Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (105)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)421.30-212.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Горьовий В.П. 
Біржовий ринок сільськогосподарської продукції в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Горьовий ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етапи становлення біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в період 1995-1998 рр. Визначені причини спаду біржової торгівлі в 1997-1998 рр. На основі комплексного дослідження сучасного стану біржового ринку розроблені і теоретично обгрунтовані напрями підвищення ефективності використання біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні шляхом розробки нових та удосконалення існуючих механізмів функціонування біржового ринку, таких як: страхування можливих ризиків в умовах біржової торгівлі; забезпечення стабільності та гарантій виконання укладених біржових контрактів; врегулювання нормативно-правової бази функціонування біржового ринку; впровадження зарубіжного досвіду по торгівлі ф'ючерсними контрактами та опціонами тощо, які забезпечуватимуть поступальний розвиток біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.13

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кірієнко О.Е. 
Використання біржового механізму в комерційній діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Е. Кірієнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Вивчено стан біржової торгівлі в Україні, розглянуто еволюцію розвитку товарних бірж у країні, проаналізовано особливості кожного її етапу та їх вплив на комерційну діяльність підприємств. Виявлено причини низької ефективності біржової торгівлі, однією з яких є недосконалість біржового механізму. Визначено поняття біржового механізму, його структуру та взаємозв'язок елементів. Особливу увагу приділено центральному елементу біржового механізму - механізму біржових операцій, результатом яких є біржові угоди. Розглянуто поняття біржової угоди та запропоновано розширену класифікацію угод з реальним товаром. Проведено аналіз державного регулювання діяльності товарних бірж в Україні. Досліджено організацію біржової торгівлі та організацію участі в ній підприємств. На підставі вивчення різноманіття біржових ризиків та джерел їх виникнення, з доповненням ознак удосконалено класифікацію ризиків. Розраховано коефіцієнт рівня втрат до суми угоди, що характеризує інтенсивність впливу кожного виду виявлених ризиків на результати угоди. Визначено принципові напрями удосконалення біржового механізму. Запропоновано комплексний спосіб оцінки ризику під час підготовки біржової угоди. Наведено комлекс програм "Автоматизація розрахункових операцій на біржі", що дозволяє здійснювати розрахунки за біржовими угодами та контролювати своєчасність виконання зобов'язань учасниками угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-592 + У9(4УКР)421.30-212.13 +
Шифр НБУВ: РА330392

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лактіонова О.В. 
Економічний механізм біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.В. Лактіонова ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано використання економічного механізму біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком, користувачами якого є вітчизняні товарні біржі та підприємства торгівлі. На підставі результатів дослідження теоретичних умов функціонування біржового механізму управління ризиком виявлено передумови, які свідчать про потенційну можливість його запровадження на товарних біржах України. Методичне обгрунтування методів управління ціновим ризиком дозволило розглянути хеджування як ефективний метод біржового страхування та виділити способи мінімізації ризику за допомогою біржової торгівлі форвардними, ф'ючесними й опціонними контрактами, описаними алгоритмами. Відмічено, що діяльність суб'єктів ринкових відносин пов'язана з присутністю ризику зміни на товар, у зв'язку з цим уточнено поняття економічної категорії "ціновий ризик" та визначено її місце в системі підприємницьких ризиків. Визначено зв'язок цінового ризику з механізмом біржового страхуванння - хеджуванням, на базі чого запропоновано відповідні способи управління рівнем цінового ризику, які доцільно використовувати під час коливань цінової кон'юнктури. Зазначено, що оптимізація рівня цінового ризику базується на визначенні факторів впливу, з урахуванням яких розроблено моделі, методики прогнозування біржової ціни та кількісне визначення рівня цінового ризику. Запропоновано методику визначення умов запровадження певних біржевих стратегій та її критерії оптимальності, за яких торгівельна діяльність суб'єктів ринку має очікуваний фінансовий результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861-99-21 + У9(4Укр)421.30-212.13
Шифр НБУВ: РА316909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Каракай І.О. 
Маркетингова політика в оптово-посередницькій діяльності (на прикладі фармацевтичного ринку України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.О. Каракай ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та організаційні шляхи удосконалення маркетингової діяльності оптово-посередницьких підприємств фармацевтичного ринку України. Досліджено маркетингові фактори, які впливають на становлення та розвиток даного ринку. Розроблено засоби та методи реалізації маркетингової комунікаційної політики оптово-посередницьких підприємств фармацевтичного ринку. Визначено поетапні процеси становлення та вдосконалення організаційної структури управління, служби маркетингу оптово-посередницьких підприємств на підставі формування стратегічних бізнес-одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.30-212.13 + У9(4Укр)49:Р11
Шифр НБУВ: РА316135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гноєвий В.Г. 
Механізм регулювання ринку строкових контрактів на зерно в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.Г. Гноєвий ; УААН. Ін-т аграр. економіки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено визначення основних понять строкового ринку. Запропоновано нове трактування понять "ф'ючерсний ринок" та "вартість ф'ючерсного контракту". На підставі результатів теоретичних досліджень розроблено пропозиції щодо формування та розвитку ф'ючерсного ринку. З позицій системного аналізу обгрунтовано доцільність та переваги застосування його інструментарію у регулюванні аграрного сектору економіки. Запропоновано інформаційну модель ф'ючерсного ринку, яка відображає напрям і характер зв'язків між його складовими. Обгрунтовано застосування інформаційних методів впливу на ринкове середовище з метою зміни фундаментальних факторів. На базі інформаційної моделі побудовано механізм регулювання ринкових процесів та алгоритм його дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151-592 + У9(4УКР)421.30-212.131 +
Шифр НБУВ: РА326287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чубань В.С. 
Організаційно-економічний механізм біржової діяльності у формуванні ринкового ціноутворення на продукцію сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.С. Чубань ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто економічну сутність і процес становлення біржового ринку продукції сільського господарства в Україні, вивчено зарубіжну практику організаційно-економічного механізму становлення та впровадження новітніх технологій біржової торгівлі. Визначено роль бірж у формуванні ринкового ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Визначено доцільність і переваги застосування біржових інструментів для зменшення диспаритету цін і ризиків у сільському господарстві. Розроблено модель процесу ціноутворення на продукцію сільського господарства за допомогою нечіткої логіки та нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 + У9(4УКР)320-82-861
Шифр НБУВ: РА372618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рябченко О.О. 
Організаційно-економічні засади функціонування та регулювання біржової діяльності на ринку сільськогосподарської продукції України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.О. Рябченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено теоретичні питання та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення функціонування та регулювання біржової діяльності на ринку сільськогосподарської продукції України. Наведено визначення економічної суті поняття "біржова діяльність на ринку сільськогосподарської продукції". Виявлено причинно-наслідковий зв'язок основних чинників, що стримують розвиток біржової діяльності на організованому аграрному ринку України. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення реалізації оргнізаційних заходів і визначено пріоритетні напрями управління розвитком біржової діяльності на даному ринку. Розроблено концепцію стратегічного розвитку діяльності Аграрної біржі на організованому аграрному ринку. Здійснено прогноз розвитку біржової діяльності на ринку сільськогосподарської продукції в Україні з використанням оптимальних факторів фундаментального та технічного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 +
Шифр НБУВ: РА366581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевченко А. М. 
Організаційно-управлінські засади ефективного розвитку біржового агропромислового ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. М. Шевченко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто організаційно-управлінські основи біржового товарного ринку (БТР) України, проаналізовано зарубіжний досвід біржової діяльності агропромислового ринку. Обгрунтовано методику функціонування та забезпечення ефективного розвитку вічизняного біржового ринку продукції аграрної та переробної сфер економіки. Досліджено економічні важелі та процеси, що впливають на тенденційний рух біржового агропромислового ринку. Обгрунтовано доцільність процесу інтенсифікації інфраструктури БТР України та доведено ефективність управління ринком аграрної та переробної сфер економіки похідними фінансовими інструментами. Розроблено інноваційні підходи до оптимізації БТР у вигляді економіко-математичних моделей та стратегію прогнозного управління біржового агропромислового ринку за допомогою нейромережевих технологій. Запропоновано модель системного прогнозування біржового ринку аграрно-промислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131
Шифр НБУВ: РА380040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Воскобійник Ю.П. 
Організація та ефективність біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.П. Воскобійник ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади формування та ефективного функціонування біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією. Розкрито сутність та економічний зміст категорії "товарна біржа". Наведено оцінку сучасного стану та визначено фактори, які обумовлюють неефективне функціонування біржового аграрного ринку в Україні. Досліджено вплив законодавчого та нормативно-правового забезпечення на діяльність товарних бірж. Запропоновано методику визначення інституційної ефективності біржової торгівлі. Розроблено стратегію розвитку біржового аграрного ринку України. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією в Україні. Запропоновано новий механізм здійснення інтервенцій та визначено перспективи біржової діяльності на аграрному ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 +
Шифр НБУВ: РА353099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гниляк В.О. 
Організація та регулювання біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.О. Гниляк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації та функціонування біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію, а також трансформації механізму його регулювання у нашій країні. Уточнено визначення понять "товарний дериватив" і "біржовий ринок товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію". Удосконалено класифікацію товарних деривативів. На підставі системного й економіко-математичного аналізів обгрунтовано доцільність і переваги застосування інструментарію біржового ринку товарних деривативів на дану продукцію за умов підвищення ефективності функціонування аграрного сектору економіки. На базі результатів теоретичних досліджень для становлення та повноцінного розвитку вітчизняного біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію розроблено пропозиції щодо організації та регулювання даного сегмента інфраструктури ринку. Базуючись на методах прогнозування, з урахуванням умов і факторів зростання обсягів біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією під час реформування аграрного сектору України запропоновано методологію оцінки розвитку вітчизняного біржового товарного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131-21 + У9(4УКР)320-82 +
Шифр НБУВ: РА346442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Машлій Г.Б. 
Організація та регулювання діяльності товарних бірж: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Б. Машлій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання організації та регулювання діяльності бірж, які функціонують на товарному ринку. Вдосконалено класифікацію товарних бірж шляхом введення критерію ділової активності. Уточнено поняття регулювання біржового ринку. Систематизовано основні чинники зовнішнього та внутрішнього середовища, які впливають на біржову діяльність, деталізовано характеристику основних етапів становлення товарних бірж в Україні. Розроблено методичні засади до дослідження ділової активності мережі бірж окремих соціально-економічних районів. Розроблено модель оцінки можливості укладення біржового контракту з використанням методу аналізу ієрархій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.13
Шифр НБУВ: РА313019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мограб 
Удосконалення регіональної системи розвитку біржового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Ольга Станіславівна Мограб ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2003 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.21 + У9(4УКР)421.30-212.13
Шифр НБУВ: РА327111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Розгон А.В. 
Формування та функціонування біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.В. Розгон ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність біржової діяльності, охарактеризовано види біржових контрактів. Розглянуто методи управління ціновими ризиками на біржовому ринку. Проаналізовано світову практику правового й організаційного забезпечення біржової діяльності, охарактеризовано основні етапи її становлення в Україні, розкрито функції базису в досягненні рівноваги ринку. Визначено місце та роль біржової торгівлі в реалізації сільськогосподарської продукції та продовольства в Україні. Розроблено основні заходи щодо покращання законодавчо-нормативного поля вітчизняного біржового ринку. Обгрунтовано шляхи удосконалення організаційно-економічного механізму біржової торгівлі. Розроблено механізм запровадження ф'ючерсної торгівлі сільськогосподарською продукцією на біржовому аграрному ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 +
Шифр НБУВ: РА357862

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського