Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Біломеря Т.А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною Тримовакс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Біломеря ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 %. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3
Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Якуніна О.М. 
Особливості поствакцинального імунітету проти дифтерії і кору у дітей та шляхи його корекції за допомогою неспецифічної імунної стимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Якуніна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення поствакцинального імунітету проти дифтерії та кору у дітей (здорових і тих, які мають різну патологію), а також визначено вплив препаратів ехінацеї на дані механізми. Виявлено, що у техногенно несприятливому районі більш висока питома вага дітей, які мають знижену імунологічну реактивність та знижений рівень поствакцинального імунітету, тобто потенційно сприятливі до кору та дифтерії. Доведено, що за умов високого антигенного навантаження розчин ехінацеї виявляє стабілізуючу дію на специфічну імунологічну реактивність, що робить її застосування найбільш доцільним і безпечним для дітей у процесі вакцинації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.25-25
Шифр НБУВ: РА309099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сіріца Г.В. 
Стан вакциноіндукованого імунітету проти кору у дітей та підлітків з різними проявами туберкульозної інфекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Г.В. Сіріца ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив туберкульозної інфекції на стан ванциноіндукованого імунітету проти кору з метою оптимізації тактики специфічної профілактики цієї інфекції за умов епідемії туберкульозу. На Харківщині з 1995 р. до 2007 р. спостерігалось епідемічне розповсюдження туберкульозної інфекції. Виявлено виражену тенденцію росту захворюваності на туберкульоз серед населення, темп приросту становив 88,5 %. Установлено значну поширеність латентної туберкульозної інфекції серед дітей і підлітків (понад 10 000 осіб щороку). Упродовж восьми років дії програми елімінації кору на Харківщині визначено два підйоми захворюваності на кір (2001 р. та 2006 р.), високий відсоток щеплених живою коровою вакциною серед захворілих на кір (понад 40 % осіб) і низький рівень популяційного імунітету проти кору (у середньому 82,4 % серопозитивних осіб). З'ясовано, що у дітей і підлітків на ранньому етапі розвитку неускладненої туберкульозної інфекції (латентна туберкульозна інфекція і локальні форми туберкульозу) зберігався захисний рівень антитіл проти вірусу кору незалежно від терміну після останнього щеплення живою коровою вакциною. Для оптимізації профілактики кору у дітей з туберкульозної інфекцією рекомендовано робити щеплення не раніше, ніж через місяць після закінчення курсу хіміотерапії (хіміопрофілактики) та не пізніше, ніж за місяць до початку протирецидивного курсу хіміотерапії (повторного курсу протирецидивного або превентивного лікування). За результатами дослідження зроблено висновок, що значна поширеність латентної туберкульозної інфекції зумовила високий відсоток дітей і підлітків, яким проводилась хіміопрофілактика, що завадило формуванню потрібного прошарку осіб, імунних до кору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.25 + Р733.514.25-25 + Р733.54 +
Шифр НБУВ: РА361777

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського