Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (139)Реферативна база даних (762)Книжкові видання та компакт-диски (1053)Журнали та продовжувані видання (139)
Пошуковий запит: (<.>U=У529.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Марван Ісмаїл Слика 
Економічне стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами (на прикладі Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Марван Ісмаїл Слика ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання теоретичного обгрунтування та розробки методичної бази економічного стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами. Наведено оригінальний підхід до визначення джерел виникнення твердих відходів виробничих і господарських об'єктів. На концептуально-методологічному рівні розкрито основи економічного стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами. Розроблено ряд економічних методів та відповідний інструментарій, що забезпечує підвищення економічної зацікавленості підприємств Сірійської Арабської Республіки у впровадженні в їх виробничу і господарську діяльність маловідходних технологій і прийомів роботи, використанні твердих відходів як вторинної сировини для одержання додаткової готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-28 + У9(5СІР)290-28
Шифр НБУВ: РА314487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дудкіна К.А. 
Кластери як форма ринкової централізації в умовах сучасних світогосподарських відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.А. Дудкіна ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти кластерної моделі як форми ринкової централізації за умов сучасних світогосподарських відносин. Розкрито суть поняття "кластер", запропоновано його визначення. Проаналізовано кластери як чинник структурування економіки та побудови зовнішньоекономічної політики. Розкрито ринкові механізми та інструменти державного регулювання в діяльності внутрішніх і міжнародних кластерів. Встановлено, що глобалізація впливає на існування та діяльність сучасних кластерів. Досліджено специфіку дії економічного середовища Центрально-Східного регіону Європи на розвиток кластерів, проаналізовано практичні механізми їх формування на території України. Запропоновано рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку кластерної моделі як форми ринкової централізації за сучасних умов світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0 +
Шифр НБУВ: РА330084

Рубрики:

      
3.

Волкова Н.О. 
Кріоконсервовані органні культури щитовидної залози при ало- та ксенотрансплантації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.О. Волкова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено морфофункціональний аналіз кріоконсервованих і нативних органних культур щитоподібних залоз кроликів та новонароджених поросят та їх вивчення in vitro (рекультивування) та in vivo у разі трансплантації субтонально тиреоїдектомованим самцям кроликів. Зроблено висновок про коригуючий вплив трансплантатів на гормональний статус тиреоїдектомованих тварин, що дає змогу використовувати ксеногенний матеріал, функціонування якого в організмі реципієнта пролонгується за умов використання сумісної трансплантації культур надниркових залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-55
Шифр НБУВ: РА330801

Рубрики:

      
4.

Кендюхов О.В. 
Організаційно-економічний механізм управління інтелектуальним капіталом підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.В. Кендюхов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2007. — 31 с. — укp.

Показано роль інтелектуального капіталу у сучасних економічних трансформаціях. З'ясовано його гносеологію, запропоновано визначення інтелектуального капіталу як об'єктивної економічної категорії. Проаналізовано його структуру, подано класифікацію. Розроблено концепцію організаційно-економічного механізму управління інтелектуальним капіталом підприємства. Розкрито суть і зміст керованої та керуючої підсистем даного механізму. Узагальнено та розвинено методологічні підходи до оцінки ефективності управління за різних типів інтелектуального капіталу. Виявлено та проаналізовано зовнішні та внутрішні фактори, що впливають на механізм управління даним капіталом підприємства. Обгрунтовано суть, зміст і завдання системи кадрового забезпечення цього механізму. Виявлено головні мотиви творчої інтелектуальної праці та розвинуто основні підходи до її мотивації. Розкрито особливості використання системного підходу в управлінні марочним капіталом. Показано роль позиціонування торговельної марки у діалектичному взаємозв'язку марочного та клієнтського капіталів. Розроблено методи та критерії оцінки ефективності позиціонування. Розроблено рекомендації стосовно організації управління інтелектуальним капіталом для підприємств і організацій з урахуванням галузевих особливостей їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-141,1-21 + У9(4Укр)290-141,1-21 +
Шифр НБУВ: РА351788

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Горбатов В.М. 
Теоретичні основи конкурентоспроможності та розвитку інтегрованих структур бізнесу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.М. Горбатов ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення розвитку інтегрованих структур бізнесу (ІСБ) у новітній висококонцентрованій економіці шляхом підвищення їх конкурентоспроможності завдяки вибору більш ефективних стратегічних зон господарювання (СЗГ). На модельному рівні доведено гіпотези: високої якості життя населення досягають тільки конкурентоспроможні країни світу; високої конкурентоспромоності досягають тільки країни світу, що мають висококонцентровану економіку. Установлено, що основу висококонцентрованих економік країн світу становлять ІСБ, у першу чергу - промислові концерни, фінансово-промислові групи (ФПГ) і стратегічні альянси (СА). Досліджено типи ІСБ, їх характерні особливості та відмінні риси. На базі синергетичного підходу розроблено теоретичні засади оцінки конкурентоспроможності ІСБ. Запропоновано підхід до вибору пріоритетності розвитку СЗГ ІСБ на підставі їх позиціювання й оцінки привабливості. Розмежовано суть понять "розвиток" і "діловий цикл" ІСБ як якісної та кількісної характеристики зміни оцінюваної економіко-виробничої системи. Побудовано модель стадій розвитку ІСБ, що характеризує їх якісну зміну. Запропоновано критерії визначення цих стадій. Розроблено модель ділового циклу ІСБ, що описує кількісні зміни обсягу продажів суб'єктів господарювання (СГ), які входять до їх складу, залежно від зміни конкурентоспроможності. Розроблено класифікацію видів взаємодії між ІСБ. Запропоновано модель конкурентної боротьби між ІСБ, що дозволяє описати криві їх ділових циклів у СЗГ з урахуванням конкурентоспроможності та взаємодії з конкурентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-13 + У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА346404

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Дзядук Т. В. 
Формування та розвиток мережевої економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. В. Дзядук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено генезис концептуальних підходів представників різних наукових шкіл щодо розгляду сутності мережевої економіки, на основі якого проаналізовано сучасні процеси формування мережевих структур, виявлено їх переваги та суперечності розвитку за умов глобалізації. Запропоновано підхід до розгляду мережевої організації економіки як домінуючого типу інформаційного суспільства. Обгрунтовано, що формування мережевої економіки супроводжується переміщенням економічної активності з географічно-просторового до кіберпростору та підривом деяких глибинних властивостей сучасної економіки. Проаналізовано можливості оптимізації бізнес-процесів під впливом мережевої економіки за рахунок глобального масштабу діяльності, більш оперативної та ефективної взаємодії між економічними суб'єктами та використання гнучкіших форм організації та управління виробництвом і капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У529.0
Шифр НБУВ: РА381495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського