Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (419)
Пошуковий запит: (<.>U=С62:У9(4УКР)0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Ямполець П.В. 
Матеріальне становище робітників державної промисловості України в період НЕПУ (історико-статистичний аналіз): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П.В. Ямполець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел і статистичних матеріалів досліджено процеси та зміни, що відбувались у матеріальному становищі робітників державної промисловості України у 1920-ті рр. Проаналізовано вплив радянської держави на формування цінової політики, заробітної плати, забезпечення трудящих продуктами харчування та товарами широкого вжитку. На підставі використання соціально-економічних і статистичних показників рівня життя населення побудовано динамічні ряди зрушень, що стались протягом 1921 - 1929 рр. у таких головних структурних елементах добробуту, як номінальна та реальна заробітні плати, ціни приватного ринку, енергетичний та якісний склад харчування, вартість бюджетного набору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-281 + С62:У9(4УКР)0-94 + У03(4УКР)613.030
Шифр НБУВ: РА371088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Терещенко Г.І. 
Методи об'єднання результатів статистичних обстежень домогосподарств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / Г.І. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні положення та методичне забезпечення об'єднання результатів статистичних обстежень домогосподарств. Доведено необхідість комплексного використання статистичних даних з різних джерел в офіційній статистиці під час вимірювання й аналізу соціально-економічних і демографічних процесів. Доведено, що за сучасних умов в Україні статистичне об'єднання даних доцільно розробляти та впроваджувати у сфері вибіркових обстежень домогосподарств. Запропоновано визначення категорії "статистичне об'єднання даних" і класифікацію методів. Сформульовано узагальнювальні методологічні положення, які необхідно враховувати під час вирішення прикладних проблем статистичного об'єднання даних. Запропоновано метод приєднання даних зазначених обстежень, одержаних за вибірками з різними дизайном, змішаний метод злиття даних різних вибіркових обстежень та комбінований метод статистичного об'єднання первинних даних різних вибіркових обстежень домогосподарств. Доведено, що зазначені методи об'єднання даних дозволяють ефективно вирішувати проблеми підвищення надійності вимірювання показників, покращувати характеристики порівняності й узгодженості статистичних даних, а також здійснювати ефективний комплексний аналіз показників, що вимірюються за результатами різних вибіркових обстежень домогосподарств (населення). Сформульовано науково-практичні рекомендації щодо використання запропонованих методів під час проведення державних вибіркових обстежень домогосподарств в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА361049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сидоренко М. Г. 
Методичне забезпечення порівнянності інформації в умовах упровадження оновлених версій статистичних класифікацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / М. Г. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 21 с.: a-рис. — укp.

Розроблено теоретичні, науково-методичні засади та практичні рекомендації щодо забезпечення порівнянності статистичної інформації за умов впровадження оновлених версій статистичних класифікацій. Надано характеристику ролі та структури системи міжнародних, європейських і національних статистичних класифікацій. Визначено особливості побудови національних класифікацій і принципи їх гармонізації з метою розробки методичних підходів до забезпечення порівнянності статистичної інформації. Проведено комплексне оцінювання методологічних розбіжностей між різними версіями класифікацій з метою визначення шляхів адекватних перерахунків ретроспективних даних у разі переходу на нові версії класифікацій. Розроблено методичні засади формування секцій у разі використання різних версій КВЕД і Центральної статистичної класифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С612 + С62:У9(4УКР)0-022.2
Шифр НБУВ: РА379583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Задорожна Р.П. 
Методологічні засади статистичного дослідження соціальної структури суспільства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Р.П. Задорожна ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Рзглянуто суть і основні концепції соціальної структури суспільства. Наведено пропозиції щодо удосконалення методології її статистичного аналізу. Систематизовано теоретичні та методологічні підходи до вивчення будови суспільства й обгрунтовано переваги застосування теорій соціальної стратифікації як теоретичної бази досліджень, що уможливлює застосування статистичних методів багатовимірної класифікації. Адаптовано методи кластерного аналізу та багатовимірного ранжування до аналізу соціальної структури, за допомогою яких досліджено будову сучасного українського суспільства, здійснено аналіз його диференціації за показником середньодушових сукупних витрат. Доведено необхідність перегляду меж інтервалів групування населення за розміром середніх сукупних витрат на одиницю населення. Систематизовано критерії виділення середнього класу. Проаналізовано прояви феномену статусної несумісності в українському суспільстві. Адаптовано процедуру стандартизації значень показників ознакової множини для обчислення багатовимірних інтегральних оцінок на основі еталонних значень показників до використання у стратифікаційних дослідженнях. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи показників комплексної оцінки бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 + С62:У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА338825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лавриненко Л.М. 
Статистика кінцевих споживчих витрат домогосподарств у системі національних рахунків та ВВП: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Л.М. Лавриненко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адаптації кінцевих споживчих витрат домогосподарств у міжнародній Системі національних рахунків (СНР - 93) та валового внутрішнього продукту (ВВП) щодо їх побудови та використання з урахуванням сучасних соціально-економічних умов України та існуючої інформаційної бази. Розроблено наукові підходи щодо інтегрування кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП за даними вибіркового обстеження умов їх функціонування в Україні. Досліджено можливості використання й обмеження індексу споживчих цін (ІСЦ) як основи для розрахунків відповідного індексу-дефлятора кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП у постійних цінах. Проаналізовано результати Проекту міжнародних порівнянь ВВП України й окремих зарубіжних країн за окремими групами кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП, які базуються на показниках паритету купівельної спроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА332058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Камашева Н.В. 
Статистична оцінка взаємозв'язку ВВП України та монетарних показників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Н.В. Камашева ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено пропозиції щодо систематизації комплексу монетарних показників з метою їх використання під час розробки економічної політики. Показано доцільність застосування окремих множинних рівнянь регресії та їх систем для статистичного оцінювання взаємозв'язку валового внутрішнього продукту (ВВП) та показників грошово-кредитного ринку. Удосконалено методику аналізу взаємозв'язку ВВП та окремих монетарних показників. Наведено модель прогнозування помісячних темпів зростання реального ВВП України залежно від змін на грошово-кредитному ринку та з урахуванням інфляційних процесів. Розвинуто статистичну модель прогнозування поквартальних темпів зростання реального ВВР на короткостроковий період з урахуванням особливостей його розрахунку за виробничим методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-961 +
Шифр НБУВ: РА338804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мірошниченко О.Ю. 
Статистичне оцінювання рівня життя населення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.Ю. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо статистичного оцінювання рівня життя населення. Розкрито соціально-економічний зміст категорії "рівень життя". Розроблено класифікацію факторів впливу на об'єкт дослідження, запропоновано систему показників для оцінювання рівня життя населення. Проаналізовано різні підходи до побудови інтегральних показників рівня життя населення. Розглянуто існуюче інформаційне забезпечення статистичного оцінювання рівня життя населення. Визначено суть соціальних нормативів та їх значущість у даному оцінюванні. Проведено порівняльне оцінювання рівня життя населення за типом місцевості та економічними районами України. Здійснено поквартальний прогноз сукупних витрат міських і сільських домогосподарств на 2007 - 2008 рр. Розроблено інтегральний показник, який дозволяє оцінити рівень життя населення регіонів України. З використанням кореляційно-регресійного аналізу визначено фактори, що мають суттєвий вплив на рівень життя населення. З застосуванням апарату та процедур кластерного аналізу проведено групування регіонів України за рівнем життя. Адаптовано запропоновану методику багатовимірного оцінювання й аналізу регіональних відмінностей у рівні життя населення до проведення статистичного дослідження життєвого рівня населення країн СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА355525

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Приходько К.Р. 
Статистичний аналіз формування структури та динаміки валового внутрішнього продукту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / К.Р. Приходько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання статистичного аналізу формування структури та динаміки валового внутрішнього продукту (ВВП). Визначено напрями дослідження динаміки ВВП та його структурних елементів на стадіях виробництва, утворення, розподілу доходів і кінцевого використання в аспекті формування продукту за участі інституційних секторів економіки й окремих видів економічної діяльності. Обгрунтовано можливості використання ВВП як об'єкта статистичного дослідження у контексті ідеології системи національних рахунків. Виокремлено компоненти ВВП, на базі яких доцільно здійснювати статистичний аналіз. Сформульовано теоретичні засади аналізу ВВП за інституційними секторами економіки. Теоретично обгрунтовано та здійснено розрахунки горизонтально-вертикальної структури ВВП. Розкрито методологічні засади міжнародних зіставлень ВВП та його компонентів, визначених за методом кінцевого використання, розроблено трендові моделі для визначення тенденцій розвитку ВВП з застосуванням методики оцінки впливу сезонних коливань на квартальні показники ВВП та використанням системи індексів для оцінки впливу окремих факторів на обсяг ВВП. Побудовано модель впливу ВВП на рівень життя населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-961 + У9(4УКР)0-961 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348097

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рудич О.А. 
Статистичні аспекти формування соціального моніторингу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.А. Рудич ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до формування соціального моніторингу у контексті вимог до інформаційного забезпечення управління соціальними процесами. Розглянуто понятійний апарат і типологізацію соціальних процесів як об'єкта статистичного дослідження. Розкрито суть і функції соціальної трансформації в системі соціально-управлінського простору. Обгрунтовано структурно-логічну схему організації соціального моніторингу. Доведено доцільність використання соціологічних даних під час організації та впровадження соціального моніторингу. На прикладі вибіркових соціально-демографічних обстежень, проведених Держкомстатом України, удосконалено схему інформаційних потоків у разі здійснення моніторингу державних соціальних програм. Розроблено методологію статистичного аналізу та формування інформаційно-аналітичного забезпечення соціально-економічної захищеності працюючого населення України. Запропоновано методику розрахунку та доведено доцільність використання інтегрального показника даної захищеності працюючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА355140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дзюба І.В. 
Статистичні індикатори соціально-економічного становища населення України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.01 / І.В. Дзюба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено методологію багатовимірного оцінювання соціально-економічного становища населення України на підставі використання існуючої інформаційної бази. Обгрунтовано систему статистичних індикаторів, на базі якої побудовано інтегральну оцінку соціально-економічного становища населення України. Запропоновано нові методи декомпозиції інтегральної оцінки, досліджено співвідношення її економічної та соціальної складових. Визначено зміст категорії соціально-економічного становища населення як об'єкта статистичного дослідження. Проведено порівняльний аналіз і побудовано типологію регіонів України на основі декомпозиції інтегральної оцінки соціально-економічного становища населення та запропоновано методологію проведення регіональних порівняльних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА337612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жуковська Ю.Г. 
Центральні статистичні класифікації України (методичне забезпечення побудови): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / Ю.Г. Жуковська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародний і національний досвід розробки та впровадження центральних статистичних класифікацій видів економічної діяльності та продукції, розглянуто практичні питання удосконалення їх чинних редакцій. Наведено дані про структури центральних міжнародних, європейських і національних класифікацій видів економічної діяльності та продукції: ISIC (Rev. 3.1) та ISIC (Rev. 4), NACE (Rev. 1.1) та NACE (Rev. 2), CPC (Ver. 1.1) та CPC (Ver. 2), CPA (Rev. 1) та CPA (Rev. 2), розглянуто класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) (ДК 009:2005). Запропоновано нову редакцію КВЕД і центральної статистичної класифікації продукції (ЦСКП), удосконалено структуру ЦСКП. Розроблено методичне забезпечення проведення зіставлень видів економічної діяльності під час переходу від КВЕД (ДК 009:2005) до нової редакції КВЕД. Побудовано таблиці відповідності кодів видів діяльності та продукції за запропонованою редакцією КВЕД (4 знаки) та новою структурою ЦСКП (5 знаків) з урахуванням змін європейських класифікацій видів економічної діяльності (NACE Rev. 2) та продукції (CPA Rev. 2). Запропоновано варіант гармонізації класифікацій діяльності ISIC (Rev. 4) - NACE (Rev. 2) - КВЕД (нова редакція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-022.2 +
Шифр НБУВ: РА356485

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського