Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (907)Реферативна база даних (517)Книжкові видання та компакт-диски (6412)Журнали та продовжувані видання (16811)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4РОС)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Кисельова О.М. 
Активізація експортного потенціалу України на російському напрямку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Кисельова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан та передумови подальшого розвитку експортної діяльності України в російському напрямку. Визначено особливості й основні етапи формування зовнішньоторговельного режиму у взаємних відносинах. Обгрунтовано висновок щодо необхідності активації зусиль держави для підвищення ефективності використання експортного потенціалу країни. Побудовано нові нейронечіткі моделі аналізу стану та прогнозування тенденцій експорту товарів України до Росії. Розроблено комплекс науково-методичних заходів щодо активізації експорту товарів України до Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843-803.4 + У9(4Рос)848-803.4
Шифр НБУВ: РА316849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чугунов І.Я. 
Бюджетна система як інструмент регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.Я. Чугунов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4РОС)261.3 +
Шифр НБУВ: РА325872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Худаєв 
Державне регулювання енергозбереження в сільському районі (на матеріалах Грайворонського району Белгородської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Дмитро Васильович Худаєв ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Рос)320-554 + У9(4Рос-4Бел)320-554
Шифр НБУВ: РА311991

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сурков А.О. 
Державне регулювання ціноутворення в АПК (на матеріалах Грайворонського району Бєлгородської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.О. Сурков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню державного регулювання ціноутворення в АПК Російської Федерації та розробці концептуальних підходів його вдосконалення в перехідній економіці. Досліджено функції ціни в умовах нестабільного макроекономічного середовища, виявлено економічні основи цінового диспаритету на продукцію промисловості і сільського господарства. Виявлено основні фактори ціноутворення на основні види сільськогосподарської продукції, показано вплив собівартості на формування відпускних цін. Зроблено висновок про неможливість державного регулювання ціноутворення через двократну відмінність собівартості в межах адміністративного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4РОС)320-861
Шифр НБУВ: РА306368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бондарчук-Грита Г.В. 
Економічне регулювання формування і використання виробничих ресурсів підприємницьких структур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.В. Бондарчук-Грита ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи та надано рекомендації щодо формування та використання виробничих ресурсів промислових підприємств. Розкрито взаємозв'язок використання виробничих ресурсів з ефективністю діяльності підприємств. Аргументовано необхідність вдосконалення структури, виробничих ресурсів за рахунок підвищення в ній частки витрат на оплату праці. Обгрунтовано доцільність і розроблено економіко-математичні моделі для оптимізації використання виробничих ресурсів на базі методів кореляційного та регресивного аналізу, визначено вплив досягнень науково-технічного прогресу на рівень споживання виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Рос)300-55
Шифр НБУВ: РА316540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яровий В.Г. 
Історичний досвід трансформації оборонно-промислового комплексу країн - колишніх членів Організації Варшавського Договору: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Г. Яровий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З застосуванням нових концептуальних підходів вивчено певні питання щодо трансформації оборонно-промислового комплексу (ОПК) держави. На підставі аналізу документів і матеріалів, наукових праць і різноманітних матеріалів узагальнено та проаналізовано питання трансформації та модернізації оборонно-промислового комплексу країн Центрально-Східної Європи після розвалу Організації Варшавського Договору та перманентного реформування оборонної галузі промисловості незалежних країн, які виникли на теренах колишнього Радянського Союзу. Проаналізовано соціально-економічні, бюджетно-фінансові, зовнішньо- та внутрішньополітичі фактори, які вплинули на військово-політичне керівництво цих країн на прийняття рішення проводити реформування військового сектору економіки. Визначено характерні особливості стратегії розвитку сучасного оборонного сектору промисловості та можливості використання зарубіжного досвіду у перебудові українського ОПК. Показано напрями майбутнього розвитку українського військового сектору економіки у контексті захисту національних інтересів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)305.2 + У9(4РОС)305.2 + У9(4УКР)305.2 +
Шифр НБУВ: РА363964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Фоменко А.В. 
Становлення промислово-фінансових об'єднань в Україні (теоретико-методологічні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Фоменко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми промислово-фінансової інтеграції та становлення промислово-фінансових об'єднань у національній економіці. Узагальнено та поглиблено теоретико-методологічні аспекти створення та функціонування структур, побудованих на інтеграції промислового та фінансового капіталу за сучасних умов господарювання. Охарактеризовано передумови та досвід створення інтеграційних структур. Розкрито зміст і особливості факторів, що обумовлюють створення вітчизняних промислово-фінансових груп (ПФГ). Висвітлено процеси промислово-фінансової інтеграції в Україні. Розроблено організаційні засади формування промислово-фінансових груп і запропоновано модель оцінки економічного ефекту від їх функціонування. Обгрунтовано стратегію розвитку і створення міждержавних ПФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4РОС)301
Шифр НБУВ: РА315338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Порох А.М. 
Українсько-російське економічне співробітництво в контексті реалізації національних інтересів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.М. Порох ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено співробітництво України та Російської Федерації в економічній сфері у контексті реалізації їх національних економічних інтересів. Науково обгрунтовано механізм ефективної взаємодії двох країн за умов поглиблення інтеграційних процесів на субрегіональному та європейському рівнях. Значну увагу приділено теоретичним і методологічним питанням дослідження національних інтересів. Висвітлено їх суть, еволюцію, структуру та диспозиції у глобальній системі економічних інтересів. На підставі дослідження характеру та структурних особливостей національних економічних інтересів України у сфері міжнародної економічної діяльності визначено механізм їх реалізації у відносинах з Росією. Обгрунтовано суть та основні положення сучасної концепції економічного партнерства України та Росії за умов формування Єдиного економічного простору (ЄЕП). Визначено національні економічні інтереси України та Росії у двосторонньому співробітництві, сферу їх зіткнення, наявні та потенційні розбіжності реалізації. Запропоновано сучасні ефективні механізми міждержавної співпраці в зовнішньоторговельній, інвестиційно-виробничій, інноваційній та енергетичній сферах, а також у галузі спільного використання трудових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)89 + У9(4РОС)89 +
Шифр НБУВ: РА336994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ладюк О.Д. 
Українсько-російські торговельні відносини як чинник економічної безпеки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.Д. Ладюк ; Нац. ін-т стратег. дослідж. Нац. ін-т пробл. між. безпеки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання ринкової трансфорації України та Росії за умов глобального інтеграційного процесу, проаналізовано основні домінанти та особливості функціонування зовнішньоторговельних відносин між двома державами. Запропоновано методичні підходи щодо визначення показників зовнішньоекономічної безпеки України в аспекті відносин з РФ, пріоритетні напрямки та форми поглиблення торговельних взаємозв'язків між державами та на рівні регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-99 + У9(4УКР)843 + У9(4РОС)843 +
Шифр НБУВ: РА324633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пилипенко С.О. 
Українсько-російські торговельно-економічні відносини в умовах глобальної інтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / С.О. Пилипенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми розвитку українсько-російських торговельно-економічних відносин за умов глобальної інтеграції. Розглянуто питання формування зовнішньоекономічної політики за сучасних умов. Досліджено основні тенденції та особливості становлення і розвитку економічних відносин між Україною та Росією в торгівлі та інвестиційно-виробничій сфері. Встановлено інтеграційні пріоритети держав та визначено їх вплив на стан і перспективи розвитку економічних відносин. Розроблено методичні підходи щодо збільшення експорту українських товарів на російський ринок, визначено можливі напрями диверсифікації імпорту енергоносіїв, впровадження яких сприяє зменшенню рівня економічної залежності України від Російської Федерації. Обгрунтовано основні напрями розвитку українсько-російських торговельно-економічних відносин у перспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4РОС)843 +
Шифр НБУВ: РА353697

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Макухіна Н.О. 
Управління комерційною діяльністю торговельних підприємств на основі вдосконалення інформаційного забезпечення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Макухіна ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасну парадигму комерційної діяльності торговельних підприємств споживчої кооперації. Розглянуто основні засади застосування системного та процесно-орієнтованого підходів до управління комерційною діяльністю кооперативних торговельних підприємств. Розроблено концептуальний підхід до побудови інформаційного забезпечення такого підприємства на базі торговельних структуротвірних процесів, маркетингових досліджень, формування товарних запасів, мерчандайзингу, процесу "реалізація". Проаналізовано методологічну базу та засоби розв'язання задач організації інформаційного забезпечення торговельного підприємства і встановлено механізм формування інформаційних потоків залежно від функціональної належності. Створено інтегроване інформаційне забезпечення системи управління даним підприємством. Визначено загальний підхід до аналізу та моделювання його інформаційних потоків за принципом наскрізної збалансованості. Обгрунтовано склад інтегрованого інформаційного забезпечення, у контексті якого розроблено загальну схему формування інформаційного забезпечення торговельної діяльності. З використанням результатів дослідження розроблено автоматизовані системи управління на торговельних підприємствах системи споживчої кооперації України, а також розвинуто навчально-методичне забезпечення ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4РОС)421.21ф12 +
Шифр НБУВ: РА361541

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського