Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (125)
Пошуковий запит: (<.>U=У049(4УКР)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гуреєв М.М. 
Геолого-економічна оцінка залізорудної бази Українського щита для прямого відновлення заліза: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / М.М. Гуреєв ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Здійснено геолого-економічне оцінювання промислових запасів гірничо-збагачувальних комбінатів для потреб якісної металургії. Запропоновано селективний видобуток залізорудної сировини для потреб якісної металургії. Запропоновано використовувати метод прямого відновлення заліза на базі існуючих гірничодобувних підприємств України. Обгрунтовано економічну доцільність впровадження методу прямого відновлення заліза як альтернативи традиційному (доменному) методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 + У9(4УКР)305.551.515.1 +
Шифр НБУВ: РА356808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Віннік Н. В. 
Геолого-економічна оцінка родовищ залізистих кварцитів докембрію для розробки підземним способом: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Н. В. Віннік ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Проведено геолого-економічне оцінювання мінерально-сировинної бази залізодобувних підприємств України та світу. Вивчено стратиграфічне та просторове положення, морфологію, гірничо-геологічні умови розробки та речовинний склад родовищ залізистих кварцитів для підземної розробки. Виявлено чинники, що контролюють просторове розміщення промислових запасів родовищ: літологічно-фаціальні, тектонічні та гіпергенні. Перші визначають положення рудних тіл у розрізі, потужність і якість руд, другі - форму та просторове положення рудних тіл, а треті - глибину залягання, форму, якість і технологічні властивості руд. Удосконалено методику геолого-економічного оцінювання стосовно родовищ магнетитових кварцитів для підземної розробки. Обгрунтовано та теоретично доведено оптимальні техніко-економічні показники розробки залізистих кварцитів підземним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У530.54 + У9(4УКР)305.4 + Д347(45УКР)35 + Д59(45УКР)47
Шифр НБУВ: РА379694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Чернієнко Н. М. 
Геолого-економічні критерії комплексного освоєння Мазурівського родовища польовошпат-нефелін-рідкіснометалевих руд Східного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.19 / Н. М. Чернієнко ; НАН України, Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено, що розвиток споживання рідкісних металів (РМ) та рідкісноземельних елементів (РЗЕ) у різних галузях промисловості, а також перспективи подальшого зростання споживчого ринку, визначають постійний інтерес до проведення досліджень з розробки нових напрямів у технології виробництва РМ та РЗЕ, стимулюють розвідку й освоєння нових сировинних джерел. Визначено, що потенціал рідкіснометалевих руд України - найбільший у Європі; в промислових масштабах в державі налагоджено виробництво цирконієвих продуктів, зокрема, залучення до розробки руд ніобію, танталу, берилію, літію, рідкісних земель та інших рідкісних металів. Обгрунтовано перспективи освоєння Мазурівського родовища у Східному Приазов'ї та його розробки як "еталонного комплексного пілотного об'єкту у контексті розвитку власної рідкіснометалевої-рідкісноземельної та польовошпатової сировинної бази в Україні на основі геолого-економічних, геолого-технологічних та геолого-екологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + И336.5 + И343.2
Шифр НБУВ: РА380828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Дубін В.Г. 
Еколого-географічні основи використання і відтворення лісу в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Г. Дубін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

На підставі еколого-географічного та екоеволюційного підходів розглянуто ліси країни як компонент ноосфери та природну складову лісовиробничого комплексу (соціосфери). Поглиблено теоретико-методологічні та розроблено методичні основи еколого-географічного дослідження проблем сталого використання і відтворення лісу. Здійснено еколого-географічний аналіз еволюції лісокористування в Україні, використання і відтворення лісу за сучасних умов та розкрито науково-прикладні проблеми лісокористування. Розроблено типізацію і класифікацію ноосферних функцій лісів, класифікацію лісів країни за напрямами та режимом господарського використання. Обгрунтовано напрями її впровадження у практику в контексті сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА309197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шелудько Е.І. 
Економіко-екологічні аспекти раціоналізації природокористування (на прикладі АПК Київського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Е.І. Шелудько ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Визначено та розкрито теоретико-методологічні та конкретно-прикладні засади дослідження екологічних проблем в обласному АПК, виявлено тенденції розвитку АПК столичної області, які склалися за умов становлення нових організаційно-господарських форм у сільському господарстві, харчовій і переробній промисловості, погіршення стану екологічної ситуації в регіоні. Розроблено класифікацію екологічного впливу за типами і видами та виявлено специфічні форми екологічного впливу в аграрній сфері та надано їх аналітичну оцінку. Науково обгрунтовано систему природоохоронних заходів в аграрній сфері АПК даного регіону та визначено основні напрями екологізації розвитку АПК в цілому з метою визначення шляхів раціоналізації природокористування в АПК столичної області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)320-28 +
Шифр НБУВ: РА330505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рачинський О. С. 
Економіко-прогностична модель природокористування урбанізованого регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. С. Рачинський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку природокористування в агросфері адміністративних районів урбанізованого регіону на прикладі Київщини. Розкрито сутність і змістовне наповнення поняття "територіально-просторовий економіко-екологічний кластер". Визначено ємність природних ресурсів, диференціюючи його за ознаками екосистеми, середовища, території, ландшафту, сільськогосподарських угідь. Обгрунтовано схему опорного каркаса даної території. Проведено логістичний аналіз території та процесів урбанізації в контексті екологічної безпеки. Встановлено критерії, показники та методи регулювання природокористування в агросфері адміністративних районів. Розроблено наукові принципи організації моніторингу навколишнього природного середовища, прогноз і стратегію розвитку системи природокористування урбанізованих районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281
Шифр НБУВ: РА372853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сазонова Ю.В. 
Економічна ефективність експлуатаційної розвідки родовищ залізистих кварцитів України: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Ю.В. Сазонова ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено геологічні фактори, що впливають на економічність розробки та розвідки родовищ залізистих кварцитів в Україні. За багатовимірними ознаками природні різновиди залізистих кварцитів об'єднані в групи, що перекриваються між собою. Показано економічну ефективність урахування шаруватості порід і руд під час проведення вибухових робіт та формування бортів кар'єрів. Розроблено методику оперативного економічного оцінювання залізистих кварцитів. Оцінено збитки від похибок оконтурення та витрат на розвідку. Запропоновано заходи для забезпечення точності визначення показників якості руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 +
Шифр НБУВ: РА356933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Педько І.А. 
Економічне регулювання використання територіальних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.А. Педько ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та методичні положення, а також розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо економічного регулювання процесів використання територіальних ресурсів. Досліджено визначення поняття "земля" за умов удосконалення системи відносин природокористування. Уточнено фактори, що впливають на формування ренти за використання землі як природної умови. Узагальнено класифікаційні підходи до функціонального зонування територій. Досліджено засади економічного регулювання використання міських територій. Удосконалено методичні положення керування підприємницькою діяльністю на базі функціонального зонування. Обгрунтовано заходи щодо забезпечення цільового використання територій та запропоновано напрямки щодо впровадження функціонального зонування до структури регулювання використання комплексних територіальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА338843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бурак О.М. 
Економічне регулювання розвитку системи озеленення міст та регіонів України в умовах урбанізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.М. Бурак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблематику стосовно механізму економічного регулювання розвитку сфери озеленення за умов підвищеного антропогенного тиску, зумовленого надмірною урбанізацією територій. У теоретико-методологічному та практичному аспектах виявлено проблеми та недоліки функціонування даної сфери у містах і регіонах. Запропоновано визначення змісту категорії "система озеленення міст (регіонів)". За результатами проведеного аналізу виявлено погіршення стану комплексної зеленої зони міст і поглиблення кризових явищ на підприємствах з озеленення. Обгрунтовано процеси перспективного планування та фінансування як бази економічного регулювання системи озеленення. Виявлено, що більшість міст і регіонів України не реалізують заходи з перспективного планування. Запропоновано впровадження практики планування у вигляді перспективних планів комплексного озеленення для різних населених пунктів. Для реалізації запропонованого плану вдосконалено існуючі та розроблено нові форми для складання даного плану. Під час розробки перспективних планів запропоновано використовувати розроблені нормативи щодо капітального ремонту зелених насаджень. Наведено методику формування коштів для проведення капітального ремонту зелених насаджень на підгрунті п'ятирівневої схеми згідно з їх якісними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)22 +
Шифр НБУВ: РА364857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Обиход Г.О. 
Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та антропогенного походження в економічному вимірі: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.06 / Г.О. Обиход ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність безпеки у вимірі глобалізаційних процесів і висвітлено зміст поняття надзвичайних ситуацій природного й антропогенного походження. Визначено методичні підходи до дослідження захисту від НС та здійснено їх економічну оцінку. Проаналізовано соціально-економічні наслідки впливу НС на економіку та населення регіонів України. Розроблено інтегральну оцінку ризику життєдіяльності населення в розрізі країни та її регіонів. Визначено організаційно-економічні засади захисту населення і територій та стратегічні пріоритети щодо зменшення їх ризиків і пом'якшення наслідків. Встановлено, що основною стратегічною метою державної політики у сфері захисту залишається досягнення гарантованого рівня безпеки особи, суспільства та держави, яка відповідає рівню провідних розвинених країн світу і критеріям прийнятого ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)112 + У9(4УКР)0-98 +
Шифр НБУВ: РА366795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пастушенко П.П. 
Методологічні та методичні основи економіко-екологічного та правового регулювання міського природокористування: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.08.01 / П.П. Пастушенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито суть системи регулювання природокористування на урбанізованих територіях. Обгрунтовано наукові підходи та шляхи удосконалення економіко-екологічних та правових основ ефективного управління процесом природокористування, забезпечення раціонального використання та охорони природоресурсного потенціалу міських територій за умов реформування відносин власності. Розроблено нові та удосконалено існуючі методологічні та методичні підходи до економіко-екологічної оцінки міських земель, що практично реалізовані під час проведення грошової оцінки земель м.Одеси. Розглянуто особливості формування сучасної інфраструктури господарського потенціалу великого міста з урахуванням функціонального призначення міських територій, їх ресурсних передумов, реформування земельних відносин, розвитку ринку міських земель, соціально-економічних перетворень, інвестиційних можливостей та запропоновано оптимізаційні моделі сталого розвитку урбанізованих територіальних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА328373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Стародубцев С. Є. 
Механізми державного управління природокористуванням урбанізованих територій на інноваційній основі: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. Є. Стародубцев ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено теоретичні засади об'єктивності державного управління природокористуванням як способу мобілізації ресурсів для вирішення екологічних проблем на іноваційній основі. Досліджено систему державного управління природокористуванням урбанізованих територій з позиції інституціональної теорії. Обгрунтовано інформаційну систему природокористування урбанізованих територій як інноваційний механізм державного управління. Розкрито роль інноваційних процесів у розв'язанні екологічних проблем урбанізованих територій та механізми державного управління інноваційним розвитком природокористування регіону. Розроблено шляхи вдосконалення інноваційної діяльності природокористування та механізми формування регіональних еколого-інноваційних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281-21,01 + Х859(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА376853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Куцаб-Бонк К. 
Механізми інституційного забезпечення розвитку українсько-польського транскордонного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / К. Куцаб-Бонк ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення механізмів інституційного забезпечення розвитку транскордонного регіону на польсько-українському кордоні. Доведено, що за умов розширеного ЄС організація відповідного інституційного забезпечення розвитку транскордонного регіону як територіальної суспільної системи сприяє підвищенню ефективності використання природно-ресурсного потенціалу території. Наведено структурно-функціональні схеми інституційного забезпечення в організаційному аспекті за умов наявності та відсутності органу транскордонного співробітництва як інтегратора послуг у прикордонному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4ПОЛ)1 +
Шифр НБУВ: РА342266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шмагіна В.В. 
Механізми мобілізації природно-ресурсного потенціалу розвитку рекреації та туризму (на прикладі Українського Причорномор'я): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.В. Шмагіна ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено організаційно-методичну базу механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу територій з метою розвитку рекреації та туризму. Проведено теоретико-концептуальний аналіз та обгрунтовано роль і значення рекреаційно-туристичної індустрії у системі сучасних пріоритетів життєзабезпечення людини, у стратегії соціально-економічного розвитку приморського регіону України. Запропоновано концептуальну модель ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичного комплексу. Визначено принципи формування та висвітлено структуру комплексної системи механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу об'єктів рекреаційно-туристичного комплексу. Розроблено теоретичні та організаційно-економічні засади концесійних відносин і лізингових схем інвестування як механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичної сфери. Обгрунтовано типовий регламент (модель) організаційно-економічних параметрів інвестиційного протекціонізму в спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку рекреаційно-туристичної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 687
Шифр НБУВ: РА312850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пархуць Б. І. 
Оптимізація агроландшафтів в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Б. І. Пархуць ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи щодо формування агроландшафтів за умов трансформації земельних відносин регіону надлишкового зволоження. Відзначено найбільш значущі процеси, що спричиняють деградацію земельних ресурсів. Серед них - водяна та вітрова ерозії, гідрогеологічні аномалії. Запропоновано нові методологічні підходи щодо оцінки функціонування агроландшафтів на підставі розробки коефіцієнтів стійкості агроландшафтів регіону. Розроблено рекомендації щодо оптимізації агроландшафтів, яка може здійснюватися лише на основі збалансованого для конкретних регіональних умов співвідношення структури земельних угідь і структури посівних площ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР-4ЛЬВ)1
Шифр НБУВ: РА312998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Вахович І.М. 
Організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Вахович ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено роль стратегічного планування у забезпеченні раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та досягненні збалансованого розвитку його соціо-еколого-економічної (СЕЕ) системи. Наведено методику та здійснено стратегічну оцінку передумов розвитку соціальної, екологічної та економічної підсистем регіону та визначено стратегічні напрямки їх розвитку. Обгрунтовано організаційну систему формування стратегії СЕЕ розвитку регіону, запропоновано систему інструментів організаційно-економічного механізму реалізації стратегії, спрямованої на активізацію економічного стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр)1 + У049(4Укр-4Вол)1 + У9(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА316819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Цепенда М.М. 
Оцінка господарської освоєності водноресурсного потенціалу регіону (на матеріалах басейну Середнього Дністра): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / М.М. Цепенда ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і структуру поняття інтегрального водноресурсного потенціалу, поглиблено теоретичні та методичні положення визначення його структури та обсягів. Визначено й охарактеризовано його основні компоненти та ресурси. Проведено економіко-географічне оцінювання основних компонентів водноресурсного потенціалу басейну Середнього Дністра, визначено їх територіальну диференціацію та забезпеченість ними у розрахунку на одну особу в межах сточищ допливів Дністра першого порядку довжиною понад 25 км. Виконано оцінювання рівнів господарської освоєності водноресурсного потенціалу регіону та його основних компонентів. За принципами збалансованого розвитку обгрунтовано напрями реалізації використання водноресурсного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + Д229,5 Дністр
Шифр НБУВ: РА375125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Герасименко Т. В. 
Оцінка економічної ефективності геофізичних досліджень на початкових стадіях пошуків та розвідки родовищ вуглеводнів північного борту Дніпровсько-Донецької западини: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Т. В. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток і основні недоліки існуючих методик оцінювання економічної ефективності геофізичних методів за вивчення родовищ нафти та газу на території ДДЗ. Встановлено залежність між тривалістю геофізичних досліджень і приростом запасів вуглеводнів. Виявлено прямопропорційну залежність ефективності сейсморозвідки від промислово-технічних показників і практично повну відсутність кореляційного зв'язку з обсягами фінансування. Удосконалено метод оцінювання економічної ефективності комплексу польових геофізичних робіт. Наведено показник ефективності застосування розробленої геолого-економічної моделі для відпрацювання пошукових площ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305,450 + Д453.1-5
Шифр НБУВ: РА379148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Самодай В.П. 
Оцінка і прогнозування природно-ресурсного потенціалу регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / В.П. Самодай ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку земель сільськогосподарського призначення, а також інструментарій для аналітиків, який включає закономірність залежної оцінки земель від динаміки рентотвірних факторів. Доведено, що диференційна рента є складною системою організаційно-економічних відносин, а також важливим фактором збереження природно-ресурсного регіону. Удосконалено методику розподілу трансфертів для придбання мінеральних добрив виробниками сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)0-553
Шифр НБУВ: РА372603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Довгань А.І. 
Природно-техногенна безпека життєдіяльності населення України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / А.І. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні і практичні засади забезпечення механізму управління природно-техногенною безпекою життєдіяльності населення України в територіальному вимірі. Розкрито теоретико-методологічні засади природно-техногенної безпеки життєдіяльності населення. Виявлено причини виникнення надзвичайних ситуацій в країні. Створено комп'ютерно-інформаційне забезпечення, що дозволяє аналізувати значні обсяги статистичної інформації щодо природних і техногенних небезпек, а також перетворювати її у графічний, картографічний і табличний формати. Розроблено методичні засади вивчення рівня безпеки. Визначено фактори виникнення надзвичайних ситуацій в Україні в цілому та в окремих регіонах. Проведено районування території держави за рівнем природної та техногенної безпеки життєдіяльності населення. Обгрунтовано основні напрями та шляхи підвищення ефективності управління безпекою життєдіяльності населення країни на базі використання екологічного менеджменту та стратегічного планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА357861

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського