Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.302.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Осичнюк Л.М. 
Клініка, діагностика та прогноз гнійно-септичних захворювань у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.М. Осичнюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Обстежено 275 новонароджених дітей, серед них 80 - здорових, 195 - з гнійно-септичними захворюваннями. Визначено основні збудники гнійно-септичних захворювань у немовлят в Луганську на сучасному етапі. Складено таблиці та розроблено комп'ютерні програми прогнозу ризику можливого розвитку гнійно-септичних захворювань, летального кінця сепсису у новонароджених дітей, запропоновано диференційно-діагностичну таблицю локальної та генералізованої інфекції. Модифікований метод експрес-діагностики бактеріємії у новонароджених дітей дозволяє одержати дані про наявність бактерій в крові та визначити грамприналежність збудника через 2 год. після забору крові. Розраховано імовірний рівень смертності та летальності від сепсису за умов повного та часткового усунення дії негативних керованих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА316052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Когут О.В. 
Клініко-імунологічні особливості мікст-інфекцій групи TORCH у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Когут ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Оцінено методи лабораторної діагностики мікст-інфекцій. Наголошено на необхідності використання щонайменше двох лабораторних тестів (молекулярно-біологічного, серологічного) в декількох біологічних середовищах організму одночасно. З'ясовано особливості перебігу генералізованих, церебральних і вісцеральних форм. Досліджено перебіг мікст-інфекцій за умов імунної недостатності різного ступеня важкості. Математично спрогнозовано найбільш імовірні результати дії мікст-інфекцій. На підставі комплексного вивчення клінічних, лабораторних проявів і особливостей імунологічних реакцій у разі інфекцій групи TORCH запропоновано діагностичні критерії даної патології. Розроблено та запропоновано для впровадження формули оцінки тяжкості ураження імунної системи у новонароджених з мікст-інфекціями. Визначено групи ризику несприятливого перебігу захворювання та інвалідизації зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3 +
Шифр НБУВ: РА328593

Рубрики:

      
3.

Ткачова Т.М. 
Клініко-мікробіологічні особливості постнатальної адаптації новонароджених за різних форм та умов перебування з матір'ю у пологових будинках: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Ткачова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено існуючі форми та умови перебування дитини з матір'ю у пологових будинках Києва та їх вплив на клінічний перебіг неонатального періоду, процеси формування кишкового біоценозу. Висвітлено переваги доглядання новонароджених за умов спільного перебування матері та дитини у пологовому будинку. З'ясовано, що у більшості здорових новонароджених, незалежно від форми перебування їх в акушерському стаціонарі, процес становлення кишкового мікробіоценозу проходить через фазу значного обсіменіння умовно патогенними ентеробактеріями (УПЕ), які можуть мати нозокоміальне або материнське походження, що обумовлює можливість існування їх подвійного значення для організму дитини як негативного (сприяють виникненню синдромів дезадаптації та гнійно-септичних інфекцій), так і фізіологічного. Умови спільного перебування забезпечує більш пізню появу УПЕ в значних рівнях висіву у складі КМБЦ дитини, на тлі уже сформованої біфідофлори, наслідком чого є менш напружений клінічний перебіг неонатального періоду. Доведено відсутність суттєвого негативного впливу бактеріального обсіменіння материнського молока на процес формування кишкової мікрофлори та клінічний стан дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА315049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Булак Г.В. 
Клінічні, гематологічні та імунологічні критерії ранньої діагностики і прогнозування перебігу сепсису у недоношених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Булак ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Викладено результати клінічного, гематологічного та імунологічного обстежень 102 новонароджених, хворих на сепсис, використаних для діагностування пацієнтів залежно від перебігу та фази захворювання. Доведено, що несприятливий перебіг сепсису супроводжується схильністю до розвитку анемії, тромбоцитопенії, абсолютної нейтропенії, лімфопенії та анеозинофілії, пригніченням ланок клітинного та гуморального імунітету, порушенням фагоцитарної функції, метаболічної активності та станом мікробіоцидних інтралейкоцитарних систем. На підставі отриманих даних розроблено математичну модель прогнозування особливостей перебігу сепсису в недоношених дітей і відповідний комплекс лікувальних заходів, що сприяє зниженню рівня летальності у разі сепсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА313336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шейман Б.С. 
Механізми формування токсикозу у дітей з поліорганною недостатністю та вибір методів еферентної детоксикації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Б.С. Шейман ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно вивчено механізми формування та реалізації ендотоксикозу в дітей на рівні кров'яного русла у висхідному ієрархічному ряді: механізми продукції та розподіл токсинів у кров'яному руслі, їх накопичення та міцність зв'язків з токсиннесучими фракціями крові, стан антитоксичних адаптаційних систем плазми крові, клінічні прояви токсемії. Вивчено розмір молекул токсинів. Розроблено комп'ютерну експертну систему оцінки ендотоксикозу в дітей з поліорганною недостатністю, призначену для вибору методів еферентної детоксикації. Запропоновано способи діагностики та досліджено ефективність диференційованого використання методів еферентної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА317612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Моцар В.В. 
Роль C-реактивного білка у формуванні відповідної реакції організму при внутрішньоутробному інфікуванні, внутрішньоутробних інфекціях і гнійно-запальних захворюваннях новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.10.10 / В.В. Моцар ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Вивчено клінічні, лабораторні та імунологічні параметри внутрішньоутробного інфікування, внутрішньоутробних інфекцій та гнійно-запальних захворювань новонароджених. Виявлено роль С-реактивного білка (СРБ) у випадку даних захворювань. Виконано дослідження CРБ в амніотичній рідині вагітних жінок. Оцінено його роль у діагностиці фетопатій та ембріопатій. Розроблено додаткові критерії ранньої діагностики та прогнозу перебігу захворювання в новонароджених з явищами внутрішньоутробного інфікування, внутрішньоутробних інфекцій та гнійно-запальною патологією. Встановлено, що СРБ з'являється на ранніх термінах гестації та визначається у всіх новонароджених у пуповинній та периферичній крові, в амніотичній рідині їх матерів. СРБ виконує функцію преімунітету, що зберігається в новонароджених після народження, особливо в недоношених, з їх ростом втрачається. У постнатальному періоді СРБ бере участь, в основному, в гострофазовій відповіді, корелює з різними показниками клітинного та гуморального імунітету, окремими чинниками неспецифічної резистентності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА312546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тунда І.П. 
Ротавірусна інфекція у новонароджених: клініка, лікування та профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.П. Тунда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Встановлено частоту і динаміку виявлення ротавірусів у новонароджених. Досліджено особливості клінічного перебігу ротавірусної інфекції (РВІ) у новонароджених з перинатальною патологією та у недоношених немовлят, у порівняльному аспекті вивчено специфіку моноротавірусної та асоційованих форм інфекції. Визначено провідні фактори ризику інфікування ротавірусами новонароджених. Удосконалено комплексний підхід щодо лікування новонароджених з РВІ шляхом застосування рекомбінантного інтерферону (лаферону), ентеросгелю та коригування порушень мікробіологічних біоценозів за допомогою використання мультипробіотика "Симбітер". Запропоновано ефективні заходи профілактики РВІ у новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3 +
Шифр НБУВ: РА332245

Рубрики:

      
8.

Томашова С.А. 
Сепсис новонароджених: патологічна анатомія та патогенетичне значення коагулопатій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.А. Томашова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Львів, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання морфологічної діагностики гемостазіологічних порушень (коагулопатій) у разі сепсісу в новонароджених дітей залежно від етіології інфекційного процесу, особливостей його перебігу та стану тимуса. Показано домінуючу роль синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові з гіперкоагуляцією крові та швидким прогресуванням пойес коагулопатії споживання, під час виникнення глибоких альтернативних змін в органах, що, в свою чергу, призводить до прогресування поліорганної недостатності та генералізації інфекційного процесу. Встановлено, що декомпенсація в системі гемостазу та імунітету, які є ланками єдиної захисної системи людини, наступає паралельно, зумовлює несприятливі наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА313652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Авдєєва Л.В. 
Удосконалення системи мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Авдєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 39 с. — укp.

На основі даних, отриманих в результаті тривалого спостереження за колонізацією новонароджених умовно патогенними мікроорганізмами, збудниками гнійно-септичних захворювань, рівнями та профілями антибіотикорезистентності виділених мікроорганізмів, мікробною контамінацією об'єктів довкілля профільних стаціонарів, впливом екзогенних факторів ризику на виникнення внутрішньолікарняних інфекцій розроблено програму активного мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених та її комп'ютерну версію. Доведено необхідність впровадження програми для попередження виникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Розроблено новий лікарський засіб "Восурель" з високою антимікробною активністю, який може стати основою для створення різних лікарських форм, призначених для профілактики і лікування опортуністичних, в тому числі внутрішньолікарняних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-46 +
Шифр НБУВ: РА328223

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського