Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (301)Книжкові видання та компакт-диски (1065)Журнали та продовжувані видання (2913)
Пошуковий запит: (<.>U=С62:У9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрін Д.Л. 
Статистичне оцінювання рівноваги платіжного балансу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Д.Л. Єрін ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і структуру платіжного балансу, його інформаційне забезпечення, взаємозв'язок з системою національних рахунків, концепції зовнішньої рівноваги. Розглянуто метологію її статистичного оцінювання. Розкрито взаємозв'язок сальдо рахунку поточних операцій як основного індикатора стану платіжного балансу з макроекономічними показниками, зокрема, з темпами економічного зростання та бюджетним дефіцитом. Проаналізовано визначальні зовнішньоекономічні фактори рівноважного стану платіжного балансу: збалансованість зовнішньої торгівлі та зовнішнє інвестування у вигляді прямих іноземних інвестицій. Висвітлено структуру та зміни у структурі активів і пасивів міжнародної інвестиційної позиції України, а також тенденції золотовалютних резервів і міжнародної валютної ліквідності. Оцінено боргове навантаження на економіку країни і рівень неофіційної доларизації грошового обігу. Доведено доцільність використання моделі головних компонент для оцінювання платоспроможності країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)826.2 + У9(4УКР)826.2 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА335439

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ігнатов С.Н. 
Статистика ринку праці в сільській місцевості регіону (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / С.Н. Ігнатов ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто суть ринку праці у сільській місцевості, його специфіку, місце та вплив на формування, відтворення та використання трудових ресурсів, інформаційне забезпечення цих процесів, удосконалення методики їх статистичного аналізу, оцінювання та прогнозування. Систематизовано та формалізовано теоретичні, наукові визначення, що характеризують явища та процеси, взаємопов'язані з формуванням моделі ринку праці, яка існує в Україні, а також сформульовано поняття "регіональний ринок праці у сільській місцевості". Здійснено статистичний аналіз соціально-економічних, демографічних, міграційних процесів у сільській місцевості Вінниччини у динаміці. Запропоновано концепцію, що узагальнює, розвиває та доповнює існуючу систему статистичних показників, які відображають розвиток регіонального ринку праці у даній місцевості. Одержано характеристику за окремими ознакам та розкрито соціально-ментальні властивості трудових ресурсів сільського населення регіону на підставі даних проведеного вибіркового дослідження економічної активності сільського населення. Здійснено прогнози динаміки дослідженого ринку, проаналізовано розвиток демографічних процесів на селі, рівень зайнятості та безробіття сільського населення. Обгрунтовано методику побудови та здійснено розрахунок інтегрального показника для комплексного оцінювання розвитку ринку праці на селі. Запропоновано практичні рекомендації щодо застосування статистичного забезпечення управління даним ринком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР-4ВІН)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА341123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бараник З.П. 
Статистичне оцінювання ринку праці України (методологія та практика): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / З.П. Бараник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розкрито суть понять, що є базовими у теорії ринку праці. Обгрунтовано концептуально-методологічні засади статистики цього ринку як нового напрямку статистичної науки. Розроблено понятійний апарат і методологічний інструментарій дослідження ринку праці. Сформовано інформаційно-аналітичне забезпечення розробки стратегії розвитку ринку праці. Запропоновано концепцію його ефективного функціонування, а також організаційно-практичні підходи до формування механізму її реалізації за умов трансформаційної економіки. Удосконалено відповідну систему статистичних показників функціонування ринку праці, а також методичне забезпечення статистичного оцінювання структури зайнятого населення у аспекті соціального розвитку й економічного зростання. Запропоновано методологічний підхід до статистичного оцінювання співвідношення між попитом на робочу силу та її пропозицією. Удосконалено методологію статистичного оцінювання функціонування регіональних ринків праці. Розроблено методичні рекомендації та пропозиції з метою вдосконалення статистичного оцінювання ринку праці, впровадження яких до практичної роботи органів державного управління сприятиме побудові соціальної моделі в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)240.523.3 + У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА354641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Данилко В.К. 
Методологічні засади екологічної статистики: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / В.К. Данилко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні, науково-методичні й організаційно-практичні аспекти формування екологічної статистики, обгрунтовано її місце та роль у системі інтегрованої інформаційної статистичної бази. Наведено визначення понять, розкрито їх суть і розвинуто науково-методичні засади екологічної статистики. Обгрунтовано етапи її розвитку та становлення. Запропоновано класифікацію екологічних інформаційних ресурсів. Досліджено обліково-статистичні проблеми у сфері природокористування та охорони довкілля, зокрема: атмосферного повітря, водних об'єктів і земельних ресурсів у контексті сталого еколого-збалансованого розвитку. Розроблено та запроваджено у практику статистичних органів України методологічні засади щодо розрахунку викидів шкідливих речовин у повітряне середовище транспортними засобами та ряд форм державної статистичної звітності з екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)28 в + С62:У9(4УКР)28 в + С62:У9(4УКР)28 в
Шифр НБУВ: РА340101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дзюба І.В. 
Статистичні індикатори соціально-економічного становища населення України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.01 / І.В. Дзюба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено методологію багатовимірного оцінювання соціально-економічного становища населення України на підставі використання існуючої інформаційної бази. Обгрунтовано систему статистичних індикаторів, на базі якої побудовано інтегральну оцінку соціально-економічного становища населення України. Запропоновано нові методи декомпозиції інтегральної оцінки, досліджено співвідношення її економічної та соціальної складових. Визначено зміст категорії соціально-економічного становища населення як об'єкта статистичного дослідження. Проведено порівняльний аналіз і побудовано типологію регіонів України на основі декомпозиції інтегральної оцінки соціально-економічного становища населення та запропоновано методологію проведення регіональних порівняльних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА337612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дьяченко О.В. 
Теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.В. Дьяченко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто існуючі методологічні засади статистики зовнішньої торгівлі товарами й організаційні аспекти статистичних спостережень за зовнішньою торгівлею в Україні та деяких зарубіжних країнах. Узагальнено, проаналізовано та систематизовано методичні підходи та рекомендації щодо проведення зіставлення даних за методом "дзеркальної статистики". Визначено та класифіковано типологію причин розбіжностей, що виникають у даних торговельних країнах-партнерів, залежно від їх походження та висвітлено джерела їх виникнення. На підставі аналізу закордонного та вітчизняного досвіду проведення зіставлень, а також з урахуванням рекомендацій відповідних міжнародних організацій запропоновано новий методичний підхід до оцінки міри розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів з використанням спеціального коефіцієнта розбіжностей. Проведено горизонтальний і вертикальний аналізи обсягів розбіжностей у даних України та її основних торговельних партнерів - країн, які є членами ЄС за групами товарів з найбільшими обсягами розбіжностей з використанням абсолютного та середнього відхилень розбіжностей. Проведено зіставлення даних взаємної торгівлі України та Норвегії за методом "дзеркальної статистики". Доведено доцільність використання цього методу для визначення й аналізу причин розбіжностей у даних взаємовідносинах з конкретними країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У584.30 + С62:У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА355136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Жуковська Ю.Г. 
Центральні статистичні класифікації України (методичне забезпечення побудови): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / Ю.Г. Жуковська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародний і національний досвід розробки та впровадження центральних статистичних класифікацій видів економічної діяльності та продукції, розглянуто практичні питання удосконалення їх чинних редакцій. Наведено дані про структури центральних міжнародних, європейських і національних класифікацій видів економічної діяльності та продукції: ISIC (Rev. 3.1) та ISIC (Rev. 4), NACE (Rev. 1.1) та NACE (Rev. 2), CPC (Ver. 1.1) та CPC (Ver. 2), CPA (Rev. 1) та CPA (Rev. 2), розглянуто класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) (ДК 009:2005). Запропоновано нову редакцію КВЕД і центральної статистичної класифікації продукції (ЦСКП), удосконалено структуру ЦСКП. Розроблено методичне забезпечення проведення зіставлень видів економічної діяльності під час переходу від КВЕД (ДК 009:2005) до нової редакції КВЕД. Побудовано таблиці відповідності кодів видів діяльності та продукції за запропонованою редакцією КВЕД (4 знаки) та новою структурою ЦСКП (5 знаків) з урахуванням змін європейських класифікацій видів економічної діяльності (NACE Rev. 2) та продукції (CPA Rev. 2). Запропоновано варіант гармонізації класифікацій діяльності ISIC (Rev. 4) - NACE (Rev. 2) - КВЕД (нова редакція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-022.2 +
Шифр НБУВ: РА356485

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Задорожна Р.П. 
Методологічні засади статистичного дослідження соціальної структури суспільства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Р.П. Задорожна ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Рзглянуто суть і основні концепції соціальної структури суспільства. Наведено пропозиції щодо удосконалення методології її статистичного аналізу. Систематизовано теоретичні та методологічні підходи до вивчення будови суспільства й обгрунтовано переваги застосування теорій соціальної стратифікації як теоретичної бази досліджень, що уможливлює застосування статистичних методів багатовимірної класифікації. Адаптовано методи кластерного аналізу та багатовимірного ранжування до аналізу соціальної структури, за допомогою яких досліджено будову сучасного українського суспільства, здійснено аналіз його диференціації за показником середньодушових сукупних витрат. Доведено необхідність перегляду меж інтервалів групування населення за розміром середніх сукупних витрат на одиницю населення. Систематизовано критерії виділення середнього класу. Проаналізовано прояви феномену статусної несумісності в українському суспільстві. Адаптовано процедуру стандартизації значень показників ознакової множини для обчислення багатовимірних інтегральних оцінок на основі еталонних значень показників до використання у стратифікаційних дослідженнях. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи показників комплексної оцінки бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 + С62:У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА338825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калачова І.В. 
Методологічні засади формування соціальної статистики та її використання в управлінні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / І.В. Калачова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні, методологічні, науково-методичні та організаційно-практичні засади формування соціальної статистики як інформаційно-аналітичної бази управління соціальними процесами. Визначено комплекс програмно-методологічних питань соціального моніторингу як інструменту підтримки управлінських рішень. Доведено доцільність застосування інтегральних оцінок у соціальному моніторингу на прикладі використання індексів регіонального людського розвитку. Адаптовано систему соціальних індикаторів "контекст - статус - реакція" для оцінки дієвості соціальної політики в країні і здійснення порівняльного аналізу соціального становища населення різних країн. Розроблено програмно-методологічні положення обстежень стану соціально-економічної захищеності населення відповідно до Концепції соціально-економічної захищеності Міжнародної організації праці (МОП), яку адаптовано до національних умов. Здійснено комплексне статистичне оцінювання стану та тенденцій соціально-економічної захищеності населення України. Визначено концептуальні засади, цілі та аналітичні можливості допоміжних соціальних рахунків, розглянуто особливості їх побудови в Україні. Встановлено інформаційну потужність допоміжних соціальних рахунків у процесі визначення стратегічних цілей соціальної політики (на прикладі рахунку охорони здоров'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)271 + С62:У9(4УКР)271 + С62:У9(4УКР)271
Шифр НБУВ: РА351964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Камашева Н.В. 
Статистична оцінка взаємозв'язку ВВП України та монетарних показників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Н.В. Камашева ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено пропозиції щодо систематизації комплексу монетарних показників з метою їх використання під час розробки економічної політики. Показано доцільність застосування окремих множинних рівнянь регресії та їх систем для статистичного оцінювання взаємозв'язку валового внутрішнього продукту (ВВП) та показників грошово-кредитного ринку. Удосконалено методику аналізу взаємозв'язку ВВП та окремих монетарних показників. Наведено модель прогнозування помісячних темпів зростання реального ВВП України залежно від змін на грошово-кредитному ринку та з урахуванням інфляційних процесів. Розвинуто статистичну модель прогнозування поквартальних темпів зростання реального ВВР на короткостроковий період з урахуванням особливостей його розрахунку за виробничим методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-961 +
Шифр НБУВ: РА338804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колесник О. О. 
Статистичний аналіз ринку туристичних послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / О. О. Колесник ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічну сутність поняття "ринок туристичних послуг" і визначено взаємозв'язок усіх його елементів. Досліджено особливості становлення та розвитку національного туристичного ринку, вдосконалено систему класифікацій туризму відповідно до сучасних потреб. Систематизовано інформаційне забезпечення та розроблено систему показників статистичного аналізу туристичного ринку, що дозволило комплексно оцінити стан і розвиток ринку туристичних послуг України. Вдосконалено загальну концепцію системи статистичного моніторингу та методику формування її організаційної структури. Визначено основні тренди національного ринку туристичних послуг, на підставі яких здійснено відповідні прогнозні розрахунки. Адаптовано модель множинної регресії до аналізу закономірностей розвитку туризму. Запропоновано сценарні плани прийняття управлінських рішень за результатами статистичного аналізу туристичного ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)441.358 + У9(4УКР)441.358
Шифр НБУВ: РА381070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колесник С.І. 
Статистична оцінка забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / С.І. Колесник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні та практичні засади статистичного визначення обсягів забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які надходять з відпрацьованими газами двигунів автомобільного транспорту. Встановлено роль статистики забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом у вирішенні екологічних проблем в Україні, визначено історичні етапи розвитку, предмет та методологічні засади побудови системи статистичних показників. Запропоновано для практичного використання методику визначення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від автотранспорту на базі чинної системи статистичних показників його роботи з використанням результатів вибіркового обстеження роботи автомобілів, які перебувають у приватній власності населення. Наведено методологію формування статистичних показників забруднення атмосферного повітря відпрацьованими газами автомобільного транспорту до міжнародних стандартів. На підставі практичного використання розроблених методик удосконалено інформаційну базу забруднення атмосферного повітря, що дає змогу проводити повний об'єктивний статистичний аналіз забруднення повітряного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)373.30-28 + У9(4УКР)373.30-28 в611.3 + О35-082 н6 +
Шифр НБУВ: РА330096

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кремень О.І. 
Статистичне дослідження зайнятості населення (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.І. Кремень ; Держ. ком. статистики України, Держ. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Викладено методологічні та практичні підходи щодо статистичного вивчення зайнятості населення регіонів України. Обгрунтовано визначення соціально-економічної категорії зайнятості як системи відносин з метою її найбільш повного та адекватного статистичного вивчення. Проаналізовано наявні статистичні підходи щодо вивчення зайнятості населення. Розроблено систему відповідних показників й обгрунтовано напрямки подальшого вивчення сегментації зайнятого населення. Розроблено методичні підходи щодо розрахунку показників зайнятості населення, які дозволяють визначити її реальний рівень і ступінь збалансованості ринку праці. Обгрунтовано необхідність використання кластерного аналізу для оцінювання зайнятості населення в регіонах. На підставі інтегральних комплексних показників здійснено аналіз стану зайнятості населення у регіонах України. Запропоновано оцінювати асиметрію стану сфери зайнятості на регіональному та загальнодержавному рівнях на основі окремих статистичних показників. Розроблено прогноз показників зайнятості населення Сумського регіону на 2006 - 2010 рр. На підставі даних державної статистики здійснено перевірку якості одержаних прогнозних значень. З використанням економіко-статистичних моделей, визначено кількісні показники взаємного впливу рівнів зайнятості населення на інші важливі соціально-економічні показники розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР-4СУМ)240.5 + У9(4УКР-4СУМ)240.5 +
Шифр НБУВ: РА342194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лавриненко Л.М. 
Статистика кінцевих споживчих витрат домогосподарств у системі національних рахунків та ВВП: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Л.М. Лавриненко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адаптації кінцевих споживчих витрат домогосподарств у міжнародній Системі національних рахунків (СНР - 93) та валового внутрішнього продукту (ВВП) щодо їх побудови та використання з урахуванням сучасних соціально-економічних умов України та існуючої інформаційної бази. Розроблено наукові підходи щодо інтегрування кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП за даними вибіркового обстеження умов їх функціонування в Україні. Досліджено можливості використання й обмеження індексу споживчих цін (ІСЦ) як основи для розрахунків відповідного індексу-дефлятора кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП у постійних цінах. Проаналізовано результати Проекту міжнародних порівнянь ВВП України й окремих зарубіжних країн за окремими групами кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП, які базуються на показниках паритету купівельної спроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА332058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мірошниченко О.Ю. 
Статистичне оцінювання рівня життя населення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.Ю. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо статистичного оцінювання рівня життя населення. Розкрито соціально-економічний зміст категорії "рівень життя". Розроблено класифікацію факторів впливу на об'єкт дослідження, запропоновано систему показників для оцінювання рівня життя населення. Проаналізовано різні підходи до побудови інтегральних показників рівня життя населення. Розглянуто існуюче інформаційне забезпечення статистичного оцінювання рівня життя населення. Визначено суть соціальних нормативів та їх значущість у даному оцінюванні. Проведено порівняльне оцінювання рівня життя населення за типом місцевості та економічними районами України. Здійснено поквартальний прогноз сукупних витрат міських і сільських домогосподарств на 2007 - 2008 рр. Розроблено інтегральний показник, який дозволяє оцінити рівень життя населення регіонів України. З використанням кореляційно-регресійного аналізу визначено фактори, що мають суттєвий вплив на рівень життя населення. З застосуванням апарату та процедур кластерного аналізу проведено групування регіонів України за рівнем життя. Адаптовано запропоновану методику багатовимірного оцінювання й аналізу регіональних відмінностей у рівні життя населення до проведення статистичного дослідження життєвого рівня населення країн СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА355525

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мазур М.В. 
Статистичний аналіз інфляційного процесу в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / М.В. Мазур ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні концепції інфляції з урахуванням специфіки економіки країни. Виявлено переваги та недоліки основних показників інфляції. Запропоновано методологічні підходи щодо врахування споживчих грошових втрат сільського населення під час визначення індексу споживчих цін (ІСЦ), а також щодо елімінування сезонних коливань даного показника інфляції. Виявлено провідні тенденції інфляції та основні фактори впливу на індекс споживчих цін. Здійснено коригування показників фінансових результатів діяльності підприємств на інфляцію за допомогою системи індексів цін. Розроблено методологічні підходи щодо вимірювання прихованої інфляції на споживчому ринку. Побудовано зведений індекс інфляції за всіма ринками, який враховує складову прихованої інфляції, визначено напрями його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)262.681 + У9(4УКР)262.681 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА340612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Макієнко О.А. 
Розвиток земської статистики в Херсонській губернії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Макієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено форми, напрями та результати розвитку статистичної справи в земських установах Херсонської губернії. Здійснено системний розгляд різних галузей земської статистики як складової частини регіонознавства. З'ясовано предумови виникнення, особливості організації та функціонування земських статистичних служб у регіоні, розкрито взаємодію службовців статистиків з земськими структурами, адміністративною владою, місцевим населенням. Значну увагу приділено вивченню статистичних публікацій. Висвітлено наукові здобутки херсонських статистиків у вивченні культурно-господарського розвитку регіону, показано їх вплив на розвиток теорії та практики статистичної науки. Доведено важливу роль земсько-статистичної спадщини у формуванні вітчизняної регіоналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХЕР)5-536 + С62:У9(4УКР-8ХЕС)0-212.18 +
Шифр НБУВ: РА344598

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Михайлов В.С. 
Методологічні засади статистики зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / В.С. Михайлов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти формування статистики зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Розкрито зміст та організаційні особливості функціонування галузі, показано її зв'язок з іншими науковими дисциплінами. Проаналізовано сучасні економічні теорії, методи аналізу та макроекономічні моделі відображення зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено питання генезису концепції макроекономічних розрахунків і побудови сучасної Системи національних рахунків (СНР) редакції 1993 р. Досліджено основні визначення та поняття рахунків інших країн світу в СНР. Проаналізовано макроекономічні тотожності СНР, що відображають рахунок інших країн світу. Розглянуто теоретичні засади статистики платіжного балансу. Висвітлено основні поняття, класифікації та стандартні компоненти платіжного балансу та балансу зарубіжних інвестицій. Проаналізовано чинники, що впливають на стан платіжного балансу. Досліджено статистику руху капіталів і прямих іноземних інвестицій, розглянуто проблеми статистичного дослідження світових потоків технологій. Висвітлено питання впровадження методології платіжного технологічного балансу. Проаналізовано методичні та практичні аспекти інформаційного забезпечення процесу складання платіжного балансу України. Розглянуто основні концепції та визначення статистики зовнішньої торгівлі, розроблено методичні підходи щодо забезпечення достовірності статистичних даних. Досліджено організаційні форми та статистичну звітність у сфері зовнішньоі торгівлі товарами та послугами. Розглянуто проблеми організації вибіркових статистичних спостережнь у зовнішній торгівлі України. Досліджено методичні засади обліку послуг зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено систему показників і проаналізовано стан і динаміку торгового балансу України. Проаналізовано методологічні засади статистики цін зовнішньої торгівлі. Розглянуто проблеми застосування індексного методу та розроблено методологічні положення розрахунку індексів зовнішньої торгівлі в Україні. Обгрунтовано нові підходи щодо статистичного прогнозування зовнішньоторговельних цін. Наведено рекомендації щодо удосконалення методології проведення статистичних досліджень у галузі зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)8 в + С62:У9(4УКР)8 в
Шифр НБУВ: РА337734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мороз Ю.Ю. 
Методологічні засади побудови податкової статистики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Ю.Ю. Мороз ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено місце податкової статистики у складі багатогалузевої статистичної науки, її поняття, історичні етапи розвитку, предмет, методологію та функції. Обгрунтовано концепцію створення її інформаційних ресурсів і забезпечення ними інтересів користувачів. Із позицій комплексного системного підходу розглянуто проблеми формування показників податкової звітності та їх інтеграції з даними фінансової звітності платників податків. Розроблено форму податкової звітності. Особливу увагу приділено питанням оцінки даного потенціалу та навантаження за окремими регіонами та платниками податків. Визначено основні прийоми та напрямки статистичного аналізу у сфері оподаткування. Доведено, що податкова система та політика України малоефективна та нединамічна, тому зміни, які зазвичай приймаються з метою удосконалення системи оподаткування, не призводять до адекватного регулювання податкових положень. Надано рекомендації щодо вдосконалення надання податкових пільг стосовно спрямування їх на розвиток інвестиційної та інноваційної діяльності платників. Запропоновано системно-нормативну концепцію використання статистичного аналізу у процесі виявлення фактів податкових порушень та тіньової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)261.413 + С62:У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА324929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Незнамова А.С. 
Статистико-економічний аналіз рейтингових систем комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / А.С. Незнамова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено рейтингові системи комерційних банків, вдосконалено методики рейтингового оцінювання надійності й ефективності банківської діяльності, наведено нові методологічні та практичні підходи до формування рейтингових методик. Проаналізовано становлення рейтингової справи у світі та в Україні, визначено основні напрями використання рейтингових систем комерційних банків, а також практику міжнародних та українських рейтингових агенств. Розроблено систему показників, що характеризують надійність та ефективність банківських установ, опрацьовано концептуальну основу побудови статистичних рейтингових систем оцінки банківської діяльності. Обгрунтовано необхідність оцінки діяльності підприємств-позичальників та впровадження кредитних скорингів з метою оцінювання фінансового стану фізичних осіб. Розглянуто можливості адаптації кластерного та дискримінантного аналізу до конкурентних умов функціонування банківських установ та наявної інформаційної бази. Запропоновано рейтингову систему, яка дає змогу здійснювати комплексну оцінку стану надійності та ефективності діяльності всієї сукупності банківських установ України для прийняття виважених управлінських рішень і розширення клієнтної бази банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)262.181.34 +
Шифр НБУВ: РА324408

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського