчення її впливу на НБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА372676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андрущенко Т.В. 
Європейська політика України: проблеми формування та реалізації (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Андрущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано актуальність, передумови формування та розвитку європейської політики України, її стратегічне значення та роль у загальнодержавній зовнішній політиці, інституційні засади та конкретні заходи її реалізації, особливості здійснення в контексті співробітництва з прикордонними європейськими державами. Доведено правомірність визначення європейської політики як одного з головних векторів зовнішньополітичної стратегії України. Висвітлено можливі переваги для України та Європи в результаті здійснення європейської політики, обгрунтовано механізми та засоби упередження та уникнення можливих ризиків. Запропоновано положення, що визначають європейський напрям як стратегічну лінію зовнішньополітичного курсу України. Проаналізовано особливості взаємодії зі стратегічними партнерами України в контексті динаміки осмислення та реалізації її національних інтересів, головні форми та методи співробітництва України з європейськими організаціями та державами. Зроблено висновок щодо системного, довготривалого й суперечливого характеру реалізації європейської політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) + Ф043.1
Шифр НБУВ: РА326464

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Аракелян Д.В. 
Зовнішня політика країн Балтії в контексті розширення ЄС та НАТО: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.В. Аракелян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зовнішню політику країн Балтії (Литви, Латвії та Естонії) у період 1990 - 2004 рр. Визначено основні етапи й особливості еволюції стратегії розширення як ЄС, так і НАТО щодо країн Балтії. Виявлено, що країни Балтії розглядали ЄС як гаранта "м'якої безпеки", а НАТО - як гаранта "жорсткої безпеки", що призвело до зміщення акцентів у зовнішній політиці на користь НАТО (США), а потім ЄС. Доведено пріоритетну роль США у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції країн Балтії. Встановлено, що саме через залучення країн Балтії до сфери свого впливу відбулося остаточне закріплення США в регіоні, а країни Балтії одержали за це гарантії безпеки з боку США у вигляді членства в НАТО. Відносну легкість вступу країн Балтії в ЄС пояснено не лише вдалим впровадженням політичних, економічних, правових реформ, але і в результаті значної підтримки з боку США та деяких членів ЄС (Німеччини, Фінляндії, Швеції і Данії). Виявлено, що внаслідок приєдання країн Балтії до ЄС і НАТО позиції Росії у регіоні значно послабилися, що призвело до виникнення певної напруги у відносинах Росії з країнами Балтії. Встановлено, що даний факт жодним чином не вплинув на реалізацію національних інтересів балтійських держав на європейському й євроатлантичному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(451)64-6 + Ф4(0) +
Шифр НБУВ: РА356633

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Біла К.О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Біла ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО таа затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1
Шифр НБУВ: РА321702

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Білак П. П. 
Еволюція політики Тайваню щодо КНР: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. П. Білак ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано нездатність класичної неореалістської концепції балансування/пристосування надати об'єктивне пояснення особливостей тайвансько-китайських відносин. Запропоновано концепцію "хеджування" - проведення державою стратегії, спрямованої, з одного боку, на максимізацію вигід, а з іншого - на мінімізацію можливих ризиків. Розглянуто еволюцію політики Тайваню щодо Китаю, за цього особливу увагу приділено президентству Ма Ін-цзю (з 2008 р.). Проаналізовано причини вибору КР стратегії хеджування як основного інструменту політики щодо КНР, показано конкретні прояви реалізації цієї стратегії та перспективи її розвитку. Визначено фактори, що впливають на здійснення стратегії хеджування. Встановлено, що за умов зростання могутності Китаю хеджування є найбільш реалістичною та прагматичною стратегією для Тайваню у взаємовідносинах з Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ-4),9(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА382228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Баєнкова Є.В. 
Еволюція взаємовідносин у трикутнику Індія - КНР - США в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.В. Баєнкова ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми індійсько-китайсько-американських відносин за умов глобалізації та їх вплив на сучасну архітектоніку міжнародних відносин. Охарактеризовано доктринальні засади політики США щодо Китайської Народної Республіки, розкрито основи конфліктогенності американсько-китайських двосторонніх відносин. Проаналізовано оцінки американських експертів щодо трансформації світового порядку й окреслено перспективи збереження лідерства США в східно- та південноазійських регіональних системах міжнародних відносин. Простежено природу американсько-індійського "глобального партнерства", визначено роль і місце Індії в стратегії США щодо "стримування й залучення КНР". Розкрито головні проблемні питання зіткнень індійських і китайських інтересів у Південній Азії та визначено межі взаємних адаптованих безпеково-концептуальних підходів Індії та КНР у постбіполярний період. Висвітлено вплив постбіполярних процесів на відносини в трикутнику Індія - КНР - США та з'ясовано його значення для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА361367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Байковський П. Б. 
Формування та механізми функціонування партійної системи Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. Б. Байковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку партійної системи Європейського Союзу (ЄС), виявлено особливості та закономірності її функціонування в межах багаторівневої політичної системи ЄС. Висвітлено особливості функціонування політичної системи ЄС та простежено еволюцію теоретико-методологічних підходів до її вивчення. Доведено, що на рівні ЄС сформувалася та функціонує унікальна наднаціональна партійна система. Розкрито основні етапи формування загальноєвропейських політичних партій та розвитку правової бази, яка регламентує їх діяльність, проведено порівняльний аналіз принципів організації, управління та функціонування. Досліджено історичний розвиток та особливості функціонування партійної системи Європейського Парламенту. Визначено механізми впливу політичних партій на процеси прийняття рішень в ЄС. Виявлено позиції загальноєвропейських партій з основних питань розвитку ЄС, а також досліджено тенденції та перспективи подальшого розвитку партійної системи ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4) + Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА383426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бахтиєв Р. А. 
Політика нейтрального Туркменістану в контексті трансформаційних процесів пострадянського періоду: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Р. А. Бахтиєв ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто етапи змін у політичному устрої країни, зумовлених змінами її становища у міжнародному співтоваристві. Розкрито напрями зовнішньої політики Туркменістану. Особливу увагу приділено економічним зв'язкам, зовнішній торгівлі, будівництву великих технічних об'єктів і вирішенню регіональних проблем. Охарактеризовано основні проблеми дво- та багатосторонніх відносин Туркменістану з країнами СНД та іншими сусідніми країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5ТУР),1 + Ф4(5ТУР),9
Шифр НБУВ: РА381190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бебешко О. В. 
Моделі безпеки у Чорноморському регіоні в сучасних міжнародно-політичних концепціях: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. В. Бебешко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано моделі - похідні від американських концепцій "просування демократії та підтримання геополітичного плюралізму в Євразії", "Великого Чорноморського регіону", проекту "Великої Європи" й Європейської політики сусідства, турецьких "модерністських" і "націоналістичних" підходів, російських концепцій "атлантизму", "державництва" та "неоєвразійства", українських підходів у контексті євро-атлантичного й європейського векторів політики, збереження нейтрального статусу, посилення інтеграції в межах Православно-Східнослов'янської цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0:922.8),30
Шифр НБУВ: РА381155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського