Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (379)Книжкові видання та компакт-диски (806)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР33)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Антонюк Н.В. 
Українське культурне життя в генеральній губернії (1939- 1944 роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Антонюк ; НАН України, Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-7 + Т3(4ПОЛ=9УКР)61-7

Рубрики:

      
2.

Корнейко А.О. 
Суспільно-політичний розвиток України в 1953-1964 рр. (на матеріалах західних областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.О. Корнейко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню перебігу суспільно-політичних процесів у західноукраїнському регіоні в 1953-1964 рр. Авторка аналізує прояви активізації суспільного життя в країні у перше післясталінське десятиріччя, досліджує вплив на цей процес зовнішніх і внутрішніх факторів. У роботі висвітлено особливості десталінізаційного процесу в регіоні, проаналізовано спроби вдосконалення радянської політичної системи, досліджено специфіку реабілітації західних українців. Значну увагу приділено аналізу еволюції західноукраїнського антирежимного руху, запропоновано періодизацію останнього відповідно до форм і методів діяльності. Дисертантка досліджує особливості церковно-релігійного життя краю, хід широкомасштабної антирелігійної кампанії кінця 50-х - першої половини 60-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)53-5

Рубрики:

      
3.

Білик Н.І. 
Роль Богдана Лепкого та його творчості в українському національному відродженні (кінець ХІХ-початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.І. Білик ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя й діяльності Б.С.Лепкого через призму української національної ідеї. Головну увагу приділено змісту, формам і напрямкам цієї діяльності. Розглянуто процес становлення та еволюції національно-патріотичних поглядів діяча. Проаналізовано роль його письменницької, наукової та громадсько-політичної діяльності в українському національному відродженні кінця XIX-початку XX ст., у піднесенні національної свідомості українського народу. Досліджено постать діяча у контексті українсько-польських взаємин, а також значення Б.Лепкого у популяризації української культури серед інших народів. Встановлено місце Б.Лепкого в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-8 Лепкий + Т3(4УКР33)6-7

Рубрики:

      
4.

Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Павленко М.І. 
Українські військовополонені й інтерновані у таборах Польщі, Чехословаччини та Румунії: ставлення влади і умови перебування (1919 - 1924 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.І. Павленко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто передумови і причини еміграції українського вояцтва, основні засади режимів полону та інтернування, еволюцію політики країн осідку щодо мешканців таборів, а також шляхи й методи розв'язання порушеної проблеми у міждержавних взаєминах України з державами перебування українських вояків. Важливе місце відведено з'ясуванню позицій радянської влади стосовно української військової еміграції, розкриттю основних причин політичних суперечностей у її середовищі. На підставі широкого документального матеріалу розкрито здатність українства до самоорганізації, що набула прояву в налагодженні у таборах плідної та різноманітної громадсько-політичної, культурно-просвітницької і патріотично-виховної роботи, активної співпраці з міжнародною спільнотою та українською діаспорою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)612-54 + Т3(9=Укр)612
Шифр НБУВ: РА308284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Когут П.В. 
Запровадження колгоспної системи в західних областях України (1944 - 1953рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.В. Когут ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 25 с. — укp.

Досліджено докорінні перетворення у західноукраїнському селі, викликані запровадженням колгоспної системи. Висвітлено засоби і хід створення колгоспів як соціально-політичної бази радянського тоталітаризму в селах західних областей. Розкрито мету та завдання радянської організаційно-виробничої та технічної реконструкції сільського господарства, запровадження загальнодержавної та колгоспної систем визиску сільських трудівників. Проаналізовано перетворення у соціальній психології селянства, зумовлені процесом розселянювання. Обгрунтовано необхідність врахування тривалого впливу колгоспної системи на західноукраїнське селянство під час проведення сучасної аграрної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)63-2
Шифр НБУВ: РА310552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Соловій Р.П. 
Конфесійна та культурно-просвітницька діяльність Української євангельсько-реформованої церкви у Західній Україні (1925 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Р.П. Соловій ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному вивченню конфесійної та позаконфесійної діяльності Української євангельсько-реформованої церкви (УЄРЦ) впродовж міжвоєнного двадцятиріччя. Вперше у вітчизняному релігієзнавстві виокремлено як самодостатній об'єкт дослідження феномен українського кальвінізму Західної України (1925 - 1939 рр.). Використання широкої джерельної бази надало можливість проаналізувати історичний розвиток УЄРЦ, основи її віровчення, культу, церковної організації, а також специфіку культурно-просвітницької діяльності. Виявлено, що феномен українського кальвінізму XX ст. сформувався внаслідок глибокого взаємовпливу світоглядно-доктринального комплексу конфесії та ідей українського національного відродження. Ця ключова риса етноконфесійності УЄРЦ знайшла своє відображення в ідейних та моральних засадах віровчення церкви, її структурі, культовій практиці та формах соціально-духовної адаптації. Переглянуто застарілі підходи до трактування ролі протестантизму в етнонаціональному розвитку західноукраїнського суспільства в період між світовими війнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э379.130.9(4УКР) + Т3(4УКР33)61-55
Шифр НБУВ: РА310741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Хруслов Б.Г. 
Політична діяльність Українського національно-демократичного об'єднання (1925 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.Г. Хруслов ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі історичного розвитку західноукраїнської націонал-демократії, зокрема, Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) 1925 - 1939 рр. Комплексно проаналізовано основні етапи організаційно-політичного та ідеологічного становлення УНДО, висвітлено його роль і місце у суспільно-політичному житті Західної України. Розкрито спектр впливів і відносин УНДО з іншими політичними партіями й організаціями краю. Запропоновано нове бачення політичної еволюції партії, суті її політичних концепцій. Визначено основні напрямки практичної політики УНДО, форми і методи його діяльності. За результатами наукових досліджень зроблено висновок, що саме націонал-демократія XX століття зіграла провідну роль у боротьбі за національне і політичне визволення українського народу, побудові незалежної суверенної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-4 + Ф513(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА310190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Буяк Б.Б. 
Розвиток промислової сфери в західних областях Української РСР упродовж 1944 - 1950-х років (На матеріалах Дрогобицької, Львівської, Станіславської, Тернопільської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.Б. Буяк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості післявоєнної відбудови та подальше становлення промислового потенціалу західноукраїнського регіону. Розглянуто структуру управління промисловою сферою, процес формування робітничого класу та систему заходів щодо підвищення його загальноосвітнього та професійного рівнів, соціально-економічне становище працівників промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-2 + У03(4УКР3)62 + У9(4УКР3)300-03
Шифр НБУВ: РА316522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гакман С.М. 
Проблема Бессарабії та Буковини у контексті радянсько-румунських міждержавних відносин. 1917 - 1940 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.М. Гакман ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено підходи російської та румунської дипломатії до проблеми територіального розмежування на Буковині, досліджено вимоги українського та румунського національних рухів наприкінці 1918 р. щодо державно-територіальної приналежності краю, висвітлено особливості організаційних заходів стосовно їх реалізації. Розглянуто процес утворення молдавської державності у Бессарабії, ставлення до нього політичного керівництва Росії, Румунії та України, а також обставини приєднання краю до Румунського королівства. Прослідковано особливості дипломатичних змагань навколо питань територіальної приналежності Буковини та Бессарабії на Паризькій мирній конференції 1919 - 1920 рр. Проаналізовано складну боротьбу за Бессарабію між радянською та румунською дипломатією на міжнародних конференціях 1920-х років у контексті проблеми європейської колективної безпеки. З'ясовано вплив міжнародних відносин 1939 р. і, зокрема радянсько-німецького договору про ненапад на вирішення подальшої долі Бессарабії та Буковини. Розкрито комплекс політико-дипломатичних і військово-пропагандистських заходів, розроблених радянським керівництвом з метою захоплення цих областей. Значну увагу приділено особливостям процесу приєднання Бессарабії та північної частини Буковини до СРСР наприкінці червня - на початку липня 1940 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-6 + Т3(4РУМ)61-6 + Т3(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА313803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кобута С.Й. 
Суспільно-політичні процеси в західному регіоні України (1988 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Й. Кобута ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено основні напрями розвитку суспільно-політичних процесів в одному з найбільш активних у політичному відношенні регіонів України у період боротьби українського народу за здобуття суверинітету та самостійності, під час розбудови молодої незалежної української держави. Показано, що національно-демократичні сили, які сформувалися на рубежі 1980-х - 90-х рр., активізували політичне життя в регіоні, спрямували енергію його мешканців у конструктивне русло національно-визвольних змагань, сприяли становленню та розвитку політичного плюралізму та багатопартійності. З'ясовано місце західного регіону в суспільно-політичному житті сучасної України. Підкреслено, що політичні партії, громадськість регіону підтримали державотворчі ініціативи українського керівництва щодо розбудови української державності на основі реалізації основних засад української національної ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)64-5
Шифр НБУВ: РА314881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Павлишин О.Й. 
Формування та діяльність представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР (жовтень 1918 - червень 1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Й. Павлишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування та діяльності представницьких органів влади Західно-Української Народної Республіки - Західної області Української Народної Республіки (ЗУНР - ЗОУНР) у період з жовтня 1918 р. по червень 1919 р. Проблему розглянуто в контексті історії дореволюційного і революційного розвитку українського національного руху Галичини та Буковини, інтегруючи його інституційні та соціальні аспекти. Реконструйовано персональний склад і організаційну структуру Української Національної Ради. Класифіковано форми повітових органів самоврядування ЗУНР - ЗОУНР. Здійснено аналіз соціального складу центрального і повітових представницьких органів. Розглянуто шляхи вирішення проблеми дефіциту національних кадрів. Розкрито характер діяльності представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР, базуючись на прикладах їх взаємин з населенням національних меншин і у вирішенні ключового питання - підготовки аграрної реформи. Висвітлено причини кризових явищ у суспільно-політичному житті навесні 1919 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)61-523
Шифр НБУВ: РА312549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Струк З.І. 
Українські виробничо-торгівельні кооперативи в Західній Україні (1921 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.І. Струк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

У контексті національно-політичного, господарського та культурного розвитку українських земель у складі Польщі в 1921 - 1938 рр. досліджено діяльність виробничо-торговельних кооперативів краю. Простежено національно-політичні та соціально-економічні передумови створення західноукраїнської кооперації, еволюцію її структури, участь кооперативів у виробництві та збуті сільськогосподарської продукції, тенденції розвитку міської кооперації, культурно-просвітню діяльність кооперативів щодо поглиблення національної свідомості, їх роль в українському національному русі та соціальних процесах. Західноукраїнську кооперацію трактовано як широке соціальне явище, що не лише реалізовувало економічні завдання, а й відігравало провідну роль у формуванні нової української національної свідомості, продемонструвало здатність українського суспільства до самоорганізації та розв'язання власними силами актуальних завдань у різних сферах громадського життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-2
Шифр НБУВ: РА314987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Гулай В.В. 
Етносоціальні процеси в західних областях України (друга половина 40-х - 50-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гулай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії на базі введених до наукового обігу невідомих орхівних матеріалів, нової інтерпретації відомих та нововиявлених фактів комплексно досліджено етносоціальні зміни в західних областях України впродовж 1944 - 1959 рр. Розкрито зміст і методи реалізації радянської кадрової політики. Проаналізовано причини та наслідки значних змін в етнонаціональній структурі населення краю. З'ясовано ступінь русифікації освіти й культури. Простежено хід та особливості трансформації соціально-професійної структури населення даного регіону. Висвітлено зміни в рівні життя мешканців західних областей України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-2 + Т52(23=УКР3А/Я) +
Шифр НБУВ: РА321479

Рубрики:

      
16.

Яким 
Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект (1939-1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Степан Степанович Яким ; Національний ун-т "Львівська політехніка". Інститут гуманітарних та соціальних наук. — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62
Шифр НБУВ: РА322145

Рубрики:

      
17.

Дробот І.І. 
Державно-соборницька ідея в практиці українських суспільно-політичних сил еміграції та на західноукраїнських землях (1920 - 30-ті рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.І. Дробот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Системно проаналізовано процес трансформації державно-соборницької ідеї та її практичну реалізацію у діяльності українських суспільно-політичних сил еміграції та в Західній Україні в 1920 - 1930-х рр. На державно-соборницьких засадах розглянуто програмні документи, концепції та доктрини основних українських політичних партій, оранізацій і рухів, які впливали на еміграцію у міжвоєнний період. Проведено порівняльну характеристику умов і діяльності українських національно-демократичних сил у Східній Галичині, на Закарпатті та Північній Буковині щодо реалізації державно-соборницької ідеї. Спростовано тенденційні, однобічні оцінки складних суспільно-політичних процесів зазначеного періоду. Узагальнено досвід українського народу щодо боротьби за державно-соборницьку ідею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)61 + Т3(9=Укр)61
Шифр НБУВ: РА320011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бусленко В.В. 
Становлення і трансформація політичних інституцій західного регіону України в 90-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Бусленко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досліджено суть характеру та специфіки протікання процесів становлення, структурування і трансформації політичних інституцій у західному регіоні на сучасному етапі державотворення. Визначено ідейно-політичний спектр регіону в перехідний період. Проаналізовано та систематизовано чинники, які вплинули на процес формування політичних інституцій у регіоні. Описано динаміку зміни впливовості різних за змістом та орієнтаціями політичних партій на політичну ситуацію в регіоні через механізм демократичних виборів. Висвітлено характер і форми взаємозв'язків між політичними інституціями на регіональному рівні. Розкрито причини та суть внутрішньорегіональних відмінностей політичної структуризації. Охарактеризовано специфіку становлення владних структур у регіоні, досліджено форми та механізми їх взаємодії з політичними партіями. Розглянуто вплив регіональних суб'єктів політики на темпи та напрями політичного процесу в країні. Визначено характер розвитку процесів політичної структуризації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр33)64 + Т3(4Укр33)64-5
Шифр НБУВ: РА319631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гуйванюк М.Р. 
Січовий рух у Галичині й на Буковині (1900 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Гуйванюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 21 с. — укp.

З використанням архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджено передумови зародження та проаналізовано нормативно-правову базу січового руху в Галичині й Буковині на початку XX ст. Висвітлено процес утворення перших січових товариств. Відображено організаційну структуру та становище галицьких і буковинських "Січей" в 1900 - 1914 рр. Значну увагу приділено характеристиці протипожежної та гімнастичної діяльності "Січей". З'ясовано стосунки "Січей" з владними структурами та громадськістю Галичини й Буковини. Розглянуто участь "Січей" у передвиборній боротьбі до австрійського парламенту та Галицького й буковинського соймів, а також їх роль у сільськогосподарських страйках на початку XX ст. Охарактеризовано головні напрямки громадської роботи січових товариств. Простежено трансформацію "Січей" в парамілітарній організації "Українські Січові Стрільці" (1913 - 1914 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-4
Шифр НБУВ: РА320928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чигур Р.Ю. 
Соціально-екологічні процеси в Західному регіоні України 70 - 80-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Ю. Чигур ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича; Ін-т народознав. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено сукупність об'єктивних і суб'єктивних чинників, які зумовили виникнення кризової соціально-екологічної ситуації. Відзначено, що державно-партійне керівництво СРСР недооцінювало значимість раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля як визначального фактору підвищення ефективності суспільного виробництва та зростання матеріального добробуту населення. З'ясовано, що внаслідок негативного антропогенного навантаження на земельні та водні ресурси, хижацького вирубу лісу, різко погіршувались умови для життєдіяльності людей, зросла захворюваність та смертність. Зазначено, що сталий економічний розвиток незалежної України можливий за умов докорінної перебудови та гармонізації господарської діяльності суспільства зі збереженням та охороною навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)63-2 + С5*63
Шифр НБУВ: РА326991

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського