Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (4319)Книжкові видання та компакт-диски (5155)Журнали та продовжувані видання (919)
Пошуковий запит: (<.>U=У049$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 620
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дульська І.В. 
Інвестиційна діяльність в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Дульська ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання інвестиційної діяльності у машинобудівному комплексі як технолого-, наукомісткій та кваліфіковано працемісткій галузі спеціалізації Центрального економічного регіону України зі значним промисловим, науково-технічним потенціалом (до складу якого входять Київщина, Черкащина та м. Київ) протягом перехідного періоду до ринкової соціально орієнтованої економіки високотехнологічного укладу. Розвинуто теоретико-методологічні засади інвестиційної діяльності у дослідженому комплексі. Визначено основні соціально-економічні принципи, передумови та концептуальні підходи щодо активізації та підвищення соціально-економічної ефективності цієї діяльності у період посилення регіоналізації економіки. Удосконалено регіональний механізм активізації інвестиційної та інноваційної діяльності у високотехнологічній галузі спеціалізації регіону на базі збільшення ринкової регіональної самоорганізації суспільно-економічної системи шляхом більш широкого використання конкурентних переваг і ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР4)683.05 + У9(4УКР4)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА334301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванов С.В. 
Інвестиційна привабливість регіонів та видів економічної діяльності регіональної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Іванов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано методичні підходи до оцінки інвестиційного потенціалу регіону на підставі інвестиційно-значимих показників за складовими його формування: виробничо-фінансового, соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалів з урахуванням певних факторів, зокрема тих, що негативно впливають на інвестиційний потенціал регіону. Запропоновано методичні підходи до його аналізу та інвестиційної активності. Досліджено інвестиційну привабливість регіонів України та види економічної діяльності промисловості регіональної економіки. Удосконалено методичні підходи до кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості регіонів України та з'ясовано її рейтинги. Розвинуто методологію кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості видів економічої діяльності промисловості на прикладі Дніпропетровщини. Запропоновано методичні підходи до аналізу структурно-галузевих відмінностей регіональної економіки. Висвітлено теоретичні й методичні питання формування, визначення та оцінки інвестиційної привабливості регіонів і видів економічної діяльності, інвестиційної активності й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сидорченко Т.Ф. 
Інвестиційне забезпечення розвитку будівельного комплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.Ф. Сидорченко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні аспекти інвестиційного забезпечення розвитку будівельного комплексу регіону та обгрунтовано напрями удосконалення їх використання. Проведено аналіз розвитку інвестиційних процесів в Україні. Визначено економічну сутність інвестицій та їх провідну роль за умов трансформаційної економіки. Розглянуто особливості сучасного тлумачення змісту таких понять, як інвестиційна діяльність, інвестиційний процес та інвестиційний ринок. З урахуванням зарубіжного досвіду обгрунтовано методичні підходи та напрямки регулювання інвестиційної діяльності та фактори активізації їх впливу в регіоні. Сформульовано визначення сфери капітального будівництва як передумови ефективного розвитку інвестиційного ринку регіону. Запропоновано введення його додаткової ланки - інвестиційно-будівельного комплексу як сукупності виробничих і невиробничих галузей, включаючи управління, що забезпечують здійснення інвестиційної діяльності у формі капітальних вкладень у регіональних межах, а також успішну реалізацію державної політики у житловій сфері. Наведено методичні рекомендації щодо впровадження відповідних заходів та інструментів підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів регіону з урахуванням можливостей будівельного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.1 + У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА334865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Другов О.О. 
Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону (на прикладі західних прикордонних областей): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.О. Другов ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні особливості інвестиційної підтримки розвитку економіки регіону за умов наявності кордону з Європейським співтовариством. Доведено роль транскордонних відносин у реалізації інвестиційної діяльності в регіоні. Виділено певну групу факторів, що на неї впливають, а саме - транскордонні. Проаналізовано особливості розвитку економіки західних прикордонних областей, специфіку інвестиційної діяльності на їх теренах, розглянуто показники закордонного інвестування. Запропоновано комплекс заходів щодо активізації інвестиційної діяльності у прикордонних з ЄС областях на основі посилення транскордонних зв'язків, удосконалення роботи фінансових інституцій та стимулювання залучення іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА335436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Квактун О. О. 
Інвестиційно-екологічна стратегія сталого розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. О. Квактун ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та практичні засади збалансованого відтворення соціо-еколого-економічної системи регіону на базі стратегії реальних екологічних інвестицій. Обгрунтовано методичні підходи до формування інвестиційно-екологічної стратегії за допомогою логіко-семантичної моделі "тиск-стан-реакція". Визначено сутність реальних екологічних інвестицій як основного чинника відтворення соціо-еколого-економічної системи регіону. Розроблено методику розрахунку показника справжніх заощаджень на регіональному рівні та проаналізовано якість сталого розвитку регіонів із застосуванням даного показнику. Здійснено прогноз реалізації програми реальних екологічних інвестицій до 2022 р. із застосуванням циклічної моделі справжнього добробуту регіону. Встановлено організаційно-економічний механізм реалізації інвестиційно-екологічної стратегії сталого розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)280-56
Шифр НБУВ: РА377532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андрушків І.П. 
Інвестування регіональної економіки та її ефективність в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.П. Андрушків ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено дослідження інвестиційного клімату регіону, стану та механізмів організації управління регіональним інвестуванням в Україні. Проаналізовано особливості та проблеми внутрішнього та зовнішнього інвестування в цілому та у регіональну економіку зокрема. Висвітлено зарубіжний досвід інвестування регіональної економіки та його еволюцію в Україні. На підставі проведеного аналізу обгрунтовано пріоритети регіонального розвитку та напрями реалізації інвестиційної політики регіону. Визначено основні напрями залучення іноземних інвестицій в регіональну економіку. Складено прогнози надходження іноземних інвестицій в економіку Львівщини та запропоновано організаційний механізм управління ефективністю інвестування регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)60-56 +
Шифр НБУВ: РА357314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Костак З.Р. 
Інноваційне забезпечення розвитку економіки регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / З.Р. Костак ; НАН України; Ін-т регіон. дослідж.. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Вирішено науково-практичне завдання - теоретичного обгрунтування і розробки організаційно-економічних механізмів забезпечення інноваційного розвитку регіону. Проаналізовано стан і тенденції інноваційного розвитку регіонів України. Визначено фінансові інструменти та організаційно-економічні чинники інноваційного розвитку регіону, здійснено оцінку його ефективності. Проаналізовано сучасний стан Львівщини та перспективи інноваційного розвитку в регіоні, визначено роль та інструменти фінансового забезпечення у процесі підвищення ефективності інноваційної діяльності. Окреслено шляхи вдосконалення інноваційного забезпечення економічного розвитку регіону, які включають алгоритм визначення величини ефекту від виробництва нової продукції з урахуванням ступеня ризику, обгрунтування інноваційного розвитку економіки регіону, зокрема, створення інноваційної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)60 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-55 +
Шифр НБУВ: РА368210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Луцків 
Інноваційний розвиток виробничого потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Олена Миколаївна Луцків ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55
Шифр НБУВ: РА351733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заплатинський М.В. 
Інституційна підтримка розвитку малого підприємництва в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / М.В. Заплатинський ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади вивчення функціонування інститутів підтримки розвитку малого підприємництва регіону. З використанням основних положень теорії розвитку підприєництва, а також інституціональних теорій досліджено розвиток наукових положень щодо формування системи інституціональної підтримки малого підприємництва у регіоні країни. Проаналізовано існуючі методологічні підходи до визначення його суті, а також інституційної підтримки. На підставі аналізу світового та європейського досвіду визначено принципи й особливості функціонування систем інститутів підтримки малого підприємництва на регіональному рівні. Обгрунтовано об'єктивність впливу інституційного чинника на процеси формування підприємницького середовища регіону. Проаналізовано вплив інституційного чинника на розвиток підприємницьких структур Львівщини та досліджено основні тенденції розвитку малого підприємництва області. Розроблено моделі з метою вдосконалення системи інститутів підтримки розвитку даного підприємництва на регіональному ріні, зокрема з застосуванням просторового підходу - врахування підприємницького чинника у системі макрорегіоналізації країни. Сформульовано інституційну складову інноваційно-інвестиційних моделей розвитку малого підприємництва у регіоні. Запропоновано принципи вдосконалення й етапи побудови стратегій і програм його розвитку як інструменту реалізації розроблених моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)682.919 + У9(4УКР-4ЛЬВ)291.9 +
Шифр НБУВ: РА356344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ворошан А. Д. 
Інституційне забезпечення економічної євроінтеграції західних регіонів України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / А. Д. Ворошан ; НАН України ; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)688 + У9(4УКР3).80
Шифр НБУВ: РА369377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шевчук .А.В. 
Інформаційні технології в забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / .А.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти ролі інформаційних технологій у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону та розроблено рекомендації щодо активізації їх впровадження. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат теми дослідження, зокрема визначено зміст понять "інформаційне поле регіону" та "інформаційні технології регіонального розвитку". Обгрунтовано організаційно-економічний механізм запобігання масового поширення нелегального програмного забезпечення. Запропоновано класифікацію сучасних інформаційних технологій регіонального розвитку. Розроблено картографічну модель оцінки регіонів України за забезпеченістю комп'ютерною технікою, врахування якої має суттєве значення під час розробки регіональної інформаційної та соціально-економічної політики України. Визначено напрямки використання інформаційних технологій у процесі здійснення регіональних досліджень. Уточнено підходи щодо використання інформаційних технологій у керуванні територіальними суспільними системами (містами, районами, регіонами). Доведено існування прямої залежності між впровадженням підприємствами інновацій та інформаційних технологій та розміром ВВП. Розроблено прогноз основних параметрів забезпечення впровадження інформаційних технологій, серед яких тенденції розвитку забезпеченості підприємств засобами обчислювальної техніки, росту числа зайнятих та кількості підприємств, що впроваджують інновації. Визначено основні шляхи поліпшення та удосконалення застосування нових інформаційних технологій у процесі управління регіонам на всіх етапах прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 ф12 +
Шифр НБУВ: РА344083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Повх Г. П. 
Інфраструктурне забезпечення транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г. П. Повх ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо нарощення інфраструктурного забезпечення транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Досліджено змістові та визначальні характеристики інфраструктури ТКС, визначено складові елементи інфраструктурного забезпечення ТКС і розкрито фактори впливу на розвиток інфраструктури ТКС. Запропоновано стратегії інфраструктурного забезпечення ТКС відповідно до етапів життєвого циклу ТКС і різні типи логістичних систем інфраструктурного забезпечення ТКС. Обгрунтовано доцільність побудови різних логістичних ланцюгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА383228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Страчкова Н.В. 
Автономна Республіка Крим на ринку рекреаційних послуг (суспільно-географічна оцінка конкурентних позицій): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.В. Страчкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З використанням геомаркетингового підходу наведено оцінку конкуреннтних позицій АР Крим на ринку рекреаційних послуг (РРП). На підставі узагальнення результатів геомаркетингових досліджень суспільної географії проаналізовано методичні підходи та прийоми дослідження територіальних ринків, виявлено можливості їх використання для специфічного типу РРП. Проведено порівняльний аналіз конкурентних позицій території за умов РРП з обгрунтуванням програми, системи оціночних показників за групами параметрів та їх модифікацій на різних територіальних рівнях. Створено шкали бальної оцінки показників з метою картографічного представлення результатів у вигляді багатокутників конкурентоспроможності. На підставі узагальнення даних соціологічного опитування серед рекреантів, які проживають за межами Криму, а також організаторів відпочинку в даному регіоні виявлено географію попиту, споживчі переваги та ступінь задоволення відпочинком на півострові. Наведено оцінку конкурентних позицій АР Крим на міжнародному, національному та регіональному рівнях, обгрунтовано стратегічні напрями посилення конкурентоспроможності АР Крим за умов РРП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА319222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мірошниченко П.І. 
Активізація використання інвестиційного потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / П.І. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання активізації використання інвестиційного потенціалу регіону. На підставі даних, одержаних завдяки проведенню огляду вітчизняних і зарубіжних публікацій, визначено економічну суть понять "інвестиції" та "інвестиційний потенціал регіону", розкрито суть і роль активізації використання інвестиційного потенціалу в регіоні. Визначено методи, які забезпечують активізацію використання інвестиційного потенціалу. Досліджено аспект його використання в регіоні, що дозволило визначити тенденції та умови активізації даного процесу, а також роль банків у його формуванні. Установлено основні елементи механізму організаційно-економічного забезпечення активізації використання інвестиційного потенціалу регіону, змістом яких є формування стратегії активізації інвестиційної діяльності, забезпечення умов її активізації та методичний підхід до використання інтеграційних форм активізації використання інвестиційного потенціалу та партнерства. Сформовано модель активізації використання інвестиційного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У9(4УКР-4ЛУГ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА354995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кесарчук Г. С. 
Активізація соціального потенціалу регіону в післякризовий період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г. С. Кесарчук ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність процесу активації соціального потенціалу, з'ясовано його компонентну будову, що включає трудову, підприємницьку, інноваційну та соціальну активність. Запропоновано багатофакторну модель оцінки економічної активності. Зазначено, що регіональний індекс економічної активності може використовуватися для оцінки ефективності використання соціальних ресурсів, а також для обгрунтування перспективних напрямів регіональної політики активізації соціального потенціалу та формування механізму регулювання його розвитку. Удосконалено підходи до розрахунку коефіцієнта рівня трудової активності, що включає нормовані коефіцієнти рівня безробіття, середньої тривалості незайнятості та навантаження на одне вільне робоче місце. Розглянуто поняття "економічна активність", що сформульоване з позиції системного підходу, зокрема розкрито її рушійні сили, потреби й інтереси, а також складові процесу активізації - ініціатива, діловитість, креативність, творчість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)685 + У9(4УКР-4ЗАК)240
Шифр НБУВ: РА382797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Корольчук Л.В. 
Активізація транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.В. Корольчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні підходи щодо активізації транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Проаналізовано теоретичні засади процесів активізації ТКС на регіональному рівні. Визначено основні характеристики регіону як активного учасника ТКС. Систематизовано фактори впливу на розвиток транскордонної співпраці регіонів за різними критеріями. Детерміновано основні цілі реалізації ТКС на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Виявлено основні тенденції розвитку ТКС в Україні з використанням розробленої методики аналізу й оцінювання ефективності реалізації даного процесу в регіонах на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Запропоновано мотиваційні інструменти активізації транскордонної взаємодії регіонів. Розроблено механізм забезпечення економічної безпеки прикордонного регіону як учасника транскордонної співпраці з метою запобігання можливим негативним наслідкам її активізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження кластерної моделі інноваційного розвитку прикордонного регіону, що дозволяє підвищити його конкуренті переваги з метою активізації ТКС, захисту внутрішнього ринку й ефективного залучення до міжнародного поділу праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 +
Шифр НБУВ: РА357852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Тодоров В.І. 
Болгари Українського Придунав'я: етногеографічна характеристика: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Тодоров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено етногеографічне дослідження болгар Українського Придунав'я, найбільшої частини даної етнонаціональної групи країни. Обгрунтовано теоретико-методологічні принципи суспільно-географічного дослідження етнонаціональних груп, розселених у поліетнічному регіоні. Розроблено концепцію територіальних етногеографічних систем (ТЕГС). Виділено таксономічні рівні й етнонаціональні типи ТЕГС. Визначено місце та роль болгар у процесі заселення й освоєння території межиріччя Дунаю та Дністра. Проаналізовано основні види життєдіяльності болгар - відтворювальну, господарську та суспільно-політичну. Акцентовано увагу на трансформації життєдіяльності болгар Українського Придунав'я у 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено основні напрямки оптимізації територіальної організації життєдіяльності населення з метою забезпечення стійкого розвитку ТЕГС різних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА363534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Грицевич В.С. 
Відтворювальний потенціал трудових ресурсів регіону (математико-географічний аналіз на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.С. Грицевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню математико-географічних закономірностей впливу середовища життєдіяльності трудових ресурсів регіону на їх відтворювальний потенціал для покращання ознак відтворення шляхом оптимізації середовища. Розроблено та застосовано нові підходи до вивчення соціально-економічних потенціалів у територіальних суспільних системах, і, зокрема, відтворювального потенціалу трудових ресурсів обласного регіону. Побудовано математичні моделі, що описують системні зв'язки в регіональній системі відтворення трудових ресурсів. Запропоновано алгоритм оцінки інтегрального відтворювального потенціалу. На основі моделей сформульовано і розв'язано задачі оптимізації середовища життєдіяльності, а також вироблено практичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр)21 + У049(4Укр-4Льв)21
Шифр НБУВ: РА308279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гайко Є.Ю. 
Вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності в сфері житлово-комунального господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Є.Ю. Гайко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення концесійного механізму стимулювання інвестиційної діяльності з метою розвитку житлово-комунального господарства. Досліджено концесійний механізм залучення інвестицій у міське господарство. Виявлено його характерні ознаки, основних учасників та їх функції. Обгрунтовано сфери та підгалузі застосування даного механізму. Розроблено методику комплексного оцінювання концесійних проектів, яка передбачає проведення розрахунку кількісних і якісних показників. Рекомендовано проводити кількісний аналіз ефективності проектів у контексті поглядів основних учасників концесії, а саме: концесіонера, концесієдавця (держави, регіону, міста), кредиторів. Сформовано групи показників для кожного учасника проекту. З метою аналізу якісних показників, що впливають на ефективність концесії, запропоновано методичні рекомендації щодо оцінювання факторів ризику й успіху проекту. Наведено механізм організмції та проведення концесійних конкурсів, який дозволяє відібрати найбільш ефективного концесіонера для реалізації концесійного проекту. Сформовано систему організаційно-економічного забезпечення концесійного механізму інвестування регіональних програм розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.410-56 + У9(4УКР)441.0-56 +
Шифр НБУВ: РА364856

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського