Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (749)Книжкові видання та компакт-диски (591)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)291.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач Є.В. 
Банківське кредитування інноваційного розвитку малого бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Є.В. Ткач ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади банківського кредитування інноваційного розвитку малого бізнесу та подано практичні рекомендації щодо підвищення його стимулюючого впливу на розвиток національної економіки. Використано системний підхід до аналізу функціонування банківської системи та її впливу на інноваційний розвиток малого бізнесу на макро- та мікроекономічному рівнях. Визначено шляхи активізації банківського кредитування інноваційного розвитку малого бізнесу в Україні, з'ясовано роль держави в його стимулюванні, а на макроекономічному рівні напрями вдосконалення спектру банківських продуктів і технологій для інноваційного малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)291.9-55 +
Шифр НБУВ: РА366304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Колісник Г.М. 
Державна підтримка розвитку малого підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Колісник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано економічну суть малого підприємництва та підприємця як суб'єкта господарювання. Досліджено функції малого підприємництва. Розглянуто кількісні та якісні критерії суб'єктів малого підприємництва. З'ясовано необхідність, мету та завдання державної підтримки розвитку малого підприємництва. Досліджено види, форми, методи його державної та недержавної підтримки. Виявлено особливості такої підтримки у різних економічних системах (командно-адміністративний, перехідний і ринковий). Визначено напрями розвитку підтримки малого підприємництва в Україні. Запропоновано показники ефективності надання даної підтримки на фінансово-кредитному, інформаційно-консультативному та законодавчому рівнях. Досліджено інфраструктуру державної підтримки малого підприємництва та запропоновано моделі складників: фінансово-кредитну, інформаційно-аналітичну й організаційно-правову інфраструктуру підтримки малого підприємництва. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду зроблено комплексну науково обгрунтоване оцінювання системи державної підтримки розвитку малого підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА354007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рудник Р. В. 
Державне регулювання діяльності малих і середніх підприємств: домінанта національної стратегії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Р. В. Рудник ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вкладу малих і середніх підприємств у розвиток національної економіки, проаналізовано вітчизняний досвід регулювання даними підприємствами. Виявлено проблеми, які стримують подальший розвиток даної сфери, та визначено суперечності державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Розроблено оригінальну модель оптимальної взаємодії механізмів ринкового та державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Запропоновано для її реалізації відповідні заходи економічного й адміністративного впливу. Надано методику рейтингування регіонів України за рівнем розвитку малих підприємств для більш раціонального використання фінансових ресурсів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.19-21.01 + У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михальська В.В. 
Державне регулювання механізму формування освітнього середовища для малого та середнього підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / В.В. Михальська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічну сутність механізму формування освітнього середовища для малого і середнього підприємництва в системі державного регулювання, зміст підприємницької та бізнес-освіти, соціального підприємницького навчання, предметного (дисциплінарного, наукового) бізнес-навчання. Визначено особливості формування і розвитку бізнес-освіти на основі державного регулювання системи освіти. Описано структуру бізнес-навчання в системі регулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Виділено функціональні елементи механізму формування освітнього середовища для даного підприємництва в системі державного регулювання. Розроблено модель безперервності бізнес-освіти в Україні в зазначеній системі та основні принципи Національної освітньої програми з розвитку підприємництва. Науково обгрунтовано механізми та методи державного управління для оптимізації і розвитку системи бізнес-освіти країни з урахуванням вимог Національної доктрини розвитку освіти та євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-32р + У9(4УКР)0-131.1-21.01р + У9(4УКР)291.9р +
Шифр НБУВ: РА352904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Біла І. С. 
Державне регулювання підприємництва у трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. С. Біла ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 21 с.: табл. — укp.

Запропоновано авторський теоретико-методичний підхід до оцінювання ефективності державного регулювання підприємництва (ДРП), в основу якого покладено системний аналіз і визначення взаємозв'язку між показниками ефективності системи та факторами впливу на них. Виявлено особливості становлення підприємницького сектору в Україні та структурні елементи системи ДРП у трансформаційній економіці України. Розглянуто проблеми функціонування та генезису системи ДРП та механізму її реалізації в межах кожного її структурного елементу в Україні. Проведено оптимізацію системи ДРП, визначено за параметрами оптимізації оптимальні рівні факторів впливу на зазначену систему й обгрунтовано напрями підвищення її ефективності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА380263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ваганова О. В. 
Державне регулювання підприємницьких структур у національній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Ваганова ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено світовий та вітчизняний досвід розвитку підприємництва і його вплив на трансформацію національних господарств за умов глобалізації економіки та ринкових перетворень. Обгрунтовано концептуальний підхід до розкриття сутності злиття та поглинання підприємницьких структур і його організаційно-економічного, фінансового та правового забезпечення. Проаналізовано інституційну структуру державного регулювання підприємницької діяльності та її інфраструктурне забезпечення. Розглянуто шляхи підвищення конкурентоздатності економіки України на базі ефективної діяльності підприємницьких структур як визначальної умови розвитку бізнесу за умов кризового стану економіки України та глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Усик В.І. 
Державне регулювання потенціалу сектору малого та середнього бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.І. Усик ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено грунтовний аналіз політики державного регулювання сектору малого та середнього бізнесу та його ефективності на підставі інструментарію аналізу - бенчмаркінг. Побудовано й апробовано модель потенціалу сектору малого та середнього бізнесу з виділенням таких екзогенних чинників, як рівень безробіття, зміна індексу споживчих цін і середньозваженої кредитної ставки комерційних банків і частка прямих іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стасюк О. М. 
Державне регулювання розвитку малого бізнесу в галузі транспорту України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. М. Стасюк ; Відкр. міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну сутність малого бізнесу, поглиблено теоретичні основи державного регулювання малого бізнесу в галузі транспорту. Розроблено концептуальний підхід до реалізації потенційних можливостей малого бізнесу в сфері діяльності залізничного транспорту. Проаналізовано стан і визначено тенденції розвитку малого бізнесу в транспортній галузі, а також фактори, що впливають на даний процес. Обгрунтовано передумови й особливості процесу залучення малих підприємств у сферу діяльності залізничного транспорту. Вдосконалено та доповнено зміст системотвірних елементів економічного механізму державного регулювання малого бізнесу на транспорті. Конкретизовано та розкрито основні механізми залучення суб'єктів малого бізнесу в галузь залізничного транспорту. Охарактеризовано напрями та види діяльності, які є перспективними для малих підприємств за умов реформування галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 + У9(4УКР)370-131.1
Шифр НБУВ: РА382296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Комірний А.В. 
Державне регулювання розвитку малого підприємництва в ринкових умовах: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А.В. Комірний ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади формування державної підтримки розвитку малого підприємництва (МП). Досліджено особливості державного регулювання розвитку МП, виходячи з класифікації їх видів. Визначено роль страхування у реалізації державної політики щодо розвитку МП. Висвітлено вплив основних факторів на розвиток МП в Україні. Розкрито систему регулювання розвитку МП. Розкрито підхід до формування комплексної державної політики у сфері МП. Розглянуто напрями удосконалення правових інструментів регулювання МП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА372814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Червона О.Ю. 
Державне регулювання розвитку малого підприємництва в умовах ринкової трансформації економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.Ю. Червона ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та методологічне забезпечення державного регулювання розвитку малого підприємництва в Україні. Уточнено сутність базових понять і категорій у сфері малого підприємництва. Проаналізовано умови функціонування та механізми регулювання розвитку малого підприємництва в Україні. Обгрунтовано шляхи удосконалення теоретичних засад та організаційних аспектів розробки та реалізації регіональних програм підтримки малого підприємництва. Запропоновано методики аналізу та прогнозування тенденцій розвитку малого підприємництва за видами економічної діяльності на регіональному та національному рівнях. Сформовано концептуальну модель удосконалення регуляторного середовища малого підприємництва в Україні. Визначено пріоритетні напрями регулювання розвитку малого підприємництва з урахуванням участі держави у світових інтеграційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Светлична Т.В. 
Державне регулювання розвитку малого підприємництва регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / Т.В. Светлична ; Донец. держ. ун-т управління. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність врахування особливостей регіональної політики розвитку та підтримки малого підприємництва під час визначення прогнозних варіантів і сценаріїв соціально-економічного розвитку малого підприємництва регіону. Обгрунтовано роль підприємців за умов економічних трансформацій у сучасному світі як найбільш активного прошарку в усіх сферах економіки. Запропоновано сценарний підхід до довгострокової прогнозної оцінки розвитку малого підприємництва та чисельності зайнятих у цьому секторі економіки. Розроблено наукові пропозиції щодо підвищення ефективності державного регулювання шляхом формування триконтурної системи механізму регулювання розвитку малого підприємництва регіону й елементів його інфраструктури. Сформульовано поетапний підхід до формування регіональної мережі спеціалізованих небанківських фінансово-кредитних установ з розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01 +
Шифр НБУВ: РА367076

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сітко І.В. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Сітко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання державного регулювання розвитку підприємництва за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. На підставі аналізу феномену малого та середнього підприємництва, узагальнення існуючих підходів до його державного регулювання, чинної нормативної бази та європейського досвіду визначено особливості та принципи державної регуляторної політики, що базується на використанні сучасних інформаційних технологій. На підставі емпіричного аналізу її нинішнього стану виявлено актуальні проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, якими є велика кількість податків, складні процедури реєстрації підприємництва й одержання різних дозволів, недосконалість нормативно-правової бази, яка визначає основи діяльності органів державної влади у сфері сприяння розвитку підприємництва. Доведено, що на етапі розвитку інформаційного суспільства реформування державної регуляторної політики є можливим за умови зміни форм і методів роботи державно-управлінського апарату з метою підвищення якості послуг, які надаються представникам малого та середнього підприємництва. З метою підвищення ефективності взаємодії органів державної влади з представниками малого та середнього підприємництва запропоновано використовувати "єдиний електронний офіс", функціонування якого базується на принципах надання послуг у будь-який момент часу, максимальної простоти та прозорості всіх процедур, єдиних технічних стандартів і забезпечення конфеденційності. Визначено основні функції державних органів під час реалізації технології "єдиного електронного офісу". Узагальнено світові тенденції розвитку відносин "е-уряд" - бізнес, встановлено переваги реалізації концепції "електронного уряду" на місцевому рівні, головним з яких є забезпечення комплексності послуг, що надаються державними установами підприємцям, підвищення рівня інформованості різних соціальних груп про діяльність органів влади, зменшення витрат на їх утримання, зниження рівня бюрократизації та корумпованості. Обгрунтовано умови й етапи впровадження системи "єдиних електронних офісів" на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21.01 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА362515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Авдєєва В. М. 
Державний механізм фінансового регулювання розвитку малого бізнесу: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Авдєєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, організаційні та методичні аспекти державного регулювання фінансового розвитку підприємств малого бізнесу. Розглянуто роль і завдання державного регулювання економічної діяльності підприємств малого бізнесу та запропоновано складові механізму удосконалення державного регулювання та підтримки фінансового розвитку малого бізнесу як ключового чинника ринкової економіки. Доведено, що в сучасних бізнес-системах підприємства можуть брати участь у взаємозв'язках конкуренції та кооперації водночас. Встановлено, що створення та функціонування кластерних систем господарювання у мережевих кластерах сприяють розвитку кооперації малого та великого бізнесу. Зазначено, що підвищення ефективності українського бізнесу потребує державної підтримки, але надмірне регулювання бізнесу призводить до збільшення адміністративних витрат і перешкоджає процесам економічного зростання та працевлаштування в країні. Запропоновано підхід до зменшення адміністративних витрат у межах відповідної державної структури для законотворчого та регуляторного процесу. Визначено, що спрощення сукупності правових норм забезпечує підхід до покращання регулювання та відповідає їх гармонізації в контексті євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-93-21,01
Шифр НБУВ: РА376102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Никифорчин І.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу розвитку малих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Никифорчин ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси розвитку малих підприємств за умов трансформаційної економіки засобами економіко-математичного моделювання. Висвітлено динаміку, перспективи та проблеми розвитку малих підприємств, проведено порівняльний аналіз методів їх математичного моделювання. Запропоновано комплексний підхід щодо моделювання малих підприємств як складних відкритих ієрархічних систем з використанням мікроімітаційного моделювання на базі систем комп'ютерної математики та динамічного програмування. Розроблено оптимізаційну модель використання кредитних ресурсів для розвитку виробничих засобів малого підприємства, а також імітаційні моделі впливу запасів, асортименту та виробничих потужностей на збут. На підставі результатів реалізації даної моделі побудовано динамічну стохастичну модель керування запасами. Апарат марковських ланцюгів застосовано для побудови моделі визначення частки ринку малого підприємства в конкурентному середовищі. Запропоновано методику формування інформаційної бази для моделювання на підставі поєднання маркетингових досліджень та експертних методів. Імітаційні моделі реалізовано у вигляді пакетів для системи комп'ютерної математики SciLab. Шляхом обчислювальних експериментів одержано практичні висновки щодо оптимальної стратегії розвитку та діяльності малого підприємства з урахуванням впливу екзо- та ендогенних чинників на систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611 + У9(4УКР)291.9 в611
Шифр НБУВ: РА330460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шиш І.М. 
Економіко-математичне моделювання структури виробництва на підприємствах малого бізнесу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / І.М. Шиш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено чинники, що впливають на стан і розвиток малого підприємництва, запропоновано методику розв'язання комплексу задач прогнозування й організації розвитку малих підприємств з використанням методів економіко-математичного моделювання, що дозволяє оперативно збалансувати попит і пропозицію продукції малого підприємства. Вдосконалено експертно-статистичний метод розрахунку інтегрального показника фінансової стабільності підприємства, що враховує платоспроможність підприємства, рівень його фінансової незалежності та рівень якості його активів, розроблено економіко-математичні моделі вибору ціни на продукцію та вибору ефективних виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в 611
Шифр НБУВ: РА371460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дибач І.Л. 
Економічна інтеграція як засіб посилення конкурентоспроможності невеликих підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.Л. Дибач ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості та роль невеликих підприємств (НП) в економіці України. Визначено їх економічну сутніть й обгрунтовано критерії їх ідентифікації як НП. Уточнено визначення термінів "конкуренція", "конкурентоспроможність" та "економічна інтеграція". Розроблено методичний підхід щодо оцінювання конкурентоспроможності НП на підставі комплексного дослідження його позицій на ринку для прийняття рішення про його економічну інтеграцію. Обгрунтовано доцільність застосування економічної інтеграції невеликими машинобудівними підприємствами з метою посилення їх конкурентоспроможності. Розглянуто теоретичні, методичні та прикладні аспекти використання економічної інтеграції. Розроблено методику оцінювання наслідків реалізованих заходів, яка дозволяє враховувати специфіку інтеграційних процесів невеликих машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4УКР)291.9-13 + У9(4УКР)305.851-13 +
Шифр НБУВ: РА367035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пильнова В.П. 
Економічні засади розвитку підприємств малого бізнесу в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.П. Пильнова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито економічні засади та чинники впливу на розвиток малих підприємств. На підставі результатів комплексного дослідження надано кількісну оцінку чинників, визначено проблеми, що перешкоджають розвитку малого бізнесу, проаналізовано можливість розв'язання їх на мікрорівні. Зауважено щодо недостатності власних фінансових засобів для розвитку даного сектору економіки, складності залучення позичкових коштів, а також відсутності підтримки підприємств малого бізнесу. Науково обгрунтовано методичний підхід до оцінки фінансового стану цих підприємств за допомогою узагальненого показника фінансової привабливості. Розроблено економічний механізм визначення ставок кредитування з урахуванням інтересів кредитора та позичальника. Науково обгрунтовано схему пільгового кредитування малих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА329274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Говорушко Т.А. 
Ефективність розвитку малого підприємства у харчовій промисловості в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Т.А. Говорушко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Систематизовано теорію ефективності розвитку малого виробничого підприємництва за умов мінливості підприємницького середовища. Запропоновано методологію формування системи кількісних ознак малих підприємств харчової промисловості, оптимальних критеріїв малих підприємств у контексті впливу на них концентрації виробництва у харчовій промисловості. Розроблено методичне забезпечення оцінювання ефективності функціонування та розвитку малого підприємництва. Оцінено ефективність його функціонування та розвитку у харчовій промисловості. Виявлено фактори та проблеми, що є наслідком їх впливу. Обгрунтовано перспективи розвитку малого підприємництва, що базуються на розробленому прогнозі на період до 2015 р. Запропоновано забезпечення його реалізації шляхом розробки державних цільових програм, імплементації концепції фінансового забезпечення малих підприємств, а також використання ними вигод від реалізації організаційних перетворень, самоорганізації та встановлення зв'язку з зацікавленими особами шляхом об'єднання інтересів через інтегровані структури господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 + У9(4УКР)306.7 +
Шифр НБУВ: РА361822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Янчук Г.І. 
Застосування вартісного підходу в управлінні виробничими малими підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.І. Янчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо застосування вартісного підходу в управлінні виробничими малими підприємствами. Розкрито сутність концепції управління на базі оцінок вартості підприємства. Проаналізовано підходи та методи оцінки бізнесу підприємства, а також визначення її цілі та призначення. Розглянуто особливості оцінки вартості бізнесу малих підприємств. Досліджено можливості використання методів оцінки вартості бізнесу на малих підприємствах. Розроблено концепцію застосування вартісного підходу щодо виробничих малих підприємств. Наведено методику розрахунку внутрішньої вартості бізнесу виробничого малого підприємства, призначенням якої є оцінка ефективності його діяльності, управління та власності. Уточнено можливості, конкурентні переваги та ринковий потенціал виробничого малого підприємства. Розроблено й апробовано методику визначення ринкового потенціалу виробничого малого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-862-21 +
Шифр НБУВ: РА354924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Поліщук О.В. 
Інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Поліщук ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу (МСБ) за умов глобалізації. Запропоновано модель впливу інституційних механізмів на посилення конкурентоспроможності МСБ. З метою оцінювання її ефективності досліджено структуру взаємодії інститутів МСБ, в результаті якої виникає інституціональне середовище, яке включає державу, інтеграційні процеси, самоорганізацію, міжнародну фінансову та технічну допомогу МСБ, що впливає на конкурентоспроможність МСБ за умов глобалізації. Проаналізовано сучасні концепції нової інституціональної економіки, а також міжнародний досвід і національну практику формування та функціонування МСБ. Обгрунтовано необхідність утвердження в економічній науці та практиці інноваційних підходів, досліджено проблеми впровадження в Україні досвіду зарубіжних країн щодо формування інституційних засад забезпечення конкурентосроможності МСБ. Вперше розроблено комплекс засобів підвищення міжнародної конкурентоспроможності МСБ в Україні. Узагальнено наукові здобутки у сфері дослідження МСБ у контексті теорії інституціоналізму - напряму, який в Україні перебуває на стадії формуванян. Розкрито роль інституційних чинників у забезпеченні міжнародної конкурентоспроможності вітчизняного МСБ. Зроблено висновок, що за умов глобалізації зростає роль держави як визначального інституту, а одним з вирішальних напрямів інституціональної стратегії МСБ на світовому рівні стає міжнародна фінансова та технічна допомога. На підставі узагальнення зарубіжних концепцій розвитку інституціоналізму та МСБ обгрунтовано практичні рекомендації щодо покращання інституціонального середовища МСБ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.919-13 + У9(4УКР)291.9-13 +
Шифр НБУВ: РА367775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського