Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (390)Книжкові видання та компакт-диски (931)Журнали та продовжувані видання (138)
Пошуковий запит: (<.>U=Т211$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єловських У. О. 
Дипломатичні документи як джерело з історії українсько-німецьких відносин доби Центральної Ради: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / У. О. Єловських ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено склад комплексу дипломатичних документів з історії українсько-німецьких відносин доби Центральної Ради, охарактеризовано його повноту та репрезинтативність, запропоновано класифікацію джерел. Критеріями для класифікації обрано їх походження та характер наявної в них інформації. Уведено до наукового обігу та проаналізовано невідомі раніше дипломатичні документи з історії українсько-німецьких відносин доби Центральної Ради в дипломатичній, економічній, військовій та інших галузях міжнародної співпрваці. Вирішено питання встановлення автентичності джерел, розкрито їх інформаційний потенціал. Доведено надійність комплексу дипломатичних документів та обгрунтовано їх центральне місце під час вивчення характеру та особливостей українсько-німецьких відносин доби Центральної Ради.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-64(4НІМ) + Т211(4УКР)611
Шифр НБУВ: РА378130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іріоглу 
Усні наративи як джерело з історії болгарського населення Північного Приазов'я ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Юрій Олександрович Іріоглу ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР75)6 + Т3(4УКР75=9БОЛ)6,01
Шифр НБУВ: РА365566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Апросіна О.В. 
Хроніка Веспасіана Коховського як джерело до історії України середини і третьої чверті XVII ст. та пам'ятка польської історіографії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Апросіна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено хроніку польського поета та історика В.Коховського (1633 - 1700рр.) "Польські аннали від смерті Владислава IV" як історичного джерела до історії України середини і третьої чверті XVII ст. та пам'ятки польської історіографії. На підставі широкого кола джерел і наукової літератури проаналізовано відомості, висвітлені В.Коховським, що стосуються історії України. Визначено ступінь їх вірогідності та оригінальності. Розглянуто соціокультурні процеси у Речі Посполитій, на тлі яких створювалась хроніка. Реконструйовано біографію В.Коховського та його творчий шлях, наведено світоглядні принципи хроніста. Встановлено пам'ятки української історіографії, у яких відображено дані з хроніки В.Коховського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442,01 + Т211(4ПОЛ)44
Шифр НБУВ: РА315224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білівненко С.М. 
Джерела з історії відкупів півдня України останньої чверті XVIII - початку XIX століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.М. Білівненко ; НАН України. Ін-т укр.ї археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела з історії відкупів півдня України останньої чверті XVIII - початку XIX ст. Проаналізовано історіографічний доробок щодо джерелознавчих студій з історії відкупів Південної України. З'ясовано рух джерел, що стосуються даного аспекту історії та визначено напрямки фондування документальних комплексів. Охарактеризовано основні архівні зібрання документальних джерел з історії відкупів Південної України зазначеного періоду. Розглянуто та визначено видові особливості документальних джерел. Визначено особливості створення наративних джерел з історії відкупу на півдні України. Проведено їх класифікацію. З'ясовано інформативні можливості актуалізованої джерельної бази для дослідження особливостей становлення системи відкупів на півдні України останньої чверті XVIII - початку XIX ст. й уніфікації відкупної сфери економіки Південної України за загальноросійським зразком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)46/47-23,01 + Т211(4УКР7) +
Шифр НБУВ: РА358099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бездрабко В.В. 
Журнал "Краєзнавство" та його роль у розвитку історичних регіональних досліджень 1920 - 1930-х рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Бездрабко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено історію даного періодичного видання, а також проведено його формально-кількісну атрибуцію. На основі тексту часопису, зокрема, краєзнавчої спадщини В.Гериновича, К.Дубняка, В.Кравченка, М.Криворотченка, С.Рудницького, Д.Солов'я, С.Ялі та ін., а також залучення широкої історіографічної бази за темою, архівних документів з'ясовано основні тенденції розвитку краєзнавства в Україні та його роль у розгортанні на організаційному та змістовому рівнях історичних досліджень в Україні 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)61 + Т3(4Укр)61-7
Шифр НБУВ: РА309508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бовгиря А.М. 
Пам'ятки історичної думки Гетьманщини у складі рукописних збірників XVIII - початку XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.М. Бовгиря ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням широкого обсягу джерельного матеріалу проведено аналіз українських рукописних збірників XVIII - початку XIX ст., розглянуто місце та функції цього виду писемних пам'яток у розвитку вітчизняної історичної думки. Досліджено історичні пам'ятки стосовно доби Гетьманщини - рукописні збірники. Здійснено текстологічний аналіз редакції та списків творів, які традиційно об'єднуються терміном "козацькі літописи". Проаналізовано маловідомі українські історичні хроніки - складові рукописних збірників, вивчено їх структуру, джерельну основу, авторство, особливість висвітлення у них історичних подій. Розглянуто маргінальні записи та документальні матеріали у складі рукописних збірників, проведено їх типологізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА330777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко А.В. 
Джерела з соціально-економічної історії Південної України останньої чверті XVIII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.В. Бойко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено закономірності розвитку історіографії джерелознавства щодо соціально-економічної історії Південної України. Досліджено та виявлено особливості системи управління й адміністративного устрою південного краю. Проаналізовано закономірності фондоутворення документальних джерел з соціально-економічної історії в архівосховищах України та Росії. Простежено еволюцію та специфіку археографічних видань, в яких висвітлено соціально-економічну історію краю. Реконструйовано регламентовану базу документальних джерел, визначено співвідношення її актуалізованої та потенційної частин. Висвітлено інформативні можливості актуалізованої джерельної бази для розкриття аграрних відносин, колонізації та заселення, розвитку торгівлі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462-2 + Т211(4УКР7)462
Шифр НБУВ: РА312480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондарчук Я.О. 
Документи профспілок як джерело з історії профспілкового руху в незалежній Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Я.О. Бондарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено генезу профспілкового руху України, показано устрій профспілок, виокремлено чотири об'єднання держави, висвітлено їх роль у соціально-трудовій сфері та суспільно-політичну діяльність. Проведено джерелознавчий аналіз нормативних документів профспілок, зокрема, програмних документів, документів вищих керівних виборних органів профспілок і документів, що виникають у результаті співпраці соціальних партнерів - Генеральних угод. Встановлено, що досліджувані документи мають великий інформативний потенціал, історичну цінність і є важливим джерелом для об'єктивного висвітлення становлення профспілкового руху в незалежній Україні й історії держави в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4УКР)2 + Т211(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА369193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бровко А.Г. 
Нова Січ (1734 - 1775 рр.): історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А.Г. Бровко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

З'ясовано основні історіографічні періоди розвитку історичної думки щодо даної проблеми, розглянуто основні напрямки в її розвитку. Встановлено внесок істориків у розробку даної теми на кожному з періодів, проаналізовано особливості висвітлення в історичній літературі запорозького козацтва часів Нової Січі та показано вплив пануючих у суспільстві політичних поглядів на зміст праць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)46 + Т3(4УКР)4-294.1
Шифр НБУВ: РА372411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Васик О. В. 
Метричні книги як джерело з історії Донбасу другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. В. Васик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано метричні книги як джерела з історії Донбасу другої половини XIX - початку XX ст. Визначено стан наукової розробки теми, до наукового обігу введено значний масив архівних джерел. Здійснено огляд законодавчих актів уряду Російської імперії щодо системи метрикації православного та неправославного населення. Простежено відмінності щодо формулярів метричних книг представників різних конфесій на території Донбасу. Аналіз формулярів виявляє характерні особливості фіксації інформації у метричних книгах. Відтворено показники народжуваності, шлюбності та смертності. Доведено можливість використання метричних книг для відтворення родоводів на прикладі німецькомовної родини Фішерів. Встановлено, що метричні книги є достатньо інформативним джерелом, використання даних якого дозволяє проводити дослідження у багатьох напрямах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)52 + Т3(4УКР55)52
Шифр НБУВ: РА380598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Войцехівська І.Н. 
Історичне джерелознавство у творчості В.С.Іконникова: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.Н. Войцехівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

На основі аналізу творчої спадщини В.С.Іконникова досліджено його внесок у розроблення проблем теоретичного та практичного джерелознавства, опрацювання шляхів і методів дослідження джерел, їх критичного аналізу й оцінки. Реконструйовано життєвий та творчий шлях В.С.Іконникова як історика-джерелознавця, обгрунтовано узагальнену оцінку факторів, що вплинули на формування наукових поглядів та джерелознавчого мислення історика, окреслено концептуальні підходи та методологічні засади його творчості. Упорядковано бібліографію праць вченого, проведено їх бібліометричний аналіз; визначено пріоритетні напрями досліджень та виокремлено блок джерелознавчих праць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Іконников + Т211(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА308470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гедз В.А. 
Газети "Українське слово" та "Нове українське слово" як джерело з історії України періоду Другої світової війни (жовтень 1941 - вересень 1943 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.А. Гедз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено основні етапи створення та діяльності газет "Українське Слово" ("УС") і "Нове Українське Слово" ("НУС") в Україні у період Другої світової війни, розкрито можливості їх використання як історичного джерела. Охарактеризовано редакторський склад часописів, визначено рівень достовірності, проаналізовано тематику та проблематику газетних матеріалів. Розкрито інформаційні можливості газет у висвітленні ходу бойових дій на фронтах Другої світової війни, соціально-економічного стану, культурного та духовного життя регіону. З нових позицій проаналізовано офіційну інформацію, що друкувалася на шпальтах газет, та притаманні власне періодиці публіцистичні жанри, авторами яких були журналісти та письменники України, що залишилися на окупованій території. З'ясовано причини, які вплинули на припинення видання "УС" та "НУС". Проведено кількісні підрахунки, які дають підставу стверджувати, що газети "УС" та "НУС" періоду нацистської окупації є вагомим інформативним джерелом, яке вимагає критичного джерелознавчого аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)62 + Ч612.3(4УКР-2КИЇ)62-51 +
Шифр НБУВ: РА368529

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гедьо А.В. 
Соціальний статус і розвиток господарства грецьких громад України середини XVII - XIX ст.: джерелознавчий аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.В. Гедьо ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 37 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження джерел з соціально-економічної історії грецьких громад України середини XVII - XIX ст. Доведено, що саме об'єднання ніжинських і маріупольських греків можна назвати національними громадами у розумінні етно-конфесійно-правової спільноти, яка усвідомлює свою відокремленість від навколишнього світу. Вони були суб'єктами правових відносин, користувалися гетьманськими й імператорськими привілеями, витворили самоврядні інституції та структури. Визначено основні етапи розвитку історіографії джерелознавства з соціально-економічної історії грецьких громад України середини XVII - XIX ст. Визначено джерела з соціально-економічної історії в архівосховищах України та Росії, здійснено їх класифікацію. Проведено евристичну роботу у 72-х фондах 14-ти архівосховищ України та Росії. Обгрунтовано висновок про репрезентативність актуалізованої джерельної бази з історії грецьких громад в Україні. Значну увагу приділено питанню щодо архівної спадщини органів самоврядування зазначених громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0-2 + Т211(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА343838

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Гринь О.В. 
Описи Новгород-Сіверського намісництва останньої чверті XVIII ст.: історія створення та інформаційний потенціал: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Гринь ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу історіографії стосовно описів Сіверського намісництва останньої чверті XVIII ст. з'ясовано основні етапи вивчення даної групи пам'яток, визначено перспективи їх використання. З використанням широкої джерельної бази розглянуто обставини, що призвели до упорядкування описів Новгород-Сіверського намісництва, визначено етапи їх створення, установлено атрибутивні ознаки окремих пам'яток цього типу. Здійснено археографічну характеристику та аналіз інформаційного потенціалу 10-ти різновидів описів у 15-х списках. Доведено, що досліджуваний комплекс джерел є достатньо репрезентативним і має значні інформаційні можливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)46 + Т212(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Губа П.І. 
Періодична преса як джерело дослідження українського державотворчого процесу 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / П.І. Губа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий аналіз матеріалів періодичної преси у контексті історії національно-визвольних змагань і державотвірних процесів в Україні у період 1917 - 1920 рр. Із використанням матеріалу газетної періодики, архівних і опублікованих документів шляхом критичного та порівняльного аналізу їх змісту розкрито форми, методи та засоби відображення державотвірного процесу на різних етапах Української революції. Досліджено загальні тенденції становлення та розвитку газетної періодики як історичного джерела. Здійснено класифікацію центральної та регіональної преси. Розкрито її інформаційний потенціал для з'ясування державницької місії Центральної Ради, Гетьманату та Директорії, їх внутрішньої та зовнішньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Ч612.3(4УКР)711 +
Шифр НБУВ: РА349559

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гузенков С.Г. 
Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини XIX - початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Г. Гузенков ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито функції, які виконували метричні книги у суспільстві у другій половині XIX - на початку XX ст. на території Південної України, проаналізовано зміни, що відбувалися у формулярі метричних книг, систему контролю за їх веденням, засади зберігання метрик. З'ясовано порядок, згідно з яким здійснювалися записи актів у частині "Про народжених", "Про одружених", "Про померлих". Здійснено текстологічний аналіз метричних записів і показано особливості фіксації антропонімічних даних, "звання", випадків хрещення та поховання представників неправославних християнських конфесій. На підставі вивчення формалізованих даних метричних книг сільських парафій Катеринославської та Таврійської губерній установлено вік укладення першого шлюбу, розглянуто вплив пори року на укладення шлюбу, визначено напрямки шлюбних міграцій, показано "сезонні хвилі" народжуваності та смертності, проаналізовано вікову структуру смертності, порівняно рівень народжуваності та смертності. На підставі матеріалів неформалізованих даних метричних книг Різдво-Богородицької церкви села Деревецького Маріупольського повіту Катеринославської губернії вивчено історію 35-ти родин, що значилися не як мешканці дослідженого населеного пункту, однак постійно реєстрували акти у місцевій парафії, установлено їх коло спілкування, що дало змогу уточнити дані про склад населення зазначеного пункту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР7)5 +
Шифр НБУВ: РА335629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дарчик С.В. 
Візія національно-визвольної війни українського народу (1648 - 1657 рр.) у спогадах та щоденниках шляхтичів Речі Посполитої: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.В. Дарчик ; Ін-т укр. археології та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Національно-визвольну війну українського народу під проводом Б. Хмельницького (1648 - 1657 рр.) висвітлено у контексті спогадів і на підставі автобіографічних щодинників шляхтичів Речії Посполитої - очевидців і сучасників подій. Проаналізовано суспільне середовище та традиції створення мемуарів XVII ст. Висвітлено взаємозв'язок фактів з біографій авторів з тенденційністю представлення їх особистостей і певних подій. На базі джерельного матеріалу досліжено трактування сучасниками причин розгортання конфлікту, характеристику військових кампаній Національно-визвольної війни та вантажів повстанського війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211 + Т3(4УКР)442-452,013 +
Шифр НБУВ: РА366051

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського