Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (86)Реферативна база даних (981)Книжкові видання та компакт-диски (1583)Журнали та продовжувані видання (260)
Пошуковий запит: (<.>U=У03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єлісєєва Л.В. 
Становлення та розвиток місцевих фінансів у Російській імперії наприкінці ХVIII - на початку ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Л.В. Єлісєєва ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано особливості інституційного середовища, екзо- й ендогенні чинники, що визначили специфіку формування вітчизняної системи місцевих фінансів досліджуваного періоду. Обгрунтовано ринковий характер трансформації їх місця та ролі у функціонуванні економічної системи Російської держави, запропоновано періодизацію їх розвитку. Досліджено процес становлення теорії місцевих фінансів у контексті модернізаційних перетворень другої половини XIX - початку XX ст. Проаналізовано погляди економістів-теоретиків і фінансистів-практиків щодо проблем формування та розподілу доходів місцевих бюджетів, оптимізації фінансового господарства на місцях та їх значення в економічній політиці держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4РОС )026.134.068 + ТЗ(4РОС)0-2 + Х2(4РОС)51/52-622.1
Шифр НБУВ: РА375123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єсюнін С. М. 
Міста Подільської губернії у другій половині XIX - на початку XX ст.: соціальна інфраструктура, адміністративний та економічний аспекти: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Єсюнін ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено основні аспекти розвитку міст Подільської губернії за умов становлення ринкової економіки другої половини XIX - початку XX ст. Вивчено головні містоутворювальні фактори - адміністративний й економічний, а також з'ясовано розвиток соціальної інфраструктури. Простежено зміни кількості міст, їх адміністративного та правового статусу, динаміки міського населення та його соціоетнічної й економічної структур. Розкрито розвиток військово-стратегічної функції міст, промислово-ремісничого виробництва, торгівлі, транспортної мережі, формування банківсько-кредитної системи, культурно-освітнього середовища. Запропоновано періодизацію соціально-економічного розвитку міст, подано їх класифікацію та типологію у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)5-22 + У03(4УКР-8ПОД)504.41 + У049(4УКР-8ПОД)22
Шифр НБУВ: РА379417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Аджиєва Л. С. 
Науково-дослідні установи і організації Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля (1861 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. С. Аджиєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток і діяльність науково-дослідних установ та організацій Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля 1861 - 1917 рр. Проведено комплексний аналіз соціально-економічної ситуації у Криму, який дозволяє виявити чинники, що сприяли інтенсифікації науково-дослідної роботи в даний хронологічний період. Висвітлено загальні тенденції розвитку світової сільськогосподарської науково-дослідної справи та природознавства. Розкрито внесок Нікітського ботанічного саду та науково-освітнього центру "Магарач" у забезпечення розвитку провідних галузей економіки, модернізацію паркового господарства, виноробної галузі. Визначено роль природничо-наукових товариств та аматорських досліджень у розв'язанні проблем агроекології та розгортанні природоохоронної діяльності. Систематизовано науковий доробок вчених і дослідників-аматорів. Узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти біографій та діяльності низки провідних науковців, що жили та працювали в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-5 + У03(4УКР-6КРИ)5
Шифр НБУВ: РА381977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бахтарі Е.А. 
Роль теореми Кроуза в становленні нового інституціоналізму в другій половині XX ст.: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Е.А. Бахтарі ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 15 с. — укp.

Системно досліджено внесок Рональда Коуза у розвиток методології та становлення нової інституціональної економічної теорії у другій половині XX ст. Розглянуто особливості методології, запропонованої вченим, яка відзначилася виходом за межі неокласичної парадигми і як наслідок визначила подальший розвиток методології нового інституціоналізму на шляху побудови нової наукової парадигми економічної науки. Висвітлено історичні передумови виникнення перших ідей Р.Коуза з приводу значення трансакційних витрат та проблеми зовнішніх ефектів. Досліджено економічні процеси у світовій економіці 1950 - 1960-х рр. - періоду становлення концепції Р. Коуза та теорії конвергенції Дж. К. Гелбрейта. Обгрунтовано ідею, що у теоретичному аспекті положення теореми Р. Коуза стали базовими для формування наукових напрямків, що є складовими нової інституціональної економічної теорії, обгрунтовано необхідність використання елементів даної теорії у процесі розбудови інституціональної структури економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0)6 + У03(0)6 +
Шифр НБУВ: РА346772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Берестовий А. І. 
Податкова політика російського царату в українському селі у другій половині XIX - на початку XX ст.: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Берестовий ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено податкову політику російського царату в українському селі як складову частину внутрішньоекономічної політики уряду Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано податкові платежі, грошові та натуральні повинності українського селянства, досліджено рівень податкового тягаря, з'ясовано основні причини накопичення недосплат з селянських платежів. Досліджено основні напрямки реформування податкової системи в Російській імперії та їх реалізацію в українських губерніях. Проаналізовано еволюцію соціально-економічної та суспільно-політичної думки в Російській імперії стосовно системи оподаткування. Вивчено процес утворення та діяльність податкових органів в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-23 + У03(4УКР)502.6
Шифр НБУВ: РА381154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Будзінський Т.В. 
Особливості розвитку європейського економічного співтовариства (1985 - 1992 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Будзінський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено історію формування та розвитку Європейського Економічного Співтовариства у 1985 - 1992 рр. Проаналізовано діяльність даної міжнародної організації у контексті вивчення тенденцій розвитку міждержавних відносин у процесі глобальних політичних перетворень. Обгрунтовано значення укладанння Єдиного Європейського Акта та Маастріхтського договору у формуванні політико-правової бази європейської інтеграції протягом досліджуваного періоду. Визначено основні напрямки інтеграційних процесів, зокрема такі, як створення єдиного внутрішнього ринку, співробітництво у валютній, соціальній та аграрній сферах. З'ясовно, що основу зовнішньої політики ЄЕС становили інтеграція Іспанії та Португалії та розвиток партнерських відносин з США, Європейською асоціацією вільної торгівлі, країнами Центральної та Східної Європи, зокрема з Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4)64 +
Шифр НБУВ: РА336589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Буравченко Р.В. 
Історичні умови становлення та розвиток цукрової промисловості в Україні (ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.В. Буравченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено напрями, закономірності та тенденції історичного розвитку цукрової галузі України в XIX - на початку XX ст. На підставі аналізу широкого кола опублікованих статистичних і архівних матеріалів, наукових публікацій установлено основні стадії формування та розвитку даної галузі початкового періоду (1802 - 1917 рр.). Хронологічно проаналізовано її розвиток, а також технічних удосконалень у ній у світовому контексті у період з початку XIX - до початку XX ст. Виявлено основні закономірності та тенденції прогресу цього процесу. Визначено основні етапи історії цукрової промисловості в Україні як головного центру цукроваріння всеімперського значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)503.0 + У9(4УКР)306.751.4-03 +
Шифр НБУВ: РА344851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Буяк Б.Б. 
Розвиток промислової сфери в західних областях Української РСР упродовж 1944 - 1950-х років (На матеріалах Дрогобицької, Львівської, Станіславської, Тернопільської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.Б. Буяк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості післявоєнної відбудови та подальше становлення промислового потенціалу західноукраїнського регіону. Розглянуто структуру управління промисловою сферою, процес формування робітничого класу та систему заходів щодо підвищення його загальноосвітнього та професійного рівнів, соціально-економічне становище працівників промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-2 + У03(4УКР3)62 + У9(4УКР3)300-03
Шифр НБУВ: РА316522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вербовий М.В. 
Фінансово-кредитні інституції національного господарського руху в Західній Україні впродовж 1848 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / М.В. Вербовий ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз феномена інституційного становлення фінансово-кредитної сфери як складового елемента економічної автономії західної гілки нації за умов Австро-Угорської монархії та панування польської держави протягом 1848 - 1939 рр. Особливу увагу приділено проблемам історико-політичної та соціально-економічної парадигми формування національного фінансово-кредитного підприємництва у Західній Україні в даний історичний період. Визначено шляхи акумуляції національного капіталу та цінного досвіду організації національних фінансово-кредитних закладів, проаналізовано динаміку їх зростання та тісний взаємозв'язок з загальним національним відродженням. Показано суттєву роль процесу формування фінансово-кредитних інституцій в українізації західноукраїнських міст шляхом утворення середнього класу як основи національного самозбереження за умов чужоземного поневолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)046 +
Шифр НБУВ: РА340584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гавліч І. Б. 
Українська кредитна кооперація у Східній Галичині (остання третина XIX ст. - 1914 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Б. Гавліч ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено соціально-економічні та політичні передумови становлення української кредитної кооперації регіону. Показано етапи розвитку української кредитної кооперації, основні напрями діяльності кредитних кооперативів системи "Шульце Деліч" і "Райфайзен". Визначено роль та місце кредитних кооперативів у фінансовій і господарській підтримці дрібних товаровиробників. З'ясовано значення товариства "Просвіта" у розвитку української кредитної кооперації даного періоду. Проаналізовано діяльність Крайового союзу кредитового-фінансового й організаційного центру української кредитної кооперації Східної Галичини наприкінці ХІХ - на початку XX ст. Досліджено діяльність перших страхових товариств Східної Галичини -"Дністра" та "Карпатії". Встановлено, що наприкінці XIX - на початку XX ст. українська кредитна кооперація є найпотужнішим відділом українського кооперативного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-2 + У03(4УКР)500.8
Шифр НБУВ: РА373284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Гай-Нижник П.П. 
Фінансова політика уряду української держави гетьмана П.Скоропадського (29 квітня - 14 грудня 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Гай-Нижник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано комплекс документів з історії фінансової політики уряду України та створення національної грошової системи у період Гетьманату П.Скоропадського. Здійснено історіографічний і джерелознавчий аналіз маловідомих і невідомих архівних документів. Створено комплексну картину урядової фінансової політики у 1918 р. (емісійної, банківської, кредитної, податкової тощо). Відтворено структуру фінансово-адміністративних органів державного управління та влади, процес формування вітчизняної грошової системи в Українській Державі як складової створення національної фінансової системи доби визвольних змагань 1917 - 1923 рр. і загальноукраїнського державотворчого процесу. Розкрито їх теоретичні засади у контексті російської державно-фінансової структури та міжнародної фінансово-економічної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-5 + У03(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА311665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гай-Нижник 
Фінансова політика Центральної Ради та урядів Української Народної Республіки (березень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Павло Павлович Гай-Нижник ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + У03(4УКР)611
Шифр НБУВ: РА358990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гончарук Т. Г. 
Транзитна торгівля в Україні кінця XVIII - першої половини XIX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Т. Г. Гончарук ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів, які пов'язані з формуванням і функціонуванням маршрутів транзиту товарів через українські землі, які входили до складу Російської імперії, від кінця XVIII ст. до початку буржуазних реформ середини XIX ст. Проаналізовано вплив зовнішньо-, внутрішньополітичних та економічних факторів на розвиток транзиту. Вивчено правову базу функціонування транзиту, її характер і зміни. Визначено сухопутні, морські та річкові шляхи транзитної торгівлі територією України, засоби, якими проводився транзит, його загальні показники. Проаналізовано склад купецтва, яке займалося транзитною торгівлею. Визначено місце транзиту товарів у товарообміні та його вплив на українське господарство в цілому. Вивчено одеське порто-франко (1819 - 1859 рр.) як явище вітчизняної соціально-економічної історії: передумови та причини його проголошення, зміни правового становища, вплив на економічне, соціальне та культурне життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-236 + У03(4УКР)470.843
Шифр НБУВ: РА375882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дібас О. А. 
Джерела з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Дібас ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексний аналіз джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.). Запропоновано класифікацію джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), в основу якої покладено як формальні, так і змістовні критерії. Надано історико-джерелознавчу характеристику джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): законодавчої бази Російської імперії, діловодної документації та статистичних матеріалів промислових підприємств, акціонерних товариств. Виявлено, систематизовано та досліджено комплекс джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), здійснено їх класифікацію. До наукового обігу введено значний масив невикористаних джерел, насамперед "Зібрання узаконень правлячого при уряді Сенату", а саме: статути акціонерних товариств і зміни до них, зафіксовані на сторінках краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-237 + Т1(4УКР)-1(4УКР55) + У03(4УКР5)503.0
Шифр НБУВ: РА382785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дідківська Л.В. 
Теорія і практика сільськогосподарської кооперації в Україні у контексті її світового розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.В. Дідківська ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено вітчизняний і світовий досвід розвитку теорії та практики сільськогосподарської кооперації в контексті її сучасного відродження. Розкрито сутність сільськогосподарської кооперації як соціально орієнтованої ринкової форми господарювання, що об'єднує окремих сільськогосподарських виробників у сфері постачання, переробки та збуту сільськогосподарської продукції. Акцентовано увагу на вивченні складових інституційного середовища, сприятливого для становлення та розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні. Проаналізовано історичний досвід взаємодії держави та кооперативних форм господарської організації. Розглянуто практичні рекомендації щодо відродження кооперативного руху в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)530.08 + У03(4УКР)530.08 + У03(4УКР)530.08
Шифр НБУВ: РА369178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Добров Е.В. 
Розвиток вугільної промисловості Донбасу в умовах капіталістичної модернізації Росії: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Е.В. Добров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему взаємоз'язку процесів капіталістичної модернізації та розвитку вугільної промисловості Донбасу, показано вплив даних чинників на фомування соціально-економічної сфери регіону. Розглянуто процес становлення вугільної галузі до початку промислового перевороту. Розкрито вплив зміни геополітичних і геостратегічних інтересів Російської імперії на промисловий розвиток регіону, зокрема, на стан вугільної галузі. Визначено основні етапи та райони розробки родовищ вугілля Донбасу. Досліджено особливості розвитку кам'яновугільної галузі краю за умов промислового перевороту. Виявлено фактори, що обумовлювали економічне зростання та кризи у вуглевидобутку. Простежено процес монополізації вугільної промисловості та конкурентну боротьбу найбільших вугільних підприємств Донбасу, проведено оцінювання стану техніки вуглевидобутку на шахтах. Висвітлено процес формування кадрового складу вугледобувної промисловості Донбасу, описано умови праці та побуту шахтарів. Доведено провідну роль вугільної промисловості у створенні особливої соціально-економічної й етнокультурної сфери регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР5)503.0 + Т3(4УКР55)5-24 +
Шифр НБУВ: РА362089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Долганов П. С. 
Український економічний націоналізм на західноукраїнських землях: 1919 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. С. Долганов ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні ідейні складові економічного націоналізму в програмах українських політичних партій, професійних і громадських організацій і рухів. Встановлено етапи його розвитку та практичного втілення. Визначено вплив економічного націоналізму українців на формування їх взаємин з поляками й євреями. Доведено, що основними виявами економічної конкуренції українців із даними націями є: боротьба за землю та з алкогольним бізнесом поляків та євреїв, конкуренція за встановлення домінування в містах та у сферах торгівлі та підприємництва. Зазначено, що український економічний націоналізм трактується явищем амбівалентним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР3)61 + Т3(4УКР33)61 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Жеребцова Л.Ю. 
Формування митної системи на українських землях Великого князівства Литовського: джерела і методи дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.Ю. Жеребцова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Увагу приділено формуванню репрезентативної джерельної бази для вивчення механізму формування митної системи на українських землях Великого князівства Литовського (ВКЛ). Визначено структуру джерельної бази дослідження, яка складається з законодавчих пам'яток ВКЛ - Литовських Статусів 1529 р. і 1566 р., документів великокнязівської канцелярії - ЛМ (книг записів, книг судових справ, книг переписів, книг публічних справ). Опрацьовано 82 книги ЛМ і виявлено 414 документів з історії митної справи. Проведено типолого-видову класифікацію документів з комплексу ЛМ, що дозволило розподілити всі використані документи на три групи, а саме: публічно-правові (407), приватно-правові (5), описово-статистичні (5). Зазначено, що інформація щодо різних аспектів розвитку митної системи відображена у 17-ти видах записів, найчисленнішими серед яких є "листи", "привілеї", "оренди", "підтвердження". З метою збереження даних про компоненти митної системи, що містяться в опублікованих і неопублікованих документах ЛМ, створено інформаційно-пошукову систему "Мито". Створена система є одним з методів дослідження митної системи на землях ВКЛ, а також відображає використання комп'ютерних технологій в історичних дослідженнях. Наведено визначення 42-х митних зборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)436-2 + У03(4УКР)508.43 +
Шифр НБУВ: РА362403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Живора С.М. 
Аграрна реформа в Україні (1991 - 2001 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Живора ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито суть, напрями, етапи, соціально-економічні та політичні наслідки реформ в аграрному секторі економіки України у 1991 - 2001 рр. Проаналізовано вплив нових економічних відносин в аграрному секторі на зміну соціальної структури в українському суспільстві. Обгрунтовано тезу про те, що реформування аграрного сектора - важливий фактор становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-21 + У03(4Укр)64 + У9(4Укр)320-183-03
Шифр НБУВ: РА319450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського