Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР-4ТЕР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Полянський Ф.І. 
Німецький окупаційний режим і рух Опору на Тернопіллі (1941 - 1944 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ф.І. Полянський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито характер німецького окупаційного режиму й особливості руху Опору на території Тернопільщини у роки німецько-радянської війни (1941 - 1944 рр.). Розглянуто основні напрямки німецької окупаційної політики у райхскомісаріаті "Україна" та дистрикті "Галичина". З'ясовано ставлення населення краю до гітлеріського "нового порядку". Визначено основні чинники німецької влади, що зумовлювали пасивний спротив населення й організаційний антифашистський рух Опору на Тернопільщини. Показано основні періоди антифашистського руху у даному регіоні та виокремлено напрямки руху Опору: українських націоналістів (ОУН і УПА), польського самостійницького (АК) і радянського. Увагу приділено завершальному етапі боротьби українських, польських, радянських і німецьких військових сил у період німецько-радянської війни на Тернопільщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ТЕР)622.5 +
Шифр НБУВ: РА363189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сеньківська Г.Я. 
Розвиток історичного краєзнавства на Тернопільщині (середина 40-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Я. Сеньківська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено аспект розвитку історичного краєзнавства на Тернопільщині в середині 1940-х рр. - на початку XXI ст. Розкрито різні напрями історико-краєзнавчої діяльності державних культурно-освітніх установ, вищих і середніх навчальних закладів. Критично оцінено роль громадськості у популяризації краєзнавчих знань. На базі джерел проаналізовано діяльність Тернопільської обласної організації товариства охорони пам'яток історії та культури щодо збереження пам'яток історії, археології, архітектури, мистецтва, культури, здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону культурно-історичної спадщини. Наведено практичні рекомендації щодо шляхів покращання краєзнавчої роботи, координації діяльності всіх організацій, закладів, залучених до вивчення місцевої історії, які грунтуються на набутому досвіді наукової, пошукової та популяризаторської роботи, що проводилась за межами заполітизованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ТЕР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА366914

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського