Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627.709.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Стеценко Т.І. 
Вроджені вади розвитку головного мозку як фактор виникнення епілепсії у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.І. Стеценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання покращення діагностики та лікування епілепсії у дітей раннього віку, що мають вроджені вади розвитку головного мозку за результатами клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше на основі комплексного дослідження з застосуванням високоінформативного методу магніто-резонансної томографії визначено взаємозв'язок вроджених вад розвитку центрально-нервової системи та тяжкості протікання і терапії епілепсії у хворих дітей з вродженими аномаліями мозку. Вивчено особливості клінічного перебігу вад розвитку головного мозку (ліссенцефалії, гетерокопії, фокальної кіркової дисплазії та полімікрогірії, дизгенезії мозолистого тіла, аномалій мозочка), їх вплив на виникнення епілепсії у дітей раннього віку. Проаналізовано вплив різних функціонально-структурних аномалій головного мозку на зародження епілепсії та частоту припадків, їх тип та тривалість. Досліджено особливості електричної активності та структури головного мозку з аномаліями розвитку. Висвітлено ефективність лікування епілепсії за різних мальформацій мозку. Встановлено, що епілептичні припадки достовірно корелюють з тяжкістю хвороби. Виявлено, що частота та поліморфність епілептичних припадків залежить від поширеності аномалії структури головного мозку. Доведено, що вогнища патологічної активності на електроенцефалографії під час локальних аномалій (гетеротопій, фокальної кіркової дисплазії) відображали локалізацію структурних змін головного мозку. Визначено базисну антиепілептичну терапію у вигляді комбінацій двох та більше препаратів. Вироблено загальні діагностичні критерії щодо вад розвитку головного мозку у дітей, хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.50 + Р733.627.709.2-1 +
Шифр НБУВ: РА352496

Рубрики:

      
2.

Кадук Є.Г. 
Критерії прогнозу перебігу епілепсії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Є.Г. Кадук ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто структурно-функціональні особливості головного мозку та стан імунної системи у випадку епілепсії у хворих дитей, досліджено особливості клінічного перебігу хвороби. Встановлено структурні зміни речовини головного мозку та зміни лікворовміщувальних просторів у обстежених хворих: у 61,1 % хворих виявлено ознаки кірково-підкіркової атрофії мозку, у 12,6 % хворих - перивентрикуляторне ішемічне ушкодження білої речовини та у 7,4 % - аномалії розвитку головного мозку (дисгенезії мозолистого тіла, поренцефалію, гетеротопію сірої речовини, фокальну кіркову дисплазію, туберозний склероз тощо). Розглянуто стан клітинного та гуморального імунітету у дітей, хворих на епілепсію. Проведено співставлення клінічних даних з томографічними та імунологічними змінами, на підставі якого визначено критерії перебігу захворювання у дітей та обгрунтовано напрямки лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3
Шифр НБУВ: РА317683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Яворська О.Л. 
Патологічна звивистість, гіпо- і аплазія прецеребральних судин мозку і їх вплив на перебіг резистерних форм епілепсії у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яворська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження обстежено 70 дітей різного віку (1 - 16 років), хворих на епілепсію: 50 - з фармакорезистентними нападами та 20 - з курабельними формами. Всі діти отримували конвульсантну терапію. Були проведені клінічні та інструментальні обстеження (транскраніальна ультразвукова доплерографія судин голови та шиї, ультразвукове дуплексне сканування судин, електроенцефалокартування, магнітно-резонансна ангіографія), які дозволили виявити ряд вроджених аномалій головного мозку (скроневий гетерогенез, нейрональні дисплазії, агненезії мозолистого тіла, атрофія кори) та аномалії судин (гіпо- та аплазія, патологічна звивистість). Вперше встановлено роль патологічної звивистості, гіпо- та аплазії магістральних судин головного мозку у формуванні терапевтичної резистентності в перебігу епілепсії. Обгрунтовано необхідність проведення додаткових інструментальних обстежень та розроблено модифіковані підходи до лікування цих хворих. Розроблено методику адитивної терапії за поєднання епілепсії з патологічною звивистістю, гіпо- та аплазіями прецеребральних судин і порушеннями церебральної гемодинаміки. Розроблено методи клініко-інструментальної діагностики та медикаментозної корекції цереброваскулярних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 + Р733.627.703-2 +
Шифр НБУВ: РА368089

Рубрики:

      
4.

Чуприкова О. Г. 
Патопсихологічні і нейропсихологічні особливості епілепсії у дітей та підлітків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / О. Г. Чуприкова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено пато- та нейропсихологічні прояви особливостей функціональної асиметрії головного мозку, пов'язані з ліворукістю й амбідекстрією, а також вплив статевого диморфізму. Вперше встановлено зв'язок ліворукості й особливо амбідекстрії з підвищенням частоти несприятливого перебігу вагітності, патології пологів, резус-конфліктних ситуацій. Показано, що амбідекстрія тісно пов'язана з несприятливим прогредієнтним типом перебігу епілепсії та значним зниженням адаптаційних можливостей організму як до самого захворювання, так і до зовнішніх несприятливих впливів. Описано ознаки нейропсихологічного інтерактивного дефіцитарного міжнапівкульового синдрому зі складною багаторівневою організацією, який більшою мірою виявлено у ліворуких дітей як наслідок компенсаторної перелатералізації вищих інтегративних мозкових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3
Шифр НБУВ: РА383193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Світлична О.В. 
Психопатологічні та патопсихологічні особливості дітей та підлітків, хворих на епілепсію з інтелектуальним зниженням та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Світлична ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості 120-ти хворих на епілепсію дітей і підлітків з різним інтелектуальним рівнем. Розроблено принципи диференційованої терапії. На підставі експерименально-психологічного підходу до вивчення психічних розладів висвітлено клініко-психопатологічні прояви зазначеної патології у віковому аспекті. Установлено кореляцію розладів у дітей і підлітків, виявлено відмінності у частоті симптоматики за різних ступенів інтелектуального зниження. Установлено особливості виявлених розладів та обгрунтовано необхідність застосування комплексного лікування, яке передбачає використання медикаментозних, психотерапевтичних і психокорекційних методів. Доведено, що такий комплекс сприяє зменшенню психічних проявів, стабілізації їх стану, особливо у хворих на епілепсію за легкого та помірного рівнів зниження інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2 +
Шифр НБУВ: РА356434

Рубрики:

      
6.

Стецюк Р.А. 
Резистентні епілепсії та епілептичні синдроми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Р.А. Стецюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено діагностичну тактику за резистентних епілепсій та епілептичних синдромів шляхом проведення комплексного клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше здійснено клініко-інструментальне дослідження резистентних епілепсій та епілептичних синдромів у дітей з використанням нейрорадіологічного методу однофотонної емісійної комп'ютерної томографії головного мозку. Встановлено, що характер порушення перфузії радіофармпрепарату у головному мозку у дітей з резистентними епілепсіями та епілептичними синдромами і не резистентними суттєво відрізняються. Виявлено, що вираженість вогнищ гіпоперфузії головного мозку співпадає з даними електроенцефалограми та магнітно-резонансної томограми. З використанням встановлених клініко-інструментальних співпадінь удосконалено стандарти діагностики резистентної епілепсії та резистентних епілептичних синдромів Веста та Ленокса - Гасто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА344701

Рубрики:

      
7.

Свистільник В.О. 
Роль співвідношення метаболітів головного мозку в перебігу епілепсії та епілептичних синдромів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.О. Свистільник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи діагностики та лікування епілепсії з урахуванням результатів комплексного дослідження клінічних особливостей і стану показників метаболізму головного мозку (співвідношень N-ацетиласпартату та креатину, холіну та креатину, міоінозитолу та креатину (NAA/Cr, Cho/Cr, mJns/Cr)). Вперше проведено клініко-інструментальне обстеження дітей з використанням магнітно-резонансної спектроскопії головного мозку. Виявлено, що метаболічні порушення мозку у вигляді зниження рівня NAA/Cr співпадають з локалізацією епілептичного вогнища у хворих віком від 6-ти місяців до 3-х років з симптоматичною епілепсією та епілептичним синдромом (ЕС). Виявлено неспецифічні зміни показників церебрального метаболізму (NAA/Cr, Cho/Cr, mJns/Cr) гомо- та гетеролатеральної локалізації епілептичного вогнища у пацієнтів вікової групи 4-16-ти років з ідіопатичною та симптоматичною епілепсією та ЕС. Показано, що впровадження схеми аддитивної терапії у комплексі з базовими антиепілептичними препаратами сприяє підвищенню ефективності лікування хворих з симптоматичною епілепсією та ЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349865

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського