Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)301-55-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мостовенко Н.А. 
Економічний механізм регулювання інноваційної діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Мостовенко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи удосконалення економічного механізму регулювання інноваційної діяльності промислових підприємств. Обгрунтовано теоретичні засади економічних важелів регулювання інноваційної діяльності. Показано особливості регулювання інноваційної діяльності промислових підприємств з метою визначення функцій державного управління та підтримки інновацій. Виявлено тенденції функціонування механізму програмно-цільового планування науково-технологічної та інноваційної політики у промисловості. Запропоновано заходи щодо підвищення рівня інноваційної культури на державному рівні. Уточнено функції регулювання інноваційного підприємництва в промисловості. Визначено умови функціонування моделі інноваційної активності промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА345577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кущ О.Є. 
Інноваційний менеджмент трансформації промислових підприємств до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Є. Кущ ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему управління еволюційним розвитком промислових підприємств та їх трансформації за ринкових відносин, а також розроблено науково-методичне обгрунтування й удосконалення механізму інноваційного менеджменту, що поєднує еволюційний розвиток підприємства з переходом до принципово нового способу організації та управління, адаптованого до умов конкурентності зовнішнього середовища. Запропоновано конструктивну соціально-спрямовану парадигму підприємництва, що відображає перспективне положення сфери виробництва та шляхи вирішення проблеми довгострокового ефективного функціонування виробничих систем з урахуванням інтересів підприємств, споживачів, контрагентів і суспільства у цілому. Розроблено концепцію комплексного управління інноваційними проектами та діяльністю підприємства у конкурентному середовищі із забезпеченням прориву з існуючих позицій в авангарді. Внесено пропозиції щодо удосконалення системи управління проектуванням, фінансуванням і реалізацією інноваційних проектів, основою якої є системний підхід, бізнес-процеси, реінжиніринг, критичні технології, методи розробки стратегії підприємства, прийняття та реалізації оптимальних управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-212.1 +
Шифр НБУВ: РА326069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Птащенко О. В. 
Маркетингова підтримка товарної інноваційної політики промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Птащенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вдосконалено методичні підходи до формування маркетингової підтримки товарної інноваційної політики промислових підприємств. Уточнено визначення товарної інноваційної політики як сукупності методів та інструментів, спрямованих на реалізацію стратегічних і тактичних заходів за балансування товарного портфеля підприємства з цільовими потребами споживачів. Розроблено методичні положення щодо формування меркетингової підтримки товарної інноваційної політики, що враховують рівень інноваційного розвитку та фактори зовнішнього та внутрішнього середовища. Обгрунтовано методичний підхід до визначення можливості впровадження маркетингової підтримки товарної інноваційної політики, який дозволяє підвищити обгрунтованість управлінських рішень. Запропоновано процедуру розробки та впровадження бренд-сайту для вузькоспеціалізованих підприємств машинобудівного комплексу, яка дозволяє прискорити комерціалізацію товарної інновації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-211.1
Шифр НБУВ: РА385037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дегтярьова Ю.В. 
Методи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Дегтярьова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах. Визначено складність розробки та впровадження інновацій, запропоновано методи управління процесами даного виду діяльності за умов нестабільного ринкового середовища. Розглянуто методи оптимізації портфеля інноваційно-інвестиційних проектів, заснований на застосуванні імітаційної моделі оптимальної динаміки інноваційної діяльності підприємств. Проведено розрахунок показників ефективності використання ресурсів у певний інтервал часу реалізації проектів на основі прибутковості кожного із проектів за мінімальної витрати коштів підприємств. Викладено метод оцінки та прогнозування фінансових результатів реалізації інноваційної продукції. Описано стохастичну однопродуктову модель, яка допомагає спрогнозувати обсяг реалізації даної продукції та визначити очікуваний обсяг прибутку з урахуванням діяльності конкурентів на ринку. Висвітлено методи вибору оптимальної стратегії реалізації інвестиційного проекту за умов ризику та невизначеності, що допомагає, залежно від обраного критерію, визначити функції розвитку ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 + У9(4УКР)301-56-21 +
Шифр НБУВ: РА353243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Самуйлов В.О. 
Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.О. Самуйлов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему управління нововведеннями на промислових підприємствах. На підставі аналізу факторів, що впливають на ефективність розробки та впровадження нововведень, розкрито концептуальні засади підвищення якісних показників і оперативності науково-технічних розробок. Обгрунтовано та запропоновано механізм планування витрат нововведень на підставі діагностики життєвого циклу (ЖЦ) проектів, що дозволяють визначити кількісну оцінку витрат на реалізацію всього проекту та розподілити їх у часі за фазами ЖЦ. Наведено метод експертих оцінок щодо розподілу ресурсів у процесі інноваційного підприємництва з метою оцінки недостатньо формалізованих і структурованих завдань, у яких не визначено алгоритми, властивості, відносини. Розроблено методи прогнозування фінансових результатів упровадження інновацій на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-210.3 +
Шифр НБУВ: РА337645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Борисенко М.Б. 
Механізми державного управління інноваційним розвитком регіональних промислових кластерів: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.Б. Борисенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України; Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано промислово-інноваційну політику як складову функціонування механізмів державного управління промисловою галуззю. Досліджено сутність державного управління розвитком промислової галузі, проаналізовано його законодавчу та нормативно-правову базу. Обгрунтовано переваги кластерного підходу у державному управлінні промисловою галуззю на регіональному рівні. Визначено кластери як інноваційну форму регіонального промислового комплексу. Проаналізовано сучасний стан запровадження кластерного підходу у промисловій галузі в Україні та за кордоном. Визначено регіональну структуру управління розвитком промислових кластерів. Запропоновано напрямки реформування організаційного та вдосконалення правового механізмів державного управління інноваційним розвитком регіональних промислових кластерів. Доведено доцільність створення кластера енергомашинобудування Харківської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21,01 + Х819(4УКР)122 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА368459

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Матросова Л.М. 
Організаційно-економічне забезпечення управління інноваціями на промислових підприємствах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / Л.М. Матросова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію адаптації підприємств до умов інноваційного розвитку економіки України на підставі вдосконалення організаційно-економічного забезпечення управління інноваціями, піднесення темпів оновлення та конкурентоспроможності виробництва. Визначено стратегію розвитку підприємств та удосконалення організаційних форм управління інноваціями. Розроблено багаторівневу структуру управління новими розробками. Запропоновано шляхи інвестиційного забезпечення інновацій, оцінки рейтингу інвестиційної привабливості підприємств. Обгрунтовано принципи бенчмаркінгу для прискорення темпів впровадження інновацій, а також методологічні принципи формування промислових кластерів та їх класифікаційні ознаки. Наведено рекомендації щодо визначення рівня інноваційної активності підприємств, їх адаптивності до інновацій, оцінки ефективності інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевченко А.В. 
Організаційно-економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Шевченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено роль та місце інновацій та інноваційних процесів за сучасних умов розвитку вітчизняної економіки. Розглянуто напрямки еволюції інноваційної теорії й особливості становлення інноваційної діяльності в Україні. Визначено основні цілі інноваційного розвитку України. Проаналізовано й узагальнено вітчизняний досвід інноваційної діяльності на промислових підприємствах. Розкрито роль держави щодо сприяння активізації даного процесу. Виявлено й оцінено фактори, які впливають на інноваційну активність вітчизняних промислових підприємств, зокрема, у сфері виробництва збірних бетонних і залізобетонних виробів. З урахуванням особливостей формування ринкових відносин в Україні розроблено організаційно-економічний механізм управління інноваційною діяльністю промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА346212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Палагіна І. В. 
Організаційно-методичне забезпечення стратегічного управління інноваційним розвитком підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Палагіна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано удосконалене визначення економічного розвитку промислового підприємства на інноваційній основі. Уточнено визначення стратегії інноваційного розвитку, розроблено систему стратегічного управління інноваційним розвитком підприємства. Вдосконалено креативну концепцію управління. Надано уточнення методів стратегічного управління промисловим підприємством. Вдосконалено ресурсно-ринковий підхід на стадії формування стратегії. Обгрунтовано впровадження збалансованої системи показників. Розроблено механізм організаційно-методичного забезпечення стратегічного управління інноваційним розвитком підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21
Шифр НБУВ: РА373156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Божкова В. В. 
Стратегічне планування маркетингових комунікацій інноваційної продукції промислових підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / В. В. Божкова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 31 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано теоретико-методологічні засади та методичні підходи до статегічного планування маркетингових комунікацій інноваційної продукції промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку. Запропоновано нові теоретико-методологічні підходи до такого планування, які грунтуються на визначенні пріоритетності ролі комунікацій у просуванні промислових інновацій на різних ринках. З'ясовано, що запропонована методологія дозволяє вирішувати проблеми управління у сфері інноваційної діяльності окремих суб'єктів господарювання, а також є основою ідеології вирішення комплексу економічних та інноваційних проблем розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-211.1
Шифр НБУВ: РА385779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
11.

Деділова Т.В. 
Стратегічне управління інноваційною діяльністю промислових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.В. Деділова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми оцінки стратегічного управління інноваційною діяльністю. Досліджено теоретичні аспекти формування та становлення інноваційної моделі розвитку. Обгрунтовано передумови використання сучасних інструментів інноваційного менеджменту та необхідність їх застосування українськими підприємствами за умов відсутності стабільності зовнішнього середовища. Проведено аналіз інноваційної діяльності українських промислових підприємств. Виділено головні чинники гальмування та тенденції подальшого розвитку вітчизняної інноваційної сфери відповідно до завдань державної стратегії євроінтеграції. Розкрито суть та взаємозв'язок інноваційності підприємства з його загальною стратегією. Запропоновано регресійну модель оцінки показника інноваційності за окремими галузями виробництва як одного з головних інструментів удосконалення стратегічного управління інноваційною діяльністю промислових підприємств України. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки інвестиційної привабливості підприємств промисловості на базі імітаційного моделювання, кореляційно-регресійного аналізу, експертних методів дослідження та теорії стратегічних ігор. Запропонована методика сприяє більш обгрунтованому визначенню інвестиційної привабливості підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА348225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сорочан Д. В. 
Стратегічне управління товарно-інноваційним розвитком підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Сорочан ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність товарно-інноваційного розвитку підприємства. Проаналізовано основні концепції управління товарно-інноваційним розвитком підприємства. Виявлено спільні риси та сфери перетинання стратегічного управління й управління інноваційною діяльністю підприємства. Доведено, що управління товарно-інноваційним розвитком підприємства повинно мати характер стратегічного. Розглянуто інструментарій, який застосовується в оцінюванні товарно-інноваційного розвитку підприємства, встановлено його недоліки. Запропоновано характеристики інноваційної діяльності підприємства - інноваційну поведінку, інноваційну активність, інноваційний потенціал та інноваційну сприйнятливість підприємства, для їх оцінювання вибрано індикативний підхід. Сформовано за визначеними правилами сукупність показників-індикаторів, наведено способи їх узагальнення. Розроблено двохетапну послідовність вибору стратегії товарно-інноваційного розвитку підприємства. Апробовано розроблену послідовність стратегії товарно-інноваційного розвитку підприємства на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21
Шифр НБУВ: РА383254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Іванова К. В. 
Удосконалення управління інноваційним потенціалом промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / К. В. Іванова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні й прикладні аспекти вдосконалення управління інноваційним потенціалом (ІП) підприємств за етапами його функціонування. Охарактеризовано особливості процесів формування, адаптації і розвитку ІП, розкрито його внутрішню структуру з виділенням рівнів інтеграції ресурсних елементів/складових та типів змін. Запропоновано показники оцінювання впливу зовнішнього і внутрішнього середовища, визначення стану і динаміки ресурсних складових та результуючого рівня ІП, аналізу резервів його зростання. Наведено загальну модель оцінювання видів синергетичних ефектів взаємодії ресурсних складових ІП. Висвітлено проблеми вдосконалення управління ІП залежно від етапу його функціонування. Викладено авторську "стадійну технологію виявлення резервів" для сприяння гармонізації взаємозв'язків ІП промислового підприємства з зовнішніми ІП в процесі створення моделі його оптимального ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21
Шифр НБУВ: РА382057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ніронович Н.І. 
Удосконалення управління інноваційними процесами на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.І. Ніронович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні та методологічні засади управління і регулювання інноваційними процесами на промислових підприємствах, а також висвітлено проблеми активізації інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто теоретичні аспекти інноваційної діяльності та запропоновано удосконалену класифікацію інновацій. Оцінено сучасний стан даної діяльності промислових підприємств нашої держави та проаналізовано тенденції її зміни протягом останніх років. Досліджено причини погіршання фінансового забезпечення інноваційних процесів на вітчизняних підприємствах і запропоновано шляхи його покращання. Розроблено методику кількісної оцінки величини інноваційного потенціалу промислових підприємств, яка дає можливість визначити потенційну здатність підприємств впроваджувати інновації. Удосконалено методику оцінки економічної ефективності зазначених проектів у напрямку визначення премії за ризик у нормі дисконтування. Практичне застосування зазначеної методики підвищить ефективність прийняття управлінських рішень стосовно оцінки та відбору інноваційних проектів. З метою активізації вищезгаданих процесів в Україні розроблено механізм фінансування та стимулювання інноваційної діяльності на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА324094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жуков В.Р. 
Управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Р. Жуков ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано особливості управління інноваційно-інвестиційними процесами на підприємствах України за сучасних умов господарювання. Наведено класифікацію застосованих у даній діяльності на підприємстві інновацій, інвестицій та фінансових інструментів. Розроблено модель формування системи інноваційно-інвестиційною діяльністю на підприємстві. Досліджено характеристики та представлено комбінаторику стратегій підприємства. Розроблено структуру фаз інноваційно-інвестиційного процесу на підприємстві (розрахунково-аналітична роботу, рух фінансів, створення й експлуатацію об'єкта інвестування). Виділено основні характеристики факторного простору моделі формування системи управління інноваційно-інвестиційної діяльності на підприємстві. Складено перелік і проаналізовано фактори ризику та невизначеності зазначеної діяльності. Досліджено процес факторного простору на характеристики завдань управління інноваційно-інвестиційного процесу на підприємстві, а також розкрито зміст взаємозв'язків моделі формування системи управління даною діяльністю. На підставі отриманих наукових результатів запропоновано методику формування системи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 + У9(4уКР)301-56-21 +
Шифр НБУВ: РА326068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Овчаренко Т.С. 
Управління інноваційно-інвестиційною діяльністю промислових підпирємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.С. Овчаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємств", розроблено методику її комплексної оцінки. Удосконалено модель заміни обладнання Р.Белмана шляхом побудови у векторно матричному вигляді, що дозволяє розробити інноваційну політику підприємства щодо заміни його основних засобів. Визначено напрями удосконалення управління державного регулювання інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств, які полягають у зміні нормативних актів та фінансового забезпечення реалізації інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 + У9(4УКР)301-56-21 +
Шифр НБУВ: РА329383

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Власенко В.В. 
Управління інноваційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Власенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено стан, теоретичні та практичні проблеми стосовно систем управління інноваційною діяльністю підприємств та визначено основні напрями підвищення її ефективності. На підставі аналізу теоретичних концепцій суті та змісту економічних категорій "інновація", "інноваційний процес" та поєднаних понять запропоновано науковий підхід щодо формування основних критеріїв ефективності функціонування організаційної структури підприємства, а також розроблено методики оцінки ефективності організаційної структури промислового підприємства, що проводить інноваційну діяльність, базуючись на принципах функціонально-вартісного аналізу нетехнічних систем. Використання цього підходу та методики дозволяє кількісно та якісно враховувати особливості інноваційного процесу та стадії життєвого циклу інновацій на певному промисловому підприємстві за сучасних умов господарювання, а також надати науково обгрунтовані методичні рекомендації щодо утворення та вдосконалення організаційної структури як підгрунтя системи управління його інноваційною діяльністю. Надано методичні рекомендації щодо формування схеми організаційної структури підприємства, що веде інноваційну діяльність, яка побудована на базі функціонально-матричних структур з утворенням неформальних колективів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА332177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сіренко І.В. 
Управління матеріальними потоками промислового підприємства на основі логістичного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Сіренко ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми управління матеріальними та інформаційними потоками промислових підприємств. Проаналізовано зміст поняття "логістика", визначено місце, що займає логістика на підприємстві, її зв'язки з іншими сферами. Наведено структурну схему логістики, її поділ на функціональні сфери, логістичний цикл. Виділено основні проблеми управління логістикою підприємства. Охарактеризовано методологічний апарат логістики. Розглянуто існуючі структури управління логістикою та управління інформаційними потоками. Виявлено особливості комп'ютеризованих систем управління від світових, вітчизняних розробників, спроможність підприємств створити системи самостійно. Запропоновано схему управління логістикою промислового підприємства - основні цілі, завдання підрозділів, зв'язки між ними. Розроблено нову систему управління матеріальними та інформаційними потоками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-55-21 + У9(4Укр)305.851-55-21
Шифр НБУВ: РА318199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мельникова К.В. 
Управління мотивацією інноваційної діяльноcті підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / К.В. Мельникова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено поняття інноваційної політики підприємства, встановлено склад та зміст її елементів, визначено загальні принципи та етапи формування. Запропоновано методичний підхід до виявлення резервів підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємств, який включає пошук втрат матеріальних ресурсів та часу під час здійснення інноваційної діяльності. Створено систему мотиваційних факторів, які впливають на інноваційну активність робітників підприємства та його керівництва. Обгрунтовано доцільність використання сучасних джерел фінансування інновацій на підставі дослідження їх переваг та недоліків. Запропоновано методичний підхід щодо розрахунку матеріальної винагороди винахідникам та раціоналізаторам, застований на використанні шкал заохочувальних надбавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21
Шифр НБУВ: РА330637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гончаренко Т.П. 
Управління науково-технічним потенціалом промислового підприємства в умовах глобальної конкуренції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.П. Гончаренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання керування науковими дослідженнями у виробничому кластері науки за умов глобальної конкуренції. Обгрунтовано доцільність включення у структуру науково-технічного потенціалу промислового підприємства адаптаційної складової, яка визначає здатність усіх його компонентів враховувати змінні умови, що дає можливість оперативно переорієнтувати виробничу діяльність та мобілізувати ресурси. Розроблено механізм оцінки даної складової шляхом введення коефіцієнта адаптивності науково-технічного потенціалу промислового підприємства. Запропоновано механізм керування науково-технічним потенціалом підприємства, що базується на новій концепції формування комплексної системи. Удосконалено механізм формування організаційної структури керування науково-технічним потенціалом на промислових підприємствах шляхом виділення науково-технічних центрів, визначено принципи їх утворення та розроблено рекомендації щодо формування організаційної структури залежно від серійності виробництва. Удосконалено науково-методичні підходи щодо оцінки матеріально-технічної складової науково-технічного потенціалу на підставі використання показника "науково-технічний рівень техніки", у механізм розрахунку якого введено додатковий параметр, що враховує тенденції науково-технічного прогресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 +
Шифр НБУВ: РА342378

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського