Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (80)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.458.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
2.

Жиліцин Є. В. 
Біомеханічне обгрунтування тактики консервативного лікування дітей з розгинальними черезвиростковими переломами плечової кістки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Є. В. Жиліцин ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні причини й умови виникнення вторинного зміщення відламків. Вперше для даного типу пошкоджень запропоновано й описано такий механізм вторинного зміщення, як "феномен неушкоджених структур". Надано експериментально-теоретичне обгрунтування згинально-розгинального та просупінаційного положення передпліччя за закритій репозиції кісткових відламків і за післярепозиційній іммобілізації. Розрахунковим шляхом встановлено, що оптимальним положенням за репозиції розгинального черезвиросткового перелому плечової кістки є максимальне згинання у ліктьовому суглобі, а за іммобілізації - згинання передпліччя до кута 110-115 ° та положення супінації під кутом 70-75 °. Розроблено нову пов'язку-ортез для функціонального лікування дітей з розгинальними черезвиростковими переломами плечової кістки, ефективність використання якої доведено позитивними результатами клінічної апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.43-5
Шифр НБУВ: РА379683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стельмах В. В. 
Вроджена ламкість кісток (діагностика, клініка, лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. В. Стельмах ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми оптимізації функції опорно-рухового апарата та покращання результатів лікування хворих на вроджену ламкість кісток (ВЛК). За результатами дослідження 107-ми ортопедичних хворих на ВЛК одержано дані про частоту виникнення й особливості клінічих ознак ВЛК, а також характерні особливості клініко-рентгенологічної картини перебігу хвороби. З використанням рентген-денситометрії досліджено структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ВЛК, що характеризується розвитком помірно вираженого та значного остеопорозу. За результатами клініко-морфологічного дослідження кісткової тканини біоптатів довгих кісток хворих на різні типи ВЛК виявило значну неоднорідність будови уражених кісток, що реєструється на різних структурних рівнях: органному, тканинному, клітинному. Зазначено, що найбільш глибокі зміни, що обумовлюють зниження механічної міцності за звичайних навантажень на кістку, виявлено у діафізарних відділах кісток. Доведено доцільність застосування бісфосфонатів, як препаратів патогенетичної консервативної терапії, з метою підвищення щільності кісткової тканини та запобігання великій кількості переломів у хворих на ВЛК. Показано можливості використання метода блокувального інтрамедулярного остеосинтезу у випадках переломів і деформації довгих кісток кінцівок у хворих на ВЛК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148 + Р251.262.4
Шифр НБУВ: РА384514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Зубанова Т.Є. 
Дермотензія у відновній хірургії опіків у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Т.Є. Зубанова ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічної ефективності дермотензії та традиційних методів дермопластики для лікування післяопікових деформацій у дітей. На підставі морфологічних досліджень вивчено будову дермотензійного клаптя під час проведення розтягнення та з'ясовано морфологічний стан шкіри, пересадженої за класичними методами дермопластики та дермотензії. Обгрунтовано переваги застосування методу дермотензії для реабілітації обпечених дітей. За методом комп'ютерної томографії вивчено вплив імплантованих експандерів на оточуючі м'які та кісткову тканини, а також адекватність проведення тканинного розтягнення. З використанням рентгенологічного методу дослідженням вивчено вплив ендоекспандерів на структуру кісток. Встановлено, що імплантовані пристрої для розтягнення не спричинюють розвитку патологічних процесів у оточуючих м'якій та кістковій тканинах. Застосування дермотензії дозволило одержати позитивні функціональні результати в 92,5 % хворих, кількість ускладнень складала 5,6 %. Розроблено програму хірургічного лікування дітей з рубцевими наслідками опіків за методом дермотензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1
Шифр НБУВ: РА321683

Рубрики:

      
5.

Спузяк С.М. 
Діагностика і лікування неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.М. Спузяк ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей клінічних і рентгенологічних ознак неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей. Оцінено абсолютні та відносні рентгенограметричні показники хребтово-рухових сегментів у разі переломів і забоїв грудного відділу хребта. З використанням комп'ютерної математичної моделі напружено-деформованого стану (НДС) середньогрудних хребців обгрунтовано рентгенологічні ознаки компресійних переломів тіл грудних хребців, розглянуто механізм передачі зусиль у хребті у різні фази руху, з'ясовано функціональну значущість різних елементів хребтового комплексу та їх вплив на виникнення компресійного перелому. За методом скінченних елементів, який є найбільш поширеним кількісним методом аналізу НДС біомеханічних систем, проаналізовано НДС блоку хребців. Оцінено прогностичну значущість структурно-функціонального стану хребтово-рухових сегментів грудного відділу хребта в дітей з використанням рентгенограмометричних показників і даних ультразвукової денситометрії у виникненні компресійних переломів. На підставі оцінки фізичного розвитку дитини та структурно-функціонального стану хребців запропоновано модифікацію функціонального лікування неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.195.5 +
Шифр НБУВ: РА363004

Рубрики:

      
6.

Щербак М.Л. 
Діагностика та консервативне лікування травматичної спонділопатії в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / М.Л. Щербак ; Держ. устан. "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено додаткові фактори ризику розвитку травматичної спондіології в дітей. Досліджено динаміку змін клініко-лабораторних показників біологічних рідин та оцінено порушення різних ланок гомеостазу у дітей з травматичною спонділопатією. Встановлено діагностичне значення показників хондроїтинсульфату та мікроелементів у разі травматичної спонділопатії. Доведено, що у хворих з дисплазією сполучної тканини прискорюється розвиток дегенеративного-дистрофічного процесу в хребті після перенесеної травми. Вперше розроблено комплекс фізичних методів реабілітації для нормалізації тонусу м'язів спини та черевного пресу в дітей з травматичною спонділопатією. Запропоновано метод комплексного медикаментозного лікування та кінезотерапії. Проаналізовано результати рентгенологічних досліджень у встановленні діагнозу та стану дегенеративних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.25 + Р733.458.195 +
Шифр НБУВ: РА365219

Рубрики:

      
7.

Щокін О.В. 
Діагностика та лікування закритих переломів кісток ліктьового суглоба у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.09 / О.В. Щокін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Вивчено результати обстеження та лікування 748-ми дітей з переломами кісток ліктьового суглоба віком від 1-го до 15-ти років. Встановлено, що у разі традиційного обстеження діагностичні помилки допускалися у 23 % дітей, а традиційні способи лікування є травматичними, не завжди ефективними, часто закінчуються ускладненнями та незадовільними функціональними результатами. Зазначено, що комплексне використання даних методів клінічного, рентгенологічного обстеження та магніторезонансної томографії дозволило знизити діагностичні помилки до 2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.44-5 +
Шифр НБУВ: РА324126

Рубрики:

      
8.

Бебешко О.В. 
Діагностика, лікування та профілактика транзиторного синовіту кульшового суглоба у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.В. Бебешко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення патогенезу та перебігу транзиторного синовіту (ТС) кульшового суглоба (КС) вперше з'ясовано чинники ризику виникнення ТС КС у дітей, сформовано групи перспективного спостереження, показано значення імунних змін у реалізації структурних і функціональних порушень синовіальної оболонки КС для діагностики та патогенетично обгрунтованого лікування ТС. На основі системного підходу розроблено діагностичний алгоритм, а також клінічні, ультразвукові та імунологічні критерії, що характеризують динаміку ТС КС у дітей від початку захворювання до вилікування. На підставі даних клініко-імунологічних досліджень і ультразвукового моніторингу розроблено методику адекватного, патогенетично обгрунтованого лікування та реабілітації хворих на ТС КС, яка дозволяє запобігти виникненню рецидивів, ураженню контралатерального суглоба, появі асептичного некрозу та дегенеративно-дистрофічних ускладнень, спричинених ішемією КС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.51
Шифр НБУВ: РА310050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Постернак Г.І. 
З'ясування особливостей патогенезу опікового шоку та оптимізація його інтенсивної терапії у дітей (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.30 / Г.І. Постернак ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2009. — 40 с. — укp.

Вперше визначено зміни морфометричних параметрів альвеолярних макрофагів і рівень цитокінів крові та бронхіального секрету. Встановлено, що термічна травма тяжкого й вкрай тяжкого ступеня супроводжується поліфункціональними порушеннями, вираженим метаболічним дисбалансом і гіпоксичною дизоксією у всіх потерпілих, особливо у дітей раннього віку. Зазначено, що у хворих із вчасно проведеними адекватними протишоковими заходами морфометричні зміни лімфоцитів носили менш виражений характер, ніж у потерпілих з неусунутим опіковим шоком, але не відновлювалися в найближчому періоді. Відзначено, що рівень тканевої гіпоксії та порушення гомеостазу визначають відповідні підходи до програми диференційованої невідкладної допомоги й інтенсивної терапії, що дозволило знизити летальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1 +
Шифр НБУВ: РА365226

Рубрики:

      
10.

Боровик І. М. 
Лікування діафізарних переломів стегнової кістки у дітей зовнішнім стержневим апаратом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / І. М. Боровик ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше одержано знання щодо розподілу внутрішніх напружень і переміщень елементів системи "відламки стегнової кістки - апарат зовнішньої фіксації". Встановлено, що під час навантажень дана система працює у пружному режимі, з можливістю лінійних переміщень відламків відносно один одного до 15 мм. Від пружних властивостей системи залежить напруження в зоні тканин, які регенерують: чим більшою є пружна деформація, тим вищим є напруження в регенераті. У свою чергу, останнє визначає форму періостального регенерату. Встановлено закономірності у величинах напружень у з'єднанні "стержень - кістка", що дозволило рекомендувати раціональні функціональні навантаження ушкодженої кінцівки. Виявлено місця найбільших напружень у системі "відламки - апарат" і найбільш уразливі вузли з'єднання в ній, що дозволило вдосконалити будову апарата та методику його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-5
Шифр НБУВ: РА382603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Любий В.В. 
Лікування дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками (клініко-мікробіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Любий ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено частоту та структуру ушкоджень різних топографо-анатомічних ділянок, нанесених тваринами дорослим та дітям у Харківському регіоні за період з 1993 до 2001 рр. Вивчено бактеріальне забруднення укушених ран щелепно-лицьової ділянки у дітей та встановлено ідентичність складу мікрофлори рани та м'якого зубного нальоту собак, які нанесли пошкодження. Обгрунтовано нові параметри чутливості мікрофлори м'якого зубного нальоту тварин до антисептичних препаратів місцевого застосування. Встановлено зв'язок мікрофлори, виділеної з укушеної рани щелепно-лицьової ділянки та її чутливості до антибактеріальних препаратів у перші 12 годин після укусу собаки та через 12 годин після травми - у випадку гнійних ран. Вперше запропоновано клінічну класифікацію травматичних ушкоджень тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей, постраждалих від укусу собак та розроблено дві схеми їх лікування залежно від строків надання допомоги та тяжкості ушкодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.191-5 +
Шифр НБУВ: РА331282

Рубрики:

      
12.

Федоренко С.М. 
Лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень у дітей спицестрижньовим апаратом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / С.М. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено можливості механічного усунення різноплощинної деформації під час виконання позавогнищевого остеосинтезу у дітей спицестрижньовим апаратом (ССА) удосконаленої конструкції у процесі лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок. Обгрунтовано показання та протипоказання для застосування удосконаленого ССА у разі переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень. Визначено переваги застосування розробленого ССА у порівнянні з іншими моделями. Проаналізовано результати лікування методом позавогнищевого остеосинтезу за Г.А.Ілізаровим, стрижньовими системами та удосконаленим ССА. Експериментально та клінічно доведено переваги застосування нової конструкції ССА у порівнянні з апаратом Ілізарова та іншими відомими апаратами зовнішньої фіксації. Розроблено та впроваджено систему лікування з застосуванням нового ССА для лікування переломів довгих кісток нижніх кінцівок та їх ускладнень у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.558.088-588 +
Шифр НБУВ: РА335847

      
13.

Осадча О.І. 
Механізми ушкодження еритроцитів у дітей з опіками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / О.І. Осадча ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено ушкодження еритроцитів у гострому періоді опікової хвороби як однієї з головних причин розвитку анемії в дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками. Найбільш виражене зниження вмісту еритроцитів і гемоглобіну спостерігається на 7 - 8 добу з моменту травми, в стадії опікової токсемії. Дані зміни корелюють зі значним підвищенням вмісту лейкоцитів і лімфоцитів. Встановлено, що ушкодження еритроцитів у дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками зумовлено двома механізмами залежно від стадії опікової хвороби: у ранньому післяшоковому періоді, яка зумовлена дією токсинів середніх і низьких розмірів, що знаходяться в незв'язаному з білками стані; в стадії токсемії та септикотоксемії ушкодження еритроцитів зумовлено антитілозалежною кілерною активністю лімфоцитів стосовно аутологічних еритроцитів. Розроблено систему діагностики анемії, пов'язаної з аутоімунним ушкодженням еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1-3 + Р733.411.033-37
Шифр НБУВ: РА318806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Фурманов О.Ю. 
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в "критичній" зоні у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Ю. Фурманов ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення результатів первинного шва сухожиль згиначів пальців у "критичній" зоні кисті руки з'ясовано раніше не досліджені причини незадовільних результатів оперативних втручань: порушення кровопостачання пальця у разі травми обох власних долонних пальцевих артерій на ділянках 2B та 2C "критичної" зони, а також меншу стійкість сухожиль до прорізування шва в дітей у віці до 10 років. Установлено, що у випадку зазначеної травми в пальці виникає ішемія та субкомпенсований кровообіг. Клінічні прояви локальної ішемії в дітей мають свої особливості. Визначено, що ішемія тканин пальця сприяє поширенню рубцевого процесу в зоні сухожильного анастомозу та погіршує реінервацію пальця. Виявлено, що в дітей віком до 10 років сухожильна тканина має відносно меншу щільність упаковки пучків колагенових волокон першого порядку в пучках даних волокон другого порядку, меншу товщину епітенона, більший вміст пухкої та аморфної речовини. Ці особливості зменшують біомеханічну стійкість сухожилля до прорізування сухожильного шва. Наслідком цього є негативні результати, зумовлені повільним прорізуванням шва в сухожиллі, розтягненням анастомозу з утворенням у дефекті псевдосухожильної тканини. За відсутності умов відновлення цілісності пальця сухожилля поверхневого згинача пальця втрачається до 37 % сили згинання пальця. Можна припустити, що у разі відсутності сухожилля поверхневого згинача пальця внаслідок підвищеного навантаження на кільцеподібні частини волокнистої піхви в них виникають рубцеві зміни, а також адгезія між ними та сухожиллям глибокого згинача поза зоною шва. На підставі результатів проведених досліджень опрацьовано алгоритм відновлення сухожиль згиначів пальців кисті в дітей. Впроваджено новий спосіб накладання сухожильного шва та спосіб хірургічного лікування пошкодження сухожилків згиначів пальця, що містить виконання первинного тенодезу сухожилля поверхневого згинача. Визначено необхідний об'єм мікрохірургічного втручання у випадку ізольованого та сполученого ушкоджень сухожиль згиначів пальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.474 +
Шифр НБУВ: РА325744

Рубрики:

      
15.

Гладких І.В. 
Плазмаферез в комплексній інтенсивній терапії опікового шоку у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / І.В. Гладких ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено питання раннього застосування екстракорпорального методу детоксикації - мембранного плазмаферезу - у разі важкого та вкрай важкого опікового шоку в дітей. Одержано результати клінічних, біохімічних, імунологічних досліджень перебігу опікової хвороби за умов традиційного лікування та шляхом застосування мембранного плазмаферезу. Сформульовано основні положення про патофізіологічні механізми розвитку інтоксикації. Виявлено терміни та критерії розвитку ендотоксемії. Висвітлено активізуючий вплив мембранного плазмаферезу на імунну систему організму, функцію печінки і нирок на характер запальної реакції та регенерації у рані. Внаслідок раннього застосування мембранного плазмаферезу в комплексній інтенсивній терапії опікового шоку в дітей знижено кількість ускладнень, поліпшено наслідки лікування та виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1-52
Шифр НБУВ: РА312352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Климовицький 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Федір Володимирович Климовицький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
17.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-рентгенологічних та імунологічних досліджень одержано нові дані щодо патогенезу розвитку асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей з хворобою Петерса. Уперше доведено, що розвиток асептичного некрозу голівки стегнової кістки спричинений змінами у системі імунітету, які характеризуються підвищеною активністю нейтрофілів й активацією їх окиснювально-відновлювального метаболізму, зниженням функціональної активності Т-лімфоцитів, а також їх регуляторних субпопуляцій, підвищеною концентрацією циркулюючих імунних комплексів і прозапальних цитокінів. Доведено, що наявність у дітей імунодефіциту клітинного типу є негативним фактором для клінічного перебігу хвороби. У динаміці хвороби виявлено фазовий характер змін у системі імунітету, які корелюють з морфологічними змінами у голівці стегнової кістки за асептичного некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
18.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено нові фактори патогенезу асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Виявлено фазний характер імунологічних порушень, що відображають морфологічні зміни у голівці стегнової кістки у випадку асептичного некрозу. Уточнено початковий етап патогенезу захворювання, що полягає у формуванні некрозу голівки стегнової кістки за наявності аутоімунного артриту, обумовленого гіперчутливістю уповільненого типу. Встановлено причини виникнення запалення й особливості його перебігу. Виявлено, що на першій стадії артрит розвивається внаслідок сенсибілізації, викликаної неспецифічною інфекцією та тканинними антигенами. Оцінено інформативність імунологічних показників для розробки методів прогнозування станів організму, що відповідають стадіям асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Розроблено методики прогнозування фізіологічних станів пацієнтів, що відповідають поняттю "практично здоровий", а також рентгенологічним змінам, визначеним як "неспецифічний артрит", "стадія імпресійного перелому" та "стадія фрагментації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
19.

Тахар Маріем 
Роль ультрасонографії в діагностиці травматичних пошкоджень верхньошийного відділу хребта у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / Тахар Маріем ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Удосконалено діагностику ротаційного підвивиху атланта у новонароджених і дітей дошкільного віку шляхом розробки критеріїв оцінювання стану, зв'язкового апарату зубоподібного відростку і спинного мозку на рівні атлантно-аксіального зчленування (ААЗ). Розроблено методику ультрасонографії ААЗ і проведено морфометрію хребтового каналу та спинного мозку шийного відділу хребта у таких пацієнтів. Визначено ультразвукові діагностичні критерії досліджуваної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.195.5-4
Шифр НБУВ: РА383820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шармазанова О.П. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей з травматичними пошкодженнями опорно-рухової системи за даними променевих методів дослідження: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.П. Шармазанова ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему діагностики структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей у разі травматичних пошкоджень опорно-рухової системи за даними рентгенологічного методу та ультразвукової денситометрії. За результатами проведеного математичного моделювання процесу взаємодії рентгенівського випромінювання з трубчастою кісткою обгрунтовано принципи проведення рентгенограмометричних вимірів, розроблено метод комп'ютерної рентгеноморфометрії та денситометрії п'ясткових кісток. Установлено мінеральну щільність компактної та губчастої речовини кісткової тканини у дітей. Розроблено нормативні значення рентгенограмометричних показників і таблицю визначення рентгенологічного кісткового віку в дітей м.Харкова. Визначено основні чинники ризику виникнення переломів у дітей: затримка формування та зниження мінеральної насиченості кісткової тканини, стоншення кіркового шару трубчастих кісток, наявність в анамнезі переломів кісток, зменшення рентгенограмометричних та ультразвукових показників. Наведено таблицю прогнозування виникнення переломів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148.83-436.1 +
Шифр НБУВ: РА331509

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського