Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шилова Є.В. 
Інтенсивна терапія ацетонемічного синдрому у комплексі лікування дітей із критичними станами інфекційного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Є.В. Шилова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 110-ти дітей з ацетономічним синдромом (АС), що розвився на тлі критичних станів інфекційного генезу. У таких дітей установлено гіповолемію, порушення скоротливої здібності міокарда лівого шлуночка (ЛШ), а також розвиток тахікардії, зумовлений нормодинамічним режимом гемодинаміки. За цього рівень доставки кисню тканинам залишається у межах норми, а рівень його споживання - зростає. За рівня кетонурії до 15,0 ммоль/л у досліджених хворих виявлено компенсований метаболічний ацидоз зі збільшеним інтервалом внаслідок накопичення кетонових тіл. У разі рівня кетонурії понад 15,0 ммоль/л метаболічний ацидоз набуває декомпенсованого характеру. Відбувається процес порушення обміну речовин, а саме: посилення протеолізу, схильність до гіперглікемії, активацію ліполізу, гіперкортизолемію, відносну інсулінорезистентність. За рівня кетонурії понад 15,0 ммоль/л установлено зниження рівня глікемії до нижньої межі норми, за цього рівень кортизолу сироватки залишається високим, рівень інсуліну сироватки знижується до величин, що відповідають нормі. Використання інфузійної антикетогенної терапії комбінацією глюкози та ксилітолу сприяє більш ранньому збільшенню обсягу ентерального харчування та зменшенню інфузійної терапії, ніж парентеральне застосування з антикетогенною метою тільки глюкози чи ксилітолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.9-5 + Р733.514-5 +
Шифр НБУВ: РА354554

Рубрики:

      
2.

Павлишин Г.А. 
Клініко-патогенетичні та морфологічні паралелі перинатальної інфекційної патології у новонароджених та оптимізація лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Г.А. Павлишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Удосконалено засоби діагностично-лікувальної допомоги новонародженим з перинатальною інфекційною патологією та з порушенням адаптації. Розроблено та впроваджено у практику алгоритм діагностки, клініко-лабораторні критерії прогнозування та нові підходи щодо лікування даних патологій. Створено концепцію розвитку патологічного процесу та виявлення його клініко-патогенетичних і морфологічних закономірностей з урахуванням особливостей мембранодеструкції, імунологічної реактивності, метаболічної інтоксикації, структурно-функціональних змін лімфоцитів, а також результатів морфологічного й морфометричного дослідження плаценти та тканин печінки дітей, які померли внаслідок перинатальної інфекційної патології. Розроблено диференційовані моделі багатофакторного прогнозування несприятливих наслідків у новонароджених з порушенням адаптації та з клінічними проявами інфекційної патології з летальним наслідком, що дозволили виділити групи пацієнтів, які потребують більш активного впливу на фактори ризику. Запропоновано алгоритм клініко-лабораторної та морфологічної діагностики інфекційної патології у новонароджених. Доведено доцільність застосування у комплексному лікуванні новонароджених з інфекційною патологією серотерапії у поєднанні з препаратами метаболічної дії й антигомотоксичними засобами. Показано позитивний ефект застосування метаболічної терапії й ентеросорбентів для лікування новонароджених з порушенням адаптації у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-5 +
Шифр НБУВ: РА352536

Рубрики:

      
3.

Москаленко С.В. 
Оптимізація лікування дітей у критичних станах, що зумовлені ураженням центральної нервової системи при інфекційних захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.30 / С.В. Москаленко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано систему ранньої диференційної діагностики та лікування різних видів ураження центральної нервової системи (ЦНС), що зумовлені інфекційними захворюваннями, у дітей з критичним станом. Вперше визначено нормальні параметри міжфазної тензіометрії сироватки крові та сечі у дітей. Розроблено математичну модель раннього прогнозування вірусного та гнійного менінгоенцефаліту, яка враховує рівень молекул середньої маси сироватки крові та кут нахилу кривої тензіограми спинномозкової рідини. Зазначено, що рання диференціація виду ураження ЦНС дозволила раціоналізувати етіотропну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-5 + Р733.627-5 +
Шифр НБУВ: РА323983

Рубрики:

      
4.

Корсунов В.А. 
Оптимізація тактики стартової інфузійної терапії у дітей в критичних станах, зумовлених інфекційною агресією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.А. Корсунов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що використання як стартового розчину для ресусцитації в дітей з септичним шоком та тяжким сепсисом гіпертонічно-гіперонкотичних розчинів, а саме, комбінації 10 %-го NaCl з 6 %-го розчином гідроксиетилкрохмалю у співвідношенні 1 : 1, дозою 8 мл на кг маси тіла, на відміну від ізотонічних сольових розчинів, 6 %-го розчину гідроксиетилкрохмалю та комбінації декстрану 40 з 10 %-им NaCl, сприяє швидкому покращанню переднавантаження, насосної функції лівого шлуночка, зниженню післянавантаження та зростанню серцевого індексу та доставки кисню. При цьому спостерігається швидке усунення стрес-реакції (зменшення рівней кортизолу та глюкози та збільшення рівня інсуліну) в сироватці, ліквідацію декомпенсованого ацидозу. Зазначено, що істотної та пролонгованої гіпернатріємії та гіперосмолярності за даного типу ресусцитації не виникає. використання реополіглюкіну /10 %-го розчину NaCl.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-52 +
Шифр НБУВ: РА325009

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського