Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.457.345-92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Мазур А.П. 
Захист міокарда при операціях з штучним кровообігом у новонароджених і дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.П. Мазур ; АМН України. Київ. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено одне з головних питань хірургічної корекції вроджених вад серця в новонароджених і дітей першого року життя - захисту міокарда від гіпоксії під час операцій з штучним кровообігом. Проведено дослідження ефективності захисту міокарда існуючим методом на основі фармакохолодової кардіоплегії, удосконаленого методу захисту міокарда новонароджених та дітей першого року життя. Адекватність захисту міокарда оцінювалась за загальноприйнятими показниками у 325 хворих, яких, залежно від методу, було поділено на 2 групи. До основної групи ввійшли 211 пацієнтів, оперованих з застосуванням поліпшеного методу захисту міокарда. Контрольну групу складали 114 хворих, яким застосовували існуючий метод фармакохолодової кардіоплегії, прийнятий в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України для хворих віком до 1 року. Статистично вдалося отримати однорідні підгрупи пацієнтів усередині кожної групи залежно від маси тіла. Вперше наведено формулу для дітей, у яких маса тіла відповідала віку (m = 0,50 x вік + 3,64), та дітей з дефіцитом маси тіла (залежність - m = 0,411 x вік + 2,7). Оцінку ступеня ефективності захисту міокарда зроблено за допомогою "прямих" (вивчення ультраструктурних змін у клітинах міокарда та капілярах вінцевого кровотоку на основі електронної мікроскопії біоптатів міокарда, взятих під час операцій) та "непрямих" методів (визначення маркерів ушкодження міокарда-МВ-КФК, серцевої фракції ЛДГ). Дослідження проведено інтраопераційно - після 12, 24 і 48 годин після операції. У післяопераційному періоді за всіма хворими протягом 3 діб проведено моніторне спостереження за параметрами гемодинаміки. Висвітлено недоліки й обмеження існуючого методу корекції вроджених вад серця в дітей першого року життя. Розроблено та впроваджено в практику новий метод захисту міокарда, що базується на комбінації гіпотермії, хімічної кардіоплегії та кратності його застосування. Визначено склад кардіоплегічного розчину, методику його приготування та проведення реперфузії. Запропоновано метод, який дозволив ефективно зберегти ультраструктуру кардіоцитів і тканин, які їх оточують, після періоду ішемії до 90 хв., що дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень, летальність з 45,6 до 14,7 % - дані обстеження 325 хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.345-92
Шифр НБУВ: РА312388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського