Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (269)
Пошуковий запит: (<.>U=У528$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Вербицький Ю.С. 
Еколого-економічні компоненти глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.С. Вербицький ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність проблем екологізації моделі відкритої економіки та міжнародних економічних відносин, визначено роль національних і міжнародних інститутів, які впливають на оптимізацію ресурсокористування. Проаналізовано міжнародну практику регулювання технологічної та інноваційної діяльності. Розроблено пропозиції щодо адаптації зарубіжного досвіду екологізації економічного розвитку, формування ефективної та екологічно дружньої моделі спеціалізації для умов України. Визначено екологічні компоненти моделі сталого розвитку національної економіки, інструменти екологічної оптимізації правового та економічного механізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528 +
Шифр НБУВ: РА324315

Рубрики:

      
2.

Волошин Д.В. 
Економіко-екологічні передумови та механізми запобігання негативних наслідків зміни клімату: Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.08.01 / Д.В. Волошин ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На основі методологічних принципів системного аналізу виявлено тенденції та закономірності глобальних і регіональних природно-техногенних трансформацій у контексті зміни клімату та з урахуванням розробки підходів щодо забезпечення економіко-екологічної безпеки. Розроблено методичні підходи щодо формування системних уявлень економіко-екологічних трансформацій, що враховують мінливість кліматичного фактору у системі планування сталого розвитку. На підставі принципів екології розширено та удосконалено основні поняття та категорії економіко-екологічних досліджень проблем зміни клімату. Запропоновано комплексний підхід щодо використання сценарних методів прогнозування економіко-екологічних наслідків клімату та застосування їх до умов Українського Причорномор'я. Обгрунтовано пріоритетні напрямки удосконалення системи організаційно-економічних і нормативно-правових механізмів адаптації економіки до зміни клімату на підставі концепції запобігання небезпечних економіко-екологічних наслідків для регіонів України. Розроблено програмно-цільовий інструментарій вирішення даних проблем глобальної зміни клімату та основі принципів теорії управління великими проектами та антикризової стратегії сталого розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528 + У9(4УКР)28 + Д247.6 +
Шифр НБУВ: РА324472

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Туниця Т.Ю. 
Економічна політика збалансованого природокористування в умовах глобалізації (теоретико-методологічні аспекти): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Т.Ю. Туниця ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування нової недискримінаційної світової та ефективної національної економічної політики збалансованого природокористування, необхідність якої за умов глобалізації спричинено незадовільною імплементацією до світового господарства загальновизнаної концепції сталого розвитку (Ріо-92). Виявлено зародження конвергенції у сфері природокористування між країнами пострадянського простору та ЄС, тенденцію її прискорення. Установлено обернену U-подібну залежність між економічним зростанням і антропогенним впливом на довкілля, знайдено "поворотну точку". Введено поняття "крива екологічна стійкість" природної системи. Виявлено вплив інституційного середовища на підготовку та схвалення Екологічної Конституції Землі. Удосконалено підходи до економічно вигідної участі України у Кіотському процесі щодо глобальних змін клімату. Запропоновано розглядати збалансоване природокористування як триєдиний суспільно-економічний процес невиснажливого використання, превентивного захисту та відтворення якості природного довкілля, кількості та якості його ресурсів. Такий процес повинен регулюватися у рамках єдиної глобальної еколого-економічної системи Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528.1-18 в +
Шифр НБУВ: РА354173

Рубрики:

      
4.

Прохорова М.Е. 
Транснаціональні корпорації та екологічні аспекти економічного зростання приймаючих країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Е. Прохорова ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено багатоплановий вплив транснаціональних корпорацій (ТНК) на охорону навколишнього середовища, проаналізовано та теоретично осмислено досвід регулювання екологічних аспектів їх діяльності на національному та міжнародному рівнях. На підставі нових знань здійснено аналіз взаємодії ТНК та охорони навколишнього середовища. Важливим аспектом дослідження є процес транснаціоналізації, який посилює глобальний характер екологічних проблем, та основні етапи впровадження екологічної політики. Наступним напрямом досліджуваної проблеми є питання суперечливого впливу діяльності ТНК на навколишнє середовище, а також виявлені нові стратегії менеджменту, які передбачають зміну ставлення корпорацій до охорони навколишнього середовища. Розглянуто також проблему регулювання екологічних аспектів діяльності ТНК на сучасному етапі. З'ясовано, що у кожній країні склалася своя система управління, яка відображає політичні традиції, економічні механізми, культурні та національні особливості, існуючі правову й адміністративну системи, а також загальний стиль формального та неформального процесів прийняття рішень. Обгрунтовано, що поряд з національним великого значення набуває міжнародний механізм, що полягає в значному збільшенні правил і процедур регулювання діяльності ТНК, впроваджених міжнародними організаціями, інтеграційними об'єднаннями та міжнародними двосторонніми угодами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528
Шифр НБУВ: РА312648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського