Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-517$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мальчикова Д.С. 
Географічні основи кадастру сільськогосподарських земель Півдня України (на прикладі Херсонської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Д.С. Мальчикова ; Одес. нац. ун-т ім. І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано напрямки розширення та доповнення сучасної методологічної бази землеоцінювальних робіт: проведення кадастрового районування на агроландшафтній основі та перехід від агровиробничих груп грунтів як об'єктів кадастрової оцінки до сільськогосподарських типів земель. Обгрунтовано полікритеріальну систему показників кадастрової оцінки сільськогосподарських земель на противагу існуючому монокритеріальному підходу з метою повнішого урахування регіональних і локальних особливостей та умов ведення сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХЕС)683.2 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА323837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євсюков Т.О. 
Державний земельний кадастр як інформаційна основа еколого-економічної оцінки використання земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Т.О. Євсюков ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено науковий аналіз механізмів еколого-економічної оцінки використання земель на базі земельно-кадастрової інформації, обгрунтовано теоретичні засади цього процесу. Висвітлено історичні, соціальні та економічні передумови розвитку земельного кадастру як інформаційної бази для еколого-економічної оцінки використання земель. Розроблено принципи формування земельно-кадастрової інформації, а також нормативно-правового забезпечення цієї оцінки як природного ресурсу. Виявлено сучасний стан інформаційного забезпечення використання земель. Визначено систему земельно-кадастрової інформації та підходи до оцінки її ефективності. Розроблено класифікацію інформації у складі земельного кадастру. Обгрунтовано напрямки удосконалення структури еколого-економічної інформації стосовно стану та використання земель. Запропоновано підходи до стандартизації, що стосується оцінки екологічної ефективності управління землекористуванням. Наведено геопросторовий підхід до еколого-економічної оцінки земель та здійснено його апробацію на прикладі Київської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА337512

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волчко Є. П. 
Дослідження техногенного впливу на ринкову вартість земельних ділянок в межах населених пунктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / Є. П. Волчко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нагальність переходу від економічної до еколого-економічної моделі в регулюванні земельних відносин в Україні як основи забезпечення збалансованого та сталого розвитку міського землекористування за ринкових умов, деталізовано поняття "техногенні чинники навколишнього середовища " й обгрунтовано триєдину природу їх впливу на формування ринкової вартості земельних ділянок. Розроблено методичні засади експертного оцінювання земельних ділянок у межах населених пунктів з врахуванням впливу техногенних чинників. Вдосконалено геоінформаційні моделі розрахунку функцій бажаності для оцінювання стану довкілля та підтримки прийняття рішень щодо врахування факторів техногенного впливу в проектах експертного грошового оцінювання земельних ділянок. Одержано оцінки рівня впливу техногенних чинників на ринкову вартість земельних ділянок на регіональному та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА374107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мельничук 
Економічні засади експертної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Володимир Олександрович Мельничук ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА365552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сухомлін Л.В. 
Економічні основи використання кадастрової оцінки земельних ресурсів в умовах проведення земельної реформи (на матеріалах Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Сухомлін ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено поетапне проведення на Харківщині земельної реформи на регіональному та базовому рівнях, що надало можливість визначити тенденції розвитку підприємств районів регіону і спланувати подальші дії в аграрному комплексі. Наведено критерії кадастрової оцінки та розроблено механізм їх запровадження у процесі формування недержавних сільгосппідприємств, що працюють за приватно-орендних умов. На підставі характеристик показників оцінок пахотних земель і витрат на їх біологічне відновлення обгрунтовано необхідність вилучення з використання фермерськими господарствами ерозійнонебезпечних і малопродуктивних земель. Запропоновано механізм диференціальної плати за користування землею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-517 + У9(4Укр-4Хар)320-517
Шифр НБУВ: РА316375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Манько І.П. 
Застосування грошової оцінки в регулюванні земельних відносин України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.П. Манько ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації методичних підходів до виконання земельнооціночних робіт обгрунтовано концепцію грошової оцінки земель як об'єктивної передумови для формування раціональних земельних відносин в Україні. Розроблено класифікацію екологічних чинників, які впливають на грошову оцінку землі та нерухомого майна. На відміну від існуючих підходів запропоновано виділяти, обліковувати та оцінювати земельні ресурси з урахуванням екологічних, природних факторів, якісних параметрів нерухомості та обмежень у використанні нерухомого майна. Виявлено емпіричний характер залежностей між ринковою ціною продажу ділянок землі у регіонах України, показниками соціально-економічного розвитку та індикаторами екологічного стану територій. Розвинуто методичні підходи до застосування економіко-математичного моделювання під час вибору методів грошової оцінки земельних ресурсів, доведено доцільність використання трьох економіко-статистичних моделей: адитивної, мультиплікаційної та гібридної. Запропоновано методичні підходи до формування ринку землі сільськогосподарського призначення, визначення перспектив його розвитку залежно від економічного стану сільськогосподарського виробництва, державної регулятивної політики та юридичного захисту власності на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА337156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кравченко Ю. В. 
Методи та моделі інформаційної підтримки землеоціночної діяльності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / Ю. В. Кравченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено підхід до вирішення науково-прикладної задачі вдосконалення моделей та методів експертного грошового оцінювання земель та інформаційної підтримки землеоціночної діяльності для забезпечення функціонування та сталого розвитку земельного ринку в Україні. Розроблено концептуальну модель інфраструктури інформаційного середовища. Запропоновано інформаційну модель профілю метаданих про виконані проекти експертного грошового оцінювання земельних ділянок. Розроблено структурну та функціональну моделі системи моніторингу земельного ринку та сформульовано принципи його ведення як складової системи державного управління земельними ресурсами. Встановлено структурно-функціональну модель інформаційного порталу як засобу доступу до бази даних проданих земельних ділянок та інших інформаційних ресурсів підтримки землеоціночної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 ф121
Шифр НБУВ: РА376822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Перович І.Л. 
Моніторинг земної поверхні підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / І.Л. Перович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Удосконалено систему моніторингових спостережень за рухами земної поверхні на підземних сховищах газу. Показано неадекватність фінансувань на охорону забруднених земель у порівнянні з витратами на природоохоронні заходи інших природних ресурсів. Проаналізовано сучасний стан територій підземних сховищ газу і виявлено забруднення земельних ресурсів та процеси еродованості грунтів, які у більшості випадків призводять до їх дегенерації. З використанням різних джерел інформації (геохімічних, грунтових, геодезичних, агрохімічних даних) розроблено модель функціонування кадастру територій. Для достовірного відображення стану різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. На підставі моніторингових спостережень за рухами земної поверхні визначено ступінь дегенерації грунтів, зокрема виявлено зони їх еродованості на підземному сховищі газу Богородчани. З використанням моніторингових даних за рухами земної поверхні на різних газосховищах країни встановлено загальні закономірності вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин у різних ділянках територій підземних сховищ газу. Розроблено пропозиції щодо удосконалення технології побудови висотної мережі на підземних сховищах газу шляхом використання у якості робочих реперів фіксованих точок устя свердловин. На підставі одержаних статистичних даних створено прогнозні моделі вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин на підземних сховищах газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА344653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кілочко В.М. 
Науково-методичні засади грошової оцінки земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.М. Кілочко ; Держ. п-во "Голов. наук.-дослід. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність здійснення типізації ландшафтних територій як важливої складової земельно-оціночного районування, яке є природно-економічною передумовою грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, розроблено відповідні оціночні шкали для районів Черкащини. Запропоновано методичні підходи щодо приведення базових показників економічної оцінки земель минулих років у відповідність до сучасного стану економіки сільського господарства. Визначено вплив на показники нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь заходів щодо консервації деградованих і малопродуктивних орних земел Черкащини як важливого напряму їх екологонебезпечного використання. Розроблено модель Схеми доступності населених пунктів до магістральних шляхів сполучення й адміністративних центрів. На підставі фактичних даних розраховано нормативи вартості елементів інженерної інфраструктури, запропоновано нові підходи щодо застосування локальних коефіцієнтів цієї інфраструктури сільських населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА330424

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Сай В.М. 
Нормативно-правове та геодезичне забезпечення ведення кадастру земель водного фонду: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / В.М. Сай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення нормативно-правового та геодезичного забезпечення ведення кадастру земель водного фонду. За результатами проведених досліджень щодо земель водного фонду за природними та штучними водоймами розвинуто компонентну структуру даних земель шляхом її доповнення прибережними захисним смугами. На підставі аналізу нормативно-правового регулювання використання й охорони земель визначено шляхи вдосконалення нормативно-законодавчої бази щодо регулювання земельних відносин земельного водного фонду. Для вірогідного відображення різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. За результатами проведених досліджень установлено науково обгрунтовану точність ведення геодезичних робіт для земель водного фонду. На підставі аналізу результтів проведених досліджень, а також нормативних матеріалів запропоновано алгоритм, який дозволяє на науково обгрунтованому рівні визначити ширину прибережної захисної смуги водойм залежно від видів рослинності, гранулометричного складу грунту, експозиції схилів і виду обробітку грунту. Одержано алгоритм визначення ширини даних смуг від цінності прилеглої території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.7с3 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА364427

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Палеха Ю.М. 
Теорія і практика визначення вартості територій і оцінки земель населених пунктів України (економіко-географічне дослідження): автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Ю.М. Палеха ; Ін-т географії НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи та методику економіко-географічного дослідження вартості територій населених пунктів, яку розглянуто на підставі теорії диференціальної ренти як економіко-географічну категорію. Виділено інфраструктурну та географічну складові диференціальної міської ренти, географічна складова містить компонети: регіональну, яка виникає та розвивається на макрорівні, внутрішньоміську - мезорівні та локальну - на мікрорівні. Стосовно населених пунктів обгрунтовано розрізнення понять "земля" та "територія". На підставі дослідження теорії та практики оцінювання міських територій за кордоном (США, Російська Федерація, Великобританія, Швеція), а також грунтуючись на формуванні нормативно-правової бази оцінювання населених пунктів в Україні, запропоновано методику економіко-географічного дослідження вартості міських територій та їх просторової диференціації. Виявлено основні географічні фактори, що впливають на формування вартості, проведено їх оцінювання, а також типізацію міст України за сполученням впливу основних факторів (чисельності населення, географічного положення, господарських функцій). Розглянуто умови формування та внутрішньоміську диференціацію вартості території 11-ти найбільших міст і вибірково - певних малих міст і селищ України. Проведено комплексну типізацію 456-ти міст за особливостями внутрішньої планувальної диференціації території. Розглянуто практичні питання застосування вартості в окремих видах містобудівних і земельнооціночних робіт, а саме: у нормативному грошовому оцінюванні (для цілей оподаткування й оренди), в експертному грошовому оцінюванні (для визначення ринкової ціни), у процесі визначення інвестиційної привабливості міських територій, у містобудівному проектуванні (під час розробки генеральних планів та інших видів містобудівної документації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)2 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА363388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хромяк Т.В. 
Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Хромяк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено різні методи експертної оцінки земель та проведено оцінку їх застосування на сучасному етапі розвитку земельних відносин. Зазначено, що маркетингове дослідження даних відносин і грошової оцінки земель, дозволило визначити думку та очікувані сподівання населення Луганщини стосовно цих питань. Здійснено розрахунки експертної оцінки земель сільськогосподарського призначення за декількома методиками, в результаті чого знайдено найбільш сприятливий за сучасних умов варіант визначення земельної ренти з розрахунком коригувальних коефіцієнтів (на показники якості грунтів, відстані до ринку збуту продукції, зміни банківського відсотку за рахунок державних дотацій, питомої ваги чорного пару в сівозміні, платоспроможності населення). Розглянуто та підтверджено кореляційним аналізом модель взаємозв'язку ціни землі та основних критеріїв виробництва. Проведено прогнозні розрахунки із застосуванням фактора циклічної врожайності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА325612

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського