Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (70)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Стежко Н.В. 
Безпека людського розвитку в Україні та шляхи підвищення її рівня: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Н.В. Стежко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади забезпечення безпеки людського розвитку на національному та регіональному рівнях й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо механізмів їх реалізації. Проаналізовано теоретичні засади визначення безпеки людського розвитку, її основні складові. Систематизовано внутрішні та зовнішні чинники впливу на безпеку людського розвитку. Розроблено концептуальну модель, яка визначає зміст і спрямованість заходів забезпечення безпеки людського розвитку. Розкрито роль цілей розвитку тисячоліття у забезпеченні безпеки людського розвитку. Здійснено комплексний аналіз рівня безпеки людського розвитку в Україні та її регіонах на базі запропонованої системи показників-індикаторів. Наведено порівняльну оцінку рівня безпеки людського розвитку України з країнами ЄС. Визначено цілі розвитку тисячоліття для України та напрямки формування регіональної політики щодо їх реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду розроблено рекомендації щодо підвищення рівня безпеки людського розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94-995 + У9(4УКР)0-94-995 +
Шифр НБУВ: РА354487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Опалько В.В. 
Подолання бідності в системі світового господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.В. Опалько ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади дослідження бідності як глобальної проблеми світового господарства та розроблено методичні та практичні основи вдосконалення механізму її подолання. Визначено теоретичні основи бідності як глобальної проблеми світового господарства. Вдосконалено класифікацію глобальних проблем. Досліджено еволюцію теоретичних поглядів щодо скорочення бідності. Запропоновано класифікацію країн за рівнем густоти бідного населення. Обгрунтовано міжнародні та національні підходи до вимірювання бідності. Розроблено методичний підхід до рейтингової оцінки її рівня у глобальному вимірюванні. Оцінено рівень глобальної бідності за сучасних умов розвитку. Проаналізовано особливості програм і механізмів її скорочення у розвинутих країнах світу та визначено особливості соціальної політики щодо подолання бідності на підставі оцінювання системи соціального захисту та соціальної допомоги. Проаналізовано динаміку рівня бідності в Україні та визначено особливості його формування. Розроблено заходи з метою підвищення ефективності діяльності міжнародних організацій щодо скорочення бідності. Обгрунтовано напрями формування та розвитку системи глобального соціального партнерства та визначено імперативи макроекономічного регулювання бідності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 +
Шифр НБУВ: РА362073

Рубрики:

      
4.

Миленький В.М. 
Розвиток соціально орієнтованої економіки в умовах міжнародної інтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Миленький ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні стратегії створення факторних передумов участі країни у системі міжнародного поділу праці (МПП). Визначено місце інформатизації соціально-економічного життя в системі пріоритетів сучасної інтернаціоналізації. Визначено соціально-економічні детермінанти становлення та розвитку інтеграційних і регіональних структур. Досліджено регулятивну діяльність міжнародних інститутів у сфері соціального розвитку. Проаналізовано міжнародну практику стимулювання конкурентоспроможності засобами реалізації соціальних пріоритетів. Визначено особливості діяльності державних інститутів щодо забезпечення пріоритетів інноваційного розвитку національних економік за умов міжнародної конкуренції. Наведено характеристики сучасної соціальної політики у системі структурного регулювання з боку держави. Розглянуто інструменти впливу на доходи та подолання бідності у стратегії підвищення життєвих стандартів у відкритій економіці. Визначено основні завдання регулювання соціально-економічної сфери у контексті інноваційної стратегії в Україні. Виділено соціально-економічні пріоритети оптимізації національної позиції у системі глобальної конкуренції. Розроблено фінансові інструменти інноваційного розвитку у системі завдань формування ефективної відкритої економіки. Визначено цілі формування програмно-цільового підходу соціально-економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА370522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Холод Н.М. 
Розподіл та перерозподіл доходів населення в перехідних економічних системах: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Н.М. Холод ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 32 с. — укp.

Розкрито особливості та закономірності розподілу та перерозподілу доходів населення за умов трансформації економічних систем посткомуністичних країн. Простежено зміну механізму формування доходів населення у країнах з перехідною економікою за умов занепаду командно-адміністративної економіки, трансформаційного спаду й економічного зростання. Досліджено вплив інституційного середовища на розподільні процеси у різних групах країн з перехідними економічними системами. Проаналізовано динаміку доходів населення, особливості їх функціонального та родинного розподілу та з'ясовано ефективність використання соціальних трансферів і оподаткування у перерозподілі доходів. Вивчено особливості та закономірності розподілу та перерозподілу доходів населення за умов ринкової трансформації економіки України та зроблено рекомендації для підвищення рівня життя в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА366656

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського