Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.09$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Галдіна І.М. 
Клініко-ехокардіографічні критерії діагностики серцевої недостатності у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.М. Галдіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі обстеження дітей віком від 1-го місяця до 3-х років з природженою кардіальною патологією вперше визначено роль систолічної та діастолічної дисфункції лівого шлуночка серця у формуванні серцевої недостатності. Визначено зв'язок типу діастолічної дисфункції міокарда лівого шлуночка зі ступенем тяжкості діастолічного варіанта сердцевої недостатності. Розроблено ехокардіографічні критерії діагностики варіанта й оцінки ступеня тяжкості серцевої недостатності у дітей перших 3-х років життя. Вивчено особливості забезпечення кисневого бюджету дитячого організму за наявності природжених захворювань серця з клініко-ехокардіографічними ознаками серцевої недостатності. Доведено, що в ранньому дитячому віці за умови прогресування гемодинамічних порушень знижується співвідношення індексів кисневого потоку та споживання кисню <$Eroman {ІКП"/"ІСO} sub 2>, що можна використовувати як додатковий критерій оцінки ступеня тяжкості серцевої недостатності. Обгрунтовано новий підхід щодо класифікації серцевої недостатності у дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.09-4 +
Шифр НБУВ: РА332098

Рубрики:

      
2.

Філімоненкова В.А. 
Стан ендотелійзалежних чинників та їх корекція під вливом метаболічної терапії у новонароджених з гіпоксичним пошкодженням міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Філімоненкова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії гіпоксичних пошкоджень серцево-судинної системи новонароджених шляхом застосування метаболічної терапії карнітином на підставі результатів вивчення функціонального стану ендотелію та рівня активності ендотелійзалежних чинників. Установлено, що під впливом гіпоксії у новонароджених розвивається ендотеліальна дисфункція, що проявлялася пригніченням синтезу оксиду азоту та підвищенням активності ендотеліну-1. З'ясовано, що за впливу гіпоксичного фактора різної інтенсивності відбувається активація ендотелію з експресією E-селектину, а також пошкодження ендотеліоцитів, маркером яких є підвищення рівня фактора Віллебранду. Спостережено тромбоцитарну дисфункцію, обумовлену порушенням продукції NO, яка погіршує мікроциркуляторні розлади та сприяє ішемічному пошкодженню серцевого м'яза. Показано ефективність застосування карнітину, що супроводжується достовірною зворотною динамікою клінічних та інструментальних ознак гіпоксичного пошкодження серцево-судинної системи, а також спричинює ендотелійзалежну вазодилатацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА340622

Рубрики:

      
3.

Сурков Д.М. 
Формування гострої серцевої недостатності та шляхи її корекції у дітей, що знаходяться у критичному стані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Д.М. Сурков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання лікування дітей, які знаходяться у критичному стані через гостру серцеву недостатність за умов використання ранніх діагностичних критеріїв та визначення ефективності різних доз симпатоміметичних амінів. З'ясовано критерії та динаміку розвитку гострої серцевої недостатності у випадку уражень органів дихання. Доведено зв'язок між діастолічною та систолічною дисфункцією лівого шлуночка у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії. Вивчено перебіг гострої серцевої недостатності у випадку застосування загальнопринятої терапії. Виявлено вплив допаміну та добутаміну на стан внутрішньосерцевої гемодинаміки у дітей різного віку. Проведено порівняльний аналіз та оцінено вплив різних варіантів терапії на перебіг на наслідки гострої серцевої недостатності у даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА343786

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського