Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*333.395.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Дишлевий І. О. 
Свобода як форма прояву соціального: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / І. О. Дишлевий ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше свободу розглянуто як соціальний феномен, який регулює специфічні соціальні відносини за умов соціальної рівності, реалізації певних соціальних інтересів, соціальних статусів індивідів і соціальних верств з урахуванням відповідних вимог до додержання свободи, стабілізує, підвищує рівень усталеності соціальних систем. Розкрито змістовні смисли свободи за основами: залежності-незалежності, ментальних установок, етичних уявлень. Визначено, що категорія свободи співвіднесена з англомовними поняттями "liberty" і "freedom". Вдосконалено підхід до розрізнення форм свободи, що виділяються за сферами й аспектами суспільного життя. Надано оцінювання можливостей застосування показників та індикаторів свободи, які використовуються по відношенню до відкритих, закритих і перехідних суспільств міжнародною неурядовою організацією "Freedom House" та Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США. Висвітлено використання концепції дискурсу для обгрунтування взаємопереходу дифузної й інституціональної форм свободи. Розглянуто положення про консенсус інтересів політичних і бізнес-еліт, з одного боку, та рядових громадян, - з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.395.1
Шифр НБУВ: РА379202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського