Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Майструк І.М. 
Економічна культура молоді за умов становлення ринкових відносин в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.М. Майструк ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз економічної культури молоді за умов становлення ринкових відносин в Україні. Розглянуто трансформацію даної культури. Досліджено історичну еволюцію економічної культури. Проаналізовано емпіричні виміри такої культури молоді. Обгрунтовано чинники її зростання та запропоновано способи формування та вдосконалення. Зазначено щодо теоретичної значущості результатів дослідження, їх практичного впровадження на загальнодержавному рівні під час формування науково-обгрунтованої державної політики в молодіжній сфері, для розробки програм економічного розвитку, підготовки навчальних посібників, у процесі викладання базових курсів з економічної соціології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + С5*122.6 * С5*671*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА362204

Рубрики:

      
2.

Вдовиченко І.Н. 
Інформаційні технології багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив у соціальних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Н. Вдовиченко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади створення та застосування інформаційної технології комбінованого багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив, що використовується для формування експертної групи. Розроблено методологію експертного вибору. Запропоновано розглядати систему процесу формування експертної групи як сукупіність модулів. Побудовано математичну модель кожного модуля. Наведено схему агрегації результату. Розроблено оцінну систему, критерії оцінювання, групи критеріїв. Запропоновано комбінований метод багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив і створено інформаційно-аналітичну систему ФОРЕГ для його реалізації. Розроблено комплексну технологію проведення соціологічної експертизи, збору даних і аналізу результату. Для реалізації технології розроблено інфораційно-аналітичний комплекс "Тестування експертів". На підставі результатів виконаного соціально-експертного дослідження проблем запровадження Болонської конвенції в Україні підтверджено правильність формування експертної групи. Проаналізовано стан питання запровадження Болонської конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 в623.51 + З810.413 +
Шифр НБУВ: РА357313

Рубрики:

      
3.

Бондар Т. О. 
Категорія "благо" в процесі еволюції соціальних утопій: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Т. О. Бондар ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціальну утопію в аксіологічній площині: визначення ролі категорії "благо" в утопічній свідомості та з'ясування специфіки її інтерпретації на різних етапах еволюції соціальних утопій - класичному, некласичному, постнекласичному. Розглянуто соціальну утопію як "концепцію блага", в якій одночасно поєднуються всеохоплююча доктрина, основним завданням якої є пошук і створення утопістом власної теорії блага, що охоплює усі відомі цінності та чесноти в межах даної системи. Запропоновано цілісну реконструкцію "блага" як соціально-філософської категорії, визначено його роль, світоглядне та методологічне значення в утопічному мисленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.311 + С5*122.6
Шифр НБУВ: РА376022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Таран В.О. 
Концепція ідеології перехідного суспільства в контексті соціокультурного аналізу: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.О. Таран ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Досліджено ідеологію перехідного суспільства як філософського поняття та духовно-практичного явища, що відображає найбільш типові риси суспільних перетворень, притаманних пострадянським країнам. На підставі переосмислення теоретико-методологічних підходів щодо визначення ідеологічного феномену та виявлення домінуючих підходів за умов соціальних змін проаналізовано особливості трансформації світоглядних і ціннісно-орієнтаційних уявлень соціальних суб'єктів, що зумовлюють формування провідних ідеологічних тенденцій в соціальному просторі. Запропоновано нове розуміння сутнісних, структурних і типологічних характеристик суб'єкта ідеології, визначено суб'єктів ідеологічних відносин, що виникають у процесі соціальної переструктуризації суспільства. Простежено змістові особливості ідеологічних орієнтацій даних суб'єктів, що набувають специфічних ідеологічних форм. Розроблено конкретні моделі ідеологічних відносин і висвітлено механізм ідеологічного впливу на націо- та державотворчий процес у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 + Ф024
Шифр НБУВ: РА314975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Демків О.Б. 
Мережева структура соціального капіталу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.Б. Демків ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Висвітлено особливості реконцептуалізації феномену соціального капіталу (СК), визначено його відмінні рівні інтерпретації. Показано вирішальну роль мережевої структури СК для системного бачення даного феномену, висвітлено перспективи застосування мережевого аналізу в практичному дослідженні СК. З'ясовано соціальні та політичні умови, які вплинули на формування теорії СК, розглянуто можливі шляхи адаптації теорії СК до умов сучасного українського суспільства. Розкрито зміст понять організаційної поразки, демодернізації та трансформації ціннісно-нормативної системи у даному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 +
Шифр НБУВ: РА343030

Рубрики:

      
6.

Ятвецька Г.В. 
Методи дослідження властивостей сталих структур у соціальних системах: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.02 / Г.В. Ятвецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методи дослідження соціальних систем на макрорівні. Запропоновано концепцію теоретичного аналізу соціальних систем, у яких присутні та взаємодіють інституціональні та самоорганізаційні процеси. Висвітлено особливості побудови показників для виміру системної та соціальної інтеграції. Наведено методи фіксації внутрішньої структури соціальних властивостей, обумовлених функціонуванням ціннісно-нормативної системи, а також діагностики осередків кризовості та стабільності українського суспільства на прикладі локально-територіальних спільнот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 в614 +
Шифр НБУВ: РА343029

Рубрики:

      
7.

Романенко Ю.В. 
Образи смислоутворюючих чинників в функціонуванні соціальних систем: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / Ю.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Визначено основні чинники смислоутворення в соціальних системах, що знаходять символічне втілення у відповідній версії семіозису (множині практик продукування знаків і значень соціальною системою). Доведено існування зв'язку між типом семіозису та соціальною макроідентичністю. Визначено основні парадигми у розумінні проблеми смислоутворення у теорії й історії соціології. Здійснено побудову типології соціофракталів (матриць смислоутворення). З'ясовано специфіку етнорегіональних модифікацій моделей смислоутворення. Висвітлено питання стосовно суті процесів символізації в соціальних системах. Розв'язано проблему символічної трансгресії, базуючись на теорії фракталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 +
Шифр НБУВ: РА346057

Рубрики:

      
8.

Щерба О.І. 
Поведінка споживача в умовах становлення та розвитку рекламного простору (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.І. Щерба ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз мотиваційних теорій особистості. Проаналізовано зовнішні та внутрішні чинники впливу на поведінку споживачів. Розглянуто сегментацію споживання та типи споживачів за різними критеріями. Проаналізовано їх сприймання та ставлення до реклами та її вплив на поведінку споживачів. Відзначено щодо неадаптованості західної реклами до українських реалій і показано необхідність вивчення регіональних відмінностей споживачів. Розглянуто особливості символів та гендерного аспекту, відображених у національному рекламному продукті. Наголошено на важливості формування споживчої культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.21 + С5*676 + С5*122.6 +
Шифр НБУВ: РА349713

Рубрики:

      
9.

Лещенко В. М. 
Політична партія у контекстах взаємодії соціальної та політичної систем сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. М. Лещенко ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено лінійну та колоподібну моделі розташування блоків "лівих", "центристських" і "правих" політичних партій як у ситуаціях їх перебування у статичному стані. Наведено доцільні пропозиції зі значного скорочення кількості партій у політично недоструктурованій країні. Уточнено положення про закономірне зростання ролі різнопрофільних еліт у справі кадрового формування політичних партій та їх участі у процесах реалізації на практиці концепцій різних сфер державної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф3(4УКР)12 + С5*12
Шифр НБУВ: РА373644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бобро Н. В. 
Соціальний капітал як чинник професійної соціалізації правоохоронців: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. В. Бобро ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні теоретичні підходи до аналізу поняття "професійна соціалізація особистості", на основі чого визначено чинники професійної соціалізації особистості в правоохоронній сфері та розглянуто місце професійної ідентифікації в процесі професіоналізації правоохоронців. На основі аналізу феномену соціального капіталу в класичній і сучасній соціології визначено його структуру, функції та роль в професійній соціалізації працівників правоохоронних органів, що дозволило дослідити вплив соціального капіталу на процес професійної соціалізації правоохоронців і запропонувати рекомендації щодо створення системи ефективного використання можливостей соціального капіталу на різних етапах як чинника, що детермінує успішність процесу професійної соціалізації працівників правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122.6 + С5*667.211*5*333.91
Шифр НБУВ: РА384892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Нікулін В.С. 
Структурування елітних мереж в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.С. Нікулін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічний підхід щодо дослідження еліт у контексті теорій соціального капіталу та мережевого аналізу. На підставі сучасних соціологічних концепцій, що розглядають поняття "капітал", його види та форми, здійснено теоретичну інтерпретацію поняття "еліта" в аспекті визначення обсягу та структури капіталу елітних акторів, згідно з якою еліту певного суспільства складають актори, що володіють таким сукупним капіталом, обсяг і структура якого забезпечує їм домінуюче положення в соціальній ієрархії. Розкрито сутність базового поняття запропонованого теоретико-методологічного підходу - "елітної мережі" як реальної соціальної мережі, яка є структурованим простором неформалізованих взаємодій, що виникають у процесі боротьби за владу та базуються на особистісних безпосередніх контактах, довірі, обміні капіталом і взаємних очікуваннях елітних акторів. Розроблено теоретико-методологічні принципи соціологічного дослідження елітних мереж, уточнено уявлення про механізми їх функціонування. На підставі застосування даного підходу щодо аналізу процесів функціонування та розвитку елітних груп в українському суспільстві виявлено історичні передумови формування елітних мереж у межах радянської номенклатурної еліти. Визначено їх роль у процесах елітних трансформацій в Україні. Встановлено вплив соціального капіталу елітних акторів на формування елітних груп і головні фактори структурування елітних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА355271

Рубрики:

      
12.

Кравченко М.В. 
Формування та впровадження нової парадигми соціальних цінностей українського суспільства (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / М.В. Кравченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність формування нової парадигми соціальних цінностей для сучасного українського суспільства та впровадження її органами державного управління. Визначено місце соціальних цінностей у системі духовного розвитку суспільства, механізми їх формування та цикл існування цінностей, взаємозв'язок і взаємовплив соціальних цінностей та суспільного ідеалу. Проаналізовано об'єктивні соціально-економічні чинники та духовні основи формування й утвердження нової парадигми соціальних цінностей українського суспільства. Запропоновано принципово нову парадигму соціальних цінностей, що обгрунтовує необхідність поєднання загальнолюдських та європейських соціальних цінностей, а також соціальних цінностей національного значення. Проаналізовано особливості та розкрито механізм впровадження названої парадигми органами державного управління. Сформульовано засади нової системи цінностей державних службовців за умов реформування вітчизняного державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122.6 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА316467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського