Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1531)Книжкові видання та компакт-диски (509)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Забірник Г.В 
Клінічне значення показників кардіоінтервалографії та електропровідності шкіри при вірусних гепатитах у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В Забірник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей клініки, перебігу та важкості гострих гепатитів A та B у дітей в залежності від стану вегетативної нервової системи на різних етапах патологічного процесу. Показано, що у хворих на гострий гепатит A або B виявляються зміни вегетативного гомеостазу, що відображають адаптаційно-компенсаторні реакції організму на інфекційний процес і які відповідають ступеню важкості та тривалості патологічного процесу у печінці. У хворих на гострі вірусні гепатити встановлено характерний стан сегментарної ланки вегетативної нервової системи, обумовлений значним зниженням електропровідності симетричних зон, розташованих в ділянці гомілковостопних суглобів, що виявилося типовим тільки для гепатитів. Встановлено комбінації показників кардіоінтервалографії та електропровідності репрезентативних зон шкіри, які свідчать про задовільну, або незадовільну адаптацію організму дитини до інфекційного процесу при гострих вірусних гепатитах. На підставі встановлених закономірностей реакцій надсегментарного та сегментарного апарату вегетативної нервової системи у динаміці гострих вірусних гепататів розроблено діагностичні та прогностичні алгоритми покрокового аналізу показників кардіоінтервалографії та електропровідності шкіри, що дозволяють прогнозувати клінічні особливості, важкість та перебіг хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

      
2.

Прокопів О.В. 
Клінічне і прогностичне значення розладів локального імунітету при сальмонельозі у дітей раннього віку та можливості їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.В. Прокопів ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 23 с. — укp.

На основі клінічного та лабораторного обстеження 146 хворих на сальмонельоз дітей раннього віку вперше доведено детермінованість ступеня тяжкості та варіанта перебігу хвороби цитопротективною спроможністю слизової оболонки кишок, що забезпечується імуноглобулінами місцевої дії та фагоцитарною системою захисту нейтрофілів. Визначено чинники, що зумовлюють несприятливий перебіг сальмонельозу. Значно обтяжують перебіг сальмонельозу дво- та трикомпонентні бактерійні асоціації, складовими яких є умовно-патогенні бактерії. Виявлено, що імуноглобуліни місцевої дії сприяють локалізації гострого інтестинального запального процесу і запобігають позакишковій транслокації збудників моносальмонельозу та асоційованих форм хвороби. Дефіцит SIgA зумовлює затяжний перебіг сальмонельозу. Дисбаланс функціонування фагоцитарної системи нейтрофілів відбиває тяжкість клінічних форм сальмонельозу та передбачає затяжний перебіг хвороби. Серед показників комплексу індикації розладів фагоцитарної активності нейтрофілів (ФАН) домінують: нейтропенія, низькі показники фагоцитарного числа, значне і стабільне зниження вмісту в нейтрофілах катіонних білків. Вперше розроблено і розглянуто ефективність методу гастроентероколоносорбції силлардом-II при сальмонельозі у дітей раннього віку. Досліджено: силлард-II, окрім детоксикаційного та антидіарейного ефекту, позитивно впливає на локальні механізми імунологічного захисту, що реалізуються через SIgA та ФАН, запобігає позакишковій транслокації збудників моносальмонельозу та асоційованих форм хвороби, зменшує тривалість бактеріовиділення. В дослідженнях in vitro доведено здатність силларда-II підвищувати чутливість сальмонели та клебсієли (найчастішого мікроба-асоціанта асоційованих форм хвороби) до антибіотиків та фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121-3
Шифр НБУВ: РА307656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Горішна І.Л. 
Клініко-лабораторні зрушення у хворих на сальмонельоз дітей та їх корекція ентеросорбентом "Силлард П": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Л. Горішна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Представлені результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу сальмонельозної інфекції у дітей на фоні ендотоксикозу. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації, клітинного імунодефіциту з порушенням співвідношення між імунорегуляторними клітинами, збільшення удвічі продукції Ig M, дисбіоценоз кишківника у досліджуваного контингенту хворих. Запропоновані методи ліквідації ендотоксемії і зрушень гомеостазу, що її супроводжують шляхом комплексної терапії із застосуванням, залежно від ступеня ендотоксикозу, ентеросорбента "Силлард П", дозволили скоротити строки перебування пацієнтів у стаціонарі, покращити перебіг захворювання. Ентеросорбент "Силлард П" рекомендовано широко застосовувати у лікуванні хворих на сальмонельоз дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121-3

Рубрики:
  

      
4.

Костенко І.Ф. 
Ефективність реабілітації дітей, які часто хворіють, з застосуванням препаратів антиоксидантної та анаболічної дії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ф. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено клінічні дані, імунологічні показники, а також результати дослідження системи ліпоперекисів-антиоксидантів і мікрогемодинаміки у дітей, які часто хворіють, у період клінічного благополуччя. Доведено, що визначені порушення гомеостазу є основою для виникнення повторних гострих респіраторних захворювань і розвитку бактеріальних ускладнень. Запропоновано комплекс реабілітаційних заходів з використанням препаратів антиоксидантної (пірацетам, оксид цинку) та анаболітичної (оротат калію) дії, а також наведено результати його застосування. Встановлено позитивний вплив даного комплексу препаратів на імунну систему, мікрогемодинаміку, стан перекисного окислення ліпідів та активність антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52
Шифр НБУВ: РА309578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гайдай Н.В. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованих методів реабілітації дітей з частими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.В. Гайдай ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб МОЗ України ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості дітей 5-14-річного віку з частими респіраторними інфекціями. У дітей з частотою респіраторних інфекцій 6-12 епізодів на рік у 54% випадків спостерігались прояви HSV-інфекції. В період між захворюваннями у таких дітей в більшості випадків ідентифікувались антигени парагрипу (26%), аденовірусів (21%), РС-вірусів (13%) та асоціації вірусів (34%). Імунологічне обстеження за допомогою методу двокольорової проточної цитометрії з використанням моноклональних антитіл на апараті FACScan показало, що у цих дітей змінені імунологічні показники, відповідальні за противірусний захист (знижені CD3+T-, CD4+T-, CD8+T-лімфоцити). У випадку поєднання частих респіраторних інфекцій з рецидивуючою HSV-інфекцією, зниження CD4+T-лімфоцитів спостерігалось особливо часто. На підставі виявлених клініко-імунологічих особливостей у дітей з частими респіраторними інфекціями були обгрунтовані показання до призначення рослинного адаптогену (Ехінацея пурпурна) та імуномодулятора тимічного походження (Тимостимулін). Вони були ефективні в профілактиці загострень цих інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
6.

Ходак Л.А. 
Цитомегаловірусна інфекція у дітей (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Л.А. Ходак ; Київ НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичні особливості цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) у дітей, її діагностику та розроблено оптимальну тактику етіологічної терапії. Під спостереженням було 516 хворих віком від 1 місяця до 12 років. Подано клінічну оцінку застосування методів цитоскопії, ІФА і ДНК-гібридизації для діагностики ЦМВІ у дітей. Показано високу інформативність методу ДНК-гібридизації та його спроможність виявляти субклінічну форму ЦМВІ. Встановлено, що інфікованість ЦМВ хворих з неврологічною симптоматикою становила 39,8%, ураженням шлунково-кишкового тракту - 51,5%, мононуклеозоподібною формою захворювання - 8,7%. Виділено ряд клініко-патогенетичних форм ЦМВІ: гостру, хронічну, реактивовану і субклінічну (латентну). Визначено клінічні прояви вродженого ураження ЦНС і структурні зміни головного мозку (за даними магнітно-резонансної томографії), зв'язок судом із ЦМВ. На підставі комплексного дослідження хворих із клінічною картиною ГКІ виявлено гастроентероколітну форму ЦМВІ та описано її клінічні прояви, вивчено особливості поєднання ЦМВІ з ГКІ. Досліджено клінічні та рентгенологічні особливості ураження легень при ЦМВІ, констатовано збереження зміненого малюнка цього органа у реконвалесцентів. Обгрунтовано терапевтичну ефективність лаферону при ЦМВІ у дітей, його противірусну та імуномодулюючу дію. Запропоновано раціональну схему застосування препарату в комплексі з патогенетичними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-3

Рубрики:

      
7.

Богуцька 
Часті гострі респіраторні захворювання у дітей дошкільного віку (клінічна та еколого-епідеміологічна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Наталія Казимирівна Богуцька ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА304482

Рубрики:

      
8.

Кузнєцов С.В. 
Особливості структурно-функціонального стану і перекисного окислення ліпідів лімфоцитів крові при різних варіантах клінічного перебігу вірусних гепатитів A і B у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / С.В. Кузнєцов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 38 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей структурно-функціональної організації та інтенсивності процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) лімфоцитів крові з метою удосконалення діагностики та прогнозування перебігу вірусних гепатитів А і В в дитячому віці. Розвивається новий науковий напрямок у медицині, який базується на концепції взаємозв'язку змін молекулярного спакування і проникності цитомембран лімфоцитів, порушення їх інтрацелюлярного середовища та внутрішньоклітинних відновлювальних процесів, відхилення в рухомій рівновазі ПОЛ та антиоксидантної системи, зрушення в системному імунітеті і Т- і В-ланок із тяжкістю та спрямованістю перебігу патологічного процесу. Виявлено відмінні особливості патофізіологічних реакцій при гострих гепатитах А і В та хронічному гепатиті В, що дозволило науково обгрунтувати, розробити та впровадити в практику інформативні засоби диференційної діагностики та прогнозування їх перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

      
9.

Білоконова Л.А. 
Критерії діагностики та передбачення перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л.А. Білоконова ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку на тлі гострих кишкових інфекцій (ГКІ) та гострих інфекцій дихальних шляхів (ГІДШ). З'ясовано, що у дітей раннього віку при тяжких формах ГКІ та ГІДШ гостра герпетична моно-інфекція складає 13,1%, гостра герпетична мікст-інфекція 45,8%, латентна герпетична мікст-інфекція 41,1% і незалежно від активності інфекційного процесу негативно впливає на перебіг вищеозначених інфекційних захворювань, що позначається збільшенням тривалості та виразності основних клініко-лабораторних показників, а також обтяженням прогнозу хвороби. Розроблені анамнестичні та клініко-лабораторні діагностичні критерії герпетичної мікст-інфекції у дітей раннього віку, на підставі яких була створена діагностично-прогностична текст-карта її скринінгової діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3

Рубрики:

      
10.

Макаренко В.Д. 
Особливості клініки та перебігу гострих кишкових інфекцій у дітей першого року життя, інфікованих цитомегаловірусом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Д. Макаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вивчені особливості клінічного перебігу гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у дітей раннього віку, інфікованих цитомегаловірусом (ЦМВ). З'ясовано, що при тяжкому перебігу ГКІ у дітей першого року життя частота інфікування ЦМВ склала 66,4%. Дана оцінка деяким показникам і імунологічної реактивності дітей першого року життя з ГКІ, інфікованих ЦМВ. Розроблені клініко-лабораторні критерії діагностики ЦМВ у дітей першого року життя з ГКІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

      
11.

Воронін С.М. 
Вплив несприятливих факторів середовища на респіраторну захворюваність дітей з різними фенотиповими ознаками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Воронін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено результати клінічного та імунологічного обстеження 128 дітей хворих повторними респіраторними захворюваннями у гострому періоді та під час видужання. Досліджено вплив шкідливих факторів середовища на розвиток і перебіг гострих респіраторних захворювань у дітей з урахуванням їх фенотипових особливостей. Установлені закономірності дозволили визначити фактори ризику щодо розвитку та ускладненого перебігу гострих респіраторних захворювань у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-1
Шифр НБУВ: РА307600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Масюта Д.І. 
Вегетативна адаптація серцево-судинної системи у дітей, які мешкають у великому промисловому регіоні і вражені гострими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.І. Масюта ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Вивчено стан здоров'я дітей великого промислового регіону. Встановлено, що проживання у великому промисловому регіоні з несприятливою екологічною ситуацією навіть у здорових дітей призводить до порушення адаптаційних можливостей системи кровообігу і вегетативної адаптації. Під час гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) особливо ускладнених форм порушення адаптації посилюються. Це погіршує перебіг захворювання і порушує процеси реконвалесценції. Вивчено ефективність комплексної терапії ускладнених форм ГРВІ з включенням адаптогену женьшеня, який коригує вегетативну дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
13.

Якуніна О.М. 
Особливості поствакцинального імунітету проти дифтерії і кору у дітей та шляхи його корекції за допомогою неспецифічної імунної стимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Якуніна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення поствакцинального імунітету проти дифтерії та кору у дітей (здорових і тих, які мають різну патологію), а також визначено вплив препаратів ехінацеї на дані механізми. Виявлено, що у техногенно несприятливому районі більш висока питома вага дітей, які мають знижену імунологічну реактивність та знижений рівень поствакцинального імунітету, тобто потенційно сприятливі до кору та дифтерії. Доведено, що за умов високого антигенного навантаження розчин ехінацеї виявляє стабілізуючу дію на специфічну імунологічну реактивність, що робить її застосування найбільш доцільним і безпечним для дітей у процесі вакцинації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.25-25
Шифр НБУВ: РА309099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Федчук І.М. 
Застосування фізичних чинників в реабілітації дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.М. Федчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Обстежено 102 дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит, виявлено особливості клінічного перебігу захворювання, функціональний стан печінки, біохімічні та імунологічні показники, їх динаміку під час загострення захворювання та відновлювального лікування. На підставі основних патогенетичних механізмів запропоновано методи комплексної ранньої реабілітації на стаціонарному етапі із застосуванням преформованих фізичних чинників (вакуум-ультрафонофорез пелоідіну на праве підребір'я, низькоінтенсивне гелій неонове лазерне опромінювання проекції печінки і черезшкірне опромінювання крові) та лікарських засобів. Доведено, що дані методи сприяють підвищенню ефективності ранньої реабілітаційної терапії, а також мають виражений позитивний ефект на клінічну течію, зворотній розвиток основних виявів захворювання, нормалізацію біохімічних та імунологічних показників, що призводить до скорочення часу перебування хворих у стаціонарі, продовження періоду ремісії та зменшення кількості загострень протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-54
Шифр НБУВ: РА309417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Казмірчук В.В. 
Герпетична інфекція в структурі критичних станів при інфекційній патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Казмірчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему впливу герпетичної інфекції на розвиток критичних станів у дітей з інфекційною патологією. На підставі використання анамнестичних, клінічних, параклінічних, сучасних високоінформативних специфічних методів діагностики встановлено частоту (60,1%) герпетичної інфекції у момент критичного стану у дітей. З'ясовано, що у більшості дітей герпетична інфекція, як супутня патологія, обтяжувала перебіг і прогноз основного захворювання. У 18,9% хворих герпетичну інфекцію визнано основною причиною розвитку критичних станів у дітей, переважно через ураження центральної нервової системи. Обрунтовано раннє застосування специфічної противірусної терапії у високих дозах у випадках енцефаліту герпетичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3
Шифр НБУВ: РА309018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Агафонова О.О. 
Вікові клінічні та імуно-ендокринні особливості дітей з частими респіраторними захворюваннями, ефективність застосування комплексного імуноглобулінового препарату (КІП) та його поєднання з тимогеном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Агафонова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення прогностичних та лікувально-діагностичних заходів,спрямованих на зниження частоти повторних респіраторних захворювань у дітей. Вперше проведено комплексне вивчення вікової динаміки клітинного та гуморального імунітету, рівня тиреоїдних гормонів, кортизолу та прогестерону в 139 дітей з частими респіраторними захворюваннями та 30 епізодично хворіючих дітей, здійснено зіставлення даних показників. Досліджено кореляційний зв'язок показників імунного та ендокринного статусу часто хворіючих дітей на основі використання багатомірних статистичних методів. Вперше проведено оцінку клініко-імунологічної ефективності та впливу на рівень тиреоідних гормонів, прогестерону та кортизолу комплексного імуноглобулінового препарату (КІП). Проаналізовано ефективність поєднаного застосування КІПу та тимогену для реабілітації часто хворіючих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА309198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Марушко Ю.В. 
Клініко-бактеріологічна та імунологічна характеристика дітей, які часто хворіють, і диференційовані методи їх лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Марушко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності та розробці нових лікувально-реабілітаційних заходів, спрямованих на зниження частоти та запобігання повторним респіраторним захворюванням у дітей. Обстежено 604 дітей, які часто хворіли. Досліджено медико-біологічні, імуногенетичні та соціально-економічні фактори ризику, а також особливості формування групи дітей, які часто хворіють, на фоні хронічного тонзиліту, фарингіту й аденоїдиту. Встановлено погіршення залежно від ступеня запальних змін у тонзилах, клініки, стану колонізаційної резистентності та морфологічні зміни у мигдаликах, зміни показників системного, місцевого, клітинного й гуморального імунітету, фагоцитозу, інтерферованого статусу. Удосконалено підхід до вивчення проблеми лікування та реабілітації дітей, які часто хворіють, що дозволяє з урахуванням клініки, стану колонізаційної резистентності тонзил, показників імунітету виділити клінічні, етіологічні та патогенетичні варіанти частих респіраторних інфекцій у дітей, зокрема, з хронічним тонзилітом, а також сприяє індивідуальному лікуванню даних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА310656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ричкова Т.А. 
Диференційований підхід до реабілітації дітей з алергічно зміненою реактивністю та феноменом частої захворюваності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Ричкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням диференційованого підходу до реабілітації ДЧХ з алергічно зміненою реактивністю в період клінічного благополуччя. Наведено клінічні дані, імунологічні показники, результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації та показників сенсибілізації лейкоцитів крові за тестами in vitro у даного контингенту дітей. Доведено, що визначені порушення гомеостазу є основою для виникнення рецидивів гострих респіраторних захворювань на фоні алергічно зміненої реактивності. Запропоновано критерії диференційованого призначення реабілітаційних заходів ДЧХ із використанням ентеросорбенту силларду П та його сполучення з вілозеном. Встановлено позитивний вплив даного комплексу препаратів на імунну систему, стан ендогенної інтоксикації та показники сенсибілізації лейкоцитів крові за тестами in vitro, наслідком чого було зниження частоти захворювань на гострі респіраторні захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА310932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Багмут І.Ю. 
Стан штучного антитоксичного імунітету до дифтерії у дітей, хворих на гострі гломерулонефрит та пієлонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Ю. Багмут ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вперше з'ясовано вплив гострого гломерулонефриту (ГГН) та гострого пієлонефриту (ГПН) на імунітет дітей, які раніше отримали щеплення проти дифтерії. Встановлено, що відновлення специфічного імунітету дітей, які хворіли на ГГН і ГПН, триває впродовж 6 місяців періоду реконваленсценції. Виявлено, що інтеграційний процес клітинної та гуморальної ланок імунітету у хворих і перехворілих дітей нормалізується за 3 - 6 місяців періоду реконвалесценції. Визначено можливі строки індивідуальної імунокорекції дітей і тактику її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.23-25
Шифр НБУВ: РА313089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Попова О.О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.О. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395
Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського