Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (263)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федорова М.В. 
Державне регулювання формування та використання соціальних фондів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.В. Федорова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних, методологічних і практичних питань фукціонування соціальних фондів, що здійснюють соціальний захист населення в Україні. Розкрито суть понять "соціальний захист", "соціальне забезпечення", визначено їх місце у системі соціально-трудових і розподільних відносин. Запропоновано більш повну класифікацію основних форм соціального захисту населення, її методологічних принципів. Визначено особливості державного регулювання формування та використання соціальних фондів у розвинутих країнах та в Україні. Проаналізовано тенденції розвитку національної системи соціального страхування, що базується на діяльності чотирьох позабюджетних соціальних фондів. Доведено, що система соціального захисту населення в Україні перебуває на стадії становлення та розвитку, здійснюється пошук оптимальної структури, основних функцій, пріоритетних напрямків діяльності на різних рівнях. Розроблено конкретні пропозиції щодо подальшого реформування пенсійної системи та вдосконалення і подальшого розвитку діючої системи соціального страхування на підставі підвищення ефективності функціонування соціальних фондів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)271 +
Шифр НБУВ: РА345272

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Макаренко О.М. 
Державне управління пенсійним забезпеченням осіб похилого віку в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.М. Макаренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено суттєві ознаки еволюції державного управління соціальним захистом населення, його історичні та соціальні передумови. З'ясовано, що вплив загальноосвітніх тенденцій та розбудова соціальної держави призведуть до розподілу навантаження щодо соціального захисту населення між державою й інституціями громадянського суспільства. Проаналізовано структурно-функціональні особливості пенсійної системи в Україні та забезпеченння потреб людей літнього віку на місцевому рівні, що дає підстави для висновку щодо необхідності грунтовного вивчення потреб непрацездатного населення та громадського обговорення змін у системі пенсійного забезпечення. Обгрунтовано, що реформування соціального захисту та пенсійної системи мають здійснюватись на засадах поєднання принципу всезагальності та комплексності з індивідуалізацією, гнучкістю та багаторівневістю форм їх реалізації, створення умов для диверсифікації джерел доходів особи та забезпечення можливості розвитку в будь-якому віці. Визначено шляхи удосконалення державної політики у сфері соціального захисту та пенсійного забезпечення. Запропоновано нову модель пенсійної системи, яка поєднує обов'язкові державні та добровільні недержавні складові, грунтується на принципах розподілу, накопичення та надає можливість вибору пенсійної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА366654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Левін П. Б. 
Економічний механізм реалізації соціальної політики: інфраструктурний підхід: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.07 / П. Б. Левін ; НАН України ; Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено інституціонально-еволюційний напрям теорії соціальної економіки та політики, який охоплює процес формоутворення інститутів, поведінку індивідуумів, мотивацію агентів ринку та державних структур. Розглянуто теоретичні течії, які визначають сучасні підходи до реалізації соціальної політики та розвитку соціальної інфраструктури, їх етичні та гуманітарні аспекти. Розкрито роль і зміст економічного механізму як теоретичної категорії й інституційного інструментарію. Визначено його зв'язок з системою суспільних відносин: бюджетно-розподільчими, фінансово-кредитними, соціально-психологічними, правовими. Запропоновано стратегічні напрями та шляхи вирішення питань медичного, соціально-культурного та комунального обслуговування населення, професійної освіти, забезпечення житлом. Удосконалення економічного механізму орієнтуватиметься на підвищенні якості трудового потенціалу. Державна політика щодо модернізації соціальної інфраструктури й її інноваційного розвитку має реалізовуватися в наступних формах. Це механізми нормативного фінансування, соціальної відповідальності бізнесу, державно-приватного партнерства, а також інститути некомерційних організацій і соціального діалогу. Розроблено методологію та виконано прогнозування платоспроможного попиту населення на послуги, запропоновані механізми його регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)270
Шифр НБУВ: РА382944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Хао Хайбінь 
Економічні основи соціальної політики держави в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Хао Хайбінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Доведено, що економічні основи соціальної політики держави є результатом актуалізації різних компонентів фундаментальної структури людської діяльності у процесі розвитку суспільства. Встановлено, що ефективність соціальної політики держави значною мірою залежить від світогляду вищих посадових осіб, що відображає протиріччя економізму та соціальної справедливості. Виявлено, що найбільш ефективними формами проведення оптимальної соціальної політики за умов ринкових реформ є цільові національні програми комплексного розвитку окремих сфер суспільного відтворення або певних територій і цільові акції соціального партнерства місцево-регіонального рівня. Доведено, що економічні засади соціальної політики у КНР базуються на вирішенні протиріччя між масовою некваліфікованою робочою силою та глобальною тенденцією переходу до економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(5КИТ)270 +
Шифр НБУВ: РА362751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Дефорж С.Ю. 
Інституційні основи становлення соціального ринкового господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Ю. Дефорж ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "інституційно-структурна рівновага національної економіки". Розроблено порівняльну класифікацію функціонуючих моделей ринкової економіки. Доведено, що найбільш адекватним для України є досвід становлення континентальної (німецької) моделі соціального ринкового господарства (СРГ). Проаналізовано відмінні ознаки, генезис, цілі та принципи формування моделі СРГ. З'ясовано, що на сучасному етапі вирішальне значення має побудова прогресивної інституційної системи СРГ. Розроблено розширену класифікацію інститутів СРГ, в науковий обіг введено категорію "інституційні гарантії". Встановлено критерії інституціоналізації та основні напрями інституційного реформування транзитивної економіки. Розглянуто основні шляхи та форми інституційної адаптації моделей СРГ на постсоціалістичному просторі. Сформульовано практичні рекомендації щодо інституційного становлення соціального ринкового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 +
Шифр НБУВ: РА344899

Рубрики:

      
6.

Поснова Т.В. 
Механізм функціонування соціальної складової економічної безпеки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Поснова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито суть економічної безпеки як основи реалізації механізму функціонування соціальної складової економічної безпеки, наведено її характеристику, розкрито зміст і структуру даного механізму, а також його тенденції та суперечності. У контексті теорії та практики доведено, що механізм функціонування соціальної складової економічної безпеки є способом організації взаємодії елементів соціальної та економічної системи з метою координації та управління соціально-економічними процесами для забезпечення реалізації національних економічних інтересів, запобігання соціальним загрозам економічної безпеки, ліквідації їх наслідків і досягнення на цій основі такого її рівня, який має сприяти ефективному досягненню загальноекономічних і соціальних цілей. Здійснено комплексне оцінювання стану соціальної складової економічної безпеки за допомогою індексного оцінювання соціально-економічної ситуації в Україні та факторного аналізу. Охарактеризовано соціальні ризики та загрози економічній безпеці. Визначено шляхи їх подолання та запобігання. Доведено вирішальну роль соціальної політики як засобу забезпечення економічної безпеки. Наведено загальні пропозиції щодо першочергових заходів соціальної політики для забезпечення її високого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.45 + У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)272-18 +
Шифр НБУВ: РА360832

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Коцьо О.Я. 
Моделювання споживання домогосподарств за умов невизначеності інформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.Я. Коцьо ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено загальну схему конструювання моделей споживання домогосподарств за умов неповної і невизначеної інформації, яка враховує вплив рівня асиметрії даних та інтегрального чинника невизначеності середовища, що дозволяє одержувати адекватні оцінки ефекту управлінських рішень щодо зміни цінової політики. Запропоновано цілісний комплекс економіко-математичних моделей (ЕММ) короткотривалого прогнозування регіонального споживання домогосподарств. Розроблений комплекс ЕММ короткотривалого прогнозування споживання домогосподарств за умов неповної і невизначеної інформації апробовано на інформації двох статистичних джерел щодо сукупних витрат домашніх господарств Львівщини з 2002 до 2007 рр. Удосконалено метод формалізації екстремальної проблеми споживання за умов ринкової економіки шляхом виділення у структурі соціально-економічної системи регіону додатково двох агентів з чітко визначеними ролями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 + У9(4УКР)0-94 в 611 +
Шифр НБУВ: РА368208

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дєєва Н.М. 
Науково-методологічні основи формування, оцінки і управління потенціалом соціалізації економіки України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Н.М. Дєєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему управління потенціалом соціалізаційного комплексу національного господарства на макро- та мезорівнях та забезпечення соціальної динаміки суспільства. Розроблено методологію оцінки його стану та розвитку, а також поліпшення добробуту населення у національній економіці керованого позитивного характеру. Розроблено теоретичні положення щодо суті та природи економічної категорії "потенціал соцалізації економіки", понятійно-категоріальний апарат щодо сутнісного трактування категорій "регіон" та "розвиток". Визначено зміст і природу соціальної місії держави та здійснено класифікацію властивих їй функцій. Обгрунтовано науково-методичні засади метрології потенціалу соціалізації, установлення міри соціальності дій державного менеджменту, методології типізації регіонів України за соціалізаційними можливостями, визначення та структурування чинників, що відображають достатньою мірою сукупний вплив їх реального комплексу на потенціал соціалізації. Розроблено концептуальну економіко-математичну модель прогнозування податкових надходжень до бюджету. Здійснено моніторинг стану та розвитку потенціалу соціалізації відповідно до суспільно-історичного розвитку країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Узунов В.В. 
Оцінка і діагностика соціальної напруги в державних цільових програмах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Узунов ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичної задачі оцінювання та діагностики соціальної напруги в країні та її регіонах у процесі розробки державних цільових програм. Визначено сутність поняття "соціальна напруга". Виявлено фактори, зокрема, якості життя населення, які впливають на соціальну напругу в країні та її регіонах. Запропоновано програмно-цільовий підхід до державного управління соціальною напругою в країні та її регіонах, розроблено методику оцінювання даного явища за стадіями життєвого циклу. Визначено сутність поняття "діагностика соціальної напруги" в країні та її регіонах. Обгрунтовано можливість використання когнітивного підходу до діагностики соціальної напруги в регінах країни. Запропоновано технологію когнітивного моделювання діагностики та можливих сценаріїв розвитку ситуації із соціальною напругою на регіональному рівні. Побудовано когнітивну карту та модель діагностики, а також можливі сценарії розвитку ситуації щодо соціальної напруги в регіонах, які включено до державної цільової програми. Визначено пріоритетні напрями зниження соціальної напруги в регінах країни, які потребують першочергової державної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)230.46 +
Шифр НБУВ: РА361258

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Черкасова О.В. 
Регулювання ринкової економіки соціального спрямування: теоретичний аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Черкасова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми регулювання сучасної економіки соціального спрямування. Вперше для їх вирішення використано методику аналізу дії загальноекономічного закону пропорційного розвитку та форм його реалізації (стихійність і планомірність). Показано неправомірність підміни даного поняття поняттями збалансованості, ринкової рівноваги, структуризації, оскільки в ринковій економіці головні макроекономічні пропорції є об'єктивними, які встановлюються за допомогою механізму, який поєднує планові та ринкові важелі, держава виступає як суб'єкт господарської діяльності та її регулювання. Виявлено рівні даного виду державної діяльності за критерієм відносин і прав власності, функціонування державного та недержавного секторів економіки та соціальної сфери. Розглянуто підприємницьку діяльність держави, державний контроль над природними ресурсами (особливо землі та її надр), ринок об'єктів державної власності. З'ясовано роль держави у розподільчих відносинах. Обгрунтовано необхідність здійснення суттєвих соціальних перетворень у ринковій економіці України, активізації їх державного регулювання у механізмі план - ринок, посилення впливу на регулювання економіки економічних і соціальних інститутів. Наведено пропозиції щодо розвитку української економіки у напрямку соціального ринкового господарства з урахуванням результатів аналізу двох його головних моделей - німецької та скандинавської. Досліджено поєднання загальних ринкових характеристик, особливості їх прояву в Україні, проаналізовано світову тенденцію руху суспільства до постіндустріальної економіки та її соціалізації. Розглянуто проблеми змішаної економіки, вивчено економічну структуру ринкової економіки соціального спрямування, функціонування кластерів як доцільної форми акумуляції коштів економічних і соціальних структур та їх раціонального використання на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 +
Шифр НБУВ: РА361250

Рубрики:

      
11.

Мандибура В.О. 
Рівень життя населення та механізми його регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / В.О. Мандибура ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1999. — 36 с. — укp.

В роботі висвітлено теоретичні та методологічні питання аналізу категорії "рівень життя", особливості соціально-економічного забезпечення життєдіяльності населення в умовах кризового стану економіки; досліджено прояви деструктивного впливу інфляції на рівень життя, основні соціальні компенсатори та латентні механізми зупинення поширення бідності в умовах кризової ринкової кон'юнктури, а також питання впливу "тіньової" економіки на розподіл доходів і стан майнового розшарування громадян; розкрито специфічні особливості проявів маргіналізації населення України. Проаналізовано також актуальні проблеми реформування ринкових механізмів суспільного регулювання рівня життя населення в умовах перехідного періоду. Основна увага приділена системному аналізу шляхів реформування ринкових механізмів, що регулюють рівень життя населення. До цих механізмів відносяться: механізм податкового регулювання особистих доходів, консюмеризм, соціальний захист населення, регулювання мінімальних державних соціальних гарантій, обмеження пільг та ліквідація привілеїв, відновлення знецінених заощаджень громадян та стимулювання залучення заощаджень громадян до інвестиційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 + У9(4УКР)0-942.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Салюта Ю.М. 
Соціалізація економіки: об'єктивна необхідність та основні напрями в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.М. Салюта ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні та теоретичні засади змісту, функцій та принципів соціалізації економіки, проаналізовано основні моделі даного процесу. Визначено зміст економічного механізму соціалізації економіки, досліджено основні його форми - соціальну, податкову, бюджетну політику, політику регулювання доходів, політику зайнятості тощо. Розглянуто діалектику взаємозв'язку та взаємодії сфери матеріального виробництва і сфери послуг, а також місце і роль останньої у процесі економічного відтворення. Проаналізовано соціальну політику та стан соціальної сфери в Україні, напрями реформування політики доходів як основного елементу соціалізації перехідної економіки. Розглянуто проблеми та шляхи їх вирішення у соціальному страхуванні та пенсійному забезпеченні населення України. Запропоновано основні принципи побудови соціальної стратегії з чітким розмежуванням завдань і пріоритетів соціальної політики відповідно до засобів соціального захисту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У010.45 + У010.45
Шифр НБУВ: РА329590

Рубрики:

      
13.

Галушка З. І. 
Соціалізація трансформаційної економіки: закономірності та суперечності: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / З. І. Галушка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проведено системно-концептуальне дослідження теоретико-методологічних і практичних основ соціалізації трансформаційної економіки, необхідних для забезпечення соціальної спрямованості розвитку економіки та гарантування соціальної безпеки. Досліджено економічну сутність і історичні форми соціалізації економіки, виявлено загально-історичні закономірності та сучасні особливості процесів соціалізації економіки. Розкрито сутність та специфічні риси соціалізації економіки у трансформаційному суспільстві. Встановлено взаємозв'язок між закономірностями трансформаційної економіки та причинами виникнення соціальних суперечностей. Проаналізовано стан системи соціальної безпеки як важливого показника соціалізації економіки. Надано оцінку соціальним наслідкам ринкової трансформації економіки. Досліджено роль економічної культури та соціального капіталу в розвитку соціалізованої економіки. Наведено рекомендації щодо розподілу функцій соціальної відповідальності між державою, сферою бізнесу та громадянським суспільством. Обгрунтовано механізми вирішення соціальних проблем і перспективи розвитку соціалізованої економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-151 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА379791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Чубучна О. В. 
Соціальна справедливість в економіці змішаного типу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Чубучна ; МОНМС України, Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Проведено комплексне економічне дослідження актуальної проблеми соціальної справедливості в сучасній економіці через визначення методологічних основ її аналізу. Проведено ретроспективний огляд існуючих теорій з проблем соціальної справедливості та соціально-економічної політики держави за умов змішаної економіки. Визначено генетичні ознаки соціальної справедливості за ринкових принципів господарювання, що дозволило довести доцільність поєднання попередньої системи соціальної справедливості з ринковим механізмом, зокрема, в Україні, що обумовлено суттю змішаної економіки. Доведено соціальну ефективність такого поєднання для економічного зростання та підвищення життєвого рівня населення. Обгрунтовано реальний взаємозв'язок між соціальною справедливістю та бідністю. Визначено шляхи формування системи соціальної справедливості в економіці змішаного типу через аналіз стану та напрямів її перспектив для працездатних працюючих, жінок і дітей, молоді, пенсіонерів та інвалідів. Доведено взаємозв'язок між соціальною справедливістю й економічною безпекою країни. Розроблено концепцію структуризації тих економічних і соціальних факторів, які безпосередньо чи опосередковано складають систему відносин соціальної справедливості за умов сучасної змішаної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)270
Шифр НБУВ: РА385390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Скулиш Ю.І. 
Соціальна сфера: проблеми та перспективи бюджетного забезпечення в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Ю.І. Скулиш ; Ін-т демографії та соц. дослідж. НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади оцінювання розвитку соціальної сфери у контексті її бюджетного забезпечення, а також методичні підходи до оцінювання соціальної спрямованості бюджетної політики. Визначено напрями та пріоритети розвитку соціальної сфери за умов обмеженості бюджетних ресурсів. Сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності соціальних видатків. Запропоновано нові підходи до визначення поняття "соціальна сфера" за ринкових умов. Обгрунтовано трактування державних видатків на соціально-культурні цілі як соціальних інвестицій. Досліджено моделі фінансового забезпечення соціальної сфери та можливості їх застосування в Україні. Розглянуто особливості бюджетного забезпечення соціальної сфери в Україні. На підставі розроблених методичних підходів проаналізовано його відповідність обраним критеріям соціальної спрямованості бюджетної політики. Оцінено реальний вплив соціальних видатків держави на покращання ситуації в різних сферах суспільного життя. Визначено основні проблеми бюджетного забезпечення соціальної сфери та чинники, що зумовлюють недостатню ефективність соціальних видатків в Україні. Проаналізовано ризики необгрунтованого зростання соціальних видатків, що не підкріплене відповідними макроекономічними передумовами. Досліджено демографічні й економічні перспективи розвитку соціальної сфери, визначено його пріоритети за умов обмеженості бюджетних ресурсів. Обгрунтовано пропозиії щодо оптимізації соціальних видатків бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)261.553 +
Шифр НБУВ: РА366583

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Роговий М. І. 
Соціальна трансфертна система в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М. І. Роговий. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему формування, реформування та функціонування соціальної трансфертної системи за умов ринкової трансформації. Розглянуто історію формування соціальних трансфертних систем, як в розвинених країнах, так і в перехідних економіках від часу їх появи до наших днів. Проведений аналіз показує, що в державах з трансформаційною економікою повинна бути створена соціальна трансфертна система ринкового типу, яка буде постійно підвищувати власну ефективність за рахунок зменшення трансфертних втрат, і в той же час, створювати умови для стимулювання одержання первинних доходів громадян. Крім того, для формування такої системи потрібно використовувати досвід інших країн і приклади та характерні риси з власної історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У527.2
Шифр НБУВ: РА376235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Міуська В.В. 
Соціальне ринкове господарство: умови і можливості формування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Міуська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи та критерії організації соціального ринкового господарства (СРГ) з метою визначення можливостей його формування в Україні протягом перехідного періоду до ринкових відносин. Висвітлено теоретичні та методологічні засади аналізу економічної структури СРГ. Проаналізовано діючі моделі ринку і СРГ з метою обгрунтування спільних і особливих їх характеристик. Вивчено матеріально-технічний, економічний та соціальний потенціал України у аспекті можливостей переходу до СРГ. Особливу увагу приділено аналізу специфіки українського розвитку на сучасному етапі, що викликало необхідність дослідження процесів формування змішаної економіки адекватної економічній структурі СРГ, соціально-економічної політики та ролі держави у створенні основ господарства, проблем соціального захисту населення на перехідний період.Cформульовано висновки теоретичного та практичного характеру: теоретичною платформою досліджень з проблем СРГ може бути сьогодні інституціоналізм, який найбільш об'єктивно досліджує економічну структуру сучасного суспільства та зокрема СРГ; практичний висновок міститься у формуванні своєрідної моделі СРГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА314509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Батажок С.Г. 
Соціально-економічні гарантії в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / С.Г. Батажок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми забезпечення соціально-економічних гарантій в трансформаційному суспільстві. Розроблено наукові підходи щодо класифікації соціально-економічних гарантій. Розкрито суперечності функціонування системи надання соціально-економічних гарантій, зокрема, визначення індикаторів, соціальних нормативів та стандартів за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано світовий досвід надання соціально-економічних гарантій в аспекті реалізації принципів соціальної справедливості, розглянуто можливості використання його позитивних здобутків в Україні. Охарактеризовано складові механізму забезпечення прав населення на соціально-економічні компенсації, доведено необхідність обмеження бюрократичних привілеїв за умов ринкової трансформації. Показано специфіку реалізації соціально-економічних гарантій у період трансформації економіки України. Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму їх реалізації для працездатних та непрацездатних верств населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 +
Шифр НБУВ: РА353091

Рубрики:

      
19.

Петренко Я.В. 
Трансформація приватних заощаджень в інвестиції в транзитивній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Я.В. Петренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано існування макроекономічного агрегату "неорганізовані накопичені заощадження" і розкрито зміст економічної категорії достатнього страхового запасу домогосподарства. Проаналізовано особливості механізму трансформації приватних заощаджень в інвестиції у транзитивній економіці. Запропоновано нову класифікацію ощадних мотивів домогосподарств і факторів їх ощадної діяльності у довгостроковому періоді. Згруповано та представлено у вигляді схеми фактори, які визначають перевагу вибору домогосподарством фінансових інструментів як форм приватного інвестування. Розкрито зміст ефекту споживчого лагу, показано його роль у вирішенні парадоксу споживання. Наведено теоретичне обгрунтування негативного впливу прогресивної ставки оподаткування на схильність до організованої форми заощаджень у транзитивній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 +
Шифр НБУВ: РА368251

Рубрики:

      
20.

Стеблянко І.О. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму регулювання комплексу соціалізації національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.О. Стеблянко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічні засади управління соціалізаційним комплексом національного господарства. У науковий обіг введено категорію "соціалізаційний комплекс національного господарства", створено понятійно-категоріальний апарат щодо сутності та природи його складових і варіантів їх структурного поєднання у контексті завдань з забезпечення життя в країні на рівні діючих соціальних стандартів. Розвинено наукові ідеї щодо сутності категорії "розвиток", виокремлено напрямки наукової думки, пов'язані з соціальною еволюцією та економічним змістом формули "соціалізація економіки" як процесу раціоналізації державного регулювання соціальної динаміки суспільства на основі змішаної моделі господарювання та створення відповідної їй системи інститутів та інституцій забезпечення поступального цивілізаційного розвитку. Удосконалено процедуру здійснення та тлумачення результатів моніторингу стану та розвитку соціалізаційного комплексу національного господарства у контексті створення та реалізації соціалізаційних можливостей у сферах первинної та вторинної соціалізації економіки послідовно фазами формування людського потенціалу та його трансформації в людський капітал. Обгрунтовано методичні основи виокремлення факторів, які впливають на стан і використання об'єктів різних сфер соціалізаційного комплексу за умов неповної визначеності суб'єктами управлінської діяльності. Розроблено науково-методичні засади щодо оцінювання стану та ступеня збалансованості розвитку сфер соціалізаційного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА360330

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського