Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (808)Книжкові видання та компакт-диски (383)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євстафьєва І.А. 
Особливості функціонального стану центральної нервової та серцево-судинної систем у зв'язку зі вмістом важких металів в організмі підлітків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Євстафьєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження функціональних особливостей центральної нервової (ЦНС) та серцево-судинної систем у підлітків виявлено кореляційну залежність низки показників від вмісту ртуті, свинцю та кадмію у фізіологічно стабільних тканинах (волоссі) у межах, або незначно вище умовної норми, більш виражену для ЦНС. При цьому найбільш широкий спектр дії на дані системи характерний для ртуті. Виявлено кореляційний зв'язок потужності частотних компонентів ЕЕГ з вмістом токсичних металів: позитивний з потужністю низько- та середньочастотних ритмів (ртуті, кадмію). Показано, що більш високий вміст металів супроводжується збільшенням латентного періоду появи когнітивних викликаних ЕЕГ-потенціалів N1, P300 (ртуть), P1 (кадмій, свинець). Встановлено, що у разі більш високого вмісту ртуті в організмі в більшій мірі виражається ворожість, невротизм, і менше - "психічна стійкість", почуття неповноцінності. Збільшення вмісту кадмію також супроводжується більшою виразністю почуття ворожості. Показано, що за умов фонової експозиції, коли вміст ртуті, кадмію та свинцю знаходиться в межах умовної норми, у стані фізіологічного спокою не виявляється який-небудь зв'язок функціональних показників серцево-судинної системи з вмістом цих металів. Однак надання функціонального навантаження виявляє такий зв'язок для кадмію та ртуті, що може свідчити про компенсовану напругу адаптації та відповідає теоретичним уявленням про механізми пристосування до тривалої дії низьких доз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 + Р733.410-3 +
Шифр НБУВ: РА324572

Рубрики:

      
2.

Єфіменко В.М. 
Діагностика та терапія розсіяного склерозу і енцефаломієліту у дітей (клініко-інструментальні та імуногенетичні дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.М. Єфіменко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена розсіяному склерозу та енцефаломієліту у дітей. Вивчені особливості дебюту, ранні прояви, перебіг і прогноз розсіяного склерозу у дітей, його зв'язок з ретробульбарним невритом зорового нерва. Описані сучасні клінічні форми розсіяного енцефаломієліту у дітей. Приведені дані додаткових методів дослідження при розсіяному склерозі та енцефаломієліті: комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, зорових викликаних потенціалів, а також імунологічних та імуногенетичних досліджень. Відображені особливості імунологічного стану в залежності від стадії розсіяного склерозу, порівняні з хворими на енцефаломієліт, відображена динаміка імунологічних показників у процесі перебігу розсіяного склерозу. Виявлені імуногенетичні особливості розсіяного склерозу з початком в дитячому віці і особливості його перебігу в залежності від сполучення HLA-антигенів у фенотипі. Запропоновано алгоритм обстеження при підозрі на розсіяний склероз у дітей. Визначено коло захворювань, з якими необхідно диференціювати розсіяний склероз. Обгрунтовані підходи до терапії і показані особливості лікування розсіяного склерозу та енцефаломієліту у дітей. Приведені дані вивчення катамнезу хворих на розсіяний склероз та енцефаломієліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.25-3

Рубрики:

      
3.

Єфіменко 
Діагностика та терапія розсіяного склерозу і енцефаломієліту у дітей (клініко- інструментальні та імуногенетичні дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Володимир Миколайович Єфіменко ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.25-3 + Р733.627.016.2-3
Шифр НБУВ: РА303754

Рубрики:

      
4.

Абдул Карім А. А. Таріф 
Розповсюдженість, тяжкість, медико-соціальні фактори ризику і профілактика внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Абдул Карім А. А. Таріф ; Одес. держ. меди. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано поширеність внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) на Одещині в Україні у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Виявлено клінічні особливості тяжкості перебігу ВШК у таких дітей залежно від медико-соціальних чинників ризику. Уперше відповідно до принципів науково-доказової медицини проведено кількісну оцінку розвитку ВШК у аспекті медико-соціальних чинників. Установлено клінічну значущість комплексних порушень кислотно-основного стану крові, анаеробного гліколізу та процесів пероксидації ліпідів у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Оцінено прогностичну значущість біохімічних показників (pH, дефіциту основ, молочної кислоти, гідроперекисів ліпідів) стосовно виникнення ВШК у недоношених новонароджених. Доведено ефективність препарату "Диципон" у таких дітей за умов комплексної профілактики, а також лікування ВШК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352564

Рубрики:

      
5.

Афанасьєв С.М. 
Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку з церебральним паралічем, ускладненим сколіозом: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / С.М. Афанасьєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Установлено, що у 84,6 % дітей з церебральним паралічем (ДЦП) у молодшому шкільному віці діагностується сколіотична хвороба різного ступеня тяжкості, прогресування якої підсилюється у віці 8 - 10 років. Наведено біогеометричні характеристики сагітального та фронтального профілю постави дітей молодшого шкільного віку з ДЦП, ускладненим сколіозом I - II ступеня. Виявлено особливості функціонального стану хребетного стовпа та порушення фізичного розвитку. Наведено дані стосовно стану дихальної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність програми фізичної реаблітації дітей з ДЦП. Під час виконання фізичних вправ використано профілактор Євмінова з метою розвантаження хребетного стовпа, запобігання торсії хребців і зміцнення глибоких м'язів, що формують м'язовий корсет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.458.25 +
Шифр НБУВ: РА356748

Рубрики:

      
6.

Бабаніна Н.Ю. 
Клінічне обгрунтування доцільності комбінованого застосування актовегіну та пірацетаму для лікування дитячого церебрального паралічу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.Ю. Бабаніна ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність відновного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу (ДЦП) у дітей раннього віку, можливості комбінованого використання препаратів різних фармакологічних груп у разі проведення комплексної терапії. Установлено, що застосування комплексу препаратів актовегін + пірацетам як внутрішньом'язових ін'єкцій за доз 40 мг / добу / через добу актовегіну та 400 мг / кг / добу / через добу пірацетаму сприяє покращанню показників вмісту деяких нейтропептидів у сироватці крові й антитіл до них (знижується рівень GFAP і NF за одночасного підвищення NSE), поліпшуються імунні показники у сироватці крові (збільшується рівень Ig A і Ig G за одночасного зменшення рівня Ig M). Позитивна динаміка на електроенцефалограмі відображає активувальний вплив актовегіну та пірацетаму на кору та підкоркові утворення, стовбурні структури. На основі одержаних результатів розроблено рекомендації для сумісного застосування актовегіну та пірацетаму у малюків з неврологічним дефіцитом. Установлено, що використання комбінованої терапії (актовегін + пірацетам) у дітей раннього віку зі спастичними формами ДЦП призводить до збільшення періоду амбулаторного лікування, зменшення кількості госпіталізацій у середньому з 6-ти до 4-х разів на рік. У механізмі позитивної дії сумісного використання актовегіну та пірацетаму в дітей віком від одного місяця до 3-х років, хворих на ДЦП, мають місце зміни у ланках гуморального імунітету та рівня деяких нейропептидів у сироватці крові пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52 +
Шифр НБУВ: РА360536

Рубрики:

      
7.

Богачук О.П. 
Реографічні показники церебрального кровообігу у підлітків: залежність від статі, віку та соматотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.П. Богачук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості показників церебральної гемодинаміки у практично здорових міських підлітків Поділля залежно від віку, статі та соматотипу. Вивчено вікову динаміку, статеві та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток. Установлено особливості зв'язків реоенцефалографічних показників церебральної гемодинаміки даних підлітків з антропометричними та соматотипологічними характеристиками організму та виявлено статеву та вікову специфіку більшості кореляційних зв'язків. Розроблено моделі гемодинамічних показників у дівчаток залежно від особливостей будови тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.627.703-4 +
Шифр НБУВ: РА357571

Рубрики:

      
8.

Бондаренко А.В. 
Вікові особливості менінгітів у дітей (епідеміологія, етіологія, клініка, диференційна діагностика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / А.В. Бондаренко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості етіології, епідеміології та клінічних проявів менінгіту в дітей, а також езологічну структуру менінгітів у дітей різного віку. Визначено частоту гнійних і серозних менінгітів у дітей віком до 5-ти років на популяційному рівні. На підставі клінічного та лабораторного обтеження 249-ти дітей віком від 3-х днів до 14-ти років з підозрою на менінгіт вивчено клінічні особливості перебігу цієї хвороби. Запропоновано критерії ранньої діагностики менінгіту залежно від віку, доведено значущість визначення концентрації фактора некрозу пухлин, його розчинного рецептора та інтерлейкіну-6 у диференційній діагностиці бактеріальних і серозних менінгітів. Запропоновано здійснювати комплексне визначення фактора некрозу пухлин та його розчинного рецептора для оцінки санації спинно-мозкової рідини за бактеріального менінгіту. Досліджено ліквор за умов подібности клінічної картини менінгіту та станів, за цього показано наявність запалення мозкових оболонок та доведено необхідність проведення пункції спинно-мозкового каналу за всіх підозрілих випадків для уточнення діагнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3 +
Шифр НБУВ: РА342276

Рубрики:

      
9.

Власенко С.В. 
Немедикаментозні методи диференційованого лікування хворих зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу в залежності від їх клініко-нейропсихологічного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Власенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено метод немедикаментозного лікування хворих на спастичні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) за умов спеціалізованого санаторію на підставі комплексного вивчення клініко-фізіологічних особливостей функціонального стану головного мозку. Проведено комплексне обстеження (клінічної, нейропсихологічної, магнітно-резонансної томографії, електроенцефалографії) 218-ти хворих віком від 10-ти до 16-ти років і 30-ти здорових дітей контрольної групи відповідого віку. Виділено групи хворих із стійкими симптомокомплексами функціонально-дінамічних порушень мозкової діяльності залежно від локалізації осередку органічного ураження мозку (синдроми функціональної дефіцитарності стовбурових, тім'яно-скронево-потиличних, лобних відділів мозку). З метою корекції виявлених змін використано методику терапії дециметровими хвилями на рівні ділянки мозку в поєднанні з комплексом лікувальної фізкультури та гральних занять цілеспрямованого характеру, які стимулюють вищі психічні функції (ВПФ) дитини залежно від виявленої функціональної дефіцитарності різних структур головного мозку. Встановлено, що запропонована терапія сприяє нормалізації функціонального стану мозку, ВПФ дитини, що підтверджено даними катамнестичних наглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541 +
Шифр НБУВ: РА324143

Рубрики:

      
10.

Воронін Д.М. 
Іпотерапія в фізичній реабілітації дітей віком 6 - 10 років з церебральним паралічем: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Д.М. Воронін ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні проблеми реабілітації дітей з церебральним паралічем, а також методи фізичної реабілітації, які дозволяють покращити фізичний стан пацієнтів. Виявлено вірогідні відмінності за всіма дослідженими критеріями. Особливо вагомі відмінності виявлено у показниках кистьової динамометрії, ЖЄЛ, індексу Ерісмана. Значними порушеннями характеризуються основні рухові функції, гоніометрія, а також психологічні показники. Упровадження запропонованої програми в реабілітацію дітей віком 6 - 10-ти років з подвійною геміплегією дозволило значно покращити показники оцінювання основних рухових функцій, рухливості в суглобах верхніх і нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА362777

Рубрики:

      
11.

Гиря О.М. 
Значення нейросонографічного та імунологічного досліджень в диференційній діагностиці вродженої та набутої цитомегалії у дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Гиря ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-43
Шифр НБУВ: РА318353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Годзієв М.А. 
Ортопедохірургічне лікування еквіноплосковальгусної деформації стопи при спастичному церебральному паралічі: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / М.А. Годзієв ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

З використанням клінічних, рентгенологічних методів дослідження та методу комп'ютерної плантографії вивчено структурні та функціональні зміни стопи за спастичної еквіноплосковальгусної деформації та проаналізовано результати запропонованих удосконалених методів лікування. За допомогою стандартних і розробленого нового методу рентгенометричного оцінювання поздовжнього склепіння стопи, а також комп'ютерного плантографічного дослідження встановлено, що виражена еквінусна деформація супроводжувалася менш значною пронацією п'яткової кістки та сплощенням поздовжнього склепіння, однак після оперативного усунення еквінусу стопи плосковальгусна деформація прогресувала. Розроблено комплексний метод ортопедичного лікування еквіноплосковальгусної деформації стопи в дітей дошкільного віку, який передбачає використання препарату ботулотоксину типу A "Диспорт" за подальшого курсу реабілітаційного лікування, а також застосування ортопедичних засобів. Удосконалено методику коригувальної кістковопластичної остеотомії за еквіноплосковальгусної деформації стопи у хворих віком 8 - 12 років, що дозволило здійснювати корекцію відхилення п'яткової кістки назовні та сплощення поздовжнього склепіння. Запропоновано технологію трисуглобового артродезу стопи з додатковим доступом до надп'ятково-човновидного зчленування та подовженням латеральної колони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 + Р733.627.709.3-5
Шифр НБУВ: РА358951

Рубрики:

      
13.

Гончар О.А. 
Променева діагностика перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.А. Гончар ; Укр. НДІ онкології і радіології МОЗ України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-нейрорадіологічне обстеження 4270 новонароджених і дітей грудного віку. Вивчено й уточнено променеву анатомію мозкових структур у віковому аспекті, систематизовано радіоморфометрію. Розроблено оптимальну методику седації немовлят для проведення комп'ютерної томографії (КТ) і магнітно-резонансної томографії (МРТ) - обстежень, що не викликають ускладнень. На підставі верифікації результатів дослідження уточнено радіологічну семіотику різних типів перинатальних мозковосудинних уражень у дітей. Доведено, що для підвищення ефективності діагностики доцільність використання окремого методу променевого обстеження немовлят чи застосування комплексу методів (нейросонографія, КТ, МРТ,) залежить від стадії перебігу перинатального мозковосудинного ураження. Розроблено науково-обгрунтовану тактику променевої діагностики, диференціювання й прогнозу перебігу перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку з визначенням оптимальних строків, послідовності й обсягу нейрорадіологічних досліджень. Обгрунтовано і апробовано оптимальні диференціально-діагностичні програми променевого обстеження немовлят, що підвищує точність діагностики, диференціальної діагностики й клініко-нейрорадіологічного прогнозу виникнення віддалених наслідків перинатальних мозковосудинних уражень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-436.1
Шифр НБУВ: РА306950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гончарова Н.Г. 
Оптимізація комплексної терапії дітей першого року життя з перинатальними гіпоксичними ураженнями ЦНС шляхом імунокорекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Г. Гончарова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено стан імунітету у дітей першого року життя з перинатальними гіпоксичними ураженнями центральної нервової системи (ПГУ ЦНС) залежно від тяжкості неврологічних порушень і рівня моторного розвитку. Вперше доведено, що у хворих з ПГУ ЦНС має місце відставання моторного віку від хронологічного та слабкий нормальний інтелектуальний розвиток (за даними коефіцієнта нервово-психічного розвитку QD). Встановлено вірогідний зв'язок між тяжкою вентрикулодилатацією третього шлуночка мозку (за даними нейросонографії), низьким рівнем моторного розвитку (за даними моторного коефіцієнта) і виникненням недостатності показників адаптивного клітинного і гуморального імунітету за ПГУ ЦНС. Виявлено високий індекс гострої захворюваності дітей у відновлюваному періоді хвороби. Науково обгрунтовано доцільність імунокорекції препаратами тимусу у дітей першого року життя з ПГУ ЦНС. Вивчено можливість індивідуального підбору in vitro імунокоригувальних препаратів. Доведено клінічну ефективність імунокорекції препаратами тимусу у ректальних супозиторіях і внутрішньом'язових ін'єкціях у дітей з ПГУ ЦНС. Запропоновано метод зниження індексу гострої захворюваності та розроблено клінічно-лабораторні показання для проведення імуномодулювальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-52 +
Шифр НБУВ: РА330088

Рубрики:

      
15.

Гришуніна Н.Ю. 
Фізична реабілітація при дитячому церебральному паралічі з врахуванням порушень динамічного стереотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Н.Ю. Гришуніна ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану статомоторних і вищих психічних функцій - гнозису й інтелектуального рівню, вегетативної регуляції у дітей з церебральним паралічем (ДЦП). Зроблено порівняльне дослідження інструментальних критеріїв напруження вегетативного балансу з показниками церебральної, периферичної гемодинкаміки та статомоторних і гностичних функцій у таких хворих, обгрунтовано диференційований підхід щодо їх реабілітації. Сформовано індивідуальну модель реабілітації та перебудови системи рухів залежно від дефіциту функцій рівнів регуляції стереотипу рухів у разі ДЦП з одночасним впливом на біологічно активні точки низько інтенсивним лазерним випромінюванням. Розроблено алгоритм обстеження таких хворих з урахуванням уражень біодинамічного стереотипу та ступеня напруження адаптації, запропоновано схему їх реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА356712

Рубрики:

      
16.

Гузій О.В. 
Комплексна фізична реабілітація учнів 13 - 15 років з церебральним паралічем другої групи важкості захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.В. Гузій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні погляди щодо патогенезу дитячого церебрального паралічу, наведено клініко-психологічну характеристику дітей з церебральним паралічем, висвітлено досвід використання засобів фізичного виховання у фізичній реабілітації дітей з церебральним паралічем. Визначено морфофункціональний стан, рівень соматичного здоров'я і показників рухової функції, особливості психічного стану школярів з обмеженою руховою активністю. Розроблено й експериментально обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації школярів з церебральним паралічем. Досліджено межі дозування фізичних навантажень залежно від вихідного стану серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541
Шифр НБУВ: РА319931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Даценко І.Б. 
Порушення формування особистості за органічним типом у підлітків із мозковою дисфункцією. Причини, механізми розвитку, клініка, абілітація: автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / І.Б. Даценко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу до вивчення порушення формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією визначено причини його виникнення, описано умови та механізми розвитку. Виявлено різні клінічні типи порушень процесів формування особистості та статевого розвитку у підлітків із мозковою дисфункцією. Описано механізми трансформації акцентуацій характеру в розлади особистості за органічним типом, досліджено зв'язки особистісних відмінностей підлітків і наявних у них емоційно-поведінкових розладів із вихованням, яке вони одержують у родині. Доведено взаємозв'язок психологічних, клініко-неврологічних, електроенцефалографічних і нейровізуалізаційних змін головного мозку у підлітків із мозковою дисфункцію за різних типів порушення формування особистості. Встановлено взаємозв'язок між наявними у підлітків психологічними й електроенцефалографічними змінами залежно від типу порушення формування особистості. Показано роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у порушенні формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією. На підставі виявлених кореляцій розроблено систему патогенетичної комплексної психотерапевтичної корекції емоційно-поведінкових розладів, порушень статевого розвитку та формування особистості підлітків із мозковою дисфункцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 + Р733.64-3 + Ю948.29 +
Шифр НБУВ: РА362029

Рубрики:

      
18.

Дубовцева О.О. 
Діагностика та стимуляційна терапія мовних порушень у дітей з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Дубовцева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню існуючих та розробці нових клініко-інструментальних критеріїв діагностики мовних порушень у дітей з церебральним паралічем. На підставі обстеження 125 дітей з мовними порушеннями, які супроводжують церебральний параліч, або виникають в разі перинатального ураження головного мозку, була доказана доцільність застосування комплексних стимуляційних методик в лікуванні цієї патології. Розроблені нові методи полімодального впливу і електрокраніопунктури на фоні введення внутрішньом'язово максимальних терапевтичних доз нікотинової кислоти із застосуванням індивідуальних схем лікування при різних видах розладів мови у дітей з урахуванням виявлених порушень кровотоку у мозкових та хребетних артеріях та змін біоелектричної активності мозку. На підставі порівняльного аналізу була доведена ефективність цих методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-542

Рубрики:

      
19.

Желізний М.М. 
Корекція рухової функції дітей, хворих на геміпаретичну форму церебрального паралічу в процесі занять фізичного виховання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / М.М. Желізний ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему корекції рухової функції та її контролю в дітей шкільного віку, хворих на геміпаретичну форму церебрального паралічу (ЦП). Вивчено особливості моторики дітей зі спастичними формами ЦП на пізньому етапі фізичної реабілітації, методи контролю та засоби корекції рухової функції у процесі занять з фізичного виховання. Розроблено й апробовано методику корекції та критерії оцінювання стану рухливої функції в дітей віком 7 - 14-ти років з геміпаретичною формою ЦП, у процесі занять з фізичного виховання. Наведено методику корекції рухової функції та формування рухових умінь і навичок засобами спеціальних вправ з використанням біомеханічної стимуляції на заняттях фізичного виховання, визначено її ефективність. Розроблено критерії оцінювання стану рухової функції дітей-інвалідів шкільного віку на базі розроблених математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА364865

Рубрики:

      
20.

Закревський А.М. 
Діагностика та прогнозування перебігу деструктивних гіпоксичних уражень центральної нервової системи у доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Закревський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність проведення комплексної оцінки клінічних симптомів, нейросонографічних й електроенцефалографічних патернів, вмісту циклічних нуклеотидів - циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ), циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), пуринів - ксантину (Кс), гіпоксантину (ГКс), їх співвідношення у крові та лікворі для ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних деструктивних уражень центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених. Доведено необхідність та ефективність проведення комплексного нейросонографічного моніторингу та електроенцефалографічного картування у новонароджених з гіпоксичним ураженням (ГУ) ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Вперше встановлено можливість діагностувати наявність деструкції головного мозку, прогнозувати перебіг ГУ ЦНС, визначати стан гематоенцефалічного бар'єру за допомогою визначеного вмісту циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лікворі та крові доношених новонароджених з ГУ ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Встановлено характер зв'язку між системами циклічних нуклеотидів (ЦН) як вторинних месенджерів реалізації специфічної клітинної відповіді, та пуринів як критеріїв гіпоксичного ураження, що дозволяє визначити варіанти функціонування гомеостатичних механімзів компенсації. Вперше за допомогою комплексних досліджень клінічного стану, нейросонографічного моніторингу, електроенцефалографічного картування, показників цАМФ, цГМФ, Кс, ГКс одержано дані, що дозволяють діагностувати наявність деструкції головного мозку та прогнозувати перебіг ГУ ЦНС. На підставі проведеного системного аналізу створено новий патогенетично обгрунтований спосіб ранньої діагностики та прогнозування перебігу ГУ ЦНС у доношених новонароджених у гострому періоді захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА346194

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського