Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (584)Книжкові видання та компакт-диски (466)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Беспалько В.В. 
Визначення медико-соціальних чинників формування наркоманії серед учнівської молоді та обгрунтування її первинної профілактики на прикладі західного регіону України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Беспалько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності виникнення, формування, розповсюдження та перебігу наркоманії серед учнівської молоді залежно від комплексу соціальних, медичних, біологічних, соматичних, психологічних, юридичних чинників з урахуванням ступеню впливу кожного з них. Виявлено зв'язки між медичними та соціально-психологічними чинниками щодо формування соціального та особистого ризику наркотизації підлітків. Досліджено особливості формування наркоманії залежно від типу використаних наркотиків, віку дітей і підлітків. Створено інформаційно-математичну модель оцінки ризику виникнення наркоманії та корекційні програми протидії наркотизації. Науково обгрунтовано потребу в ранній високопрофесійній перманентній первинній профілактиці наркоманії в усіх типах освітніх закладів як пріоритетного напрямку боротьби з даним явищем. Запропоновано нові напрямки та шляхи удосконалення первинної профілактики наркоманії серед дітей та підлітків з урахуванням складних соціально-медичних основ зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1 + Р11(4Укр)286.1
Шифр НБУВ: РА319522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ерніязова В.В. 
Виховання молодших школярів з нейротичними ускладненнями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / В.В. Ерніязова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Наведено результати теоретико-експериментального дослідження проблеми виховання дітей з нейротичними ускладненнями. Вивчено психолого-педагогічні умови забезпечення корекційно-виховного впливу на учнів початкових класів загальноосвітньої школи у процесі позакласної виховної роботи. З'ясовано суть нейротизму як ускладнення розвитку дитини. Визначено та вивчено структурні компоненти чинників його виникнення у дитини (біологічний та мікросоціальний - сімейний і шкільний), а також зумовлені ними прояви нейротизму. Розроблено систему корекційно-виховної роботи з молодшими школярами, спрямовану на усунення у них нейротичних проявів та становлення соціально значущих якостей. Доведено ефективність її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.331.1 + Ч435.3 + Р733.645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА326808

Рубрики:

      
3.

Шмаргун В. М. 
Вікові та індивідуальні психосоматичні особливості дітей як предиктори розумового розвитку (молодший шкільний і підлітковий вік): автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / В. М. Шмаргун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню вікових та індивідуальних психосоматичних особливостей розумового розвитку дітей. Обгрунтовано новий напрям психологічної науки "психосоматика норми" та поняття "психосоматичні особливості норми". Наведені результати лонгітюдного порівняльного дослідження вікових та індивідуальних психосоматичних особливостей у формуванні розумових здібностей дітей, що нормально розвиваються, та із затримкою психічного розвитку. У процесі вивчення структури і динаміки інтелекту та когнітивно-стильових ознак, нейродинамічннх якостей ВНД, нейропсихологічних характеристик довільної рухової дії встановлено, що діти порівнюваних груп суттєво відрізняються за сенсорно-перцептивними, сенсомоторними показниками цього комплексу психосоматичних особливостей. З'ясовано інтегральну дію психосоматичних показників на формування і прояв розумових здібностей як багаторівневих сенсорно-перцептивних і сенсомоторних феноменів в ієрархічній структурі ментального розвитку індивіда. Результати дослідження мають практичну значущість для оптимізації навчального процесу, формування у школярів розумових здібностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.102 + Ю948.25 + Р733.64-32
Шифр НБУВ: РА377142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Браткова 
Гігієнічні принципи профілактики донозологічних порушень психічного здоров'я підлітків 15-17 років: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ольга Юріївна Браткова ; АМН України, Державна установа "Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва". — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64
Шифр НБУВ: РА367088

Рубрики:

      
5.

Мозгова Т.П. 
Гіперкінетичні розлади та розлади поведінки у підлітків (патогенез, клініка, корекція, профілактика): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.П. Мозгова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вивчення формування гіперкінетичних розладів і розладів поведінки у підлітків. На підставі результатів комплексного інтегрального дослідження встановлено взаємозв'язок і взаємовплив психосоціальних, генотипічних, клініко-психопатологічних і нейрогуморальних чинників такого формування. Визначено структуру та закономірності синдромогенезу. Виявлено роль конституціональних особливостей, нейрофізичних і нейровегетативних механізмів. Установлено патогенетичні механізми та предикати формування досліджених розладів. Визначено чинники ризику й антиризику, прогностичні критерії формування соціальної дезадаптації. Запропоновано етіопатогенетичну концепцію формування гіперкінетичних розладів і розладів поведінки, з використанням якої розроблено систему раннього діагностування, корекції та профілактики формування соціальної дезадаптації у підлітків. Обгрунтовано програму індивідуального прогнозу, визначено алгоритм проведення диференційованих превентивних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62-323.7 + Р733.64-3 +
Шифр НБУВ: РА359584

Рубрики:

      
6.

Пушкарьова Т.М. 
Депресивні та тривожні розлади непсихотичного рівня у жінок під час вагітності, після пологів та охорона психічного здоров'я немовлят (клініка, діагностика, терапія, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Пушкарьова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поширеності, структурно-синдромологічної, психодинамічної типології й закономірностей формування та динаміки депресивних і тривожних розладів непсихотичного рівня у 250-ти пацієнток та 81-ої вагітної жінки з групи порівняння. На підставі інтеграції клініко-психопатологічного та психодинамічного підходів вивчено закономірності формування та динаміки депресивних і тривожних розладів у жінок у період вагітності та після пологів, а також пограничної психічної патології їх немовлят. Розроблено, апробовано та впроваджено систему діагностики, лікування, психотерапії та профілактики депресивних і тривожних розладів у вагітних і матерів, а також пограничних психічних розладів у їх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р645.027.7 + Р733.64 +
Шифр НБУВ: РА346539

Рубрики:

      
7.

Черкасова А.О. 
Діагностика і диференціація психічних і поведінкових розладів при ВІЛ-інфекції та ендогенному процесі у дітей і їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.О. Черкасова ; АМН України; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено вивчення та комплексний аналіз клініко-психопатологічної структури та патопсихологічних особливостей розладів психічної сфери у ВІЛ-інфікованих дітей і хворих з ендогенним процесом для диференціальної діагностики виявлених порушень та розробки методів комплексної терапії. Вивчено провідні синдроми психічних розладів, особливості пам'яті, уваги та рівень інтелектуального розвитку у даного контингенту хворих. Встановлено наявність синдромів психічних розладів у дітей з ВІЛ-інфекцією і синдромів у хворих, що страждають ендогенним процентом, а також порушення пам'яті і уваги у обох групах. Запропоновано комплекс психофармакотерапії та психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64 + Р733.514.0 +
Шифр НБУВ: РА367632

Рубрики:

      
8.

Шебанова В.І. 
Діагностика та корекція агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.І. Шебанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано психологічні підходи до феномену дитячої агресивності. Розглянуто особливості дітей з порушеннями психічного розвитку на підставі саногенного підходу з урахуванням клінічних, психологічних та педагогічних позицій. Теоретично обгрунтовано діагностичний інструментарій для виявлення особливостей агресивної поведінки в молодших школярів з порушеннями психічного розвитку. Запропоновано та апробовано методики: "Тест ситуацій" і "Опитувальник форм агресивного реагування". Проаналізовано дані констатуючого та формуючого експериментів. Встановлено, що перебільшення деструктивної агресії за реактивним типом у паттерні поведінки учнів класів інтенсивної педагогічної корекції пов'язано з потенціально агресивним відчуттям та потенціально агресивною інтерпретацією, що формуються під впливом комплексу негативних факторів мікросоціального середовища. Теоретично обгрунтовано концептуальну модель психокорекції агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.3 + Р733.64-5 + Ю948.25 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: ДС320700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Ейсмонт Є.В. 
Електрофізіологічний підхід до вивчення і зниження тривожності у дітей та підлітків: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Є.В. Ейсмонт ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язки між показниками електроенцефалограми (ЕЕГ), викликаними та пов'язаними з подіями потенціалами (ВП і ППП) і рівнем тривожності у практично здорових випробуваних дітей і підлітків 10 - 15-ти років. Показано, що значення окремих видів тривожності, що належать до різних сфер життя, у дітей і підлітків мають більш тісні кореляції з показниками ЕЕГ і ВП, ніж значення загальної особистісної тривожності, а розподіл дітей і підлітків на групи низько- та високотривожних в залежності від рівнів окремих видів тривожності виявляє більшу кількість суттєвих розходжень за показниками ЕЕГ, ВП і ППП між групами, ніж за розподілу досліджуваних на групи залежно від рівня загальної особистісної тривожності. Вироблено стратегію проведення сеансів зворотнього зв'язку за характеристиками ЕЕГ, спрямовану на зниження високого рівня тривожності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 + Р733.64-5
Шифр НБУВ: РА374902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Грабар І.В. 
Залежність від летких розчинників у дітей та підлітків (клініко-терапевтичні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / І.В. Грабар ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З застосуванням сучасних методів досліджено клінічні особливості сучасних форм інгаляційної токсикоманії у дітей і підлітків, одержано предиктори формування адиктивних форм поведінки. За результатами комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного дослідження даного контингента населення із залежністю від інгаляцій леткими розчинниками виявлено негативний вплив дослідженої групи психоактивних речовин на дитячий організм. Описано клінічні феномени, які доповнюють відомі описи інтоксикації леткими органічними розчинниками. Запропоновано систему прогнозування на підставі багатофакторної, індивідуальної оцінки соціальної, мікросоціальної сфер, особливостей спадковості, психології особистості, умов виховання. Розроблено нові, патогенетично обгрунтовані підходи до лікування зазначеної патології - залежності від інгалянтів. З застосуванням вітчизняного ентеросорбента "Силлард П" показано високу ефективність ентеросорбційної детоксикації. Вивчено регіональний регістр (на моделі Луганського регіону) токсичних речовин як психоделічних, що використовують діти та підлітки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА337305

Рубрики:

      
11.

Ткач Б.М. 
Індивідуально-психологічні та нейропсихологічні особливості молоді з адиктивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Б.М. Ткач ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано індивідуально-психологічні та нейропсихологічні особливості молоді з адиктивною поведінкою. Визначено передумови вживання молоддю психоактивних речовин, зокрема, у разі неповної сім'ї, вживання психоактивних речовин членами сім'ї, сімейних конфліктів та недостатності близьких взаємин між батьками і дітьми, неправильного стилю сімейного виховання, поганої успішності у навчанні. Висвітлено концепцію побудови комплексних програм психопрофілактики адиктивної поведінки та підтримання психосоматичного здоров'я з урахуванням індивідуально-психологічних та нейропсихологічних особливостей молоді. Розроблено комплексну програму психопрофілактики адиктивної поведінки молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.26-4 + Ю936.2-81 + Р733.645.021.1-435 + Р733.645.021.1-57 +
Шифр НБУВ: РА343017

Рубрики:

      
12.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
13.

Михайлова Е.А. 
Клініко-патогенетичні особливості формування психопатологічних розладів у дітей з тяжкою формою цукрового діабету: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Е.А. Михайлова ; АМН України. Ін-ут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 35 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження 285-ти дітей та підлітків з тяжкою формою цукрового діабету (ЦД) виявлено механізми формування в них соматопсихічних і психосоматичних співвідношень, частоту та структуру клініко-психопатологічних розладів. Визначено психологічні особливості хворих, зокрема їх інтелектуально-пізнавальної, мотиваційної, емоційної сфер. Показано, що на ранніх етапах захворювання формується прогресуюча діабетична енцефалопатія (ДЕП). За умов моделювання гострого "стресу очікування" виявлено виснаження у хворих функціональних резервів організму та зрив антистресових адаптивних механізмів мозку. Розроблено алгоритм діагностики та прогноз психопатології у дітей з ЦД, концептуальну модель патогенетичної терапії ДЕП. Сформульовано гіпотезу психопрофілактики соціальної недостатності й обгрунтовано клінічний напрям психіатричної реабілітації в дитячій діабетології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.645.093-37 +
Шифр НБУВ: РА343986

Рубрики:

      
14.

Шульга О.О. 
Клініко-психопатологічні особливості дітей із затримками психічного розвитку, які страждають на дизартрії, та їх лікування із застосуванням лазеропунктури: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Шульга ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Під час обстеження 170 дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, встановлено взаємозалежність між вираженістю затримок психічного розвитку та інтенсивністю проявів дизартрії. Виявлено наявність різноманітних поєднувань непсихотичних психопатологічних порушень: церебрастенічного, гіпердинамічного, неврозоподібного синдромів. Розроблено ефективну методику лікуванння дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, шляхом впливу низькоінтенсивним лазерним випромінюванням на біологічно активні точки тіла в поєднанні з обмеженою медикаментозною терапією та традиційною логокорекцією. Методика скорочує термін лікування зазначеної категорії дітей, зменшує обсяг медикаментозної терапії, позитивно впливає на різноманітні прояви резидуально-органічної патології центральної нервової системи: психічні, неврологічні, логопедичні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3
Шифр НБУВ: РА310419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Казаков 
Клініко-психопатологічні порушення у дітей в сім'ях, де один з батьків хворіє на параноїдну форму шизофренії та принципи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Олексій Анатолійович Казаков ; Державна установа "Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-5
Шифр НБУВ: РА360047

Рубрики:

      
16.

Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
17.

Бичкова Г.М. 
Клінічний поліморфізм та генетична гетерогенність синдрому Мартіна-Бела: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Г.М. Бичкова ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню клінічного поліморфізму синдрому Мартіна-Бела. Встановлено, що синдром проявляється як мінімум у двох клінічних формах, які характеризуються специфічним комплексом фенотипічних і психопатологічних ознак. Показано, що в основі виявленого клінічного поліморфізму лежить істинна генетична гетерогенність (відмінність молекулярно-генетичних змін при різних клінічних формах синдрому). Вперше проведений аналіз порушень психічних функцій у хворих дозволив виявити переважне ураження у них лобних відділів мозку. Впроваджені у практику основні результати роботи дозволять підвищити ефективність діагностики і профілактики синдрому Мартіна-Бела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3

Рубрики:

      
18.

Тиха Е.В. 
Корекція психічного розвитку в процесі навчання молодших школярів з аномаліями зору: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Е.В. Тиха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси формування психіки дітей з аномаліями зору та виявлено чинники, що обумовлюють її становлення. Розглянуто особливості структури дефекту, способи формування його компенсації, а також запропоновано шляхи становлення особистості дитини з обмеженими візуальними можливостями як інтеріорізоване ставлення до нього найближчого оточення. Вперше запропоновано використання експериментально-генетичного методу у системі шкіл тифлологічної спрямованості, на підставі основних положень якого обгрунтовано необхідність об'єднанння прийомів психокорекції та навчання. Наведено технологічну схему корекції психічної діяльності учнів молодших класів спеціалізованих шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей на прикладі планування навчального процесу з іноземної мов, а також серію завдань, що складають технологічну схему психокорекційного навчання. Надано оцінку його успішності на підставі порівняння об'єктивних кількісних та якісних характеристик когнітивних і особистісно-характерологічних особливостей діяльності учнів з глибокими аномаліями функціонування зорової системи. На підставі проведених досліджень розроблено методичні рекомендації (для психологів, педагогів та батьків) щодо забезпечення гармонійного розвитку молодших школярів з вадами зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.221.0 + Р128.94-385 + Р733.645.093.3-57 + Ю948.23
Шифр НБУВ: РА316479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кожина Г.М. 
Невротичні розлади у підлітків, які знаходяться в умовах пенітенціарної системи (клініка, механізми формування, корекція, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Кожина ; Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

З використанням системномго підходу до оцінки результату комплексних клініко-психопатологічних, психодіагностичних, електрофізіологічних досліджень, установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, що визначають формування невротичних розладів у підлітків, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Систематизовано патогенетично значущі фактори формування цих розладів. Описано специфіку їх клінічної структури, динаміку клінічного перебігу й особливості синдромогенезу. У структурі невротичних розладів у неповнолітніх правопорушників виділено тривожний, неврастенічний, астеноапатичний і меланхолічний варіанти депресивних розладів, неврастенію, фобічний, компульсивний й обсесивний варіанти обсесивно-компульсивних розладів, а також комплекс афективних, вегетативних, рухових і сенсорних порушень за умов дисоціативних (конверсійних) розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА343183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Табачніков О.Ю. 
Непсихотичні психічні розлади в учнів шкіл нового типу (клініко-психопатологічні, соціально-психологічні, психологічні закономірності формування, профілактика та корекція): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.Ю. Табачніков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Встановлено рівні поширеності, клінічну структуру, феноменологію, вікову динаміку, фактори ризику клінічно визначених і початкових проявів непсихотичних психічних розладів (НПР) у школярів. Особливу увагу приділено стану психічного здоров'я та особливостям психічної адаптації в школах нового типу (ШНТ) інтелектуально обдарованих учнів. Доведено, що поширеність НПР у ШНТ перевищує значення даного показника в звичайній школі. Встановлено, що ШНТ за умов дотримання психогігієнічних вимог можуть позитивно впливати на стан психічного здоров'я інтелектуально обдарованих підлітків. Розроблено та впроваджено систему комплексних заходів щодо своєчасної діагностики, профілактики та корекції непсихотичних психічних розладів у школярів. Для втілення даної системи запропоновано перетворення шкільної психологічної служби на шкільну медико-психологічну службу з включенням до її складу медичного психолога та лікаря-психотерапевта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА316124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського