Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.253.333.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Литвин О.М. 
Інтелектуальна власність та її інституціоналізація у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Литвин ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне політекономічне дослідження суті, місця та ролі інтелектуальної власності в загальній структурі відносин власності, особливостей її інституціоналізації у трансформаційній економіці. Узагальнено та систематизовано підходи, що використовуються у сферах соціології, права, політекономії та в інституціональній теорії для пояснення змісту інституту інтелектуальної власності. Досліджено еволюцію й особливості сучасної економіко-правової системи даної власності. Здійснено аналіз інституціональних засад її розвитку в Україні та визначено особливості національної моделі державного регулювання. Проаналізовано функціональність інституту інтелектуальної власності за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 +
Шифр НБУВ: РА352284

Рубрики:

      
2.

Хомин О.В. 
Інтелектуальне підприємництво як форма становлення економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Хомин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено та визначено роль нового соціально-економічного феномену інтелектуального підприємництва за умов становлення економіки знань. Показано роль знань у структурі людської діяльності, розкрито сутність економіки знань, доведено необхідність широкого використання принципів постнекласичної науки у дослідженнях сучасної економіки. Обгрунтовано зміст інтелектуального підприємництва, розглянуто властивості його продукта. Розкрито роль інтелектуального капіталу як інтерспецифічного ресурсу розвитку інтелектуального підприємництва. Доведено, що система внутрішнього управління знаннями на фірмі є основою розвитку інтелектуальних підприємницьких структур. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо підготовки інтелектуальних підприємців та розвитку даного виду підприємництва за умов становлення економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У010.33 +
Шифр НБУВ: РА354500

Рубрики:

      
3.

Полуяктова О.В. 
Інтелектуальний капітал в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Полуяктова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і особливості формування та функціонування інтелектуального капіталу. Розкрито основні теоретико-методологічні аспекти даного дослідження. Розглянуто структуру інтелектуального капіталу. Запропоновано тлумачення категорії "інтелектуальний капітал" як соціально-економічного явища, визначено його місце у загальній структурі категорії "капітал", виділено його особливості у порівнянні з матеріальними формами капіталу. Наведено методики оцінювання інтелектуального капіталу, який визначає ринкову вартість сучасного об'єкта господарювання. Досліджено умови й основні тенденції процесів формування даного капіталу. Визначено провідну роль держави у процесі становлення та розвитку об'єктів інтелектуальної власності та наданні інтелектуальних інвестицій для збільшення ітелектуального капіталу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА358031

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Шкурупій О.В. 
Інтелектуальний капітал у суспільному відтворенні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.В. Шкурупій ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано новітні політекономічні підходи до визначення суті інтелектуального капіталу, його місця та ролі у сучасних процесах суспільного відтворення. Сформульовано основні концептуальні принципи та підходи до визначення інтелектуального капіталу як факторного ресурсу. На підставі результатів проведеного у загальному контексті аналізу еволюції економічних систем та історичного процесу зміни домінуючої ролі економічних факторів у суспільному відтворенні доведено відповідність ознак інтелектуального капіталу як "п'ятого" економічного фактора виробництва, критеріям, які характеризують фактори виробництва у межах традицій економічної теорії. Запропоновано методологічні підходи до визначення специфіки постіндустріальної парадигми у термінах "інформаційна економіка", "економіка знань", "креативна економіка" на підгрунті розуміння інтелекту як процесуальної цілісності, яку формує та визначає система інформація - знання - креативність. Досліджено принципи та специфіку відтворення на мікро- та макрорівні за умов становлення та розвитку постіндустріального суспільства. Відображено дію механізмів відтворення та руху вартості, які набувають змін з залученням до виробничих процесів інтелектуального капіталу. Розроблено модель інституційного забезпечення інтелектуально-інноваційного типу економічного відтворення. Діагностовано дієвість інтелектуальної складової конкурентоспроможності національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА364843

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бервено О.В. 
Інтелектуальний капітал: економічний зміст і особливості формування в транзитивному суспільстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Бервено ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти, зміст і напрямки формування інтелектуального капіталу у транзитивному суспільстві. Розкрито методологічні, теоретичні та практичні засади підтримки та розвитку інтелектуального капіталу в Україні. Наведено визначення інтелектуального капіталу суспільства та фірми. Обгрунтовано структуру інтелектуального капіталу сучасної фірми. Доведено необхідність виділення соціальної пам'яті як фундаментального елемента структури інтелектуального капіталу. Висвітлено основні форми деінтелектуалізації трудового потенціалу країни за умов трансформаційної кризи. Охарактеризовано зміст сучасної державної стратегії розвитку інтелектуального потенціалу та капіталу нації, який органічно поєднує фактори економічної ефективності та конкурентоспроможності, соціалізації та гуманізації розвитку, екологізації виробництва та способи державного регулювання сучасного типу. Запропоновано основні напрямки розвитку та шляхи відтворення інтелектуального капіталу в трансформаційній економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4Укр)290-640
Шифр НБУВ: РА318100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гава Ю.В. 
Інтелектуальний капітал: сутність та зростання ролі в розвитку економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.В. Гава ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття інтелектуального капіталу (ІК) як нового явища, притаманного інформаційному постіндустріальному суспільству. Визначено історичне місце даного капіталу у процесі еволюції суспільства як економічного явища. Обгрунтовано визначальну роль творчої інтелектуальної праці у процесі формування ІК й інформаційного постіндустріального суспільства. Визначено роль ІК в процесі формування конкурентоспроможного ринкового господарства в Україні. На підставі аналізу науково-практичної літератури визначено основні форми реалізації та вияву ІК. Доведено, що інтелектуальний капітал пов'язаний з поняттям інтелектуальної власності. Встановлено взаємозв'язок між цими поняттями, який має прояв у явищі - зростання ІК є передумовою зростання інтелектуальної власності і навпаки. Доведено, що зі становленням нового суспільства зростає роль і значення творчості та інтелектуалізації виробництва. Даний процес сприяє формуванню доданої вартості, ефективності економіки. Для побудови сучасного конкурентоспроможного вітчизняного господарства запропоновано розвивати сферу нематеріального постіндустріального виробництва, стимулювати розвиток творчої інтелектуальної праці та виробництво інтелектуальної наукомісткої продукції в економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА363830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Коваленко 
Інтелектуальний капітал: формування та розвиток в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Олена Миколаївна Коваленко ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1
Шифр НБУВ: РА359074

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ярмак О.В. 
Інтелектуальні послуги як фактор інноваційного розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Ярмак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено новий концептуальний підхід до розкриття економічного змісту інтелектуальних послуг, їх капіталотвірної, інноваційної ролі та напрямків і організаційних форм її реалізації за умов інноваційного розвитку національної економіки. Розкрито головні види інтелектуальних послуг, загальні умови їх ефективної реалізації, особливості трудової діяльності з їх надання. Розроблено класифікацію міжорганізаційних мереж інтелектуальних послуг. Визначено чинники, які перешкоджають ефективному розвитку інтелектуальних послуг за умов трансформаційної економіки, а також особливості сучасного стану інституціоналізації інтелектуальних послуг в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА370977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Петренко В.П. 
Управління використанням інтелектуальних ресурсів соціально-економічних систем: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.П. Петренко ; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2009. — 37 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та практичні рекомендації щодо покращання процесу управління використанням інтелектуальних ресурсів соціально-економічних систем (СЕС) як основи їх інноваційного розвитку. З'ясовано причини незадовільного стану та результатів використання інтелектуальних ресурсів українським суспільством. Визначено ключові інтелектуальні характеристики людських ресурсів СЕС, уточнено понятійний апарат дослідження, висвітлено генезис стилів керівництва, запропоновано нову управлінську парадигму. Досліджено актуальні проблеми трансформації інтелектуальних ресурсів в інтелектуально-інноваційний розвиток СЕС. Вивчено закономірності та наслідки впливу явищ інтелектуальної стратифікації й інтелектуальної мобільності на ефективність інтелектуально-ресурсного потенціалу у транзитних соціумах, визначено шляхи й умови його інтеграції для досягнення суспільного добробуту як однієї з цілей інноваційного розвитку. Описано процес поетапного трансформування інтелекту особи (групи осіб) у соціальні і/або економічні результати, проаналізовано особливості та шляхи використання інтелектуальних ресурсів для забезпечення інноваційного розвитку. Запропоновано інноваційні технології ефективного управління цими ресурсами з урахуванням їх інтеграції та мотивації керівниками. Доведено, що вимоги щодо виконання керівниками функцій управління залишаються незмінними за радикальних змін цілей і цінностей інтелектуалізованого суспільтва, що вимагає пріоритетної орієнтації на особисту інноваційну та креативну поведінку. Запропоновано оригінальну модель стилів керівництва та модель інтелектуального керівника. Розроблено тестові методи й інструменти діагностування здатності особи до належного виконання обов'язків сучасного керівника. Висвітлено позитивні здобутки щодо реалізації концепції використання інтелектуальних ресурсів у процесі управління науковими, виробничими, підприємницькими, громадськими СЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА368479

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Мойсеєнко І.П. 
Управління інтелектуальним потенціалом суб'єктів господарювання в національній економіці: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / І.П. Мойсеєнко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми формування та використання інтелектуального потенціалу (ІП) суб'єктів господарювання з метою визначення напрямків інноваційного розвитку економіки України. Розкрито теоретичні засади та визначено категорії, що формують системну парадигму ІП. Розглянуто сутність ІП як можливість елементів інтелектуального капіталу й управління знаннями формувати управлінські компетенції, які на підставі системного поєднання характеристик ІП забезпечують конкурентні переваги й інноваційність розвитку. Висвітлено теорію реалізації ІП у період формування інформаційно-інноваційного середовища економіки України за рахунок формування характеристик потенціалу (економічних і енергетико-інформаційних). Розроблено комплекс економіко-математичних моделей дослідження рівня й ефективності використання ІП. Запропоновано адаптаційно-організаційний механізм реалізації ІП за умов розвитку економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1
Шифр НБУВ: РА372313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Стрижак О.О. 
Формування інтелектуального капіталу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Стрижак ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та апробовано методичний підхід до прогнозування ринкової вартості інтелектуального капіталу підприємства, який передбачає застосування технологій нейронних мереж. Розроблено методичні рекомендації щодо визначення типів компетентності персоналу у сфері прийняття рішень та рівня інтелектуалізації діяльності співробітників підприємств і організацій за даними експертного опитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)290-640 +
Шифр НБУВ: РА330131

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Бабій П. С. 
Формування системи оцінювання інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / П. С. Бабій ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні положення поняття "інтелектуальна власність", що включає інтелектуальну промислову власність та інтелектуальний потенціал. Запропоновано методичний підхід до визначення загального доходу від використання об'єктів інтелектуальної власності суб'єктами господарювання, що дозволяє оцінити внесок інтелектуальної власності у загальну рентабельність проекту та підвищити об'єктивність відбору інноваційних проектів для фінансування. Вдосконалено підхід до формування рейтингу оцінювачів, що дозволяє враховувати справедливість вартісної оцінки об'єктів інтелектуальної власності. Розроблено нову економіко-математичну модель вартісної оцінки об'єктів інтелектуальної власності залежно від мети її використання, а саме - за прийняття на баланс, приватизації суб'єкта господарювання, застави об'єктів інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1
Шифр НБУВ: РА383311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Власова Т.Р. 
Формування та використання інтелектуального капіталу в процесі суспільного відтворення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.Р. Власова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено природу та суть інтелектуального капіталу, його структуру. Виявлено й охарактеризовано участь неформальних і формальних інститутів у творенні й оновленні інтелектуального ресурсу. Головним неформальним інститутом формування інтелектуального капіталу є сім'я, яку розглянуто як економічну одиницю у контексті домогосподарства. Доведено, що сім'я є суб'єктом соціо-культуро-економічних відносин з приводу формування та використання інтелектуального капіталу. З'ясовано головні закономірності його формування. Визначено й охарактеризовано основні напрямки використання інтелектуального капіталу у процесі суспільного відтворення. Обгрунтовано та розвинуто теоретичні засади формування та використання даного капіталу у процесі суспільного відтворення. Запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів ефективного використання інтелектуального капіталу у розвитку особистості людини та розбудові інтелектуально орієнтованої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 +
Шифр НБУВ: РА359951

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського