Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ковалюк О.В. 
Інтерфероногенні властивості ротавірусів та стан системи інтерферону у новонароджених дітей при ротавірусній інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.06 / О.В. Ковалюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с.: іл. — укp.

На основі використання комплексу оціночних тестів, об'єднаних поняттям "ІФН статус", досліджено функціональний стан системи інтерферону (ІФН) у новонароджених дітей з ротавірусною інфекцією, визначено інтерфероногенні властивості збудника. Надано відомості щодо ІФН статусу хворих з клінічно вираженою та безсимптомною ротавірусною інфекцією. Одержано дані про інтерфероногенні властивості ротавірусів в експерименті in vitro. Встановлено наявність слабких інтерфероногенних властивостей у інфекційно активних ротавірусів. Виявлено, що інактивація ротавірусу штаму SA-11 макромолекулярним комплексом платини, сприяє підвищенню його інтерфероногенних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3 +
Шифр НБУВ: РА328984

Рубрики:

      
2.

Кривуша О.Л. 
Клініко-імунологічні аспекти гострих кишкових інфекцій у дітей та особливості відновлення мікрофлори кишечника у постінфекційний період: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Л. Кривуша ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено особливості імунної відповідності у випадку гострої кишкової інфекції (ГКІ) вірусної, бактеріальної та вірусно-бактеріальної етіології у дітей раннього віку. Уперше доведено наявність нозоспецифічних відмінностей у фазовому характері імунологічних змін, що відбуваються у разі ГКІ. Виявлено, що за ГКІ ротавірусної етіології найбільш значними є зміни показників інтерферонового статусу, а за наявності бактеріальних інфекцій - зсуви біологічної активності фактору некрозу пухлини. З'ясовано, що імунологічні зміни у випадку мікст-інфекцій мають риси, властиві вірусному та бактеріальному інфекційному процесу. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості хвороби. За середньо-тяжких форм ГКІ, незалежно від етіології захворювання, рівень ендогенного інтерферону завжди вищий, ніж у разі тяжких форм хвороби. Установлено, що у 98,2 % дітей, які хворіють на ГКІ різної етіології, реєструються діабетичні порушення різного ступеня тяжкості впродовж трьох місяців після хвороби та у 72,2 % - мають місце різноманітні клінічні прояви дисбіозу кишечника, зокрема, персистуючий діарейний синдром, дермоінтенстінальний синдром або схильність до закрепів. Визначено критерії, що дають змогу диференційовано призначати препарати рекомбінатного інтерферону ("Лаферон") та індукторів інтерфероногенезу ("Циклоферон"). Науково обгрунтовано доцільність їх використання у випадку ГКІ у дітей. препаратів сприяють зниженню тривалості та виразності основних синдромів захворювання (інтоксикаційного та діарейного). Установлено, що позитивний клінічний ефект супроводжується прискоренням темпів відновлення кишкової мікрофлори у постінфекційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3 +
Шифр НБУВ: РА332147

Рубрики:

      
3.

Черняєва О.С. 
Клініко-імунологічні особливості гострих кишкових інфекцій у різних групах дитячого населення Криму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.С. Черняєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Доведено необхідність у разі лікування хворих на шигельоз і сальмонельоз враховувати стан неспецифічного захисту та імунітету організму та використовувати методи, спрямовані на корекцію цих порушень. Вивчено клінічні особливості та стан чинників неспецифічного захисту за умов гострих кишкових інфекцій у дітей залежно від впливу різних несприятливих обставин. Проведено комплексну порівняльну оцінку імунітету у випадку гострого шигельозу та сальмонельозу в дітей, що прибули з екологічно несприятливих регіонів Середньої Азії та дітей, що народилися та постійно мешкають у Криму. Доведено, що несприятлива екологічна обстановка негативно позначається на стані неспецифічного захисту та імунітету за гострих кишкових інфекцій у дітей, що патогенетично обгрунтовано проведення імунологічної корекції. Розроблено нову схему імунокоригувальної терапії в дітей за гострого шигельозу з урахуванням ступеня та характеру імунних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3
Шифр НБУВ: РА326799

Рубрики:

      
4.

Кірсанова Т.О. 
Клініко-імунологічні особливості ротавірусно-бактеріальної інфекції у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.О. Кірсанова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості кишкових інфекцій ротавірусно-бактеріальної етіології у дітей раннього віку, якими є часта захворюваність восени, яка має прояв у температурній реакції захворілих, часта присутність і збільшення кратності блювання за відносно невеликої кількості інфекцій, переважно поєднане ураження шлунково-кишкового тракту у вигляді гастроентериту та гастроентероколіту, часта наявність симптомів катарального й абдомінального синдромів та їх виразність, значна реакція лейкоцитів крові. Доведено, що всі зазначені особливості формуються на тлі значного підвищення рівня інтерлейкінів крові хворих, вміст яких визначає тяжкість патологічного процесу. Найбільш слабкою ланкою функціонування імунної системи є Т-система імунітету. З урахуванням виявлених особливостей розроблено таблицю діагностичних ознак ротавірусно-бактеріальноі кишкової інфекцій обгрунтовано можливі перспективні шляхи вдосконалення терапії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3 +
Шифр НБУВ: РА361435

Рубрики:

      
5.

Макаренко В.Д. 
Особливості клініки та перебігу гострих кишкових інфекцій у дітей першого року життя, інфікованих цитомегаловірусом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Д. Макаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у дітей раннього віку, інфікованих цитомегаловірусом (ЦМВ). З'ясовано, що при тяжкому перебігу ГКІ у дітей першого року життя частота інфікування ЦМВ склала 66,4%. Дана оцінка деяким показникам і імунологічної реактивності дітей першого року життя з ГКІ, інфікованих ЦМВ. Розроблені клініко-лабораторні критерії діагностики ЦМВ у дітей першого року життя з ГКІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

      
6.

Кучеренко Н.П. 
Особливості сучасного перебігу гострих кишкових інфекцій у дітей першого року життя в умовах дисбіозу кишечнику та шляхи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Кучеренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 35 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення стану фагоцитозу, Т- і В-систем імунітету, інтралейкоцитарної мікробіцидної системи поліморфноядерних лейкоцитів у разі гострих кишкових інфекцій - шигельозу, сальмонельозу, ентероколіту, викликаних умовно-патогенною флорою у дітей першого року життя за умов дисбіозу кишечнику та антибіотикотерапії, а також створено експериментальну модель дисбіозу кишечнику тварин (щурів). Встановлено нові закономірності проявів фагоцитарної активності нейтрофільних лейкоцитів периферичної крові та механізми порушення природного захисту організму за такої патології в дітей. Науково обгрунтовано доцільність корекції виявленого дисбалансу імунної системи організму та дисбіозу товстої кишки з метою підвищення ефективності комплексного лікування захворювання. Розроблено показання, схеми клінічного застосування та доведено клінічну ефективність використання пробіотиків, людського імуноглобуліну та імуномодуляторів у поєднанні з антибіотикотерапією в дітей першого року життя, хворих на гострі кишкові інфекції, що протікають на тлі дисбіозу товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-37 + Р733.413.301.11-3 +
Шифр НБУВ: РА327354

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського