Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4УКР)16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Даниленко С. І. 
Громадянський вимір інформаційно-комунікаційної революції: концептуально-теоретичні та політико-прикладні аспекти: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.03 / С. І. Даниленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що домінування інформаційно-комунікаційних компонентів є за умов глобальної інформаційно-комунікаційної революції детермінуючим чинником у відносинах між суспільними інститутами як всередині держави, так і в міжнародних відносинах. Набуло нового тлумачення поняття "громадянського суспільства", способом існування якого визнано безперервний комунікаційний процес як наслідок самоорганізації та самоконституювання, самомобілізації та самотворення на захист і з метою реалізації різноманітних інтересів і прав людей, поєднання індивідуального та спільного інтересу, розвитку демократії. Проаналізовано основні риси громадянського суспільства в добу інформатизації, шляхи його формування та розвитку з урахуванням досягнень інформаційно-комунікаційної революції, типи його трансформації за сучасних умов. На новому рівні проведено політичний аналіз комунікаційної складової діяльності незалежних громадських організацій. Охарактеризовано політико-революційний потенціал глобальних соціальних мереж і їх національних сегментів, а також мережеві соціальні медіа як систему організації суспільного життя, їх місце та роль у процесі соціально-політичної соціалізації, формування громадянина доби інформаційно-комунікаційної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Ф3(4/8)16
Шифр НБУВ: РА381638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Джердж С. Ф. 
Інституціоналізація інформаційної політики України в сфері євроатлантичного співробітництва: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. Ф. Джердж ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Окреслено теоретичні підходи до аналізу сучасного інформаційного успільства в добу глобалізації. Інформаційну політику розглянуто як значимий чинник реформ у євроатлантичному векторі розвитку держави. Проаналізовано здобутки та проблеми цієї політики на сучасному етапі розвитку України. Розкрито місце та роль громадських організацій та неурядових структур в демократичному суспільно-політичному процесі та у процесі євроатлантичної співпраці держави. Визначено механізми формування громадської думки та їх особливості за умов демократичних суспільних перетворень. Розроблено рекомендації для підвищення ефективності механізму інформування громадськості з питань курсу на євроатлантичне співробітництво України, в якому провідна роль належить державі у тісній співпраці з неурядовими громадськими організаціями та ЗМІ, для забезпечення належного розуміння та сприйняття громадськістю політики євроатлантичного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Демченко С. В. 
Масова комунікація у процесі розбудови громадянського суспільства: історія, теорія, українські реалії: автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / С. В. Демченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Досліджено масовокомунікаційний аспект формування в Україні громадянського суспільства та вплив на цей процес глобальної "медіатизації" суспільних відносин. Доведено тезу про те, що через специфічні особливості перехідного періоду в Україні відбулися суттєві зміни у змістовому наповненні національного інформаційного простору, а масова комунікація, що об'єднала в єдиній інтегративній моделі медіа, рекламу, паблік рилейшнз, Інтернет, у нашій країні стала невід'ємним елементом демократичних суспільних відносин, особливим громадсько-політичним інститутом. Проаналізовано роль масової комунікації у процесах державотворення, соціокультурної орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Проведено теоретичну реконструкцію особливостей комунікаційного простору суспільства перехідного типу за умов постійного впливу складових масової комунікації як генераторів інформаційних потоків у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА385429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Єропудова О. В. 
Політична субкультура хакерів в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / О. В. Єропудова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність політичної субкультури хакерів за умов сучасного інформаційного суспільства, встановлено діалектичний характер взаємозв'язку її структури та функцій. Досліджено синергетичний механізм інституціоналізації субкультури хакерів у політичній сфері. Виявлено ознаки розвиту політичної субкультури хакерів в Україні та з'ясовано напрями оптимізації української державної політики відносно політичної діяльності хакерської субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА384000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хочь І. Х. 
Трансформація політичної влади в умовах становлення інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 32.00.02 / І. Х. Хочь ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано концептуальні погляди вітчизняних і зарубіжних дослідників щодо політичного змісту поняття інформаційного суспільства: сутності та напрямків перетворень політичної влади та формування нових алгоритмів її взаємодії з громадянським суспільством. Запропоновано визначення трансформації політичної влади за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. Проведено порівняльний аналіз запровадження політики інформатизації, нормативно-правового та структурно-організаційного забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, державної політики сприяння розвитку горомадянського суспільства та його інститутів у країнах ЄС. Визначено умови забезпечення та роль транспарентності політичної влади у розбудові громадянського суспільства та розвитку його інститутів. Наведено рекомендації щодо використання потенціалу транспарентності влади, який забезпечує стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА385095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського