Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф015.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Коваль І.В. 
Взаємодія церкви та інститутів громадянського суспільства: політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Коваль ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано та визначено місце церкви у системі інститутів громадянського суспільства. На базі теоретичного узагальнення ідей і теорій розвитку громадянського супільства описано його інституційну структуру та визнчено місце і роль церкви як своєрідного інституту соціуму. Проведено емпіричний аналіз і показано, що всупереч уявленням про те, що церква поза політикою, це твердження не повною мірою відповідає дійсності. Зазначено, що прямо та безпосередньо церква не втручається до політичного життя держави та суспільства, але з урахуванням історичної традиції та сучасного досвіду багатьох країн показано, що церкви нерідко залучаються до політичних процесів. Розглянуто шляхи оптимізації релігійно-церковної ситуації в Україні й акцентовано увагу на об'єктивній необхідності на засадах взаємної згоди православних конфесій створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, яка буде сприяти подоланню церковного та цивілізаційно-світоглядного розколу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф036 + Э29(4УКР)36-115 +
Шифр НБУВ: РА350422

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Білоус О.М. 
Державно-церковні відносини як об'єкт політологічного аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Білоус ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано вплив конфесійного чинника на процеси формування національної ідентичності та зміцнення демократичних засад української державності. Запропоновано політологічне визначення поняття державно-церковних відносин як сукупності форм суспільно-політичних, правових, економічних і морально-етичних норм і зв'язків між інститутами держави та церкви релігійними центрами, управліннями, об'єднаннями, рухами, братствами, діяльність яких регламентується та регулюється конституційними й іншими нормативними актами, а також загальнолюдськими моральними принципами, традиційно усталеними для даної країни або народу звичаями. З використанням методу історичної реконструкції висвітлено еволюцію форм взаємодії органів державної влади та церковних установ на території України протягом різних етапів становлення та розвитку державних інституцій країни. На підставі системного підходу та теоретичного узагальнення тенденцій розвитку державно-церковних відносин здійснено їх моделювання в історичному та сучасному аспектах. Визначено пріоритети державної політики у сфері міжцерковних відносин і взаємодії церкви та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА332113

Рубрики:

      
3.

Новожилов Б.В. 
Духовна культура як чинник формування іміджу політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Б.В. Новожилов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи розуміння природи іміджу політичного лідера та доведено, що найбільш розповсюдженими трактовками іміджу є онтологічна та ціннісна. Розглянуто структурні елементи іміджу та визначено основні чинники, які сприяють утвердженню іміджу політичного лідера, тобто, спосіб життя людини, ціннісний контекст середовища, освіта та виховання, засоби масової комунікації та культури. Визначено інтегративну роль духовної культури як могутнього та невичерпного джерела позитивних, визнаних суспільством норм поведінки, спілкування та діяльності. Доведено, що духовна культура надає лідеру соціально-політичний та життєвий досвід, багатство духовних цінностей і є одним з домінантних чинників формування іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4 + Ф015.29
Шифр НБУВ: РА371862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ковальчук Т.І. 
Культурний фактор європейської інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.І. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено концептуально-теоретичні основи співробітництва у сфері культури в міжнародних інтеграційних угрупованнях, основні напрями, принципи й інструменти реалізації культурної політики ЄС. Виявлено, що культурний фактор є потужною передумовою для розвитку європейської інтеграції, справив великий вплив на динаміку євроінтеграційного процесу, виступає інструментом зміцнення соціальної консолідації й європейської ідентичності за підтримки загальноєвропейських культурних цінностей. Доведено, що культурний чинник євроінтеграції став підгрунтям для культурного, економічного та суспільно-політичного зближення європейських народів, виступає механізмом взаємодії європейських держав в рамках спільного інтеграційного процесу в Європі й є однією з основних умов формування загальноєвропейського культурного простору на основі збереження культурного розмаїття європейських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА369398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кучма Л.О. 
Нормативні межі маніпулювання електоратом у виборчому процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.О. Кучма ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему обмеження маніпулювання свідомістю електорату у виборчому процесі. Побудовано цілісну систему нормативних обмежень маніпулювання електоратом у виборчому процесі, в якій враховано моральні, правові та політичні аспекти нормування суспільних взаємодій. До даної системи віднесено нормативно-правові, особистісно-психологічні та соціально-політичні обмеження маніпулювання, якими є законодавчо закріплена відповідальність за використання маніпулятивних технологій у політичних процесах, методи розпізнавання маніпуляції та способи захисту, сформовані громадянською культурою та характером взаємозв'язку людей у політичній сфері. Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння політичного маніпулювання, уточнено його сутність як прихованого впливу на здійснення політичного вибору. Розкрито значення громадянської культури та громадянської компетентності як чинників обмеження маніпулювання у політичному процесі. Розглянуто проблему забезпечення інформаційно-психологічної безпеки особистості, суспільства та держави як окремої складової національної безпеки держави. Визначено основні напрями зростання рівня невразливості до маніпулятивних технологій. Обгрунтовано необхідність культивування свідомого відношення громадян до своєї ролі у політичному процесі та відповідальності за здійснений вибір, уникнення надмірної емоційності під час прийняття рішень, набуття досвіду виявлення використання маніпулятивних технологій у виборчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф015.29 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА354917

Рубрики:

      
6.

Войналович В.А. 
Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940 - 1960-х років: політологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Войналович ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Наведено результати дослідження партійно-державної політики щодо релігії, релігійних інституцій та віруючих в Україні впродовж 1940 - 1960-х рр. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення природи, характеру та напрямків еволюції цієї політики. З'ясовано зміст, взаємозв'язок внутрішньої та зовнішньої спричиненості, а також взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, які визначали параметри цієї політики на кожному з етапів її реалізації та стосовно кожного з об'єктів цієї політики. Визначено загальне й особливе у здійсненні партійно-радянської церковної політики в СССР та в Україні зокрема. З'ясовано суть впливу наслідків дослідженої політики на релігійно-суспільний і релігійно-інституційний розвиток у незалежній Україні, соціальну активність об'єднань віруюючих, стан міжконфесійних і внутрішньоконфесійних, а також державно-церковних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 +
Шифр НБУВ: РА345594

Рубрики:

      
7.

Ломака І.І. 
Політологічний аналіз інтеграційної ролі релігії в умовах модернізації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.І. Ломака ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні політичні теорії щодо соціальної ролі релігії як важливого інституту суспільних відносин, показано її значення у процесі інтеграції суспільства, описано загальні механізми інтегративної дії. Досліджено процеси модернізації українського суспільства, проаналізовано їх вплив на церковно-релігійну складову. Визначено сучасну роль релігії як інтеграційної компоненти в Україні. На підставі вивчення досвіду функціонування релігійного чинника в українському суспільстві зроблено висновок, що одним з найвпливовіших інститутів, поряд з державою, на всіх етапах історичного розвитку українського суспільства є церква. На підставі застосування комплексного підходу визначено роль релігії в інтеграції українського суспільства. Встановлено, що основними напрямами інтеграційного впливу релігійного чинника є: формування національної самосвідомості, забезпечення національної єдності та консолідація суспільства навколо певних ідей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э210.012 +
Шифр НБУВ: РА348216

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Смирнов 
Православ'я в контексті сучасних соціально-політичних процесів в Україні (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Анатолійович Смирнов ; НАН України; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36-021 + Ф015.29 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313957

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Салій К.І. 
Православно-церковний чинник у політичних процесах доби Гетьманщини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.І. Салій ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль православного духовенства у національному відродженні українського народу в XVII - XVIII ст. та у процесах його самоідентифікації та формування національної ідеології. Сформульовано та класифіковано власні політичні дії представників українського православного духовенства. Проаналізовано вплив православного духовенства на формування міжнародної політики Гетьманщини та Російської імперії, визначено коріння сучасних колізій всередині православних конфесій України та запропоновано шляхи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Т3(4УКР)46-55 + Э372.27-34-021
Шифр НБУВ: РА315292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Жидков М.А. 
Тенденції розвитку міжконфесійних відносин в Автономній Республіці Крим: політологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.А. Жидков ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено процес міжконфесійних відносин на структурному, історичному, локальному та комунікаційному рівнях. Виявлено релігійну інформованість мешканців АР Крим. Розглянуто проблеми вивчення міжконфесійних відносин, специфіку конфесійних контактів за умов сучасності та релігійні засоби масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Т3(4УКР-6КРМ)64-725 +
Шифр НБУВ: РА369484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського