Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (186)Реферативна база даних (1012)Книжкові видання та компакт-диски (2127)Журнали та продовжувані видання (131)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 145
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новакова Н.О. 
Ідеї еволюції та революції в українській політичній думці кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / Н.О. Новакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основний зміст і особливості ідей еволюції та революції в українській політичній думці кінця XIX - початку XX ст. Показано, що особливості трактування процесу суспільно-політичної еволюції в українській політичній думці даного періоду полягають у розумінні еволюції як багаторівневого нелінійного процесу, поглибленому дослідженні її чинників і ефективності, у порівнянні з революцією для виокремлення оптимального шляху суспільного розвитку. Визначено q охарактеризовано три основні підходи до інтерпретації поняття "революція", а також встановлено та систематизовано основні ідейні компоненти концепцій суспільно-політичної еволюції в українській політичній думці кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА367103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мельник Л.М. 
Ідеї національної еліти в історії української політичної думки другої половини XIX ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу праць українських класиків установлено, що існувало дві основні політичні позиції мислителів зазначеного історичного проміжку часу, а саме: визнання безелітності нації як бази її перспективного розвитку; усвідомлення необхідності формування національної еліти як запоруки української державності. Розкрито особливості уявлення мислителів егалітариського напрямку щодо суспільно-політичної організації за умов безелітності нації за принципами безкласового суспільства. Основою такої організації має бути громада. На думку цих мислителів громада - це добровільне об'єднання людей, над якими немає інституту політичної влади. Рішення будь-якого характеру приймає сам народ, тобто громада поєднує всі гілки влади й організовує власне життя за принципами безпосередньої демократії, а отже не потребує виокремленої частини суспільства, що спеціалізується у галузі політичного управління - політичної еліти. Розкрито зміст принципів формування бажаних рис і ролі національної еліти у політичних поглядах українських мислителів елітистського напряму другої половини XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)51 +
Шифр НБУВ: РА353156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Самойленко О.П. 
Ідейно-політична діяльність В.Липинського в контексті формування політичної культури сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Самойленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження ідейно-теоретичної спадщини та суспільно-політичної діяльності В. Липинського у контексті становлення світової політичної думки (від античних мислителів до сучасних дослідників політичної сфери суспільства) й особливостей становлення сучасної української державності та політичної культури українського суспільства. В історико-політичному та теоретико-методологічному аспектах вивчено базові категорії політології, а саме: держави, громадянського суспільства, нації, політичного режиму, форми державного устрою, політичної партії, які розглянуто у контексті ідейно-теоретичних і політико-культурних поглядів засновника державницької школи та фундатора українського консерватизму В. Липинського. Проаналізовано його концепцію класократичної трудової монархії та погляди щодо ролі політичної еліти та релігії у становленні української нації та державності, розглянуто практичну політичну діяльність. На емпіричному рівні досліджено особливості ідейно-політичної структури масової свідомості сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський +
Шифр НБУВ: РА363939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фоміна О.В. 
"Ідея імперії" і інтелектуальна еліта Великобританії: Редьярд Кіплінг, 1865 - 1936 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Фоміна ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній і зарубіжній історіографії досліджено творчість і життя Р. Кіплінга як державного та політичного діяча Великобританії. Проаналізовано вплив суспільно-політичної діяльності письменника на формування ідеї імперії у британському суспільстві, зокрема, розглянуто його концепцію про необхідність колоніальної експансії. Досліджено процес підкорення Індії Великобританією, охарактеризовано основні етапи створення Індійської імперії. Визначено вплив інтелектуальної еліти Великобританії на зовнішню політику держави. Переглянуто існуючі погляди щодо життя та творчості Р. Кіплінга, доведено, що письменник був не лише апологетом Британської імперії, а й критиком політики британського й англо-індійського урядів і посадовців, зокрема, верховного комісара у Південній Африці. Побудовано концепцію феномену англо-індійця у британському суспільстві (на прикладі Р. Кіплінга).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)61-7 + Ф1(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА359528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Романюк Р.Й. 
Ідея відродження української державності в європейській політичній думці початку ХХ ст. (1900 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Р.Й. Романюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено європейську політичну думку в прикладному аспекті проблеми відродження української державності. Вивчено підстави постановки та розробки проблеми в європейській політичній думці. Визначено основні площини розгляду проблеми: геополітичну доцільність відродження української державності та ствердження національної окремішності українського народу як майбутнього суверена (зовнішні та внутрішні передумови для створення та існування української держави), які були засадними в опрацюваннях українського питання європейською політичною думкою. З'ясовано їх взаємозв'язок. Висвітлено іноземне бачення місця незалежної України на європейському континенті. Виявлено та використано компоненти, необхідні для комплексного дослідження європейської політичної думки - від теоретичних пошуків шляхів відродження української державності до фактичного визнання України на міжнародному рівні під час укладення Берестейського мирного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4)5 + Ф((4УКР)508
Шифр НБУВ: РА314603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Коцур А.П. 
Ідея державності в історичній думці та суспільно-політичному житті України кінця XVIII - початку XX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.П. Коцур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Всебічно проаналізовано специфіку національного відродження в контексті суспільно-політичного життя України та місце в ньому української ідеї. Значну увагу приділено відображенню проблеми української державності в історичних дослідженнях, стану інтелектуально-духовної еліти України, наукових центрів українознавства. Охарактеризовано народницький, консервативний, національно-державницький напрями в історичній та суспільно-політичній думці України. Визначено оцінку ідеї державності у програмах і діяльності національно-демократичних об'єднань і політичних партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/5 + Т1(4УКР)4/5
Шифр НБУВ: РА312534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кармазіна М.С. 
Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX - початок XX століття): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / М.С. Кармазіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На тлі аналізу наслідків геополітичних змін кінця XVIII ст. на Сході Європи, ходу самоорганізації Новоєвропейської цивілізації досліджено політичні, соціально-економічні процеси, що мали місце на українських землях впродовж XIX ст. і які обумовили приєднаня українців до західноєвропейського націотворчого процесу. На основі вивчення інтелектуальної спадщини - оригінальних праць, споминів, щоденників, автобіографій, партійних програм, конституційних проектів, епістолярію - як добре відомих, так і менш знаних, а то й зовсім невідомих представників української політичної думки - виділено етапи розвитку політичного мислення інтелектуальних кіл українських земель як у складі Російської, так і Австро-Угорської імперій. Показано, що на зламах XIX-XX ст., в період найвищої політизації українського націонольно-визвольного руху, провідною ідеєю політичної думки стала ідея створення Української держави. В дисертації проаналізовано особливості взаємовпливу напрямів політичної думки (соціалізму, лібералізму, націоналізму) на ідейно-теоретичному рівні. За допомогою системного підходу з'ясовано структуру та зміст ідеї державності, витвореної представниками цих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Конта Р.М. 
Ідея державотворення в суспільно-політичному житті України в першій половині ХІХ століття: історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Р.М. Конта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено вивчення ідеї державотворення в Україні в першій половині XIX ст. Проведено критичний аналіз численних джерел, узагальнено досвід історіографічних розробок з досліджуваної проблеми. Зроблено спробу періодизації та систематизації історіографії цієї проблеми. Значну увагу приділено літературі, яка раніше не досліджувалася або замовчувалася в радянській історіографії (праці зарубіжних та українських діаспорних дослідників, репресованих радянських істориків). Розглянуто еволюцію ідеї державотворення в Україні у зазначений період, а також простежено загальні тенденції її висвітлення в різних історіографічних школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-7 г + Ф1(4УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА330146

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мороз С.П. 
Ідея прав людини у політико-правовій думці України (ІХ - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С.П. Мороз ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано інтелектуальну політико-правову спадщину України ІХ - початку ХХ ст., де розглянуто категорію "права людини" та її складові елементи: ідею свободи, рівності, справедливості. Розкрито теоретичні засади, структуру та зміст поняття прав людини на різних етапах її розвитку, особливості його інтерпретації в пріоритетних концепціях свободи нації, місцевого самоврядування, державотворення в кінці XVIII - на початку ХХ ст. Доведено існування глибокого коріння ідеї прав людини у вітчизняній історії та її невіддільність від функціонування сучасних міжнародних стандартів у галузі прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр),0
Шифр НБУВ: РА318722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Манелюк Ю.М. 
Ідея співвідношення форми держави і характеру національного розвитку в історії суспільно-політичної думки України кінця XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Ю.М. Манелюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено ідею співвідношення форми держави та характеру національного розвитку України, обгрунтовану у працях вітчизняних політичних мислителів кінця XIX - початку XX ст. Розкрито зміст загальновідомих (М.Драгоманова, М.Грушевського, В.Липинського, В.Старосольського, М.Міхновського, Д.Донцова) та малодосліджених (Є.Чикаленка, С.Томашівського, В.Кучабського, М.Сціборського) концепцій щодо визначення форми існування держави, зроблено висновок про актуальність даної проблеми і необхідність її подальшого вивчення. Систематизовано підходи вітчизняних учених щодо визначення характеру національного розвитку Української держави. Проаналізовано три основні традиції у вітчизняній суспільно-політичній думці щодо розуміння спрямованості національного розвитку України: панславістсько-федералістську, консервативно-націократичну та націонал-самостійницьку. Вперше поєднано розгляд документальних джерел (програм політичних партій України початку XX ст. і свідчень засновників основних теорій державності) та дослідження концептуального осмислення ідеї співвідношення форми держави й характеру національного розвитку, представленого у науково-теоретичній спадщині національної суспільно-політичної думки даного періоду. Критично переосмислено теоретичні надбання з проблем української державності та практичну діяльність політично свідомих й активних громадян України у боротьбі за національну самостійність. Встановлено взаємозалежність між науково-теоретичним обгрунтуванням спрямування та характеру національного розвитку та визначенням оптимальної форми держави в Україні. Доведено, що витоки національно-державницької думки України кінця XIX - початку XX ст. базуються на інтелектуальній і громадсько-політичній спадщині М.Драгоманова, який одним з перших обгрунтував необхідність творення української політичної нації у контексті загальноєвропейських демократичних тенденцій. Досліджено вплив суспільно-політичних подій даного періоду на зміну державницьких теорій М.Драгоманова, І.Франка та М.Грушевського, зокрема, виявлено їх прихильне ставлення до федералістських ідей. Аргументовано, що державницькі концепції представників консервативно-націократичної та націонал-самостійницької традицій, зокрема, їх негативне ставлення до демократії, зазнали трансформації саме після поразки визвольних змагань 1917 - 1920 рр., обумовленої розчаруванням вітчизняних учених у здатності української інтелектуальної та політичної еліти утвердити національну державність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА355033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Салтовський 
Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку XX сторіччя): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / О.І. Салтовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку ідеї української політичної державності у вітчизняній політичній думці від витоків до початку ХХ ст. як цілісного феномена, в межах якого відбувалося конституювання української національної ідеї. Розкрито спіралеподібний характер розвитку ідеї державності, наявність певної циклічності, повторюваність у теоретичному обгрунтуванні форм, статусу та необхідності української державності. Показано, що на різних етапах ідея української державності проходить фази "інкорпорації", "ностальгії","національного відродження", та "державницьку". "Державницька" фаза осмислення ідеї державності, як правило наступала або в розпал, або після поразки національно-визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР) + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дебенко В.З. 
Імперська ідея в Московській державі в кінці XV - XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.З. Дебенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено причини зародження та формування імперської доктрини Московської держави як основної складової державницької ідеології її правлячих кіл у кінці XV - XVI ст. Охарактеризовано роль російської православної церкви та політичної еліти Москви у виробленні імперської концепції. Розкрито суть імперської ідеології московських правителів та механізми її реалізації. Проаналізовано вплив імперської ідеї на внутрішнє становище та зовнішньополітичну доктрину Московської держави. Висвітлено її результати та наслідки для російського народу і країн Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-5 + Ф1(4РОС)440.8
Шифр НБУВ: РА315404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Міхеєва Т. П. 
Інститут конституційної юстиції: історичні та політико-правові аспекти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. П. Міхеєва ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито загальну природу принципу поділу влади та проаналізовано місце та роль інституту конституційної юстиції (КЮ) в механізмі взаємних стримувань та противаг у правових системах країн common law і civil law. Висвітлено юридичну природу органу КЮ в країнах з різними правовими системами та визначено характер взаємовпливів між політичними процесами та діяльністю даного органу, зокрема, виявлено основні сфери, в яких політичні чинники можуть впливати на роботу Конституційного Суду (КС) України. Обгрунтовано необхідність врахування узагальнених пропозицій вітчизняних науковців, сформульованих щодо змін до чинного законодавства, яке регулює діяльність КС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 + Х809(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА373201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Стасюк С. В. 
Історико-правова традиція регулювання збройних конфліктів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Стасюк ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Системно досліджено міжнародно-правові аспекти регулювання сучасних збройних конфліктів у контексті усталеної історико-правової традиції дотримання правил ведення війни. Проаналізовано еволюцію історико-правової традиції регулювання збройних конфліктів, з'ясовано закономірності перходу від синкретичних норм звичаєвого права до розгалуженої системи кодифікованого міжнародного права збройних конфліктів. Розкрито історичні передумови зародження та розвитку української правової традиції регулювання збройних конфліктів як демократичного підгрунтя вітчизняної політико-правової думки. Обгрунтовано головні напрями імплементації норм права збройних конфліктів до національного законодавчого поля, які базуються на історичних, національних і ментальних особливостях української спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.0 + Х8(4УКР)-381 + Ц2(4/8)44 + Ф1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Сініцина А.В. 
Історико-філософські ідеї українського романтизму (П.Куліш, М.Костомаров): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / А.В. Сініцина ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Простежено духовну спорідненість між західноєвропейським та українським романтизмом. Проаналізовано національну специфіку українського романтизму, окреслену україноцентризмом творчої спадщини П.Куліша та М.Костомарова. Визначено коло проблем, пов'язаних з етнічною самостійністю українського народу, його існуванням, народністю, національною мовою, культурою, необхідністю державотворення, здобуття незалежності. З'ясовано сутність філософії хуторянства П.Куліша. Розкрито головні засади історіософської концепції М.Костомарова. Висвітлено актуальність і значимість філософських ідей представників українського романтизму для сучасної практики державотворення, національного відродження й утвердження духовності в українському суспільстві. Обгрунтовано необхідність нового відкриття українського минулого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-563 + Ф1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА314937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Зєнкін М.В. 
Історичні та суспільно-політичні погляди Б.М.Чичерина: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Зєнкін ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

В дослідженні, спираючись на наукову спадщину Чичеріна і літературу про нього, вивчений життєвий шлях мислителя, його погляди на проблеми конкретно-історичного і суспільно-політичного розвитку Росії. Розроблена періодизація життєвого і творчого шляху Чичеріна, проаналізовані його філософсько-історична та державницька концепція, ставлення до самодержавства, станів та міжстанових відносин, історичного розвитку общини, земських соборів, питання місцевого самоврядування і феодально-кріпосницького ладу. Висвітлюється проблема прав і свобод особи, співвідношення їх з державою і суспільством, проблема власності, оцінка революції, соціалізму та ін. Робиться висновок про орігінальність чичерінської концепції та значимість його поглядів для сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8 Чичерин + Ф1(4РОС)506 Чичерин

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мошак О.В. 
Альтернативні концепції державності в політичній думці української міжвоєнної еміграції в Європі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Мошак ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 c. — укp.

Висвітлено особливості формування політичної думки української міжвоєнної еміграції в Європі, вплив на даний процес новітніх політичних ідеологій. Обгрунтовано систематизацію політичних поглядів носіїв ідеї державності. Визначено особливі та загальні риси запропонованих моделей державного будівництва. Здійснено порівняльний аналіз концепцій української державності через призму бачення представниками різних ідеологічних напрямків форми майбутньої держави, джерел та сутності розподілу влади. Досліджено зміст пропозицій щодо подолання причин бездержавності української нації, зокрема, ліквідації внутрішніх слабкостей українського визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Ф055.25
Шифр НБУВ: РА320384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Пилипенко В.М. 
Антитурецький дискурс в політичній думці Речі Посполитої середини ХVI - середини ХVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Пилипенко ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено аналіз суспільно-політичної думки Речі Посполитої щодо питань, пов'язаних з турецько-татарською загрозою та спроб убезпечитись від неї. Проаналізовано понад 100 публіцистичних текстів середини XVI - середини XVII ст. та значну кількість сеймової та сеймикової документації, листування між найвищими урядниками. Це сприяло кращому розумінню ставлення еліти Речі Посполитої до загрози з півдня, яка була постійним фактором існування держави. У ході дослідження простежено залежність літератури від зовнішньо- та внутрішньополітичних факторів, визначено основні сюжети антитурецької літератури даного періоду, проаналізовано значення "турецького" питання в роботі воєводських сеймиків та вальних сеймів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)432-7 + Ф1(4ПОЛ)43 +
Шифр НБУВ: РА368139

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського